Glock 17 vs. CZ 75 compact P-01 - udelam dlouhodoby test :-)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 13 bře 2007 11:05

Tak když se tady o mých zkušenostehc tak pěkně bavíte, tak taky něco připíšu. Neřídil sem se starou životní zkušenost, že se nikdy nemá říkat NIKDY. Už měsíc jsem opět majitelem zbraně CZ a to konkrétně CZ 75 SP - 01. Zatím vystřeleno 460 ran a absolutně bez problémů. Je pravda, že teď už sem tu chybu, že bych se zbavil osvědčených značek Glock a STI neudělal. Ale musím říct, že mě CZ velmi mile překvapila - jak zpracováním, tak vůlema a také prozatímní spolehlivostí. Budu si držet palce, aby to tak pokračovalo. Musím říct, že těch 460 ran bez problémů je můj dosavadní bezproblémový rekord se značkou CZ. :-)


Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 13 bře 2007 11:50

Jsem střelec spíše sváteční, zastřílím si občas pro radost, nic víc. Vaši diskusi sleduji a mám-li vyjádřit svůj názor tak tady je. Sám mám CZ 70, asi se budete smát. Nevystřílel jsem z ní dohromady víc, jak kolem 2500 nábojů za celou dobu. Fakt je ten, že by určitě neobstála u takových divochů, co vystřílí tisíce nábojů za rok, ne kvůli tomu, že je to zastaralá a momentálně nemoderní ráže, ale proto, že materiál není asi nic moc, zadní doraz kohoutu na těle je vymačkaný apod. Kromě přihnutí vývodek ze zásobníku nepotřebovala opravu nikdy a chodí bezproblémově dodnes. Mám ji docela rád, není těžká a je to zbraň. Zdůrazňuji zbraň. Pozná to i trouba, co se na ni podívá. Na rozdíl od toho plastovýho hnusu, kterej možná střílí líp, ale zbraň nepřipomíná ani náhodou. Kdesi jsem četl, že majiteli gloka ho sežvejkal pes. Asi to bude nadsazený, ale takový pohled na plastový zbraně mám já bez ohledu na původ a výrobce.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 bře 2007 11:51

selag píše:Tak když se tady o mých zkušenostehc tak pěkně bavíte, tak taky něco připíšu. Neřídil sem se starou životní zkušenost, že se nikdy nemá říkat NIKDY. Už měsíc jsem opět majitelem zbraně CZ a to konkrétně CZ 75 SP - 01. Zatím vystřeleno 460 ran a absolutně bez problémů. Je pravda, že teď už sem tu chybu, že bych se zbavil osvědčených značek Glock a STI neudělal. Ale musím říct, že mě CZ velmi mile překvapila - jak zpracováním, tak vůlema a také prozatímní spolehlivostí. Budu si držet palce, aby to tak pokračovalo. Musím říct, že těch 460 ran bez problémů je můj dosavadní bezproblémový rekord se značkou CZ. :-)
A pak ze SP-01 je jen obyc 75ka s rozsirenym ramem :-)
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 13 bře 2007 11:53

Jim: samozrejme, tvuj subjektivni nazor ti nikdo vzit nemuze. Navic jsou to tvoje penize, tvuj zivot a tva zbran, ktera dane hodnoty bude pripadne chranit. Nikdo z nas tam za tebe nebudeme.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 bře 2007 11:58

Jim píše:Jsem střelec spíše sváteční, zastřílím si občas pro radost, nic víc. Vaši diskusi sleduji a mám-li vyjádřit svůj názor tak tady je. Sám mám CZ 70, asi se budete smát. Nevystřílel jsem z ní dohromady víc, jak kolem 2500 nábojů za celou dobu. Fakt je ten, že by určitě neobstála u takových divochů, co vystřílí tisíce nábojů za rok, ne kvůli tomu, že je to zastaralá a momentálně nemoderní ráže, ale proto, že materiál není asi nic moc, zadní doraz kohoutu na těle je vymačkaný apod. Kromě přihnutí vývodek ze zásobníku nepotřebovala opravu nikdy a chodí bezproblémově dodnes. Mám ji docela rád, není těžká a je to zbraň. Zdůrazňuji zbraň. Pozná to i trouba, co se na ni podívá. Na rozdíl od toho plastovýho hnusu, kterej možná střílí líp, ale zbraň nepřipomíná ani náhodou. Kdesi jsem četl, že majiteli gloka ho sežvejkal pes. Asi to bude nadsazený, ale takový pohled na plastový zbraně mám já bez ohledu na původ a výrobce.
Jim - neznam moc pistoli s lepsim pomerem cena/vykon pro svatecniho strelce, nez je CZ50/CZ70. Daji se sehnat od 1.500 Kc. Strili se s nima prijemne a vzhledem k razi jsou pri strelbe hodne pratelsky.
Ale kritizovat plast proto, ze to rozzvejkal pes... To neni o zbrani, ale o strelci - spis bych resil, jak se takova zbran dostala psovi do huby a ze je mozna klika, ze nejakym "zvejknutim" ten pes nezastrelil sebe nebo nekoho okolo...
Tomu strelci patrne zbran spadla neke na zahrade, nechal ji tam lezet...
jemu ji rozzvejkal pes - tobe by pravdepodobne zrezla :-)

Jinak ver tomu, ze az se bude nejakej zloduch koukat pravde do oci (tedy do hlavne), vubec nepozna, jestli je ram plastovej, zeleznej nebo papirovej...
Naposledy upravil(a) cmk dne 13 bře 2007 12:08, celkem upraveno 2 x.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 13 bře 2007 12:00

2cmk : A co by to mělo být jiného? Když si to prohlédneš, tak jiné rozdíly proti klasice nenajdeš. A nechce se mi věřit, že by třeba zbrojovka tomuto typu věnovala více pozornosti, než jinému. Pokud to bereš podle ceny, tak ještě lepší by měla být TS a pokud vím, tak rozhodně není.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 bře 2007 12:04

Tzn. kdyz pujdu dneska koupit jakoukoli novou seriovou CZ75B, bude mit stejny vule, stejny material, stejnou hlaven a stejny chod spouste jako SP-01?
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 13 bře 2007 12:07

Tak tomu opravdu nevěřím. stále si myslím, že u CZ je to otázka náhody a štěstí na dobrý kus. Ale to platí i u jiných výrobců - třeba moje problémy s STI. A proto sem také psal, že doufám, že do třetice konečně budu mít s CZ štěstí a zbraň bude O.K.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 13 bře 2007 12:13

A prave ta pravdepodobnost "stesti" me uz CZ vcelku irituje :-(

Kdyz pujdu a koupim 10 Glocku, tak na jednom z nich mi mozna casem vypada vyvrt nebo praskne ram, ale vsechny budou od zacatku do konce strilet stejne a kdyz je vsechny sesypu do jednoho kyble, postavim z toho zase 10 stejnejch zbrani...

Kdyz koupim 10 CZ, jedna bude mit vule na zaveru, druhy bude drhnout spoust, treti bude praskat dokolecka zachyt zaveru, ctvrta bude mit problem se strelivem, paty pada povrchovka po 3 vytazenich z Fobuse, ... A 2 treba budou strilet stejne spolehlive jako tech 8 Glocku a mozna i stejne vydrzej :-(

Ale nejak mam pocit, ze kdyz koupim 10 SP-01ek, budu na tom uz mnohem podobnejc, jako kdyz koupim 10 Glocku - akorat me to bude stat o 25kKc vic :-(
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 13 bře 2007 12:19

CMK:
S tou povrchovnou jsem to zazil. RAMI byla v urcitych partiich jak holatko. Musel jsem to cernit.

CZ mi nesmi pres prah. Stejne jako Keltec :twisted:
epetr2008

Výrok moudrého muže

Příspěvek od epetr2008 » 13 bře 2007 12:26

Jeden moudrý muž prý řekl(přeloženo z angličtiny):

,,Střílet z plastové zbraně, je jako sex s kondomem.
Pokud bych nechtěl v ruce cítit pořádný kus kovu, mohl bych rovnou střílet s pistolí ve tvaru a barvě dětské žluté koupací kačenky!"


:lol: :lol: :lol:

Tak se přiznejte. Kdo má žlutýho Glocka a jedou mu po něm děti? :lol:

PS: Myslím že ten moudrý muž měl M1911
Naposledy upravil(a) epetr2008 dne 13 bře 2007 12:28, celkem upraveno 2 x.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 13 bře 2007 12:26

2cmk: Možná máš pravdu. Ale teď v sobotu na závodech bylo cca 17 x CZ, 1x Armscor, 1x Alfa a 1x Beretta. Káždá zbraň vystřílela cca 60-80 ran a závady jsem viděl pouze u Alfy - prasklej úderník a spoustu závad u Beretty. Ale tam bych to viděl na špatné držení - střílela paní. Když to vzal do ruky její muž, tak O.K. Cenová politika CZ je opravdu zvláštní, ať už u zbraní, nebo ND. A v jednání se zákazníkem při reklamacích mají taky hodně co zlepšovat.
Porovnáváš ceny Glock x CZ. Ale to jsou ceny MOC pro jednotlivé odběratele. Pokud porovnáš ceny, které byly nabízeny v tendru na služební pistole PČR, tak byly naprosto srovnatelné. ( podstatně nižší)
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 13 bře 2007 12:30

2Andy: mám STI Range Master a po 1/2 roce byla ošoupaná povrchovka taky - a to jsem ji nenosil. Používal pouze na závodech. Teď jí bude rok a na opravu povrchovky se opět chystám do Blížejova :-) Myslím, že lak, který v současné době používá CZ, je jedna z nejtrvanlivějších povrchovek, které se dělají.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 13 bře 2007 12:31

epetr2008:

"Střílet z plastové zbraně, je jako sex s kondomem. "

To mohl napsat nekdo, kdo nesoulozi a nebo kdo si na tele zaklada zoologickou zahradu...
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 13 bře 2007 12:34

S474N píše: To mohl napsat nekdo, kdo nesoulozi a nebo kdo si na tele zaklada zoologickou zahradu...
Kondom ti proti zologické zahradě nepomůže :wink:

Leda že by jsi do něj vlezl úplně celej :lol:
Když tak pošli video :lol:
Odpovědět