Glock 17 vs. 19

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Andy4

Glock 17 vs. 19

Příspěvek od Andy4 » 17 zář 2005 17:16

Zdravim! Zajimalo by me jaky je rozdil v presnosti 17ky a 19ky?Dekuji za odpoved


Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 17 zář 2005 20:24

Technicky má k přesnější střelbě blíže 17 - delší hlaveň, delší přímka mířidel, větší hmotnost.
Jenže ve skutečnosti záleží na tom, který vám bude líp sedět v ruce a ke kterému vylaborujete vhodnější náboj. S některou municí bude přesnější 17, s jinou 19 a něco bude chodit v obou stejně.
Taky záleží na tom, co považujete za přesnost a jestli jste schopen rozeznat, jestli má pistole rozptyl 6 nebo 10 centimetrů na 25 m.
Takže kupte si tu, která je vám sympatičtější a věřte, že každá osmička na terči 50/20 je váš problém.
Přílohy
GLOCK_17_9.jpg
GLOCK_17_9.jpg (2.63 KiB) Zobrazeno 7948 x
KiX

Příspěvek od KiX » 17 zář 2005 21:08

Vnadidlo má pravdu, co do přesnosti, nelze očekávat žádný velký rozdíl. Záměrná je sice kratší, ale jen o 13mm a rozdíl v hmotnosti je 30 gramů, což se nedá poznat, no a těch 12mm na hlavni toho taky moc neudělá. Snad jen že 19 je snad ještě o trochu ošklivější než 17 a ta už je hnusná až dost… Ale kvůli vzhledu si pistoli asi nekupuješ…
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 17 zář 2005 21:24

KiX píše:Snad jen že 19 je snad ještě o trochu ošklivější než 17 a ta už je hnusná až dost… Ale kvůli vzhledu si pistoli asi nekupuješ…
Kvůli vzhledu se určitě Zvonek 19 ani 17 nekupuje. Když už by to muselo být a šlo by o tu přesnost, tak snad 17L.
Richi

Příspěvek od Richi » 17 zář 2005 23:52

Nemôžem súhlasiť, mne sa zvonky celkom páčia :)
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 21 zář 2005 21:16

Měl jsem 19 a střílela docela slušně. Chtěl jsem střílet líp, koupil 17. Střílel jsem spíš hůř. Talže mám zase 19 a jsem spokojen :lol: .
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 zář 2005 21:53

No a co takhle G36? Je to super subcompact... a .45ACP ... na noseni super... zatim je to moje volba. Mate ji nekdo?
g.man
Příspěvky: 99
Registrován: 20 zář 2005 20:23

Příspěvek od g.man » 22 zář 2005 18:48

Měl jsem ji, ale odradila mě cena střeliva. Jinak to byla supr hračka. Zbyl mně po ní zásobník (kdyby někdo chtěl). Prostě klasická spolehlivost Glocku a impozantní díra v hlavni 8)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 zář 2005 19:38

Neni to hracka... ale zbran na noseni. Tak se na to divam ja. Z takove zbrane se strili jen kdyz je treba. Na strileni pro zabavu bych si poridil margolinu...

Mimochodem jak se chovala? A co presnost?
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 23 zář 2005 08:21

Andy píše:Neni to hracka... ale zbran na noseni. Tak se na to divam ja. Z takove zbrane se strili jen kdyz je treba. Na strileni pro zabavu bych si poridil margolinu...

Mimochodem jak se chovala? A co presnost?
Nechci ti radit, ale G 36 na mě moc dobrý dojem neudělal… Docela špatně se drží, protože jedním prstem už svíráš zásobník. Když pominu estetickou stránku věci (no jo, přiznávám, nelíbí se mi) tak je to zbraň na denní nošení moc velká. Já jsem taky kdysi chtěl jako největší tvrďák tahat pětačtyřicítku a koupil jsem si Colt Defender. Promptně jsem musel doma zatajit kolik jsem za něj dal, jinak by na mě nemluvila ani klika od dveří a navíc jsem musel v zájmu udobření zaplatit zájezd do Tunisu, takže mě stál opravdu krvavé peníze… :D (je fakt že si rodina už zvykla a až na drobné mrmlání moje nové přírůstky nikdo nekomentuje) Ale co, dosáhl jsem toho co jsem chtěl a pln euforie jsem vyrazil do ulic s pocitem nepřemožitelného obrněného tanku. Vydrželo mi to týden a pomalu ale jistě jsem začal litovat své nerozvážnosti. Ten krám mi začal připadat každým dnem větší a těžší a nakonec jsem ho zaparkoval do trezoru a dělal že ho neznám. Tenhle nudný blábol jsem nasmolil proto, že je možné že bys s G 36 mohl dopadnout stejně. (no, třeba si nebudeš muset jet uhnat průjem do Tunisu…) Na sportovní střelbu se to nehodí a na denní tahání je to moc velký kus šrotu. Spíš bych si pořídil něco menšího, tedy pokud si nemyslíš že vypadáš natolik svůdně že ti hrozí znásilnění na každém kroku. Tu Margolinu bych si taky rozmyslel, to co se sem v současnosti dováží je fakt šrot nehrubšího kalibru, tedy alespoň co jsem viděl já. Leda že bys sehnal nějakou starší… No a přesnost tě asi neuspokojí, 1 MOA na 100 metrů se ti asi nastřílet nepovede… :wink:
Návštěvník

1 MOA

Příspěvek od Návštěvník » 23 zář 2005 08:31

To tady na fóru těžko někdo nastřílí - 2,5 cm opsané kružnice kolem 10 zásahů na 91 metrů - pohádka. U dvou ran možná, to nic není, ale s vlivem měnícího se větru při víc než dvou ranách, s vlivem ohřevu hlavně - silně pochybuji, že tak době běžně střílí kdokoli na tomto fóru.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 zář 2005 09:24

Dedku diky za clanek. Popravde nyni si zkousim Colt Commander 45ACP. A je to hovado. To priznavam. Glock 36 pro me bude vysvobozeni. Na presnou strelbu to samozrejme neni. S tim pocitam. Margoliny opravdu kvalitativne klesly... rika to kde kdo.

Slo mi o jakousi recenci v ramci zamysleneho pouzivani. To znamena jak se nosi ;-) jak se chova pri strelbe a zda se s tim da na 10m trefit hlava :-) nic vic me nezajima. Pri me vaze 92kg se 650+180g ztrati (domnivam se). 1MOA na 100m z pistole opravdu strilet nezamyslim. Ostatne videli ste pred casem sami.. je to je dobry vysledek i na dlouhou (Planuji ted o vikendu udelat osobni rekord :-) pod 1MOA). Tak ho sem pak trebas flaknu... pro pobaveni...
Naposledy upravil(a) Andy dne 23 zář 2005 09:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: 1 MOA

Příspěvek od Andy » 23 zář 2005 09:26

Anonymous píše:To tady na fóru těžko někdo nastřílí - 2,5 cm opsané kružnice kolem 10 zásahů na 91 metrů - pohádka. U dvou ran možná, to nic není, ale s vlivem měnícího se větru při víc než dvou ranách, s vlivem ohřevu hlavně - silně pochybuji, že tak době běžně střílí kdokoli na tomto fóru.
S loveckou hlavni tezko nastrilim 10 ran pod ci do 1MOA. To je jasne. Proto maximalne 3 rany. 1MOA uz jsem dal. Uvidime co bude dal.
remo

Příspěvek od remo » 23 zář 2005 21:54

Tak moje zkušenosti: \Mám G36, je to obranná zbraň, s tím se musí počítat. Na střílení .45 v rámci kondičních střeleb se to taky dá zvládnout cenově. Nevýhodu v držení kraší pažby jsem řešil nákupem prodloužené botky Scherer - a vyřešeno držení. Váha? Nosím jen 3 náboje, pro obranu víc než dost. S pádlem Fobus ani nepoznáš, že ji máš. Na výměnu, máš li chuť a lásku ke zbraním (pro pomazlení), bych doporučil .38+P lehký revolver SW či Taurus :)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 zář 2005 22:23

Depak revolver me nelaka. Ted du v nedeli strilet z Commandera .45ACP. Taky neni zas tak strasne velkej... ale ta vaha :-(
Odpovědět