GAMO WHISPER X , Gamo Whisper X Vampir

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 28 dub 2009 19:26

Já jen rozšířil výběr o HW 57, Noricu Quick (moc se o nich neví) a napsal ještě spoustu blbinek kolem... a když došlo na otázku financí a ty nebyly vysoké, radil sem jednodílku z Binoxu, Deltu 4x32AO a Gamo CF30 :roll:
Nepsal bych to, ale ta S634 mě vydráždila :) Neboj, s těma kopancema sem mu to popravdě napsal :wink:


Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 28 dub 2009 20:43

K té Deltě s jednodílou za nějakých 1800 se s doporučením připojuji :wink:
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
treble

spokojenost

Příspěvek od treble » 06 kvě 2009 01:21

Tak sem, dneska montoval na whispera Walthera 4X32 AO jednodílnou montáží a sem s tim uplně spokojenej na 20 metrů sem trefoval připínáček a po zastřelení to nebyl problém a padalo to, sice teď nemam už čim připínat terče, ale zábava byla! 8)

optika: http://www.colosus.cz/p32392-puskohled- ... ro-mildot/ budu jenom doufat, že se nenaplněj pesimistický scénáře o vysypání optiky... zatim sem vystřelil tak 100x... Má fajn přisvícení mdotu v horších světelnejch podmínkách je červenej... samozřejmě, že kříž je vidět i když neni zaplý podsvícení!

:arrow: Kesi: do tvýho milovanýho CFka jsem nešel protože whisper přecejenom váží 2.45 kg a designově se mi víc líbí, navíc proti plastu nic nemam. Rozdíl v přesnosti v týhle cenový kategorii bude zanedbatelnej. Terčová střelba mě stejně moc nebaví... to radši rozstřílim jablko ;). Myslim, že Whisper nebude nepřesnější než tvoje CFko a jestli jo, tak naprosto zanedbatelně... (ikdyž mi to budeš vyvracet)

Trochu mě přece jenom štve hlučnost pružiny při výstřelu :!:. Ten "tlumič" samozřejmě na vzduchovce neutlumí nic, protože největší hluk vydá náraz pružiny, ale je to dobrá designovka... Jestli něco utlumí, tak je to naprosto zanedbatelnej hluk při opuštění hlavně diabolkou, kterej stějně pružina přebije. :/

Lucky Hit, řikal něco o "PET Tuningu", tak kdyby někdo věděl o tom něco víc... tak mě nasměrujte... V porovnání se slávkou 634 je whisper přecejenom hlučnější...

Ještě sem na colosu objednal tyhle nožky byly za 250,- Kč, tak nekup to... ;) http://www.colosus.cz/p30627-operna-dvo ... ove-pusky/

Jestli se dokopu, nahodim nějaký fotky ;)
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 06 kvě 2009 09:25

2 treble: Máš to trochu popletený.
1. Kesi není majitel Gamo CFX ale Slávie 634.
2. LuckyHit je majitel Gamo CFX a v přesnosti rozdíl bude ale ten neurčují peníze ale rozdílná konstrukce, Whisper je klasická vzduchovka jež má zlamovací hlaveň pro natažení pružiny pístu a vložení diabolky, kdežto CFX( též vyráběna v plastu :wink: ) má hlaveň pevnou a k natažení pružiny se láme pouze páka pod hlavní a ne celá hlaveň a k nabití diabolky se otevře nabíjecí okénko.
CFX a 50m
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
treble

Příspěvek od treble » 06 kvě 2009 12:40

drát píše:2 treble: Máš to trochu popletený.
1. Kesi není majitel Gamo CFX ale Slávie 634.
2. LuckyHit je majitel Gamo CFX a v přesnosti rozdíl bude ale ten neurčují peníze ale rozdílná konstrukce, Whisper je klasická vzduchovka jež má zlamovací hlaveň pro natažení pružiny pístu a vložení diabolky, kdežto CFX( též vyráběna v plastu :wink: ) má hlaveň pevnou a k natažení pružiny se láme pouze páka pod hlavní a ne celá hlaveň a k nabití diabolky se otevře nabíjecí okénko.
CFX a 50m
Shrnu ti to taky v bodech dráte: ;)

1. Nepsal jsem nic o CFX ale o CFku. :D
2. V textu co jsem psal jsou souvislosti ze soukromých zpráv, což si nemohl tušit. ;)
3. Nevim proč mi píšeš, že Kesi nebo Lucky Hit je majitelem CFX, když se o CFXku nikdo nebaví? :D
4. Myslim si, že přešnost whispera bude srovnatelná s CFkem (chápej GAMO CF 30 http://www.hunting-shop.cz/produkty/gam ... y/4-G0006/ ) ;)
5. Konstrkukční mechanismus CF 30 a CFX je mi známej... ;)

Nevim teda, kdo to má víc popletený, možná tě hypnotizuje tvuj obrázek ;).
Voso
Příspěvky: 61
Registrován: 08 úno 2008 16:04

Příspěvek od Voso » 06 kvě 2009 19:55

sice ti o presnost nejde, no ta dvojnozka co si kupil ti ju este viac znizi, lebo je montovana na hlaven.
ČZ Slavia 634 .177 + Tasco 3-9x40
treble

dvojnožka

Příspěvek od treble » 06 kvě 2009 23:19

Co by mi ta dvojnožka měla snižovat? je nasazovací a nasazuju jí na hlaveň... :)
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 07 kvě 2009 00:20

Přesnost zhoršuje. A proč? protože ji nasazuješ na hlaveň.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
treble

Příspěvek od treble » 07 kvě 2009 11:10

Jak může nasazovací dvounožka zhoršovat přesnost??? podivejte se na odkaz co sem posílal. Je to nacvakávací dvounožka z plastu.

Pokud si pušku podepřu trefim se lépe! Nebo nerozumim...
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 07 kvě 2009 11:27

Spíš nerozumíš. Ono stačí pár gramy zatížit hlaveň a mění se místo nástřelu. Navíc pokaždé ji zatěžuješ jinak. Hlavně se nesmí při výstřelu nic dotýkat.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Příspěvek od madbugie » 07 kvě 2009 12:10

tak u pruzinoviek netreba ani nic nikam davat, staci ked ju mas nastrelenu s oporou a potom ju chces strielat z ruky...

no a samozrejme akekolvek zavazie na hlaven = strela nizsie a nizsie... napr u mna 0,5 kg kompik = 10 cm na 10 m dole...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 07 kvě 2009 21:20

2 treble: To máš pravdu asi jsem si to poplet :lol:
treble píše:
LuckyHit píše:Dá se to tak říci. Bude přesnější díky pevné hlavni a větší váze.
A kombinace CFX + walther 6x42 bude dobrá volba?
treble píše:
LuckyHit píše:http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?p ... ht=#122057

Tady jsem nedávno porovnával 631 a mé CFX.
634 kope ještě více než 631 což není dobré pro optiku a náročné na montáže. Whisper na druhou stranu bude kopat více jak CFX kvlůli jeho lehčí stavbě, ale stejně to musí být minimálně poloviční rána.

Ke Gamu si pročti to vlákno o vzduchovkách Gamo. Nemám k tomu snad už co víc dodat. Pokud přece něco, tak se ptej.

Jo a o průbojnost mi nikdy nešlo a nezajímala mě. Jde mi jen o přesnost a proto střílím dále s pružinou která je o 4 cm kratší jak originál.
Dá se říct, že CFX je lepší puška než WHISPER X?
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
thooth

Whisper

Příspěvek od thooth » 27 črc 2009 00:06

Mám whisper x asi 2 týdny a mohu potvrdit,že ten tlumič je jen lákadlo pro blbce,ale protože jsem od něj nic nečekal , nejsem zklamaný. Jinak whisper je lehká,silná a přesná vzduchovka,mohu doporučit ...zatím
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 10 srp 2009 12:25

Včera toho whispera s dalekohledem Walther 6x nevímco přitáhl domů švára,prej abych mu to nastřelil. Měl k dispozici originál diaboly GAMO. Moc s těmihle zbraněmi nemám zkušenost, ale po prvním pokusu musím říci následující:
- puška atraktivní, relativně ergonomická pažba
- spoušť katastrofálně hrbatá jak stoletá stařena, dlouhá jak tejden před vejplatou, odpor snad půl tuny, seřizovacím šroubem příliš seřídit nelze. Má někdo nějaký návod na možný "tuning"?
- Rozptyl 4cm na 10m pokládám za naprosto nepřijatelný. Mohou to způsobit nekvalitní diaboly GAMO? Ještě mám doma nějaký RWS a HN z doby, kdy jsem závodil, tak je vyzkoušíme, jestli se to zlepší, ale moc tomu nevěřím.
- Dalekohled signovaný jako "Walther" - naprostý shit, paralaxa jakžtakkž funguje, ale kliká si jak se mu momentálně chce a box test bych si u něj netroufal udělat ani náhodou. Kromě toho byl z firmy tak "odborně" nasazenej, že byl vpředu mimo drážku. Po správném nasazení nelze na dalekohled navléknout přední krytku, protože tam na ni mezi hlavní a optikou nezbývá místo.
Závěr jsem z prvního seznámení s tímto "zbraňovým kompletem" učinil takový, že bych to doma nechtěl ani jako tyčku k rajčatům. Nicméně chápu, že moje zkušenosti s "lámačkama" jsou minimální (naposled Slávie někdy před 20 lety). Všechno, co jsem měl potom byly závodní zbraně, takže budu vděčný za každou informaci vedoucí k alespoň dílčímu zlepšení parametrů tohohle shitu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 10 srp 2009 12:43

No, popsal jsi to velice trefně.
Nejlepší by bylo tu vzduchovku někde vhodně zapomenout, třeba někde na autobusové zastávce.
Do nějakého tuningu se nepouštěj, je to prakticky zbytečné, ať si to švára vezme zpátky.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět