Gamo hunter 440 - reklamovat?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Psych0p4th
Příspěvky: 5
Registrován: 06 srp 2017 23:22

Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Psych0p4th » 19 zář 2017 19:07

Ahoj ve spolek,
tak jsem před nedávnem pořídil zbrusu novou vzduchovku Gamo Hunter 440 4,5mm. Hned jak jsem si ji dovezl domů nainstaloval jsem na ni puškohled a krásně jsem si ji zastřílel (aniž bych střílel přes mířidla). Jenže puškohled vypověděl službu a tak mi nezbylo nic jiného než si ji zastřílet právě na mířidla. Prvotní nadšení ze super vzduchovky dost rychle opadlo - však se sami podívejte níže. Chtěl jsem se vás tedy dotázat, zda vám toto přijde normální, případně kde jsem udělal chybu. Zastřelováno venku na cca 10m, ve stabilizačních střeleckých vacích a za úplného bezvětří na vzduchovkový terč.

Samozřejmě jsem před instalací puškohledu stáhl mířidla "na minimum", jinak s nimi nebylo manipulováno, zbraň bez vážnějšího úrazu.

Tak co s tím? Do reklamace nebo se dá řešit jinak?

Děkuji za názory
Přílohy
vzduchovka 2.jpg
vzduchovka.jpg


skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od skagerak » 19 zář 2017 19:44

nevím, proč zakládat nové vlákno....
gamo-hunter-440-t479.html


co je problém, že při nastřelené zbrani je hledí hodně na levé straně ? , co muška?
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Strix71 » 19 zář 2017 20:18

Pokud to nemá vliv na přesnost tak to na Vás, jestli to budete reklamovat nebo ne. Nejspíš Vám buď vzduchovku vymění nebo opraví.

Otázkou je proč puškohled vypověděl službu?
Z většiny nových vzduchovek se nesmí střílet bez odstranění maziva. Dále se doporučuje, u všech Gamo, hned vyměnit těsnění pístu a zkontrolovat těsnění hlavně.
Také je dobré zkontrolovat pružinu. Většina pružin jsou zkřivené buď už z továrny anebo po prvních výstřelech. O všem je napsáno mnohokrá zde:
o-vzduchovkach-gamo-t4734.html
https://strix071.wixsite.com/airgunup/gamo-hunter-440
Čtěte, učte se a nemyslete si, že jste si koupil špatnou vzduchovku. Gamo Hunter 440 - dobrá, krásná a pohodlná vzduchovka. Bohužel vyžaduje vylepšení stejně jako většina současných drahých vzduchovek.
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Hellboy » 19 zář 2017 20:50

Čtěte, učte se a nemyslete si, že jste si koupil špatnou vzduchovku. Gamo Hunter 440 - dobrá, krásná a pohodlná vzduchovka. Bohužel vyžaduje vylepšení stejně jako většina současných drahých vzduchovek.

:shock: jsem nevěděl ze je apríl
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Psych0p4th
Příspěvky: 5
Registrován: 06 srp 2017 23:22

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Psych0p4th » 19 zář 2017 21:20

skagerak píše:nevím, proč zakládat nové vlákno....
gamo-hunter-440-t479.html


co je problém, že při nastřelené zbrani je hledí hodně na levé straně ? , co muška?
Vidíte, mě nenapadlo hodit to do stávajícího vlákna. No mě děsí, že už nemám prostor jít dále s hledím doleva, kdyby časem bylo třeba. Přece jen je to zalamovačka, takže nějaké niance se předpokládám častým používáním mohou objevit.
Psych0p4th
Příspěvky: 5
Registrován: 06 srp 2017 23:22

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Psych0p4th » 19 zář 2017 21:23

Strix71 píše:Pokud to nemá vliv na přesnost tak to na Vás, jestli to budete reklamovat nebo ne. Nejspíš Vám buď vzduchovku vymění nebo opraví.

Otázkou je proč puškohled vypověděl službu?
Z většiny nových vzduchovek se nesmí střílet bez odstranění maziva. Dále se doporučuje, u všech Gamo, hned vyměnit těsnění pístu a zkontrolovat těsnění hlavně.
Také je dobré zkontrolovat pružinu. Většina pružin jsou zkřivené buď už z továrny anebo po prvních výstřelech. O všem je napsáno mnohokrá zde:
o-vzduchovkach-gamo-t4734.html
https://strix071.wixsite.com/airgunup/gamo-hunter-440
Čtěte, učte se a nemyslete si, že jste si koupil špatnou vzduchovku. Gamo Hunter 440 - dobrá, krásná a pohodlná vzduchovka. Bohužel vyžaduje vylepšení stejně jako většina současných drahých vzduchovek.

A já si myslel, že když si koupím novou vzduchovku, tak s ní nebudu mít nějaký čas starosti. To jsem se mohl pustit rovnou do renovace staré. Samozřejmě o vylepšeních jsem také přemýšlel, ale vzhledem k záruce jsem nechtěl do zbraně vrtat.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 19 zář 2017 22:43

To je docela zajímavá závada. Pokud to lítá stále někam doprava, a pokud není hnutá muška, pak už jedině jedině ohnutá hlaveň!

Já mám prakticky stejný krám GAMO Shadow DX cal.5,5mm, se stejnými "vylepšeným" mířidly Truglo, ale lítá mi to pro změnu zase pokaždé někam jinam. Žádného soustřelu jsem nedosáhl dokonce ani s puškohledem! Na 15m to skáče 5 cm nahoru a dolů a ujíždí i bokem. Jen vyjímečně jdou dvě rány těsně vedle sebe. Příčinou je zřejmě nějaká vůle v kloubu, kde je samozřejmě použit plast a ještě k tomu ta ještě pochybnější plastová záskočka se zcela viditelnou velkou vůlí. Zkrátka zaklapne to asi pokaždé jinak.

Tak šla taktéž fungl nová optika dolů, abych se ujistil, že není po prvních 50-ti ranách už rozsypaná...

A ejhle, ono si to i s těmi mechanickými mířidly Truglo dělá co chce a lítá kam chce! ... Sice je krásné, že to má ta moderní světlovodná vlákna, ale mechanicky to nestojí slušně řečeno za nic !!! Ten plastový pazmek - plátek hledí se vrtí milimetr a půl nahoru a dolů a také do strany to má vůli tak kolem půl milimetru. Vlivem zpětných rázů pak to hledí rajtuje jako kobyla v oranici. A přesně podle toho také vypadají zásahy na terči...

A přitom by stačila jen maličkost, aby výrobce ten plátek hledí zachytil ve výřezech plechového rámečku a nebo alespoň podepřel pásovou pružinou. Prostě tohle není konstrutérsky ani trochu zdařilé dílo!
Obrázek

Tedy zlatá stará poctivá Slavia-631 ... !!
Psych0p4th
Příspěvky: 5
Registrován: 06 srp 2017 23:22

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Psych0p4th » 20 zář 2017 00:08

Tak to je mazec, ze ani s puskohledem neslo presne mirit. Ja zastreloval na 15m dosahoval jsem luxusnich vysledku.

Jo je to vachrlaty ty miridla. I v teto maximalni leve pozici mi to stejne strili mirne doprava. Na musku jsem se nedival - predpokladal jsem, ze u nove zbrane bude vse v poradku.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od skagerak » 20 zář 2017 00:15

myslím, že netřeba citovat těsně předchozí příspěvky...

jak je u této zbraně upevněna muška netuším, ale podíval bych se jestli není nějak nakřivo, či jinak stranově vychýlená

pokud je hledí v krajní poloze, a i tak to střílí stranově špatně, tak bych to asi reklamoval, (leda, že bych měl jasno v tom jak to vyřešit, a byla by to pro mne cesta "menšího odporu" a nákladů )
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 20 zář 2017 10:11

Na ohnutou hlaveň bych moc nevěřil, ikdyž u tohoto typu jak je patrno z obrázku, je také napůl plastová. Spíše to může být pootočená základna mušky, která je našroubovaná na závitu....

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 20 zář 2017 10:44

A není tam hnutá tahle plastová vymoženost ? ...

Když už vkládáš fotku z webu - předpokládám bez souhlasu majitele webu, tak uprav velikost fotky
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Blažena » 20 zář 2017 11:12

Kluci,vraťte ty krámy a chtějte zpátky peníze,i když Vám je vymění tak Vám pošlou stejný shit. Bez tak to tam mastí na série jak diabolky :mrgreen: .
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 20 zář 2017 15:09

Jo, přesně tak, je to sériovka z plastů a sekají to jako rohlíky na krámě! Když si člověk uvědomí, jakou to u nich má cenu při 4-5x větších platech, tak se nelze divit té kvalitě.

V mém případě by asi nepomohla výměna dílců - např. ta záskočka by byla se stejnými tolerancemi a velkou vůlí. Je to jednotný dílec používaný prakticky do všech gamovek...
Obrázek

Je potřebné vyrobit novou záskočku ocelovou...

A podobně tomu bude s vůlemi v pouzdře kloubu hlavně! O výměně celého hledí v ceně za 250 Kč je zbytečné uvažovat. Za chvíli bude klechtat, jako to staré... http://www.colosus.cz/hledi-gamo/
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 22 zář 2017 08:47

Kamenem úrazu mechanických mířidel Tru Glo u všech Gamovek je tenhle plastový plátek hledí, který nemá dostatečnou pevnost, po čase se uvolní a ohne, ... drží to jak vlaštovce na ocasu! Žel náhradní díl u nás asi nikdo neprodává...

GAMO No 27422
OS258 Rearsight gate-Green optic

Obrázek
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 13 lis 2017 17:41

Psych0p4th píše:... Jo je to vachrlaty ty miridla. I v teto maximalni leve pozici mi to stejne strili mirne doprava. Na musku jsem se nedival - predpokladal jsem, ze u nove zbrane bude vse v poradku.
Tak jak to dopadlo? ... myslím ta reklamace! Byla hnutá muška... ? Nebo ohnutá celá hlaveň??
Odpovědět