Gamo hunter 440 - reklamovat?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od kesi » 22 lis 2017 19:12

Albert 22 píše: Obrázky sem raději nedám, jsou silně traumatizující ...
https://www.airrifle.co.za/threads/2631 ... o-IGT-dead!
... co bys chtěl, za ty prachy! :lol: :lol: Jinak dobrý odkaz do vtipů. :mrgreen:


AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
soundastic
Příspěvky: 36
Registrován: 18 bře 2014 19:44

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od soundastic » 22 lis 2017 19:27

Tak to aby som sa začal báť o svojho foresta... má za sebou už okolo 500 výstrelov, tak to pomaly pôjde do.... :-D :-D :-D
Inak strielam cez pevné mieridlá, lebo puškohľad na takto vychytanej lámačke by ma dostal do Bohnic :-) . Ale zasa... ešte stále (pol roka od kúpy) mi príde , že hlaveň je lepšie stabilizovaná v zavretej polohe ako na Slavia/perún .... a ešte má aj peknú pažbu. Hrdzavie však rovnako...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 22 lis 2017 19:55

No, je to k pláči, když člověk zjistí co si vlastně koupil. Plastová hlaveň u Gamo hunter 440 je jen tenoučká trubička průměr Ø 11 mm obalená tlustou vrstvou plastu. Tomu bych tedy moc nevěřil...

Moje Gamo Shadow DX má hlaveň Ø 15 mm, ale v té plastové kostce je osazená na stejný průměr Ø 11 mm a jednoho dne to taky udělá křuppppp .... !! :twisted: :twisted: :twisted:

O plastové záskočce Gamovek také už vím svoje! Podařilo se mi vypůjčit SLAVIA 630 s lištou 11mm, abych si ověřil zda je závada v mém puškohledu "Nikko Stirling 4-12x50AO Mountmaster" a nebo v záskočce u Gamovky. No a ono to najednou neskáče 5cm nahoru a dolů. :idea: Ještě to zkusím na výkonějším Hatsanovi 125, ale pak už Gamovka půjde nazpět k prodejci... :mrgreen: :mrgreen:
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od j-k » 22 lis 2017 21:10

Na gamo sice staršího data cca10let si nemůžu nijak moc stěžovat. Je už nové konstrukce s hromadou plastových dílů, ty jsou však kvalitní a drží. Pořídil jsem jí tenkrát v setu s puškohledem. Po namontování to bylo zklamání. Soustřel lítal na všechny strany. Přes otevřená mířidla však nikoliv. Zjistil jsem, že vzduchovka kopala tak, že přiložené montáže neměly šanci udržet optiku na místě a tak jsem střílel přes otevřená mířidla po mnoho roků a nijak mě to neomezovalo. Po předělávce vzdůši setem od Strixe se z ní stala kultivovaná vzduchovka. Kopání se výrazně omezilo. Byla to však pro mě docela škola, naučit se střílet tak, abych eliminoval kopance a nestrhával výstřely. Nyní s ní dokážu snad každým výstřelem přes otevřená na 18m strefit 5cm cíl a na 30m každou druhou ranou.
Se slávií 631Lux těchto soustřelů nikdy nedosáhnu, protože má hrubší mířidla a kope víc jak upravené Gamo. Vytočené mířidlo jako gamo od prvního příspěvku má slávie taktéž zcela běžně, alespoň v poslední době nabízené.
Zde prezentovaná závada popraskání plastu byl jistě šunt z výroby, což se snadno může stát. Otázkou je jak v ní byla silná plynová pružina a zda byla kvalitní tepelná úprava hlavně.
Optika dle mého skromného názoru není na zlamovačky zrovna vhodná volba. Pokud chci střílet přes optiku poohlednu se raději po vzduchovce s pevnou hlavní, nebo po PCP.
Raději si koupím Gamo jak Hatsana, u něhož je sice použitý kov místo plastu, ale pofidérní kvality.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 22 lis 2017 22:34

Přes mechanická mířidla střílet s nějakou velkou přesností na větší vzdálenosti než 10-15m, když muška překryje cíl, je už dost sporadické... ! Tedy já rozhodně nejsem ostrostřelec! Ale kdyby nemělo smysl používat u zlamovaček optiku, tak proč je tedy vybavují montážními lištami?

Mám také Slávii 631 Lux, ale nezdá se mi, že by kopala víc než Gamovka. Zato ocelová záskočka zaklapne pěkně festovně. Žel nemá ještě drážky na optiku, tak jsem si vypůjčil jinou - Slavii 630. Rozptyl je dost velký, ale drží se to v kroužku, takže to jsou všechno jen moje chyby! Rozhodně to neskáče těch 5cm nahoru a dolů jako u Gamovky.

Gamovka kope, protože má mechanismus i pružinu na 24J, jen je přidušená zmenšeným průměrem přepouštěcího kanálku. Takže jeětě to zkusím s Hatsanem...
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od skagerak » 23 lis 2017 10:10

Albert 22 píše: Ale kdyby nemělo smysl používat u zlamovaček optiku, tak proč je tedy vybavují montážními lištami? ...
Tohle můžebýt taky u některých značek/modelů jen otázka poptávky a reakce na ni ...
Někteří zákazníci chťejí prostě optiku, tak jim to výrobce nabídne ...
někdo zase rád zdání extra výkonu (čím víc kope a je hlučnější, tím musí být přeci silňejší že ano ...)
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od j-k » 23 lis 2017 14:41

Přesně tento dojem jsem z toho měl :lol: :lol: . Poptávka a nabídka :!:
Něco by se už našlo :-)
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od skagerak » 23 lis 2017 15:50

Ještě pro úplnost podotýkám, že jsem reagoval na citovanou část Albertova příspěvku, přičemž jsem nemířil na konkrétní značku nebo typ. Zkušenosti se vzduchovkami GAMO nemám žádné
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od j-k » 23 lis 2017 18:17

Je to však výstižné a platí to ve všem a u všech značek. Každá firma se snaží prodávat co nejvíc s největším ziskem. Proto vyhrává poptávka nabídka.

To: Albert 22
Kopání u gama se výrazně zmenšilo a vzduchovka se chová kultivovaněji po setu od Strixe. Proto tvrdím že je pro mě lepší jak Slávie 631 Lux a méně kope. Střílet jde i přes otevřená mířidla, aniž by muška zakrývala cíl. Záleží jak komu vyhovuje nastavení mířidel. Sám jsem si již zvykl na nastavení mířidel pod cílem a výškou cíle koriguji vzdálenost. Zatím mě zrak slouží a proto to jde střílet i na větší vzdálenost. Chápu že ne všichni mají dobrý zrak a pak musí používat optiku i na mnohem menší vzdálenosti. Neříkám že optiku nepoužívám, používám jí hodně, ale jde to i bez ní s menší přesností. Optika je vhodná na pružinovku s pevnou hlavní, jako Gamo CFX nebo AA TX200 či na PCP. Takový je můj názor a čím více vzduchovek mě prošlo rukama tím je pevnější.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 23 lis 2017 20:13

Asi jsem měl zvolit GAMO CFX, protože bez optiky se už neobejdu. Zmátly mne asi trochu nadnesené výsledky některých zdejších ostrostřelců se zlamovačkami a taky jsem vůbec netušil, že kloub a záskočka u Gamovky bude z nějakého plastu !!

Pro mechanická mířidla je pro mne maximum 10 až 15 m! ... dál, když je při míření muška Gamovky relativně stejně velká jako vzduchovkový terč, je to pak už střílení tak nějak "naslepo"! Zvlášť za šera už mi to ani jinak, než s optikou nejde.

Zkusím to ještě s Hatsanem 125, ten snad bude mít celokovový kloub i záskočku. Nevím, třebas bude mít menší zpětné rázy než Gamovka. Asi zaláleží na vyvážení celého systému - výkon - síla pružiny - hmotnost pístu a přídavného závaží atd..
A tu Gamovku zkusím reklamovat, je v záruce, případně vyměnit za CFX...
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od j-k » 23 lis 2017 20:48

Aby nevznikla mýlka Gamo nijak nechci hanět je to dobrá vzduchovka co odpovídá ceně. Člověk od ní však nemůže čekat zázraky. Dost ponaučení si každý vezme v článcích od Strixe, kde po popravdě popisuje plusy i mínusy. U CFX bych zvážil také jisté vylepšení. Mě osobně však nějak vadí systém nabíjení. Konstrukčně to má určité mouchy. Ale za ty peníze co by jsme mohli chtít. Auto za 200 také nemůžeme porovnávat s autem za 800 a chtít po něm stejné výkony. Něco se upravit nechá, má to však jisté limity.
S něčím podobným se často setkávám když chalupáři přijedou na vesnici a vytáhnou pily, jako oleo-mac, partner, jonsered a nějak nechápou proč jim pila nejede jako mé stihlky :lol: :lol: Přeci řetězy na řezání mají obě podobné, motory s podobným výkonem, ALE NENÍ TO ONO :wink: :!:
Jestli chci mít dobrý soustřel i na velkou vzdálenost musím do toho něco vložit. Někdo koupí značku s jistotou kvality a velkou cenou, jiný se v levné vzduchovce rýpe tak dlouho, dokud z ní nevyždíme maximum.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od kesi » 23 lis 2017 21:21

Albert 22 píše: Zkusím to ještě s Hatsanem 125...
A tu Gamovku zkusím reklamovat, je v záruce, případně vyměnit za CFX...
Prej ti do toho nemám kecat, ale nemůžu si pomoct. :) Na tvém místě bych se jí rychle zbavil a koupil HW50S za 5.5K (pokud existuje nižší cenový strop).
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 23 lis 2017 21:30

Neočekával jsem od GAMO Shadow DX žádné zázraky, je to reletivně levný krám. Ale asi jsem měl smůlu, zrovna vadný kus - záskočka se vrtí jako psovi ocas, a s puškohledem to skáče jak se tomu zachce - nahoru a dolů - no prostě to nejde!

S pevnými mířidly to samozřejmě vliv na střelbu nemá! Tedy zase až na ten ne moc pevný a nesmyslný plastový plátek hledí, který se po čase uvolní a je nutno jej podepřít kusem polyuretanu...

Vzduchovky HATSAN mají také mířidla od firmy "Truglo", ale jiného typu a podstatně lépe vyřešená....

Obrázek
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Strix71 » 23 lis 2017 22:34

Ikdyž se Vám vzduchovka nelíbi, tak nehledejte mínusy, které nejsou.
Mířidla Gamo jsou lepší než u Hatsan.
Můžete kdykoliv přijet a vyzkoušet si Gamo CFX. Diabolky Vaše :)
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 24 lis 2017 10:19

Díky na Gamo CFX se určitě přijedu podívat! Ale nejprve musím vyzkoušet Hatsana...

Gamovky se mi naopak více líbily, zvláště GAMO Shadow DX , až na ty nešťastné plastové nedostatky o kterých se prodejci nezmiňují. U mechanicky namáhaného kloubu zlamovací hlavně takto výkonné vzduchovky bych to opravdu nečekal. No, snad to půjde nějak napravit... Kovová záskočka by zřejmě pomohla!

Gamovka má zřejmě o něco lepší jemnější mušku, u Hatsana však u ní postrádám nezbytné chránítko ...!
Hatsan však montuje lépe vyřešené hledí. U Gamovky stačí jen trochu neopatrně zavadit o ten kousek plastu a můžu kupovat celé nové hledí... atd..
Odpovědět