Gamo hunter 440 - reklamovat?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Stainles » 13 lis 2017 22:48

Mal som tento model, ale v cal. 5,5 a bola neskutočne presná! Bol som fest prekvapený presnostou, No bola to ešte staršej výroby, ta z kovovou spustou, vadilo mi to známe drnčanie pružiny po vystrele, pretože tam bolo ešte voditko pružiny kovové :-( tak šla z domu a ešte teraz mi je za ňou smutno :-( :-).


Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 14 lis 2017 09:39

U mojí konstrukčně prakticky shodné GAMO Shadow DX cal.5,5mm jsem musel podepřít plátek hledí "Truglo" kouskem tužšího polyuretanu, aby se s tím dalo střílet...

Ale katastrofa přišla po nasazení puškohledu, ani na pouhých 15m jsem žádného soustřelu nedosáhl! Lítá mi to pokaždé někam jinam, skáče to 5 cm nahoru a dolů a ujíždí 2-3 cm bokem. Jen vyjímečně jdou dvě rány těsně vedle sebe.
Optika Nikko Stirling 4-12x50AO Mountmaster je zcela nová, nevěřím, že by se již po prvních 50-ti ranách už rozsypala...

Bolístkou všech gamovek je plastová kostka kloubu hlavně a k tomu ještě pochybnější plastová záskočka se zcela viditelnou velkou vůlí. Také může být nějaká vůle v pouzdérku kloubového šroubu. Zkrátka zaklapne to asi pokaždé jinak.
(viz. též příspěvek pana Strix71 ... o-vzduchovkach-gamo-t4734-1050.html a o-vzduchovkach-gamo-t4734-1095.html )

Obrázek

Obávám se, že ani reklamace nic nevyřeší ! Nacpou tam zase stejnou plastovou záskočku, která se prohýbá a má velkou vůli...

Má někdo podobné zkušenosti s gamovkami... ??
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Stainles » 14 lis 2017 18:28

Ešte musím podotknúť že nedalo mi to, že šla Hunter 440 z domu, tak som si zakupil znova Gamo, ale model shadow DX v 22-ke a to samé, proste super presná a + "tichá" proste žiadne pazvuki pružiny po vystrele. Takže si mal ty smolu na daný kus.

Mal som niekedy niečo cez 20Ks gamoviek a len jedna bola " menej " presna, no a dva kusi som mal určené pre Nemecko tie z F-kom ( mali dieru v pieste), tak som dierky zablendoval a potom flinty už boly použiteľné a aj presne!
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Stainles » 14 lis 2017 18:36

Reklamácia hlavne môže pomôcť. Skus vyreklamovat hlaven, zaklam a povec že vývrt je nedobry, nech ti ju vymenia.

Mne to na moje požiadanie urobili, vymenili hlaven vrámci reklamacie a pomohlo to.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 14 lis 2017 20:04

GAMO Shadow DX cal.5,5mm je docela pěkná flinta. Žádné třískání pružiny, až na ty plastové díly v zlamovacím kloubu, které nemají potřebnou pevnost. Prostě s puškohledem to lítá pokaždé někam jinam! Možná jsem zrovna trefil na zmetka. Takže to vyreklamuji...

Raděj bych to vyměnil za jiný typ s kovovou kostkou - nejraději HATSAN-125 nebo 135 cal.5,5, tedy pokud to nebudou schopni náležitě opravit.

S hlavní a vývrtem problém nemám, s pevnými mířidly mi to lítá dobře. To spíš kolega Psych0p4th, který tohle vlákno založil… Střílí mu to někam doprava za roh - to by také mohlo být poškozené ústí hlavně.
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Stainles » 15 lis 2017 14:58

Mám aj H 125 a tiež mi struliela "doboka" nič moc flinta oproti Gamo 440-ke je čo sa týka kvality spracovania nič moc, Gamo je lepšie. A ak ti ide o tú kvázi kostku tak dobrá alternatíva je Gamo viper desert, viper max. Tam sú hlavné celokovove okrem mužky samozrejme:-) síce v katalógu je uvedený model viper desert ako celoplastova hlaven z tzv. Moderátorom na usti :-) (samozrejme vývrt kov) ale mne prišla po objednaní z celokovovou hlavnou aj tá tzv. Kostka je kovová a spracovanie je na výbornej úrovni na to ze je to Gamo! A tá H 125 kvôli vecsiemu vykonu sa moc neoplatí musíš zháňať silnú pruzinu....
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Strix71 » 15 lis 2017 20:25

Ze všech Gamo, které jsem viděl, jenom dvě měly problém se záskočkou. Bylo to přibližně ve stejnou dobu u dvou nových vzduchovek. Před tím a ani potom žádný problém nebyl.
Problém se záskočkou je viditelný už při nastřelování vzduchovky. Všechny diabolky jsou rozházené pouze po svislé čáře.
Normálně nastavená vzduchovka dává výsledek 2-3cm na vzdálenost 25m. Obvykle i líp.

Gamo má plastovou kostkou a záskočkou se dělá od roku 2007-2008 a ani jednou jsem neviděl aby se něco zlomilo. Dokonce Gamo G-magnum to zvládá. Samozřejmě je železo lepší než plast, ale né takový jako u Hatsan, který se musí otevřít úderem a zavírat s rozmachem.

Nikko Stirling 4-12x50AO Mountmaster se může rozsypat i po třetím výstřelu.
Zkuste si zastřílet bez optiky - možná to pomůže určit problém.
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Blažena » 15 lis 2017 22:53

Tak to mám asi štěstí na dobré kusy. NS se mi nerozsypal ani po x tisících výstřelech a ke zlomení a navrácení hlavně také není nutné vyvíjet větší sílu. Jen ta spoušť není zrovna koš-ér :( .
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 15 lis 2017 23:01

V optice to zřejmě nebude! Ale vyloučit to na 100% nemohu. Tedy není vidět, že by puškohled byl nějak poškozený, utržený kříž a pod..
Po nastavení na 15 m jdou tak dvě - tři rány skoro do jednoho místa, ale najednou to skočí 5 cm dolů, další pak ulítnou ještě i někam do boku 2 až 2,5 cm. Pak to skočí zase kousek někam nahoru, prostě se to nedá nijak zastřílet... !

Samozřejmě jsem puškohled sundal a zkoušel to jen s mechanickými mířídly, ale jen na 10 m. Tam se vliv velké vůle záskočky snad nijak neuplatňuje, ale jsem špatný střelec, takže i zde zásahy byly rozházené v kroužku tak 25mm.

Záskočka se však mele, skoro jako na tom videu... https://youtu.be/-btsCB193vM A taky se ten plast může prohýbat.

Zkusil jsem opět střílet s optikou. Podepřel jsem si vzduchovku (na takovém montážním stolku) ve dvou bodech - u spouště a u ústí hlavně. Při mírném tlaku rukou shora v místě kloubu bylo v puškohledu hned vidět jak se posunuje záměrný kříž po terči nahoru a dolů, případně i mírně do boku. Podle toho jakou silou a jakým směrem se zatlačí.
No a zásahy už tak neskákaly! Jen je těžké odhadnout stejný tlak na kloub... Takže REKLAMACE !

Než však tu flintu pošlu na reklamaci, chtěl bych ještě vyzkoušet puškohled, ale nevím jak? Druhou vzduchovku s lištou na puškohled žel nemám...
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Stainles » 16 lis 2017 10:38

Môže byť poskodene aj tesnenie piestu, stačia aj ryhy po tesneni a už bude rozhadzana konzistencia, ďalej puškohlad ktorý máš rada MountMaster je nevhodná na pruzinovku onedlho "odíde" skus či máš osnovu puškohladu dobre "naladenu" pri pohľade doň skus hýbať hlavou do všetkých strán, a či sa ti pri tom nehýbe osnova kríž do kontry ( do protilahlej strany) trebarz po terci. A ďalšia vec tesnenie hlavne roby veľa. Skus skontrolovať tesnenie "hlavne" to co sa nachádza okolo prietokoveho kanalku na čele piestnici čo fúka vzduch do hlavne, keď sa hlavnen zaklapne, tak na to tesnenie sa pritlaci hlaven a trozku ju sfixuje. Mne pomohla vimena tesnenia hlavne, hlaven to viac sfixovalo a zlepšilo mi to sustrel pôvodne už od kúpi bolo dosť placate a hlaven mi viac voklala a po vimene sa už moc nehybala.
Stainles
Příspěvky: 398
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Stainles » 16 lis 2017 10:48

A pri streľbe s optikou musíš dodržiavať rovnaký uchop, na rovnakom mieste, rovnaký stisk pazby a tlak bodky do ramena a rovnaké prilicenie na licnicu ako pri nastrele optiky, inak to bude lietať hocigde, to si odsleduj pri streľbe.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 16 lis 2017 16:07

Těsnění hlavně - tedy to u přepouštěcího kanálku je v pořádku. Pruží a vystupuje asi 0,35 mm, po zaklapnutí hlavně však prosvítá mezera cca 0,15 mm mezi hlavní a válcem (měřeno listovými měrkami). Což je asi také v pořádku (u starých Slávií je cca 0,25mm) ...! Ale určitě nikde nic neuniká, měřil jsem několikrát výkon na Chronu - dosahuje stále kolem 15,5 až 16J. :!:

Chybu paralaxy rovněž vylučuji, tento puškohled zaostřuje od 15 yardu, takže sřílím a zaostřuji na standardní vzdálenost 15m, co mi dovoluje prostor doma na dvorku, pěkně v závětří. Je mi jasné, že kříž osnovy proti terči se nesmí hnout při změně úhlu pohledu. To funguje perfektně... :!:

Zkrátka lítá si to kam chce, ... a ikdyž je to s oporou a pažba opřená vždy stejně do ramene!

Tedy v optice to zřejmě nebude! Není vidět že by to bylo nějak poškozené, či utržený kříž. Část osnovy s ryskami Half MilDot je zřejmě leptaná ve skle, a delší ramena patrně mají být kovová. Při zpětných rázech by se to asi pohnulo. Někdo už si tu stěžoval na tento NS, že se mu pootáčel záměrný křž, ale ani tento problém nemám... :!:

Zkoušel jsem také jestli ta mechanika v optice nějak nevisí či nevázne a ještě jsem protočit ty štelovací komínky několikrát nahoru i dolů, doprava i doleva od dorazu k dorazu, plynule se to posouvalo, tak jsem to zase vrátil na střed terče. Ale ani tohle nijak moc nepomohlo…

Pokusím se najít někoho na Znojemsku, kdo by mi mohl zapůjčit vzduchovku, nebo pomohl odzkoušet ten puškohled. Pak teprve se uvidí... :idea:
Žel všichni, koho znám, mají také jen nějaké staré Slavie bez lišty na optiku... :(
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Strix71 » 16 lis 2017 20:47

Tak se stavte za mnou o víkendu! Adresa je na stránkách, můžete mi napsat na e-mail. Jezdí za mnou i z daleka. Vy jste blízko.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 16 lis 2017 22:01

OK! ... jak mi to vyjde, ozvu se!
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo hunter 440 - reklamovat?

Příspěvek od Albert 22 » 22 lis 2017 19:07

Kouněte, jak také může dopadnout plastová hlaveň a plastová kostka u zlamovací GAMOVKY. Pak se ani nedivím, že se to ohne a střílí někam za roh !

Obrázky sem raději nedám, jsou silně traumatizující ...

https://www.airrifle.co.za/threads/2631 ... o-IGT-dead!
Odpovědět