GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 12 dub 2005 21:45

Docela by mne zajímalo, jak to je s naší legislativou ohledně těchto věcí: když např. na moji zahradu mi vleze kuna a likviduje slepice, můžu ji sejmout (samozřejmě takovým způsobem, aby netrpěla), nebo na zahradě mi přistane bažant nebo kačena, tak si ji můžu ulovit k obědu? Jestli někdo ví, jak to u nás funguje, tak díky za odpověď. Ruda


Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 12 dub 2005 22:38

Opověď je prostá,NESMÍŠ!!
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 06:51

U nás to funguje tak, že se to normálně dělá. Ovšem na bažanta a kačenu musíš za humna nebo k řece.
Kde není žalobce, není soudce, takhle je to se vším.
Kočka tvého souseda, kterému už vadí neustálé mrouskání, rozhodně není majetkem myslivců, takže střílej!
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 10:07

To je sice fakt, že kočka souseda není majetkem myslivců, ale je majetkem někoho jiného. Proto se jedná o přestupek (trestný čin) poškozování cizí věci.

Pokud bude kočka mít cenu přes 5000 jedná se o cenu ne malou, takže už to je na soud.

Navíc se jedná o jednoznačné porušení zákona o zbraních (bezpečnost při střelbě) a zákona o myslivosti (paragraf 45)

Pokud kočka není nikoho a způsobuje škodu v lese, pak ji smí odstřelit člen lesní stráže. Stejně jako psa.

To, že se to děje je jedna věc. Pokud někdo takového snajpera chytí může jej ohlásit a snajper dostane flastr až 10000 Kč

Dojde-li k nečímu poranění a toto si vyžádá léčení delší než 5 dní. To už bude na kriminál. Jinak minimálně na flastr.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 10:23

Tohle vyhrožování je k smíchu.
Už jsi někdy viděl přejetou kočku na krajnici?
Já vidím tak 3 denně a pořád z toho nejsou žádné soudní případy. Přitom na vesnici babka kouká a vidí SPZ auta, jenže nemá starost o tvůj zákon o myslivosti, nýbrž je ráda, že je o další z přemnožených koček míň.
Nezávisle na tom, co napíšeš, je pravda že to někdo nahlásit může, ale nikdo to nehlásí. Poškození cizí věci je to úplně stejné a kočka taky není zabita "humánně" zbraní s energií xxx J a odborným příslušníkem lesní stráže.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 10:26

Jinak když jsem to četl podruhé, tak jsem se bavil hlavně tím, že kočka, která je vždy něčí a je cizí věcí, najednou není cizí věcí, když vběhne do lesa - jasný případ "myslivce".
A ještě k tomu vyhrožování nahlášením - že někdo střílel ze vzduchovky, se DOST těžko dokazuje. Kdo byl za tou škvírou pootevřeného okna nebo vrat?
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 10:55

Nejsi ty tak trochu paranoik, když máš pořád pocit, že ti někdo vyhrožuje? Většina lidí tady, až na tebe, jenom rozebírá pohled zákona na tu kterou situaci. Pokud se nepletu, tak vyhrožuješ tady v konfeře nejvíc ty (tedy pokud jsi ten "sniper amatér" - podle idiomatického stylu psaní asi jo). Rodiče by tě měli vzít k nějakému hodnému panu doktorovi a sebrat ti radši i tu vzduchovku.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 11:18

Chicht, jediný kdo tu je jediný, jsi myslivec = ty (vlastně pardon, Andy měl dobrého kámoše, takže jste dva).
Mě paranoia nic neříká, já otázku na zákonné řešení nekladl. Ptal se někdo jiný, sniper je taky někdo jiný.
Čekáš že ti rozhořčený majitel lesa při tvé příští návštěvě sebere zbraň? Doufám že ne, že to narafičí, jako žes mu mířil na psa - vlastně přímo na něj, než tě v sebeobraně střelil :-)
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 11:50

Jasně, tady se zase projevuje tvoje posuzování situace - něco (někoho) střelit a pak dokazovat, že to bylo ok. Sorry, ale jsi fakt idiot. A s myslivcema nemám nic společného, dokonce nemám potřebu ani střílet nic živého.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 12:02

Promiňte pánové,ale tohle je přece celé nesmysl.Pokud se nebudeme chovat jako lidé bude na nás svět stále pohlížet jako na orient.Naučme se respektovat zákony a potom takováhle fófa asi ztratí smysl.Přece není možné střílet na všechno co se hýbe.Probuďte se.Takhle přece nelze uvažovat.Když v sobě nenajdeme trošku ukázněnosti,tak to dopadne katastrofálně.Co když se takovému člověku dostane do rukou ostrá zbraň a ne jen vzduchovka.To nám potom pomáhej Bůh.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 12:43

Fakt dobré - podle vás jsou USA orient, protože tam každý může střílet na vše, co se pohne. Ostrou zbraní, mimo střelnici (ne všude, ale skoro všude ano - jsou to obrovské rozlohy země). Taky jim k tomu dopomáhá Bůh (minimálně jsou snad poslední stát, který své výboje podniká ve jménu křesťanského Boha), tak si ho neberte do úst.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 13:04

Budme v klidu, je jasne ze takovy "snajpr amater" je jen poradny kus debila, ale alespon jich neni u nas tak moc, aby se jich mel clovek bat :)

Toto forum alespon poslouzilo k tomu, abych si zase uvedomil, ze "jsou mezi nami" :)
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 14:52

Vy jste snad blázni úplně všichni(včetně mně)-pořád se tady jenom hádáte a nadáváte si.Kdyby jste si místo toho raději šli zastřílet(každý podle svého-terče,desetníky,bažanti,...)každej svýho štěstí strůjcem!Myskím,že každej střelec,až na hodně málo vyjímek,o riziku střelby moc dobře ví,ale někdy se to prostě stane-tak buďme ve střehu a mějme se napozoru,ať už jako aktéři či jen náhodní kolemjdoucí.sniper
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 15:16

Tak teda dobrá, dneska půjdu protáhnout hlaveň.
Návštěvník

re:GAMO HUNTER 440 5,5 mm - vase zkusenosti

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 17:52

Sniper tady má myslím nejrozumnější názor, nic o debilech atd.
Já hlaveň protáhl včera, nepotřebuji na to povzbuzování! Tak by myslím to mělo být!
Odpovědět