Gamo Hunter 1250 Hurricane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

honzaskalka

Gamo Hunter 1250 Hurricane

Příspěvek od honzaskalka » 10 črc 2005 11:35

Nemá někdo konkrétní informace o Vzduchovce Gamo Hunter 1250 Hurricane nebo Gamo Hunter 440 4,5 nebo 5,5 mm děkuji za všechny informace .


bendy

Re: Gamo Hunter 1250 Hurricane

Příspěvek od bendy » 10 črc 2005 12:13

honzaskalka píše:Nemá někdo konkrétní informace o Vzduchovce Gamo Hunter 1250 Hurricane nebo Gamo Hunter 440 4,5 nebo 5,5 mm děkuji za všechny informace .
O 440ce je tu psáno hodně.1250ka je velmi drahá na to,že má jen o něco vyšší výkon.Už se nevyplatí.Originál 440ka je velmi silná a také dost přesná,mám ji asi 8let.Ale za cenu 1250ky si uděláš zbroják a koupíš třeba 8 rannou samonabíjecí malorážku Remington i s montáží a puškohledem (třeba Nikkko 6x40). Jinak o 440ce vím dost,kdyby Tě ještě něco zajímalo,ale nejsem sportovní střelet,střílím pro zábavu.Na sport je jistě vhodná jiná vzduchovka.Hunter má velký ráz,dokonce se mi na ní už rozsypal menší puškohled.
Majkl

Příspěvek od Majkl » 11 črc 2005 19:39

Ohledně rozsipání menšího puškohledu na gamo hunter 440. Mě se to stalo na CF 30. Jaký mám tedy koupit puškohled? jo a taky sem slyšel dost krytiky ohledně přesnosti Gamo. Dík
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 12 črc 2005 08:25

Prave ze ta presnost neni nikterak uzasna, budete jiz na 20m mirit mnohem presneji nez strilet. Zvazoval bych zda vubec puskohled kupovat. Pro zabavu asi ano ale pro presnou strelbu - tam budete tak akorat nastvany.

Jinak takovy NIkko 6x40 Vam na Gamu vydrzi a za cca 1100,- bude slouzit dobre.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 črc 2005 20:52

Ke GAMOfkam bych rekl asi toto: "Nejsem tak bohaty, abych mohl kupovat levne veci". Dale bych slovo "levne" nahradil slovem "nefunkcni" a slovo "veci" slovem "sracky".
Majkl

pro Andyho

Příspěvek od Majkl » 18 črc 2005 11:19

Andy, co by jsi mi tedy doporučil za vzduchovku či větrovku, abych se vyhnul tvé narážce na gamo. Nejsem jejich zastánce a je pravda, že už mě nebaví vystřílet nekonečná množství munice jen kvůli nepřesnosti zbraně. O peníze až tak nejde, pokud je věc opravdu kvalitní, investuji.
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 18 črc 2005 12:11

Pokud jsi nadsenec, ktery hodla venovat usili a penize, aby si sehnal konkretni model a znacku ... doporucuji vetrovky Logun, RWS a konec koncu i AirArms. Ostatne podivej se napr. na http://www.straightshooters.com

Co se tyka pistovych... tak RWS a zejmena modely pohanene nikoliv pruzinou... ale ztlacenym plynovym valcem. Vsechno jsou to ale drahe srandy...

Nicmene nez Gamovku... to si radeji priplat a kup zde proklamovanou vetrovku CZ200S, ktera je v CR dobre dostupna.
Majkl

Příspěvek od Majkl » 19 črc 2005 22:46

V prvé řadě chci poděkovat Andymu za rady. Ale mám k tobě Andy ještě jednu otázku. Brouzdal jsem na stránkách tebou doporučených a zaujala mě čtveřice zbraní. Pokud máš o nich přehled, dej mi vědět, která z nich je ideální. Logun Solo, Air Arms 200S, RWS CA 707, RWS 350.
Díky za ochotu.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 črc 2005 08:18

Kazda je jina.

Logun Solo - bezpochyby paradni a presna vetrovka...

RWS 350 - je to preci jenom pistova zbran (ikdyz treba s pistonem a ne pruzinou) Pise se o ni vsude ve svete, ze je to jedna z nejsilnejsich pistovych vzduchovek vubec. Rozhodne lepsi nez GAMO HURRICANE!

Air Arms 200S alias CZ200S - je velmi vydarena vetrovka, recenzi si precti u Sidewindera http://www.volny.cz/vetrovka

RWS CA 707 - defakto kopie cinske vetrovky Eun Jin Sumatra z Jizni Korey. Nejvykonejsi vetrovka sveta (zda se). V0 az k hranici 400m/s v razi .22 ... Se specialnimi projektily az neco kolem 100J. Delaji se i v razi 9mm. Ovsem jiz jako jednorane.

Vsechny tyto zbrane by u nas spadaly do kat. C. Tedy pro jejich drzeni bys potreboval ZP.
bendy

Příspěvek od bendy » 20 črc 2005 11:46

Andy píše:RWS CA 707 - defakto kopie cinske vetrovky Eun Jin Sumatra z Jizni Korey. Nejvykonejsi vetrovka sveta (zda se). V0 az k hranici 400m/s v razi .22 ... Se specialnimi projektily az neco kolem 100J. Delaji se i v razi 9mm. Ovsem jiz jako jednorane.

Vsechny tyto zbrane by u nas spadaly do kat. C. Tedy pro jejich drzeni bys potreboval ZP.
Jak by to bylo s dovozem?Můžu někoho poprosit,aby si to v USA objednal a poslal mi to poštou?A pak to tu na PČR přihlásit?A má to vůbec cenu,za těch něco přes 15tis.? Když srovnám s malorážkou.. (vím,jiný podmínky atd.,ale tohle není jako vzduchovka,se kterou můžu střílet za jiných podmínek než s malorážkou,ne jako se vzduchovkou do 16J).Jaký speciální projektily jsi měl na mysli,když jsi psal o 100J?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 črc 2005 11:54

Jsou na to specielni projektily primo od korejcu. Koukni na http://www.pyramydair.com/site/articles/career-300/

Sice je to jinej model... ale pod tim jsou videt naboje. Jsou na diabolku docela tezke ... 28gr! Samozrejme existuji jeste jine, tyhle jsem nasel v rychlosti.

Jinak na dovoz zbrane potrebujes zbrojni licenci.

Vzasade se to nevyplati, jelikoz rana je to jako z malorazky... vykon mensi... a jeste to stejne spada do kat. C. Tak co. To uz je lepsi malorazka.

Jinak bavime se o kalibru .22 ... v ty .380 to je samozrejme daleko vetsi energie. cca 60-90gr kule a 1000fps tak si to spocitej.
Naposledy upravil(a) Andy dne 20 črc 2005 12:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 20 črc 2005 12:04

Pravda ze vzduchovka v kat.C uz neni takova vyhoda oproti malorazce, ale i tak vyhody ma .. velmi levne strelivo, nenarocna na cisteni.
Majkl

Příspěvek od Majkl » 20 črc 2005 17:16

Díky chlapy za cené rady. Mám ovšem dotaz, zda by se zbraň, která podléhá u nás zbrojnímu průkazu, dala v cizině objednat přes internet a vlastnit ji i bez ZP. Třebas tu RWS CA 707. Díky
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 20 črc 2005 20:45

Majkl píše:Díky chlapy za cené rady. Mám ovšem dotaz, zda by se zbraň, která podléhá u nás zbrojnímu průkazu, dala v cizině objednat přes internet a vlastnit ji i bez ZP. Třebas tu RWS CA 707. Díky
Ne nedala. Rikam ti, ze pro jeji dovoz (at uz pres Internet ci osobne) potrebujes zbrojni licenci a nasledne zbran nechat schvalit statni zkusebnou zbrani a streliva.
bendy

Dovoz

Příspěvek od bendy » 21 črc 2005 00:54

Chlapi,jak je to s dovozem vzduchovky nad 16J pro vlastní "potřebu"?Když ZP mám,mohu si ji nechat zaslat a pak přihlásit (nebo taky ne..)?Dá se nějak zabránit tomu,aby někdo vzduchovku v USA koupil a poslal mi ji poštou?Je na tom něco nelegálního z jeho nebo z mojí strany?A jestli je,je to v praxi problém - risk,nebo nic neriskuji,protože prakticky je na to každý krátký - na takový balíček.. Dík za odpověďi..
Odpovědět