Gamo GX 40 je doma

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 22 srp 2018 14:08

Po dlouhem vybirani, sledovani recenzi a zahranicnich diskusi jsem objednal Gamo GX 40. Puvodni zamer koupit Hatsan Flash selhal a bez vystrelu jsem ho vratil. Moc se mi nelibilo zpracovani ale mozna to byl jen muj kus, protoze jinak byla puska paradne lehka a sedla mi do ruky. Benjamin Maximus me taky lakal ale vyhralo Gamo:

Jedna se o recyklat BSA Bucaneer alias Gamo Coyote alias Gamo Urban alias Gamo Phox. Kazda puska je podobna a lisi se predevsim hlavnemi. GX 40 (podle popisu na zaveru made in England) ji ma ze vsech nejdelsi zastudena kovanou bez moderatoru a zakoncenou UNF zavitem. Informaci na webu vcetne vyrobce je minimum a dost se lisi. Napriklad oba cesti prodejci uvadi 8 ranny zasobnik v razi 4.5 ale ten je 10 ranny. Jedna se standardni BSA zasobnik (ano ten drahy ale udajne funkcni). Zbran k memu prekvapeni prisla natlakovana na 230 bar a krasne zabalena. Baleni obsahuje jen quickfill pin se zavitem, mazivem a nahradnimy krouzky. Dale jiz jen 1 zasobnik a to je vse. Nenasel jsem single shot tray, ale to si kdyztak vytisknu pokud budu potrebovat. Zatim jsem ji jen rozbalil osahal, natahl a naprazdno vystrelil. Pocitove je dost velka a tezka (proti Flashi) a to merim 187cm a ruce mam dlouhe jak opice ale sedne mi fajn. Zpracovani pekne, vsechno rovne a opracovane. Spust je dost tvrda, tvrdsi nez u Crosmana 1377 kde mam trochu lehci pruzinu, ale pry jde nastavit. Jsem zacatecnik ale prvni pocit je dobry. Hlaven je tlusta a s kartusi rovnobezna. Zaver jde lehce ztuha ale nikde nedre. Vecer dam vedet to nejdulezitejsi a to jak strili. Dnes asi stihnu jen do 30m.

par fotek:
Obrázek

Obrázek

Obrázek


Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 22 srp 2018 20:58

Tak od 230 do 140 barů jsem vystřílel 53 ran a už byla tma. Kolem běhaly děti no prostě nebyl moc klid a byl jsem nervozní. Střílel jsem skupiny po 10 na 21m s JSB exact 4.51 a soustřel žádná sláva. Nejlepší skupina byla na dvě části 4 do cca 10mm a pak 10mm vedle 3 hned v sobě. Jinak skupiny spíš kolem 2,5cm. Vždy to létalo skoro dírou a pak najednou to uhlo 10mm a zase u sebe. Uvidím jak si trochu sedne hlaveň. Taky puškohled jsem jen tak narychlo přehodil z Crosmana a ne uplně sedí mnou tisknutý držák. Zítra zkusím jiné exacty z testovací sady a taky Gamo pro Match a T-10.

Jinak nabíjení zásobníku je snadné, a přebíjení taky. Obsluha zbraně v pohodě. Pojistka mi přišla od pohledu nešťastně řešená, ale taky je překvapivě funkční bez
problémů. Spoušť dlouhá a dost tvrdá, s tím musím něco udělat, ale nemyslím si, že by soustřel kazila.

Tedy pokud to shrnu tak kvalita provedení je super, zásobník a obsluha taky. Přesnost se musí zlepšit to je jasné... No a výkon proti 1377 mnohem větší. Téměř prostřelí 18mm lamino a smrkové prkno 20mm jde skrz. Musel jsem vyztužit svůj svetrový terč :) Hlučnost je vyšší než 1377 ale už kreslím moderátor. Celková délka je 96cm a průměr hlavně 15,7mm

Obrázek

Obrázek
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od j-k » 22 srp 2018 21:07

Zdravím
Šlo by udělat pár fotek i s metrem aby si člověk udělal představu o velikosti a prosil bych i váhu. Přeci jenom těch informací není vskutku mnoho. S přesností na tom bude jistě lépe jak turek. Gamo bych přeci jenom zas tak nezatracoval jat mnozí zde. Mám jedno doma a nemohu si stěžovat na kvalitu a přesnost. Faktem je že nepoužívám puškohled a mířidla jsem si po nastavení zajistil lepidlem proti povolení.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Alexxxus » 22 srp 2018 23:26

Proč nepokračuješ ve vlákně o Buccaneeru nebo v Gamo

new-bsa-buccaneer-se-t22142-210.html?hi ... er#p337390

je to nemlich to same akorát papundekl pažba

dobré je že do toho jdou zásosbníky z BSA :-)

Jen na okraj sháním na jednu BSA - GAMOvku náhradní díl už půl roku +- vyhnul bych se tomu obloukem
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od j-k » 23 srp 2018 05:01

Ten díl je tak speciální že nejde vyrobit v běžné nástrojárně? Většina věcí není přeci problém udělat. Na většinu pušek nejde sehnat v dílech skoro nic. Je tedy pár vyjímek, není jich však mnoho.
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 23 srp 2018 09:16

Alexi, vlákno o Gamo je obří a je tam spusta druhů pušek, dost jsem teď v posledních týdnech hledal info o puškách a hledá se to v takovém případě špatně. Proto si myslím, že tohle není duplicita a vlákno si to zaslouží. Každopádně už jsem za pár týdnů co tu jsem pochopil plovojenský režim tohohle fora a s tím nic neudělám, tj pokud ti tolik vadí, zamkni ho.

Bucaneer je přeci jen o dost starší puška i když hodně podobná.

Ohledně kvality, řeším tu přesnost tam doufám ve zlepšení, jinak to vypadá i podle recenzí starších modelů jako dost odolný a lety prověřený systém a doufám, že moc dílů nebude potřeba. I proto jsem se snažil vzít něco trochu odzkoušené. Pokud se na to nedají sehnat díly ani v zahraničí, pak souhlasím že je to průšvih. V tomhle je asi nejlepší Crosman
Crashpc
Příspěvky: 28
Registrován: 10 lis 2012 16:26

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Crashpc » 23 srp 2018 09:46

Gratuluju k nákupu a držím palce k doladění a ke sžití se s novým strojem.
Souhlasím, že přehlednost mnoha témat je opravdu mizerná, často se na desítky stránek odbočuje jinam, a aby se v tom čuně vyznalo.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Kubajzz » 23 srp 2018 10:01

Všechno cpát do megavláken už je takový kolorit tady tohoto fóra. Jinak sranda je, že založit vlákno na jiný model od Gama je špatně, ale založit druhé vlákno o Edgun Lelya není problém. :mrgreen:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Alexxxus » 23 srp 2018 11:02

NO ona je to jen trošičku jiná puška ale jen trošku ...
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 23 srp 2018 11:06

Střelil jsem si narychlo pár skupin po 5 na 20m a s tou přesností to bude ok v rámci kategorie, jen to chce vybrat vhodné diabolky. Taky střílím jen s oporou přes židli a nějaký ten mm jsou moje ruce.

Gamo match competition : bída, rozlétané na 10cm
Gamo T-10: diabolky špiní šupinkami olova a létá to kam chce, rozptyl asi 5cm

Zajímavé to ale začalo být s JSB kde Exacty 4.51 mi včera létaly nic moc, ale dnes Monstery, Heavy i RS v 4.52 létají super.Nejprve jsem zkoušel ty těžké s tím že je to váhou diabolek ale jak vidno RS létají snad ještě líp. Lehonce tu pofukuje a i tak mám skupiny do 20mm s tím, že RS dokonce díry v řadě 16mm. Nemám moc času tj jsem nesoustředěný. Musím znovu zkusit ty Exacty 4.51 protože z C1377 létaly nejlíp, tak jestli si tady nesedla hlaveň, ale spíš to vidím, že Gamo má proti Crosmanu maličko větší hlaveň, protože vystřelí i Gamo pro Hunter, které do 1377 skoro nešly nacpat a vystřelily až napotřetí. Stejně tak ty Monstery 4.52 šly do Crosmana těžko a tady jsou snadno.

Musím dodělat tlumič kvůli sousedům a pak udělám nějaké rozumné měření. Nemám bohužel Exacty 4.52 a 4.53 asi nezbyde než je koupit :/ nebo si v JSB poprosit o namíchání vlastní sady.

Alexi ja nechci žádny flamewar. Prosím nech mi tohle vlákno alespoň nebudu tolik řádit jinde :)
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 23 srp 2018 11:11

j-k píše:
22 srp 2018 21:07
Zdravím
Šlo by udělat pár fotek i s metrem aby si člověk udělal představu o velikosti a prosil bych i váhu. Přeci jenom těch informací není vskutku mnoho. S přesností na tom bude jistě lépe jak turek. Gamo bych přeci jenom zas tak nezatracoval jat mnozí zde. Mám jedno doma a nemohu si stěžovat na kvalitu a přesnost. Faktem je že nepoužívám puškohled a mířidla jsem si po nastavení zajistil lepidlem proti povolení.
Fotky s metrem aby to šlo přečíst mi mobilem moc nevycházejí, ale:

Celková délka je 96cm
Největší výška 19cm
Délka pažby od kliky závěru k rameni je 33cm

Snad to pomůže
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 23 srp 2018 13:45

Namontoval jsem narychlo nakreslený a vytištěný moderátor. Potřeboval jsem zkusit funkci a design jsem neladil (je to takový buřt :D). Funguje to super, je slyšet hlavně cinknutí závěru.

Obrázek
Obrázek

Střílení se taky zlepšílo:
10 ran exact RS4.52 na 20m
Obrázek
6 ran exact monster 4,52 na 20m
Obrázek
j-k
Příspěvky: 142
Registrován: 29 říj 2016 12:37
Bydliště: DK nL

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od j-k » 23 srp 2018 14:47

Díky pomohlo
Něco by se už našlo :-)
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 23 srp 2018 15:02

Trochu fouká, ale výkony se lepší. Bohužel už nemám kvalitní munici a 4.51 kterých mám dost jsou méně přesné.

JSB exact monster4.52 5ran na 30m (tohle se opravdu povedlo a u té uhnuté mi ujela ruka)
Obrázek

JSB exact 4.52 10 ran na 30m (vyhrabal sem poslední z krabičky)
Obrázek

Gamo pro Match 10 ran na 20m
Obrázek

Gamo Magnum 5 ran na 20m
Obrázek
Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 216
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od dalajlamax » 23 srp 2018 20:47

gratulacie, ten sustrel je luxus, na gamo obzvlast! a to viem o com hovorim, mimo ineho mam doma aj starucke gamo 440 v razi 4.5mm, ktore som kupil v roku 2002 za 8000 korun! dnes si po vsetkych pcp a pruzinach uzivam dianu 54, ale ak si chcem obcas zablbnut, gamo je istota! ked som ho kupil, mal skoro 20J, teraz ma necelych 13J, povodna pruzina, povodne tesnenie piestu... napriek tomu gamo pcp si neviem predstavit, ale ked tak sledujem to tvoje vlakno... z low endu asi to lepsie! nech ti robi radost!
Odpovědět