Gamo GX 40 je doma

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 23 srp 2018 21:42

Diana musí střílet parádně, každopádně díky a až bude víc vhodných diabolek a čas, zkusím toho nastřílet víc. Ještě jsem dal večer 4 zásobníky s Gamo Magnum a docela fungují, ale jinak mám tu jejich celou výrobní řadu a krom Match a těch Magnum je to šílené, sukýnky křivé, každá jiná... Co jsem koukal na testy, tak v plném výkonu měly na 100m nejlepší výsledek Hatsan Flash a Beeman Chief, oboje levnější, ale ono to v téhle kategorii je spíš otázka štěstí. Tak nějak jsem doufal že to minimálně takhle bude střílet, abych nebyl zklamaný. Uvidíme co vydrží... Každopádně proti 1377 je to výrazně silnější (i když jsem ho napumpoval 10 a vícekrát) a je velká zábava, že je to opakovačka, je fajn sázet rány hned za sebou. Honil jsem tak po zahradě i plechovku od diabolek :mrgreen:

Vytiskl jsem o 17mm delší verzi moderátoru a zvuk výstřelu ještě o něco klesnul. Navíc zbraň při výstřelu tak kovově zazvoní a to s malým moderátorm zůstávalo. S tím delším je potlačené i tohle a opravdu je to krásně tiché tj spokojenost. Pár fotek níž:

Obrázek

Obrázek


Uživatelský avatar
dalajlamax
Příspěvky: 216
Registrován: 17 pro 2007 19:35
Bydliště: ZVOLEN, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od dalajlamax » 23 srp 2018 22:03

velmi ma udivilo, ked som videl tie super sustrely a uvedomil som si, ze je to zo zasobnika! cely zivot mam zafixovane, ze ak presna strelba, tak jednoranka, ziadny zasobnik... na trubke je video, kde je ten rozdiel jednoznacny, chlapik dak 10 ran zo zasobnika a 10 priamo do hlavne, no a rozdiel tam fakt je! no a vytlacit si experimentalny "moderator" teeeda, klobuk dolu...
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 24 srp 2018 20:43

Dnes fouká a dost prší, ale stavil jsem se pro Exacty 4.52 (Monster ani Heavy nebyly skladem) a zkusil 4 zásobníky. Soustřel 10 ran na 20m kolem 15mm. Pak jsem dal Gamo pro Magnum a 20mm a to jsem střílel hodně rychle (zásobník mě baví). Ty Heavy 4,52 létaly líp, ale zase je dobré vědět že levné Gamo Magnum docela fungují. Taky je otázka jaký vliv měl vítr. Foukalo mi skoro do zad a rozptyl byl vertikální, horizontálně byl do 10mm. Střílel jsem do 90 barů a pořád to sedělo.

Jako negativum začínám vnímat ergonomii rámu kolem lučíku. Vespod má díru na imbus pro povolení pažby a ta je velká tak, že do ní zapadne kloub prostředníčku a má ostré hrany. Musel jsem si přes to dát elektrikářskou izolačku, protože mám odřený prst :)

Za dlouhých zimních večerů to asi rozeberu a zkusím nakreslit a vytisknout Bullpup, samozřejmě způsobem, aby to šlo bez zásahu přestavět zpět na pušku.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 03 zář 2018 12:00

Začal jsem zkoušet tisk podavače pro jednotlivé výstřely. Nejprve jsem si překreslil a vytisknul opravdu jednoduchou verzi kde je potřeba s každým výstřelem celek vyndavat ven jako u zásobníku. To funguje velice dobře, ale chci udělat ještě výklopku jako má originál i s fixací pomocí o-kroužku.

Obrázek
Uživatelský avatar
p.one
Příspěvky: 561
Registrován: 15 zář 2010 08:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od p.one » 03 zář 2018 13:25

Vigomat píše:
24 srp 2018 20:43
...jako negativum začínám vnímat ergonomii rámu kolem lučíku. Vespod má díru na imbus pro povolení pažby a ta je velká tak, že do ní zapadne kloub prostředníčku a má ostré hrany. Musel jsem si přes to dát elektrikářskou izolačku, protože mám odřený prst :)...
A nešlo by vytisknout nějakou záslepku, jestli je tam prostor 8) ?
BSA Gold Star SE Union Jack
Hawke Airmax 30 Touch 3-12 x 32
Weihrauch HW 98 4,5 mm
Valiant Themis II 10X32 SF Compact HFT MRAD
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 03 zář 2018 23:20

Byl to jen test rozměrů. Už mám plně funkční verzi s funkčností jako originál, i když je řešená trochu jinak. Zatím co jsem střílel, tak paráda, neulétla žádná diabolka, ale musím to víc otestovat, šlo jich jen 10 (pak byla tma). Origo drží na magnetu (má plechové čelo), tohle jsem udělal natěsno tj to není potřeba, ale ještě s tím poexperimentuji. Taky jsem rozebral zásobník a i ten by měl jít v pohodě, nicméně problém by bylo sehnat pružinku. Zatím mi stačí jeden, ale uvidím. Omluvte jak je to hnusné, brousil jsem to vše na těsno a tisknul dost nahrubo.

Jo a ty držáky optiky jsou z Crosmanna, nechtěl jsem je upravovat, proto nesedí, půjdou tam jiné a tyhle chci vrátit na C kde sedí perfektně.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 05 zář 2018 10:55

Testoval jsem přesnost bez zásobníku a rozdíly jsou minimální, asi je to lehonce lepší, ale musel bych to mít ve svěráku. Rozhodně není moc důvod zásobník odkládat, funguje prefektně.

Včera jsem zkoušel Exact Heavy 4,52 a běžné Exacty 4,53. Ty 4,53 jsou jednoznačně nejpřesnější, na 22m se povedlo 10 ran do 18mm a rozptyl je na výšku. Našířku je to do 10mm. Pětice se vešla do 12mm, prostě jedna velká díra. Heaviny jsou horší, asi na úrovní Exact 4,52. Ty z testovací sady létaly znatelně líp.

Na 30m mám problém, že 4x optika mi zakryje celou tečku co mám na papíře a blbě se mi míří (čekám na jinou s větším zvětšením). I tak by oboje bylo v 10 ranách vše v kruhu do 25mm. Nevím jestli je to dobré, nebo ne, ale já jsem takhle spokojený. Uvidím až někde bude možnost 50m, jak to poletí. Doma se přes 40m nedostanu a i to už je lehce komplikované.

To že je rozptyl na 10 kusech vertikální by ukazovalo na změny v rychlosti střely, ale vliv budou mít asi i moje levé ruce. Brzy budu mít chrono, tak uvidíme. A jinak střílím v rozsahu 200-90Bar a pořád mi to přijde na těch 22m (nejčastější vzdálenost) stejné ohledně přesnosti a nijak znatelně víc to nepadá.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 05 zář 2018 14:35

Zkusil jsem maximální vzdálenost na zahradě a to 40m. Exact Heavy 4,52 dle očekávání nic moc, rozptyl celkem 60mm, ale 4,53 v prvním pokusu 35x15mm(5 ran) a v druhém viz foto 20x18mm(4 rány). Pátá ovšem uletěla nevím kam, cinkla o desku za kanystrem, musela být nějaká křivá (hlevně že mám na co se vymluvit :mrgreen: ). Na papír jsem si nakreslil cca biatlonový terč 45/115mm. Střílel jsem v kleče s oporou o zahradní židli. S Heavy to létalo asi o 60mm pod zaměřený bod a s Exacty 40-50mm. Krom klepající se ruky (pumpoval jsem před tím) a lehkého poryvového větru, byla největší problém optika. 4x na tuhle vzdálenost už mi dělá problémy, příště si vezmu brýle.

Obrázek


Až nebude foukat, chci to zkusit vestoje, jestli se vejdu do Biatlonových 115mm. Celkově se mi z ruky střílí lépe s Crosmanem 1377 (mám k němu dodělanou opěrku), ale ten zase na tuhle dálku má problém trefit. Zkusím ho trochu víc napumpovat a až na něm bude zpět tahle optika, porovnám to.
S GX-40 jsem přesný s oporou a je vidět, že puška střílí na větší vzdálenosti o dost lépe, ale jak je těžká a dlouhá, nepovedlo se mi zatím najít ideální držení vestoje. Je ale pravda, že s Crosmanem jsem toho také nastřílel podstatně víc.
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 05 zář 2018 23:14

Jak už jsem psal, puška mi úplně nesedla délkou mezi rameno a spoušť. 33cm se mi zá hodně a prostě i když mám 187cm a relativně dlouhé ruce, bylo to na mě moc. Dneska jsem tedy zkusil vytisknout novou botku. Originál má 26-30mm (podle místa měření) a tahle nová má 5mm a je to hodně znát, puška mi najednou výborně sedí. Původně jsem chtěl dávat ještě 3mm gumy (mám tisknutelný polymer TPP88) ale asi to bude zbytečné, protože PCP nemá žádné rázy a jsem rád za každý zkrácený mm. I vzhledem mi to přijde ok.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 06 zář 2018 21:31

Došlo mi chrono. Zatím jen narychlo pár ran při 190 Bar:

Exact 237m/s 15,36J
Exact Heavy 218 m/s 15,92J

Zkouška s plastovou vytištěnou diabolkou (neznám váhu) 345 m/s
lukis01
Příspěvky: 49
Registrován: 19 čer 2018 18:12

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od lukis01 » 07 zář 2018 14:11

NJN, když má někdo přístup k tiskárně a je hravý, to jde potom jako po másle.
Btw co zkusit tenhle?
mag_loader.zip
(49.03 KiB) Staženo 196 x
proboha proč cituješ i fotky ?
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 08 zář 2018 12:25

Díky za model, vypadá hezky, ale ten výklopný co jsem si udělal je lepší. Takhle je potřeba to pokaždé vyndavat jako u toho mého prvního protoypu. U výklopného to jen vykloníš a dáš diabolku.
lukis01
Příspěvky: 49
Registrován: 19 čer 2018 18:12

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od lukis01 » 08 zář 2018 20:27

jasan, já hledal pro benjamínka a našel tohle, tak snad se někomu bude hodit :)
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 09 zář 2018 12:43

Přeci jen ta hladká plocha opěrky trochu klouzala, tj jsem udělal malé vylepšení.

Obrázek
Uživatelský avatar
Vigomat
Příspěvky: 91
Registrován: 03 črc 2018 23:09

Re: Gamo GX 40 je doma

Příspěvek od Vigomat » 10 zář 2018 18:56

Nová opěrka funguje výborně a dnes jsem si parádně zastřílel. Nevím čím to je, jestli se zanesla hlaveň olovem ale už i 4,52 létají výborně kam namířím. Konečně jsem trochu vymyslel jak pušku držet bez opory ve stoje a na 20m jsem střílel na 40mm kružnice. Žádná sláva, ale už trefuji v 7-9 výstřelech z 10.

Pak jsem střílel na maliny a kuličky vína(ale už s oporou), terč vypadá jak kdyby se poblíž někdo podříznul. Velká zábava jak se rozprsknou. Zítra bude asi doma lepší puškohled, tak poreferuji.

Abych jen nechválil, podruhé se mi stal jeden problém. Pokud je puška při přebíjení namířená směrem nahoru, stane se občas (mě 2x za 1500 diabolek), že diabolka i přes o-kroužek v zásobníku povyjede dozadu a vzpříčí se. Nejde potom ani vyndat zásobník, ani zatlačit závěr a zásobník se navíc pootočí do mezipolohy. Je podřeba to kvrdláním dostat do stavu, kdy jde zásobník ven, zatím se mi to vždy povedlo ale minutku to trvá. Holt je lepší nabíjet na rovině a nebo s hlavní dolu.
Odpovědět