Gamo CFX

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 26 úno 2009 14:41

[quote="psena"]Me je to treba soukromne uplne jedno...

domnívám se velmi vážně, že Váš přístup by v některých případech kvalifikovanému právnímu výkladu " zákonné oznamovací povinnosti " nevyhověl.


Roy

Příspěvek od Roy » 26 úno 2009 15:29

Hmm můžete mi vysvětlit k čemu je toto forum ? je problém odpovědět ? nebo každý nově příchozí je okamžitě sestřelen starými pardály ....
První část mého dotazu byl Joke neboli legrace ! :D

Na mou druhou druhou otázku jsem dostal 15 odpovědí a ani jedna mi nepomohla pouze jste mi naznačily jaké jsem pako ,které neumí hledat :lol:
Pouze LuckyHit mi doporučil měřič... díky
Roy

Re: Odpověď Royovi

Příspěvek od Roy » 26 úno 2009 15:39

Pane Retis Vy jste mi ,ale nějaký moralista zkuste si znovu přečíst na co jsem se ptal ;) neptám se na zvýšení výkonu :x !
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 26 úno 2009 15:46

AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 26 úno 2009 15:54

Teď už je pozdě, ale do budoucna... Pokud nechceš kupovat chrono a jde Ti jen o občasné přibližné srovnání (jestli se něco evidentně nehroutí), je dobré si vyrobit nějaké referenční měřidlo. Někdo má "referenční prkno", jiný žluté stránky... Já jsem míval definovaně stlačený sloupec kartonů z vlnité lepenky. Pak stačí počítat, kolika to prošlo. Když po koupi vzduchovky napočítáš třeba dvacet, za týden dvacet pět, za měsíc totéž a za další měsíc patnáct, je to jasné - něco se děje. Když vyměníš u staré a slabé vzduchovky pružinu a dosáhneš stejného výsledku, bude chyba jinde... Důležité je mít opravdu definovaný tlak (výšku sloupce), střílet z přesně stejné vzdálenosti vždy aspoň tři rány a sadu ani střelivo neměnit. Takže třeba při rozměru A2 to máš při sporadickém použití na celý život. Na čelní stranu je dobré nakreslit nějakou síť, aby ses v tom časem neztratil. Podle čtverců pak můžeš vést i jakousi evidenci, jako bys hrál lodě.

Je jasné, že se to může jevit mnohým místním "profíkům", jako velmi směšná rada. Ale to není podstatné. Důležité je, že to pro přibližné srovnání naprosto vyhoví a není nutné kupovat (k pušce po dědečkovi, kterou si chce člověk jen udržovat v dobrém stavu na památku) hned chrono.

Pokud jsi něco takového neudělal hned po koupi, už se můžeš jen domluvit s jiným majitelem, aby picnul třeba do těch žlutých stránek a napsal počet prostřelených stran. Tak hodně štěstí.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Roy

Příspěvek od Roy » 26 úno 2009 16:02

Radawar : To zní zajímavě. Hned jak se vyčasí zkusím to. Právě ,že hned chrono kupovat nechci a když se obrátím na prodejce je mi jasná odpověd " to je v pořádku".
Rozhodně to vyzkouším spíš ,ale asi půjdu cestou nejmenšího odporu a kopím nový píst + pružinu... jenom asi ne u mého prodejce :lol: .

A co toto ? http://fyzweb.cuni.cz/dilna/krouzky/strela/strela.htm

jinak díky ;)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 úno 2009 16:06

Nejlepší je přijít na nějaký sraz, tam je vždycky několik chron, a změřit si to.
Nebo sehnat někoho v okolí. Chrono má dneska kdekdo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Roy

Příspěvek od Roy » 26 úno 2009 16:08

K tomu možná taky dojde je to kousek ode mě :)
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Re: Odpověď Royovi

Příspěvek od retis » 26 úno 2009 16:20

[quote="Roy"]Pane Retis Vy jste mi ,ale nějaký moralista ...

Pane Roy, nejsem, mír nabízím, ale po pravdě, už jste se takhle zkoušel zeptat hned po příchodu do pravé střelecké hospody ?
Roy

Re: Odpověď Royovi

Příspěvek od Roy » 26 úno 2009 17:34

Těžko říct asi bych to dal srandu mám rád :lol: ... mír beru ;)
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 26 úno 2009 17:51

Beru.
PS: pružinovkám vůbec nerozumím, a tak bych Vám stejně kolego neporadil.
psena
Příspěvky: 202
Registrován: 20 pro 2008 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od psena » 26 úno 2009 18:04

retis píše:
psena píše:Me je to treba soukromne uplne jedno...

domnívám se velmi vážně, že Váš přístup by v některých případech kvalifikovanému právnímu výkladu " zákonné oznamovací povinnosti " nevyhověl.
Mam kolem sebe tolik pravniku, ze nevyhovel neexistuje a nejen v teto rovine :D
Jinak takovyho moralistu jako jsi ty (tykam schvlane) bych radsi videl na nejakem jeste serioznejsi foru , pokud mozno tam, kde se nedelaji vtipy, lide se k sobe chovaji naoko slusne a hlavne a to je nejdulezitejsi si vykaji.
Kdo nepochopi a ani nechce po upozorneni chapat legraci je podle me hlupak. A to nemuze zmenit ani kvetnana vyrecnost a hrana slusnost.
retis
Příspěvky: 59
Registrován: 23 led 2009 21:55
Bydliště: jihočech

Příspěvek od retis » 26 úno 2009 18:18

Ta sedla ... přeji ti v životě jen takové situace, kdy vystačíš s opakovaným vysvětlením, že to byla sranda.
Roy

Příspěvek od Roy » 26 úno 2009 18:43

Tohle mi připomnělo moje zaměstnání kde je pod každou druhou reklamací uveden zákazník jako Judr. nebo má kolem sebe tým právních zástupců :lol: ...

Jinak je vidět ,že to mělo úspěch ta naše povaha česká ;)

PS: nejsem si vědom ,že bych byl neslušný ;)
psena
Příspěvky: 202
Registrován: 20 pro 2008 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od psena » 26 úno 2009 19:15

retis píše:Ta sedla ... přeji ti v životě jen takové situace, kdy vystačíš s opakovaným vysvětlením, že to byla sranda.
Nastesti se pohybuji v kolektivu, kde neni problem v rozpoznavani mezi vazne/sranda :)
Jinak beru zpet tu hranou slusnost, cekal jsem nejakou vyraznejsi odpoved. Misto drsne odpovedi rada do zivota...to se jen tak nevidi 8)
Ted uz jen se zkusit zasmat jak Roy udelal srandu (treba prave tomu, ze je docela nepovedena :D ) a bude to dobry.
Odpovědět