Gamo cfx-royal

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Martin77
Příspěvky: 115
Registrován: 29 čer 2008 21:37
Bydliště: SR-západ

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od Martin77 » 11 bře 2012 11:25

Takú dierku v pieste mala aj Gamo Shadow 1000.
Narezal som do nej závit M3 a poriadne dotiahol skrutku zo zapustenou hlavou.
Predtým mala s diab.0,51g. ústovku 138m/s(4,9J).....po úprave 243m/s(15,1J).


diddle
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od diddle » 25 úno 2013 13:02

mám dotaz :o(( neporadil by mi někdo jak vypreparovat z GAMA CFX takový ten váleček přes který se nabíjí???

http://www.aceros-de-hispania.com/image ... airgun.jpg
v plánku je označen jako A (pro kalibr 4,5 je to 33900)

ten plastový čudlík na pootáčení (19750) lze normálně zapáčit a vyndat (je jen na pérku zasunutý do válečku).. ale ten váleček se mi podaří zatlačit pár centimetrů dovnitř a tím jsem skončil :o(( ještě mne napadlo dlouhou tenkou závitovkou skrz vzduchový otvor a vytáhnout - ale raději se zeptám na efektnější řešení :o))))

bohužel došlo k tomu co je asi jedna z potencionálních bolestí zbraně a to že mi zastřihl kamarád diabolku při nabíjení.. no a ustřihlý kousek se někde zřejmě šprajcnul :o(( pootočit ten váleček je teď nadlidský úkol :o(((

případně bych ocenil informaci jaké je těsnění na tom válečku..


díky..
CZ200Colour - Optisan Viper 6-24x56
Tau 5

Sice střílím blbě - ale zato rád :o)
Uživatelský avatar
Montana
Příspěvky: 25
Registrován: 02 pro 2010 12:14
Bydliště: SL (SK)

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od Montana » 25 úno 2013 18:07

Ja som to rozoberal iba raz a ten valček som vytlačil zo začiatku skrutkovačom a potom som pre istotu použil plastovu tyčku kôli rýham. Šlo to celkom ľahko, len si pri spätnej montáži dávaj pozor na gumičku, aby ti ju nestrihlo. Smelo do toho, nemusíš sa toho báť. Len trocha citu a bude to OK!
CZ 200 S FS, kal. 4,5 ( Walther 4-12x50 CI)
HW 97 K, kal. 4,5 (Nikko Stirling 4-12x42)
IŽ 38, kal. 4,5
zu3ak
Příspěvky: 4
Registrován: 12 úno 2014 15:52

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od zu3ak » 12 bře 2014 18:46

Nedávno jsem si uvědomil, že mě vždycky bavilo s něčím střílet, a vždycky mě štvalo, že nemám s čím. Nejsnažší, nejjednodušší a nejbezpečnější cesta se jevila si na začátek pořídit vzduchovku. A protože nerad vyhazuji peníze za něco, o čem moc nevím, snažil jsem si o tom tady něco načíst. Musím podotknout, že jsem z jednotlivých vláken nebyl moc moudrý a v rozhodování mi moc nepomohli - co člověk to pomalu rozdílný názor.
Po velice komplikovaném rozhodování jsem se "z nouze" zvolil Gamo CFX royal. Omezení rozpočtu (ale zase nechuť kupovat čínské krámy s příznivou cenou a s tragickým zpracování/výdrží) mě postavilo před výběr pružinovek Slavia/Hatsan/Gamo - kdyžtak mě někdo opravte (můj cenový strop byl 5500Kč).
Ani nevím proč, jsem Hatsan vynechal, a vybíral z nejsilnějších modelů (pro možnost střílet na delší vzdálenost) Zbrojovky a Gamo v ráži 4,5mm. K oběma výrobcům zde byly komentáře kritické i doporučující, takže nakonec rozhodl vzhled a pevná hlaveň (ač jsem velký patriot a chtěl bych český výrobek!).
Ale raději už ke vzduchovce.
Příjemné překvapení z pěkného zpracování dřevěné pažby. S ní je ale špatně sesazen vzduchový válec a hlaveň - osa pažby a hlavně se od sebe trochu rozcházejí. Trošku tvrdší spoušť, ale ta je tuším nastavitelná. Po letmém nastřelení na 15 metrů mám mířidla o 2,5 čárky(opravy) vpravo, což mi nepřijde moc OK - snad to ale spraví lehké pohnutí s plastovým válečkem s mířidli, co je nasazen na hlavni. Mířidla Tru-Glo na první pohled super, při střelbě na terč na delší vzdálenost už tak vhodné nejsou.
Protože tu byly různé komentáře pochybující o udávaném výkonu výrobcem, zajímalo mě, co jsem vlastně koupil, a půjčil jsem si od kamaráda hradla na měření úsťové rychlosti.
10 střel s JCB Exact 4,5mm o váze 0,547g. (Stříleno po cca po 30 vystřílených diabolkách od koupě vzduchovky)
nejvyšší naměřená rychlost 231,3 m/s
nejnižší naměřená rychlost 202,7 (ale to byla spíše chyba měření, protože druhá nejnižší je 218).
Průměrná (i s tou započítanou pravděpodobnou chybou) 224,08 m/s
Pokud dobře počítám, je tedy výkon 13,73J.

Jestli někoho o vzduchovce něco zajímá, klidně napiště, rád odpovím.

Sám budu mít v dalším okně pár dotazů..;)
evenk22
Příspěvky: 1
Registrován: 30 dub 2014 20:17

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od evenk22 » 04 kvě 2014 18:27

Chcel by som sa podelit aj ja s mojimi skusenostami s CFX royal. Mam ju asi 5 mesiacov. Ked som z nej zacal strielat tak to vyzeralo asi tak ze par ran islo s celkom peknym rozptylom a nasledujuce rany sa viac alebo menej odchylovali. Nevedel som ci je to chyba zbrane alebo moja. Ustavicne pri vystrele sa z nej dymilo a tak som si uvedomil ze bude preolejovana. Aj ked som sa zo zaciatku bal ju rozobrat spravil som to a moj predpoklad bol spravny a ani opakovane vystreli ten olej neodstranili. Po rozobrani som ju poriadne odmastil a vymenil tesnenie na pieste ktore bolo mierne poskodene. Vnutro som namazal len suchym grafitom a pruzinu vazelinou. Po zlozeni a skusobnej strelbe sa uz uletene rany neopakovali.Myslim si ze je to na moje pouzitie vcelku presna zbran ale asi ju sem tam treba trochu vyladit. A este k spusti. Od jej kupy ma odradzali nazory na tomto fore.Ze vraj je velmi tvrda. Ja si nemyslim ze je tvrda len ma dost dlhy chod.
alesaK1188
Příspěvky: 25
Registrován: 01 srp 2014 21:35
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od alesaK1188 » 20 srp 2014 16:06

Taky se podělím o zkušenosti s mou Gamo CFX, 4,5 s pevnou hlavní a optikou Walther 6x42. Zastřílení na 25m na tři střely a potom cca 10 ran do středu, ten kdo tvrdí že Gamo je nepřesné, neví co mluví. Ty odchylky totiž budou mou vinou a ne zbraní, být v držáku všechno lítá jednou dírou. :lol:

Další nemáte někdo plynovou pružinu, zajímal by mě rozměr délka pístnice a delka patrony, díky.
Přílohy
IMG_20140819_201112.jpg
cca 10 ran do středu
IMG_20140819_201101.jpg
zástřel
CZ200 cal. 4,5 (.177) hunter, AirArms 10ran zasobník, optika Walther 8-32x56, FX dreamline bullpup synthetic Bottle cal. 5,5 (.22) walther FT 8-32x56
pvs
Příspěvky: 9
Registrován: 08 říj 2015 09:02

Gamo CFX Royal cal. 5,5 mm

Příspěvek od pvs » 08 říj 2015 09:30

Zdravím. Zvažuji koupi vzduchovky Gamo CFX Royal 5,5 mm.
Mám tři dotazy na členy fóra, kteří s ní mají zkušenosti.
1/ Jak je na tom s hlučností. Měl jsem Slavii 631 a ta by při výstřelu probudila mrtvého.
2/ Jak vidíte využití vzduchovky pro odstřel potkanů, v kombinaci s diabolkami Gamo Magnum Energy.
3/ Bude si vzduchovka přátelsky tykat s puškohledem RAVEN 3-9x40 AOE Mil-Dot. Děkuji, přeji hezký den. pvs
Mé přebohaté zkušenosti se vzduchovkami
obnášejí zhruba roční užívání S 631,
které jsem utrpěl před deseti roky.
Mám tudíž zákonné právo na DD čili
debilní dotaz.
Uživatelský avatar
petrfett
Příspěvky: 14
Registrován: 20 črc 2011 20:24
Bydliště: Praha

Gamo cfx-royal

Příspěvek od petrfett » 08 říj 2015 18:18

Ahoj já jí mám a už bych do ní nešel.Není špatná to ne ale za ty peníze to není ono.už jen ty plastová světlovodivá mířidla jsou nepoužitelná stačí o ně zavadit aje to rozeštelovaný s optikou je to lepší to ano.
Po rozebrání je vidět jak se natahovací mechanismus opírá přímo o dřevo pažby.Dost děsný,funkční to ano.
Puškohled jen nějaký lepší a doporučený na pístové vzduchovky jinak ti po pár výstřelech odejde do věčných lovišť.
A za mě bych spíš vzal ráži 4,5 je rychlejší a přesnější.
Diabolky gamo neber je to všechno je reklamní trik nejlepší jsou obyčejné se špičkou Diabolo JSB Straton .
A hučnost je tak akorát na pístovku.Ty hlučej s tím nejde nic dělat.
Snad ti to pomůže.
Colt king cobra 357 magnum
ČZ vzor 83 ráže 9 browning
Slavie 630
Gamo CFX Royal - 4,5 mm
Revolver perkusní remington 44
Malorážka CZ 512
pvs
Příspěvky: 9
Registrován: 08 říj 2015 09:02

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od pvs » 09 říj 2015 07:37

petrfett píše:Ahoj já jí mám a už bych do ní nešel...
Vpravdě řečeno, na konkrétní značce a modelu nijak netrvám. Pokud srovnatelného výsledku dosáhne řekněme Slavia 634 4,5 mm + diabolky Boxer Ribbed z Kovohutí Příbram, klidně si obojí pořídím. Jde mně jen o rekreační střelbu a zmíněnou regulaci přemnožené fauny - přesně jak uvádí CZUB u modelu 634. Pročítal jsem zdejší diskuzi a rychle si povšiml, že značka Gamo se zde těší úctě menší než malé. Dík za poznatky a radu. :wink:
Mé přebohaté zkušenosti se vzduchovkami
obnášejí zhruba roční užívání S 631,
které jsem utrpěl před deseti roky.
Mám tudíž zákonné právo na DD čili
debilní dotaz.
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od Strix71 » 14 úno 2016 18:16

Začínám vyprávět o vzduchovkách firmy Gamo.
Povím Vám o nevýhodách těchto vzduchovek a jak je odstranit.
Především to, že hned po koupi se střílet nesmí. V těchto vzduchovkách je mnoho maziva A PŘED prvním výstřelu je potřeba odstranit. Střelba bez reaktivace přivádí k efektu “diesel“. Účinky jsou smutné: Spálené těsnění pístu A potopené prsteny, ohnutá pružina? A dokonce i praskliny železa.
Ukážu demontáž na příkladě Gamo CFX royal.
Rozebíráme. Lépe hned pořídit nějaký nástroj, a ne čímkoliv loupat.
Šroubovákem torx 25 odšroubujeme 1 zadní a 2 přední šrouby. Vyjmeme železo z pažby a pažbu odložíme na stranu. Je velmi důležité neztratit kolečka napínací páky a svorky. Sundáme je a položíme do krabičky.
Šroubovákem zachytíme a vyndáme pružinu pístu automatické pojistky. Potom posouváme samu pojistku ve směru k hlavni a sundaváme ji.
Vymáčkneme kolík uzávěru pouzdra tím, že upřeme pouzdro podlahy anebo do stolu. Ale je lepší použit svěrák. Pod botku můžeme podložit minci pěti korun anebo vhodnou podložku. Nevtloukávejte čep klapky kladivem, jinak zkontrolujte gumičky v uzávěru pouzdra.
Poté můžete vyndat pružinu pístu a píst.
Pro zalamovací vzduchovky, v tomhle etapu práce končí. Pro CFX Může být potřeba vyndat klip, například pro výměnu gumiček anebo pro zotavení energie.
Nejspíš gumové kolečko klipu bylo poškrabané ještě v továrně pří montáži.
Příčinou jsou hrubé drážky a otvory v pouzdře. Ale je možné kroužek nechat v případě odstranění hrubého povrchu PŘED vyjmutí klipu. Nejlehčí je to udělat pomocí škrabáku , ale je možné pilníku I smirkovým papírem. Před zpracováním je nutné ucpat pouzdro hadrem, aby se odřezky nedostaly dovnitř. Speciální pozornost dát těmto místům. Po ukončení, opatrně odstraníme odřezky.
Zachytíme šroubovákem kliku klipu a vyndáme ji. Poté, ze strany hlavně vytlačíme klip mosazním nabijákem Vyjímáme klip, kontrolujeme těsnění gumy. Jak vidíme, vzduchovka je “uškrcená“, na dovolených 16J, plombou v klipu. Místo obyčejných 3mm je tam jenom 2mm. A jelikož pružina pístu se hýbe v těžítku a vedení pístu, tak po několika výstřelech se ohne a píst se začíná třít o pouzdro.
V podstatě po odstranění všeho maziva z pouzdra a pokud je těsnění i těsnění pístu v pořádku
mužem smontovat a střílet. Ale vzduchovka se pořád chřestí, má dlouhou spoušť, napínací páka tře pouzdro a dře plastovou vsuvku, pružina pístu se ohyba a píst tře pouzdro zevnitř.
Pro DOBROU vzduchovku jsou potřebné některé vylepšení.

1. Zvětšit průměr plomby V klipu do 3mm. NE VÍC.
2. Dodělat napínací páku.
3. Vyměnit těsnění pístu za lepší, a pružinu pístu na gas spring.
4. Dodělat spouštěcí mechanismus.
Jestli budou zájemci, povím jak vše udělat.
Všechny fotky jsou zde:
https://drive.google.com/open?id=0B1DoC ... XJ3WWJQdms
Uživatelský avatar
karel743
Příspěvky: 242
Registrován: 14 srp 2008 15:31
Bydliště: v městě bez střelnice

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od karel743 » 16 kvě 2016 09:40

Jestli jsem to pochopil správně, tak koupit bazarovou cfx doma střílenou, se rovná vyhození peněz? Kamarád našel bazarovou za 4k, a že by ji vytunil. Otázka je, co by taky mohl tunit že, pokud byb byla prasklá.
Padáčková prasátková střelnička
Na flintu zrovna šetřím
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od Strix71 » 16 kvě 2016 20:12

karel743 píše:Jestli jsem to pochopil správně, tak koupit bazarovou cfx doma střílenou, se rovná vyhození peněz? Kamarád našel bazarovou za 4k, a že by ji vytunil. Otázka je, co by taky mohl tunit že, pokud byb byla prasklá.
Kupovat na bazaru nebo ne, závisí na Vás. Už ne jednou jsem kupoval vzduchovky na bazaru.
Je potřeba jen být připraven k tomu, že bude potřeba něco opravovat a domlouvat se o možností vzduchovku vrátit. Velice často prodávají praktický novou vzduchovku, protože se lekli efektu “diesel” a rachotu. Zde je foto toho, co se může stát s Gamo, když se předem nevylepší.

Ale i s tím je o jedna z nejlepších vzduchovek ve svojí cenové kategorií.
Zde je napsáno, jak ji vylepšit.
http://strix071.wix.com/airgunup#!gamo- ... rade/se0zw

Později doplním, svým způsobem, vylepšení spouště Gamo nového typu (s plastovou spouští).
Povedlo se to a skoro bez nákladu. Samozřejmě se spoušť nedá srovnat s Record anebo T06, ale je teď kratší a přenější. A po vložení plynové pružiny a výměně těsnění pístu se vzduchovka nedá poznat. A zvuk napínání a výstřelů bez rachotu se dá srovna jenom s PCP.

Kdybyste někdo potřeboval náhradní díly-pište.
Přílohy
Gamo2.jpg
Gamo1.jpg
Gamo.jpg
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1141
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od Erix » 16 kvě 2016 22:31

Zdar, to teda musela být šupa. :twisted:
Já mám vzduchovky TEX086 a S620 opravdu myslím důkladně promazány vazelinou Mogul-žlutá (lithiová báze) a mazivo si myslím je i trochu před pístem, protože trocha vyletěla až do hlavně a diesel efekt to nedělá ať se člověk snaží jak chce. Občas ještě změkčím kožené těsnění pístu kapkou silikonového oleje a taky nic. Třeba ale vzduchovky nemají takový výkon. Pokud by bylo mazivo vyloženě olejového složení, možná by to neplechu dělalo. :wink:
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Peterko78
Příspěvky: 225
Registrován: 26 kvě 2016 18:50

Re:

Příspěvek od Peterko78 » 30 kvě 2016 09:58

troj píše:odkud jsi? nechtěl by sis jít někdy zastřílet?nezlob se ale takhle z fotek nevěřím ani zlámanou grešli..jelikož už mi nemálo pušek gamo prošlo rukama a takovéto nástřely odpovídaly prakticky u všech ne 20/70m ale 10/30m..takže buď máš sááákramentský štěstí na hodně povedenej kousek a nebo jsi další pohádkář, kterej jim dělá klamavou reklamu...jako že už jich tu několik bylo..
neber to jako útok na svou osobu ale už mi prošlo rukama hodně zlamovaček takže vím trochu o jejich možnostech a u firmy gamo spíše nemožnostech..
jaké požíváš střelivo?a montáž puškohledu?hodil bys sem nějaké fotky tvé pušky a místa kde střílíš?
Gamo vzduchovky nejsou špatné,pokud člověk umí používat střelecké techniky artillery holdu, tak je možné dosáhnout velmi dobrých výsledků.Mám svoji zkušenost jak s hatsanem tak gamo.Tyto vzduchovky střílí přesně pokud člověk umí tuhle techniku střelby:https://www.youtube.com/watch?v=fOYSU5Lq7oA

Zkrátka tyto vzduchovky jsou hodně citlivé na úchop.
ROPAK_AA
Příspěvky: 1
Registrován: 31 črc 2016 13:21

Re: Gamo cfx-royal

Příspěvek od ROPAK_AA » 06 lis 2016 15:40

Vyměna pružiny za co2 pist, :mrgreen: ,+dalsi úpravy dle popisu z hora,vysledek je slušně střilejici vzduchovka .Tichy vystřel,nekope,je presnejsi nez s pruzinou paradaaaa :lol: .Měl jsem ji odloženou 4roky.Po těch upravach jiná vzdušaaa.Mám Slávku,HW98 4,5, Ale tohle je vzkřišeni stareho Gama cfx. Děkuji za postup uprav .... :!: Je to uplně jiná flinta o levl vyše.
Přílohy
DSC_2049~1.jpg
DSC_2039.jpg
DSC_2054~2.jpg
Odpovědět