Gamo CFR Whisper IGT

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

macomh
Příspěvky: 19
Registrován: 11 led 2013 08:27

Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od macomh » 27 bře 2013 09:48

Zdravím všetkých.
Bol by som zvedavý na názory ohľadom tejto zbrane, hlavne tých, čo to mali aj v ruke a nielen o tom počuli. Špekuloval som o HW77 a 97, ale cenovo je to o dosť viac a na moje strielanie 1-2x do mesiaca zopár nábojov, by to mohlo stačiť. Hlavne mi ide o spúšť, či majú už všetky modely nový SAT system a aké to je a presnosť zbrane na 30m a 50m? Ako je na tom táto zbraň, oproti CFX? V čom sa odlišuje okrem pažby a moderátora? Lebo cena je dosť rozdielna.
Dá sa presnosť porornať s HW77 a 97-čkou?

Tu je na ňu link:
http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... ts_id=1017
Přílohy
gamo_cfr_whisper_igt_air_rifle_177_resize.jpg
gamo_cfr_whisper_igt_resize.jpg


Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od ViTTek » 27 bře 2013 10:02

Taky jsem nad ní uvažoval, jako takovou levnou, 16J pružinu, s dobrou rybinou pro puškohled. Navíc plus je pevná hlaveň.
Mám sice S631, ale ta má 7J a 13mm rybinu pro puškohled - to by znamenalo koupit montáž za cenu Slavie, což jsem zavrhl a radši koupil truglo mířidla. :?
Místo Gama jsem sehnal BSA XL Tactical a myslím si že to byla daleko lepší volba. :)


Pardon, teď se koukám že je to IGT, což BSA už dělá taky jelikož je v konglomerátu GAMA.
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od mates444 » 27 bře 2013 11:03

Myslím, že by SAT na CFR IGT být měl, ale raději bych se na to před koupí informoval. Mám CFR pružinovku a tam SAT není.
Na mojí mi vadí dvě věci. Spoušť je tvrdá a špatně čitelná. Čekal jsem,že si na to trochu přivyknu, ale nejde to. Druhá věc jsou pevná mířidla. Ty jsou kvůli vůlím nepoužitelný. Sice mám puškohled, ale zbytečně to kazí celkovej dojem z flinty, která je jinak podle mě za ty peníze vcelku povedená. Určitě je přesnější než z ní moje ruce dostanou :)
Dneska bych už kvůli těmto věcem radši připlatil a volil bych jinak.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
macomh
Příspěvky: 19
Registrován: 11 led 2013 08:27

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od macomh » 27 bře 2013 12:46

mates444 a tá tvoja CFR je ako na tom s presnosťou na 30 a 50 m ?
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od mates444 » 27 bře 2013 12:54

Koukni do vlákna o gamo cfx royale. To je v podstatě stejná vzduchovka a na pár stranách tu je o ní řeč.
Já nevím co je to přesnost :) Já z ní jen tak flusám na dvorku :)
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
operatorp
Příspěvky: 9
Registrován: 20 led 2013 10:18

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od operatorp » 29 bře 2013 18:10

Bude to inovovaný Royal CFX s plastovou pažbou, systémem Whisper a gas-ramem IGT.
Přečtěte si příspěvky LuckyHita, který Royal převelice chválí (jak také jinak, je to přece jeho puška - ovšem jen v jednom příspěvku se zmiňuje o tom, že musel vyměnit nepovedenou soušť Gamo III za spoušť Charlieho da Tuny :lol:).
G W CFR IGT určitě bude mít spoušť S.A.T. (tj. nový typ IV), ale nedělejte si iluze, je také příšerná, tvrdá a nečitelná jako u všech gamovek.
Systém IGT je určitě pokrok oproti pružině, střelba je razantní a píst má plynulejší chod (je to zřetelně rozeznatelné od od pružinovky). Rázy ale také existují, proto vyberte odolný puškohled.
Kdyby Gamo konečně vyřešilo spoušť, tak si myslím, že s ohledem na pevnou hlaveň a IGT by mohlo jít o razantní a přesnou pušku. Ale bohužel, ta spoušť.... :evil:
Měl jsem Gamo Shadow IGT (zlamovačka, IGT, S,A.T.) a vrátil jsem ji - jediné, co na mě působilo příznivě bylo IGT. Spoušť byla tvrdá a nečitelná, přesnost pod psa - viklavá hlaveň s uložením v plastu -fuj. Jsem rád, že jsem se jí zbavil.
Nahradil jsem ji nádherně provedenou Slávií 634 a zatím maximální spokojenost. Spoušť výborná, Gamo by se mohlo učit.
Zbek
Příspěvky: 147
Registrován: 29 bře 2013 15:43

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od Zbek » 29 bře 2013 20:32

Jak hodnotíte IGT systém oproti pružině ? Docela zajímavé řešení ten pístek kolik to stoji jako náhradní díl a jak dlouho asi vydrží ?
low end PCA, PCP, Pružina
macomh
Příspěvky: 19
Registrován: 11 led 2013 08:27

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od macomh » 05 dub 2013 16:12

Dajak je tu mŕtvo. Nemá ešte stále nikto túto pušku aj s novou spúšťou, aby sa mohol podeliť o skúsenosti?
Ja som ju mal v ruke v poľovníctve v Košiciach, ale to nie je to isté, ako z nej strielať a neviem posúdiť kopance a presnosť. Predajca mi ju natiahol a spúšť len tak na odskúšanie sa mi zdala byť lepšia ako stará, je dvojpolohová, ale na ostro som s ňou nestrielal, takže viac k tomu neviem povedať. Kto ju má odskúšanú na ostro, mohol by sa podeliť s pocitmi z nej.

Teraz som sa rozprával s obchodom u Fraňa v Nitre a došli im IGT piestiky, ale ako sme predpokladali, že tá cena u našich obchodníkov bude brutal, tak aj je. Činí to 63 Eura za 1 IGT piestik.
macomh
Příspěvky: 19
Registrován: 11 led 2013 08:27

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od macomh » 08 dub 2013 18:06

Poradil by mi niekto, kde by sa dalo v Čechách, najlepšie v Prahe zohnať to GAMO CFR IGT a za akú cenu?
friend155
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2019 01:25

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od friend155 » 25 led 2019 13:30

Zdravím všetkých priaznivcov Gamoviek.
Otvoril som dosť dlho mŕtve vlákno a to iba s jedného dôvodu, nikde som sa nedočítal (asi som zle hľadal) aké sú dlhodobé skúsenosti s týmto modelom (CFR Whisper IGT).
Rozhodoval som sa medzi:
1.Gamo Shadow IGT
2.Gamo Replay IGT
3.Gamo CFX Royal
4.Hämmerli HF 900 combo
a touto (dúfam že moje rozhodnutie bolo správne, keď nie nevadí).
Cenové relácie dosť podobné, viac som nechcel investovať.
Vlastním ju pár dní a počasie mi zatiaľ vôbec nepraje aby som ju mohol 100% vyskúšať.
Niekde som sa dočítal že je to inovovaná CFX-Royal. Je to pravda? Je až taká presná?
Nechcem ju nijako tuningovať ani prerábať (možno neskôr).
Na svojej mám nahodený puškohľad Wather ZF 4-12×50, kríž MilDot s paralaxou.
Ak túto gamovku niekto vlastní, tak sem so svojími poznatkami a skúsenosťami. Budem veľmi povďačný.
Mám už po 50-siatke ale mám mladého ducha a v mladosti a na ZVS som často strieľal, tak si chcem troška pospomínať i keď iba takouto formou.
Vďaka všetkým za info.
air rifle
Příspěvky: 1
Registrován: 27 pro 2019 20:53

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od air rifle » 27 pro 2019 21:06

zdravim friend155 viac info najdes tu: https://www.pyramydair.com/product-all- ... Combo/2582

na americkom trhu je vela cowboyov co radi strielaju zo vsetkych zbrani a radi sa podelia o svoje skusenosti. mimochodom riesia tam aj spominanu tvrdu spust a plastovy kohutik spuste
vo vseobecnosti chvalia presnost avsak treba najst tie spravne diabolky na rozne vzdialenosti strelby

ties uvazujem nad kupou prave tejto vzduchovky
Uživatelský avatar
Strix71
Příspěvky: 417
Registrován: 16 led 2016 15:39
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od Strix71 » 29 pro 2019 12:41

Chtěl jsem natočit podrobné video o vzduchovkách Gamo IGT s vysvětlením. Ale můj hlas a přízvuk se mi nelíbí, takže beze zvuku :oops:

Poslali mi vzduchovku přibližně po sta výstřelech s tím, že ztratila výkon.
Těsnění pístu je vypálené kvůli dieslování a napínací páka odřela válec.
Vzduchovka hodně kopala a výkon byl 12J.

Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od Strelec45 » 29 pro 2019 16:30

To odření od napínací páky mají všechny tyhle Gamovky? To je nějaký divný, ne? Těsnění je taky hezký.
Zkuste vložit titulky... :wink:
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od Albert 22 » 29 pro 2019 17:52

To odření válce od páky je asi vleklou nemocí všech Gamovek. Také rychle slábnoucí pružiny, pořezané těsnění pístu a neodjehlené okraje kolem otvorů a výřezů na konci válce. Zkrátka jsou to prkotiny, ale rozhodně to chce ještě před prvním výstřelem kompletně rozebrat, zabrousit a dopilovat tam, kde by to mohlo nějak drhnout! Jinak se z toho zakrátko vysype hromádka pilin... :evil: :twisted: :twisted:

S originál vinutými ocelovými pružinami GAMO jsem toho také moc nenastřílel, po 100 - 500 ranách zeslábnou o 20-25% výkonu a zkrátí se o cca 30mm... o-vzduchovkach-gamo-t4734-1200.html#p402395

Ovšem zde ta vadná originál IGT pružina mne překvapila, to je na reklamaci! :mrgreen:
Plynové pružiny od Strixe jsou naprosto bez problémů! :D
Myway1988
Příspěvky: 41
Registrován: 12 pro 2019 20:59

Re: Gamo CFR Whisper IGT

Příspěvek od Myway1988 » 01 led 2020 15:02

Heh dik za video...je to moja nova Gamovka...zakupena zaciatkom decembra 2019. par vystrelov ako pise strix a uz musia na repas...smutne ze vyrobca takto nedba o zakaznika. neznali zakaznici maju doma casom nepouzitelny srot👊😤😤
Myway1988
Gamo Elite Premium IGT 4,5
Diana 350 N-Tec Panther magnum 4,5
Odpovědět