Gamo AF-10

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

BZArecta

Gamo AF-10

Příspěvek od BZArecta » 25 led 2009 21:01

Zdravim, máte někdo zkušenosti s touhle vzduchovkou ? Jako jestli je kvalitní a vyplatí se za tu cenu. Případně jestli někdo nemáte její test, kterej se objevil v časopisu Střelecká Revue 2007/8... Chtěl bych si pořídit nějakou krátkou vzduchovku ( ne CO2 ) na občasný zastřílení na terč a tahle vypadá pěkně, ale moc o zbraních nevim, tak se chci zeptat jak střílí. Díky


Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 25 led 2009 22:53

No... za ty peníze bych tohle řešení sice nadřadil CO2 variantám (ve stejném kvalitativním a cenovém ranku), ale na soutěže to opravdu není.

Pistole je to vkusná, vypadá dobře, je skladná, spolehlivost se zdá být dobrá. Spoušť je poněkud "divná" a není stavitelná. Nelze nijak snadno výškově nastavit mířida. Při koupi doporučuji zkontrolovat těsnost pístu. Objevilo se totiž na trhu několik kusů se špatně kompletovanými díly. Pozná se to snadno - zjevně syčí po natažení. Nejedná se o konstrukční vadu, ale zřejmě o problém nějakého konkrétního zaměstnance na lince...

Přesnost je pro začátečníka, či zábavnou střelbu dostatečná, ale rozptylem až 4 cm na deset metrů s oporou (JSB match pistol) je mírně řečeno neoslnivá. Je pistole prostě spíš hezká, než přesná.
Výhodou je zásobník na deset broků a nulové náklady na provoz plus okamžitá použitelnost oproti CO2.

Jako mnohem lepší alternativu doporučuji PR-45 a nebo zde již hodně propranou Compactku. Stačí si najít v historii.

Nějaká moje fota:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
BZArecta

Příspěvek od BZArecta » 26 led 2009 00:17

Moc díky za odpověď :) Asi nakonec půjdu do té PR 45ky.. Ještě malej dotaz: ten problém s těsností pístu byl u PR 45 taky ? Kdybych si ji objednával přes internet..., nevím jak dobře půjde sehnat v mně dostupných kamenných obchodech. Díky
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 26 led 2009 22:52

Pokud vím, objevilo se to špatné složení (tuším nějak obrácené, či prohozené těsnění, už si to nepamatuji) pouze u několika AF-10 vyrobených někdy na přelomu let 2007/2008. Sám jsem měl v ruce dvě takové. Není to žádná tragédie (při nákupu v kamenném obchodě už vůbec ne). Při nabití pistole to zcela evidentně syčí a do pár vteřin (maximálně do minuty) je píst bez tlaku. Buďto se to vymění, či opraví.

PR-45 by to mít neměly. Alespoň o tom nevím. Je to téměř totéž, ale díky masivnější a hlavně delší hlavni je dosahováno vyšší úsťové rychlosti a lepší přesnosti. Pistole už ale není tak skladná.

Compactka má nesrovnatelně jinou kvalitu spouště i mířidel a lepší rukojeť, zato nevypadá tak "nebezpečně" a nemá pojistku. Střílí jen jednotlivě, nemaje zásobníku. Je natolik dostatečně přesná, že pokud to někomu nestačí, musí to být člen reprezentace.

Ve všech třech případech se pochopitelně bavíme o "béčkovém" zpracování. To je vzhledem k ceně a provozním nákladům na snadě. Ale pořád platí, že cena rozhodně odpovídá užitné hodnotě. Krom toho se zdá, že mají tyto pistolky nečekanou životnost, dle zkušeností ze zahraničních fór.

Tak hodně štěstí a pevnou ruku přeji!!! Jo a přiobjednej si JSB pro pistoli. Na zábavnou střelbu a nácvik klidně používej o dvě třetiny levnější LUXky. To se vyplatí. Přiložené diabolky Gamo nějak vystřílej a schovej si krabičku. Ta je na nich nejlepší.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od Lukáš » 26 srp 2011 18:45

gamo AF-10 v mých tehdy mladých rukou vystříleno tísíce broků a za 15let bez závady, pak jsem o ní přišel a pořídil si novou jen tak z recese..jediný problém byly broky od KP, takže stějně jako u codvojek je lepší používat gamácký broky, který jsou tvrdší a nezasekávají se v podavačích a střelba je celkově přesnější.
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od tomasek » 23 kvě 2012 10:36

Ahoj,

chci se zeptat, jestli jste se nesetkali se závadou, kdy po 2 měsících užívání se nejspíš něco uvolnilo nebo upadlo z oblasti spoušťového ústrojí, tu oblast pouze odhaduji. a teď mi to v rukojeti chrastí. Je tam buď jeden nebo dva kousky něčeho co možná asi nebude mít vliv na funkci.

Odmontovat střenky a podívat se nemám v úmyslu, neboť bych musel odvrtat šroubek u spouště
a přišel bych o záruku.
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od mtarnovsky » 26 zář 2012 16:29

Caute,dnes som kupil Gamo Af 10 a bol som happy aka je ta pistol ticha a presna ,ale asi po desiatich strelach mi pistol vystrelila hned po zaklapnuti a odvtedy prestala fungovat,ked ju pri nabijani zaklapam pomaly tak pocut ako unika vzduch z pistole a nie je citit ziadny odpor piestu,ako keby sa zasekol vypustaci ventil alebo prdlo nejake tesnenie,proste pri kazdom zaklapnuti z pistole unikne hned vsetok vzduch,neviete niekto co sa mohlo pokazit?pistol idem zajtra reklamovat,ale bojim sa ze mi ju len opravia a nerad by som bol aby sa to opakovalo.Tu na fore som uz cital dost zlych recenzii o gamo vseobecne a zacinam sa bat ze je to asi pravda,mam 4ine vzduchovky(crosman ,umarex) a s nimi som nemal nikdy ziaden problem. Vopred velmi pekne dakujem za rady.

A este jedna vec-original broky od gama co boli spolu s pistolou v kufriku volne prepadavaju cez hlaven!
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od ViTTek » 26 zář 2012 16:51

Ahoj, já střílím s broky z kovohutí a že by mi propadla kulička hlavní se mi ještě nestalo.

Kupoval jsem starší kus a asi po 500 výstřelech mi začala při natažení a následném zaklapnutí vypouštět vzduch. Po rozborce jsem zjistil že v pažbě je opěrka pro spouštěcí ventil tvořená plíškem a pod ním dvěma stejně velkýma gumovýma podložkama. Jednu tu podložku jsem vyměnil za jinou, o cca 1mm vyšší a vše funguje zas jak má.
Jde jen o to, že po výstřelu ventil narazí na opěrku a při natažení se o opěrku vrátí do původní polohy ve které ho následně jistí spoušť.
S tím souvisí i šramocení v mé pistoli - dva odlomené kousky plastu tvořící vodící lišty pro opěrku od ventilu. Řešení se naskytlo v podobě tavné pistole a slepení gumiček s nárazníkem sekundovým lepidlem.
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od tomasek » 27 zář 2012 10:51

Pro Mtarnovsky: To samý se stalo i mně. Reklamace, nešla opravit , proto jsem dostal novou. Ta zatím drží.

Používám broky z Příbramy a z 300Ks v krabičce jich asi 30 propadne, některé nemají tvar kuličky ale hrušky. Ty , co propadnou hlavní, se dají požít tak, že je strčím do otvoru, do kterého se posouvají broky ze zásobníku. Zaklapnu a střelím.
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od mtarnovsky » 27 zář 2012 11:50

Caute ,dakujem za odpovede,ja som vedel ze je to len nejaka malickost,ale taka firma ako gamo si nerobi dobre meno,mali by to vychytat,dva tyzdne som na pistol cakal a po par vystreloch sa posrala a dalsich 30dni bude v reklamacke,koli pikovine ktoru by som opravil za pol hodinu ale nechcel som dojst o zaruku :-( dalsia vec je ze tie gamo broky prepadavali,neviem preco,samozrejme ze hned som tam mrskol kovohute round balls no .11 ktore pouzivam cely zivot(slavia 620 a teraz crosman 1377 pumpmaster)tie boli v pohode,tych 5vystrelov.a hlavne ma tym padom sere to ze taka firma ako gamo ti doda v original baleni strelivo ktore sa neda pouzit,jedine ze by som chcel strielat do oblakov.Este raz dik a ja sa ozvu za mesiac ked mi ju opravia.a este jedna vec,nikde som sa nedozvedel a ani nestihol vyskusac ci sa pistol da pumpnut aj viac krat(ako napr zoraki hp 01), ci to ma pretlakovy ventil alebo sa chova ako C.1377 ze cim viac pump(max15)tym silnejsi vstrel.dik este raz za podporu,odpiste,
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Uživatelský avatar
ViTTek
Příspěvky: 497
Registrován: 18 čer 2012 21:12
Bydliště: O(s)trava

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od ViTTek » 27 zář 2012 14:09

Já ji koupil starší krásnou za cca 900,- i s poštou, tak jsem spokojen. Kdybych za ni ale dal těch 2700,-, a stalo se mi to co se stalo, tak ji asi prodavači obiju o hlavu :?
Na munici od Gama jsou nejlepší ty zavíratelné krabičky :D
Víckrát pumpnout se ti nepodaří jelikož po prvním pumpnutí už pistol neotevřeš - jedině až po výstřelu.
Uživatelský avatar
kb
Příspěvky: 395
Registrován: 21 zář 2008 10:02
Bydliště: Piešťany

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od kb » 27 zář 2012 19:38

mtarnovsky, neviem, prečo si si myslel, že od Gama kúpiš kvalitnú pištoľ. Mal si si kúpiť radšej Weihrauch HW-40.
TAU 7, Steyr LP10, Slavia 631, Feinwerkbau Model 500, vz. 47, Ardesa Patriot .45
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od mtarnovsky » 29 zář 2012 21:30

To KB,ja som nechcel kupit kvalitnu pistol,ale pistol co funguje(bohuzial nevyslo) ,aby sa s nou dalo obcas zablbnut,plechovky a tak,ja viem ze tu vseci odsudzuju gamo,ale mam aj cinske vzduchovky a tie funguju aj za menej penazi a preto som volil gamo lebo je do 100e a nie ako hw cko,ale necakal som ze dopadnem az takto,holt smola,asi su to fakt smejdy,ale myslel som ze nieco vydrzi (Clovek si nekupi hned mercedes ked sa porebuje previezt raz za tyzden 10km)nie?ja mam feldu kombi a za nic by som nemenil( u af 10 uz je to ine,teraz neviem ci ist do toho dalej alebo sa na to vyprdnut a ostat pri C1377,ale tam mam optiku a pazbu a tym padom to uz neni pistol)
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od mtarnovsky » 29 zář 2012 21:43

Inak teraz som nasiel na nete hw 40 za 133e,takze nabuduce budem mudrejsi a dam na rady skusenejsich(clovek sa uci na vlasnych chybach najrychlejsie) Tu AF 10 som kupoval hlavne koli tomu ze je najkratsia ,najlahsia a ma zasobnik na 10 brokov, inak kupim na 100percent to hwcko.Videl som tam aj nejaku strange H 40 za 99e ale to je nejaka napodobenina hw40,to bude asi taka kvalita ako gamo.
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Uživatelský avatar
mtarnovsky
Příspěvky: 491
Registrován: 01 úno 2012 15:05
Bydliště: Bratislava

Re: Gamo AF-10

Příspěvek od mtarnovsky » 08 říj 2012 14:35

Tak zajtra by mala dojst nova AF 10(slubili ze mi ju vymenia),dufam ze uz bude funkcna.
Hatsan AT44-10w 5,5 + Leupold 4-24x50e+pumpa
Crosman1377-40cm hlaven,flat top,prerobena spust,pretesneny transfer,ocel.zaver,4-9x40,pazba
Slavia 620
Odpovědět