G19 a SIG Sauer P226 velky rozdil v cene?!

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jarik
Příspěvky: 5
Registrován: 16 lis 2015 17:32

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od Jarik » 29 lis 2015 21:47

HK je německá firma. Dobrá kvalita. Střílel jsem z té jejich MP5 a je to prostě dobrý :-)


kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od kmd15 » 29 lis 2015 21:57

No teď na to právě koukám... na jejich web, youtube atd. ... já myslel, že to je nějakej noname :roll:
Jarik
Příspěvky: 5
Registrován: 16 lis 2015 17:32

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od Jarik » 29 lis 2015 22:27

Nevím jak teď, ale v minulosti jejich MP5 používaly naše policejní zásahové jednotky a snad i německé. To o kvalitě něco vypovídá.
kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od kmd15 » 29 lis 2015 22:53

Podle toho co jsem teď našel na netu tak US SEAL mají půlka SIG a půlka HK (alespoň podle přiznané zakázky zbrojovkám).... to asi fakt nebudou žádný šmejdy :mrgreen: HK P30L má vypouštění trochu jinak než SIG, tak uvidím, jak mi bude tohle sedět. Jinak SA/DA stejně... jsem zvědavý až jí vezmu do ruky :wink:
Jarik
Příspěvky: 5
Registrován: 16 lis 2015 17:32

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od Jarik » 30 lis 2015 18:13

Chce si to osahat. Každá zbraň je jiná.
idh
Příspěvky: 13
Registrován: 10 pro 2015 22:02

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od idh » 10 pro 2015 22:10

Já jsem teď ve stejné situaci, jen řeším G17 versus Sig Sauer P226. Dostanu od Vás nějakou radu? Není už Sig trochu koncepčně zastaralej?
idh
Příspěvky: 13
Registrován: 10 pro 2015 22:02

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od idh » 15 pro 2015 17:40

No, než mě správce povolil zobrazení, tak už jsem si toho Sig Sauere koupil. Už se těším, jak ho poprvé provětrám. Ale chci se zeptat kmd15, jak dopadl on? Už jí máš taky? Jsi pořád nadšený?
kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od kmd15 » 16 pro 2015 22:30

Ještě nemám. Já totiž zkouším tu HK P30L a musím říct, že je fakt také dobrá, Dokonce i na jinak řešené vypouštění kohoutu jsem si zvykl téměř okamžitě. Co mě paradoxně trochu nesedí je vypouštění zásobníku u HK. Ale to je detail, to se podá. No takže teď jsem nadšenej z obou :mrgreen: ... No tak asi ta cena nakonec přeci jen rozhodne pro HK.
idh
Příspěvky: 13
Registrován: 10 pro 2015 22:02

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od idh » 16 pro 2015 23:29

Tak to je škoda. Já jsem se do Siga zamiloval okamžitě. V úterý ji doufám pořádně provětrám.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 18 pro 2015 18:39

Jen nadhodím, když byl ve výběru i Glock, proč nezkusíte i XDm, SW MP9 či Watlher PPQ??? Ověřené a vychvalované zbraně na US trhu, který je svým objemem nesrovnatelně větší než ten náš...
kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od kmd15 » 18 pro 2015 20:29

Sarkafarka.Loupeznik píše:..když byl ve výběru i Glock, proč nezkusíte i XDm, SW MP9 či Watlher PPQ??? ...

Páč jsem "nový v oboru" a nevyznám se v kvalitě jednotlivých značek. No a tak jsem se soustředil jen na ty, co nejvíc slyším kolem sebe od kamarádů a co jsem zahlídl na střelnicích. Takže proto G a SIGa má kámoš. Samozřejmě tam byla i CZ. Ale tu jsem po pročtení vlákna tady na foru zavrhnul. Prostě není v mých silách vyzkoušet všechny značky. Tak jsem si řekl, že budu sledovat jen tyto 2 značky. HK se mi ovšem připletla náhodou do cesty. Stejný typ spouště a bicího mechanismu jako SIG a levnější. No a co jsem zatím různě vygooglil, tak kvalita taky super.
idh
Příspěvky: 13
Registrován: 10 pro 2015 22:02

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od idh » 18 pro 2015 21:51

Tak to jsme na tom oba byli stejně. A já nakonec koupil Siga :D
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 19 pro 2015 11:18

kmd15 píše:
Sarkafarka.Loupeznik píše:..když byl ve výběru i Glock, proč nezkusíte i XDm, SW MP9 či Watlher PPQ??? ...

Páč jsem "nový v oboru" a nevyznám se v kvalitě jednotlivých značek. No a tak jsem se soustředil jen na ty, co nejvíc slyším kolem sebe od kamarádů a co jsem zahlídl na střelnicích. Takže proto G a SIGa má kámoš. Samozřejmě tam byla i CZ. Ale tu jsem po pročtení vlákna tady na foru zavrhnul. Prostě není v mých silách vyzkoušet všechny značky. Tak jsem si řekl, že budu sledovat jen tyto 2 značky. HK se mi ovšem připletla náhodou do cesty. Stejný typ spouště a bicího mechanismu jako SIG a levnější. No a co jsem zatím různě vygooglil, tak kvalita taky super.
Chápu, jen jsem navrhoval další možnosti... Nevím jak tady, ale na jednom střeleckém portále se dost často objeví žádost začínajícího střelce(nebo zájemce o koupi nové zbraně) o možnost vyzkoušení konkrétního kousku v nějaké lokalitě a většinou se nějaký dobrák najde...;-) Stejně tak i přímo na střelnici se asi nenajde moc těch, co by po projeveném zájmu o jejich zbraň nedali vyzkoušet jak se to drží a střílí...
kmd15
Příspěvky: 17
Registrován: 04 říj 2015 23:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od kmd15 » 19 pro 2015 19:23

No, tak už jsem studoval Walther PPQ na webu :) Jinak na střelnici se samozřejmě snažím vyzkoušet co nejvíc to jde. Většinou ale jen z okruhu známých a kamarádů, nebo prezentací. Poprosit někoho, kdo právě střílí vedle a koho neznám se mi zdálo ... prostě blbý :oops: Kdyby šlo třeba o telefon nebo hodinky, ale půjčit zbraň... připadá mi to prostě divný. Neznám ještě natolik střeleckou komunitu - jak to chodí. No ale těch značek je fakt hodně, zůstanu u výběru HK versus SIG. A takdy zkoušet mám od koho. Ještě teda teď váhám mezi standard versus compact. To mě všichni říkají, jak se s kompaktama ve srovnání se stand. hůře střílí... já ale zkoušel SIG 229 a úplně v pohodě. Ještě teď budu mít možnost krátkou HK P30, tak uvidím. Jinak proti Glockům já vůbec nic nemám. Naopak, když jsem to vzal prvně do ruky, tak super. Proto jsem vlastně zakládal tohle vlákno. O jejich přednostech a výhodách nemám žádných pochyb. Ale mě prostě zajímal důvod toho cenového rozdílu. A tak jsem se dostal náhodou až k HK o jejichž existenci jsem neměl při zakládání tohoto vlákna ani tušení :roll: No a teď HK asi koupím ... sedí, líbí se, dobře střílí, levnější než SIG ... tak proč ne.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 51
Registrován: 09 led 2015 20:03

Re: G19 a SIG Sauer P226 velký rozdíl v ceně?!

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik » 19 pro 2015 20:50

Tak co se kompaktu týče, jde o to, jakou máš postavu, co se ti kam vejde a co kam schováš, pokud plánuješ nošení a pak ještě další spousta věcí... Takže stejně buďto brzy dokoupíš něco dalšího, nebo změníš, ale tím si asi projde každý...;-) Já kupříkladu P99 v pohodě na boku schovám, ale na apendix už mi je trochu moc... G19 by tam asi seděl lépe... :) Někdo naopak musí mít placatku ve stylu G43, protože by fullsize na něm trčel, nebo nosí oblečení ne jako do lesa a tak holt musí ubrat jinde...
Co jsem koukal na tu P30, tak na můj vkus poměrně dlouhý reset, ale nevím, zda jde o stejnou verzi, jakou máš v merku... V tomhle je PPQ asi o míli dál... Ergonomicky to bude asi docela podobné... Ale pokud seděl Glock, tak bych to asi neřešil ničím jiným... G19 ideální velikost, menší než HK, menší než Walther, přitom stejná kapacita... A cena neřeší nic... Naboucháno maj ty GLocky stejně strašnej ranec než něco odejde, když to odejde, tak nezešedivíš během opravy a proč je tak rozšířenej určitě není tím, že je tak hnusnej...;-)
Odpovědět