FX Typhoon Synthetic

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 27 čer 2009 00:45

Tak si klidně ještě nabídni, neubude :lol:

A všimni si, jak ta věc dokáže rozmáznout olovo. Jak to vůbec můžeme jíst???

Obrázek

A ještě:

Obrázek


Myslím, že hrst medvídků za košilí úspěšně nahradí neprůstřelnou vestu :lol:

Jo a ty miniaturní krystalky na povrchu, to je cukrová tříšť. Michal měl na mušce kostkový cukr a medvědi schytali kromě diabolek ještě pár střepin.

Edit: Tohle je snímek cukříku z kamery na těch 12 metrů, kvalita je špatná i kvůli šeru:
Obrázek


FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Příspěvek od Tobbi » 27 čer 2009 05:44

Vůbec by mě nenepadlo jít s kovohutěma na, tak těžkou a ůtočnou zvěř jako je medvěd :wink: Nikdy mi nebylo želé simpatický, a teď už vím proč: On v něm je namletej kevlar!
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
Jetson
Příspěvky: 449
Registrován: 28 kvě 2009 17:44
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jetson » 27 čer 2009 08:07

Moc hezký. Ale vážně, jít se vzduchovkou na medvěda, to napadne málokoho. :lol:
Air Arms S410 Classic Beech .177 & Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MilDot
Walther LG400 Blacktec .177 & Vortex Viper PST Gen II 2-10x32 FFP EBR-4
Weihrauch HW97K .177 & Leapers AccuShot 4-16X56 SF I Extended MilDot
Uživatelský avatar
Bendis
Příspěvky: 572
Registrován: 22 srp 2006 10:32
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bendis » 27 čer 2009 08:31

krásné makro medvěda, to bych do něj neřekl, že to vydrží
Bushnell Elite 3200 4-12x40AO osnova Ballistic + HW77 4,5mm http://forum.gunshop.cz/download.php?id=6556
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 27 čer 2009 10:04

Ode dneška se budu medvědům radši vyhejbat, když vidím co dovedou s olovem :D
Super fotky![img]http://kesi1n.sweb.cz/Smajlíci/Pozitivn ... toppie.gif[/img]
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Bendis
Příspěvky: 572
Registrován: 22 srp 2006 10:32
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bendis » 27 čer 2009 10:57

medvedum se budu vyhejbat, ale za hodku jedu do kramu a asi si haribooooooooo koupím, abych byl taky tak odolny jako oni 8)
Bushnell Elite 3200 4-12x40AO osnova Ballistic + HW77 4,5mm http://forum.gunshop.cz/download.php?id=6556
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1672
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 27 čer 2009 11:15

Opravdu povedené fotky, a medvědům se budu i nadále vyhýbat http://www.vznik.cz/vyroba-gumovych-medvidku přeji dobrou chuť :)
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Kutil

Off-Topic - medvědi

Příspěvek od Kutil » 28 čer 2009 20:45

No , nedalo mi to , vím , přesto že posílám off topic jako hrom , tak reaguju na ty medvědy . V popisu fotek od Radawara chybí výrobce medvídků , jsou označeni jako čerství , ale bez firmy . Tak moje zkušenost ( - QB - 78 , bez úprav , 6x40 Nikko Stirling Mountmaster , JSB Exact 4,52 Heavy , 14 m , čerstvé 12 gramovky CO2 , medvědi Jojo .) :twisted: . Na stojato - tam a ven - viz šipky na fotkách ,druhý během zásahu padal - vítr - fotky nejsou nic moc , ale už bylo šero , na ležato - jo - medvěd si střelu " ponechal ". Výsledek - je velký rozdíl v medvědech , vzhledem k výkonu pušek ... . Nejvíc jsem se nařehtal , když jsem hledal medvědy , kteří po zásahu přeletěli plůtek a za nimi jsem tak našel oblizujícího se našeho psa ... , padlo tak půl pytlíku medvědů , pak už jsem od vibrace svalstva nebyl schopen žádného medvěda trefit .
Tak tolik Kutil ( a fakt sorry za mimo mísu ) .
Přílohy
M1.jpg
M2.jpg
M3.jpg
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 13 srp 2009 15:35

Našel sem nějaké nástřely tak to sem hodím, aspoň se opět podíváte na ty krásný fotky „gumovejch medvědů“ :D

http://www.gtrad.com.br/page008.aspx (dole je i Royal 400 a taky tam maj trochu bordel v hmotnostech...)

Mám otázku na kterou sem nenašel přesnou odpověď a nedělám si iluze že mi někdo takovou odpověď dá. Je mi jasný že záleží především na hlavni, konzistenci, diabolkách, střelci atd., ale dejme tomu u stejnejch větrovek jako sou Typhoon a T12 - samozřejmě stejný střelec, stejné střelivo, stejný tlak, stejné povětrnostní podmínky, nadmořská výška, teplota vzduchu, vlhkost...atd. :lol:
Bude pozorovatelný rozdíl v přesnosti mezi jednorankou a flintou se zásobníkem :?:
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendous » 13 srp 2009 16:37

No to by mě taky zajímalo. Ale podle mé kebule bych řek že by to mnělo být jedno, stejně tu diabolku ze zásobníku strkáš do hlavně. Takže je vlastně jedno jestli tam tou tyčkou zasuneš diabolku ze zásobníku nebo jen tak samotnou. Rozdíl by být nemněl, teda aspoň si to myslím.
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 srp 2009 17:47

Rozdíl tam bude, ale u kvalitní větrovky prakticky těžko měřitelný. Určitě to IMHO nebude jako třeba u malorážky bez zásobníku a se zásobníkem, kde na sebe tlačí patrony.
Větrovky používají variaci na revolverový systém s tím rozdílem, že se střela neodpaluje ve válci, ale před výstřelem se tyčkou posune do hlavně.
Tedy může se stát, že pokud bude mít zásobník nějak poškozené (škrábnuté) nebo jinak tvarované otvory (nikdy nejsou dokonale stejné), tak může při tom posunutí dojít k poškození diabolky. A jelikož je tam těch otvorů mnoho, tak stačí aby byl blbý jeden nebo dva a už není zajištěná dokonalá přesnost.
Tohle u jednoranného nabíjení odpadá, protože diabolka jednak nejde přes mezeru mezi zásobníkem a hlavní, a druhak i kdyby se nějak mikroskopicky poškozovala (třeba o nějakou hranku nebo škrábanec na začátku hlavně), tak se bude poškozovat furt stejně, což v případě třeba desetiranného zásobníku neplatí, protože se bude stejně poškozovat vždy jen diabolka ze stejné díry.
Pokud je zásobník dobře udělaný (vycentrované díry a dobře doléhá k hlavni), tak je rozdíl těžko měřitelný. V opačném případě střelec nadává, že třeba vždycky dvě rány z deseti mu uletí. A třeba pak zjistí, že jsou to vždy dvě rány ze stejných dvou zásobníkových otvorů.
:wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 13 srp 2009 18:04

Můžu říct jen svůj názor... U nás amatérů je to zřejmě jedno. Pokud mi moje schopnosti nedovolí na 60 metrů průměrný rozptyl pod 15 mm (a to jen když jsem fakt hodně v pohodě), nemůžu se na nic vymlouvat a je celkem jedno, jakou flintu vezmu do ruky. To nastřílíš se všemi AA i FX i CZ200...

Pokud flintu dostane do ruky profík, zásobník bych vynechal. I když se nejedná o střelivo z měkkého čistého olova, vždy je tam manipulace navíc a nebezpečí ozobání.

Ono to máš jako s to mou extra hlavní u T12. Za normálních podmínek rozdíl oproti původní (500 mm/14mm/match/chooked) moc nepoznáš. Se všemi hlavněmi, které lze aplikovat a to se zásobníkem i bez na 30 metrů prostě tak nějak namastíš kam chceš. Ale pokud podvádím (rozuměj - mám pevně podloženou i pažbu a na flintě jen tupě ležím), už poznám, když při střelbě na 70 metrů vyberu diabolku a vložím ji přímo do hlavně, která je navíc nerezová a dostatečně dlouhá. V absolutním bezvětří to má smysl. Když foukne a uletí to o 25 mm, tak je to stejně všechno k ničemu.

Teď v pondělí jsem odpoledne na chalupě zachytil ideální chvilku, kdy jsem s vysokou úspěšností (cca 80 %) ustřeloval stébla pšenice na 60 metrů. A to prosím já sám, astigmatik!!! Ale opět podvodem, s podloženou pažbou. Takové podmínky (bezvětří, světlo, nikdo nikde, pohoda, fixovaná flinta...) vydržely možná patnáct, dvacet minut. A šlo to i se zásobníkem a bez vybírání diabolek.

Heslem všech střelců by mělo být: "Jedinou regulérní střelbou je varianta ve stoje bez opory". To se na 50 metrů do vzduchovkového terče už ukáže, kdo má jít hrát kuličky a kdo by se na flintu nad 3000,- neměl ani podívat. Já sám bych se měl v takovém případě jen mlčky stydět. O vlivu zásobníku se už pak není třeba bavit.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
vendous
Příspěvky: 1137
Registrován: 21 kvě 2009 12:38
Bydliště: Zeměchy, Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vendous » 13 srp 2009 18:18

Ve stoje bez opory na 50metrů. Ha ha, jdu si koupit prak :lol:
Venca a Zuzka (Zuzule :D )
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 13 srp 2009 18:29

no mne dostal soustrel 12mm na 60 metru to se mne jeste nepovedlo ( nemam moznost bzevetri na tuhle streku )
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 13 srp 2009 18:39

Radawar : nepodkladej pazbu zadnym bagem, chytis pak spatny navyk, ktereho se tezko zbavuje :). Dej pod hlaviste pouze ruku a vse je jinak. Tupe zalehnuti u flinty obarvi pohybujici se kriz v zornem poli a psenicny klas jiz nebude lehkym cilem na 60m :)
Odpovědět