FX MAVERICK

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 30 črc 2022 02:47

Měřil jsem úsťovou rychlost Airgun Slugs Javelin 5.5 mm HP 26 grain (.217), průměr se pohybuje kolem 920 fps, což je překvapivě slušný výsledek na 500 mm hlaveň. A co vy ostatní maverikáři, žádné nové poznatky , nebo postřehy ? Test JSB slugů 0.218" vyšel , jako nevyhovující. Tím se mimo jiné, ukazuje výhoda cal 5,5 mm, kdy výrobci vyrábí nadstandardně široké spektrum střeliva, s možností výběru toho nejvhodnějšího. Sara


Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
deved
Příspěvky: 40
Registrován: 12 čer 2011 20:36

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od deved » 31 črc 2022 21:28

Matt Dubber (známý vzduchovkář, který úzce spolupracuje s firmou FX) ve svých doporučeních tvrdí - je lepší pro výkonový tuning krátké (500mm) hlavně navýšit tlak (u Mavericka mluví o cca 160bar) než úplně zvyšovat hmotnost závaží a předepětí bicí pružiny na maximum- důvod je, aby se zkrátila doba otvření ventilu (těžké kladívko s našponovanou pružinou při nižším tlaku vede k tomu, že vzduch z ventilu tlačí i v době, když projektil opustí hlaveň.




Mavericka už mám doma, zatím jsem stihl jen nastřelit na diabolky (doma mám max. 20m) - příští týden to zkusím s JSB KO, mám první i druhou generaci.

L.
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 02 srp 2022 01:01

Děkuji za velmi dobrý podnět- navýšit tlak na druhém regulátoru . Videí od Matta Dubbera jsem viděl hodně. Mám za to , tak nějak intuitivně, že maximálně těžký kladívko / přes 13 g/, a tím na krev stlačená pružina, není úplně ideální, souhlas. Mimo jiné, když sundám lícnici, a střílím, tak z prostoru spoušťového mechanismu uniká jalový tlakový vzduch, který foukne do oka silou na hranici snesitelnosti. Možná, že i to je projev do extrému jdoucího stlačení pružiny spolu s těžkým kladívkem. Jinak, měnit nastavení tlaku na dvouch regulátorech Mavericku je docela "vopruz" :? .
Další nový poznatek: Z cvičných důvodů jsem sřílel diabolky na vz. 60m při stejném nastavení a slugové vložce , viz dřívější příspěvky při Vo = 315m/s .
A světe div se, skoro stejný rozptyl jako slugy, heuréka :D. Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
Charles
Příspěvky: 1
Registrován: 01 srp 2022 18:43

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od Charles » 02 srp 2022 10:59

Zdravím. Dva roky jsem střílel Brocock Commander ve 4,5mm. Dobrá a velice přesná zbraň při nastavení regulátoru na 150 bar. Letos jsme přešel na FX Maverick Sniper 5.5mm. Protože švédské DoDo (dodělej doma) znám, trvalo mi celkem dlouho udělat tuning a nastavení.
1. Slug Power Kit FX
2. Střelivo KnockOut Slugs .217 super soustřel i na 130m (nové KnockOut Slugs .218 velké zklamání)
3. High Flow V2 Dual Hole Transfer Port vyměněn za původní kde byl zbytečný druhý otvor pro pelety
4. FX Superior STX Liner Standard vyměněná za FX STX Superior Heavy Liner a vložka FX Carbon Fiber Barrel Sleeve
5. Výměna kladiva i pružiny z 11g na 13g a později jsem si nechal udělat 12g, které používám i nyní
6. Výměna 2. manometru za Digital Pressure Gauge Sekhmet 1/8 BSP Brass pro přesné nastavení tlaku
7. Střílím na nižších tlacích a celkem úspěšně: 1.reg 115bar a 2.reg 90bar - 930 FPS / 284 m/s
Atd...
Stále je co zlepšovat !!
FX Maverick sniper .22, Vortex Strike Eagle 5-25x56, Saber Tactical.
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 06 úno 2023 01:44

Zdravím. Nevíte někdo, jaký tip závitu na ústí má FX MAVERICK. Jde mi o pořízení vhodného tlumiče výstřelu.
Díky za odpověď
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
Uživatelský avatar
Manitou
Příspěvky: 89
Registrován: 08 bře 2022 13:42
Bydliště: Prágl

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od Manitou » 07 úno 2023 01:10

Myslím, že normálně 1/2 UNF, jako Impact. Na YouTube na něm jeden Číňan testuje tlumiče od DonyFL.
FX Impact M3 Sniper (Heavy Liner, Barrel Sleeve Carbon Fiber+Tensioner) cal.22 - Element Optics Titan 5-25x56 FFP, Accu-Tac bipod
Evanix Viper cal.22 - Vortex Spitfire HD Gen II 3x
Slavia 631 Lux
Flusačka z Versatilky 2.5mm
Kuše z ramínka a gumy do trenek
PaKoSta
Příspěvky: 176
Registrován: 03 čer 2014 14:16

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od PaKoSta » 07 úno 2023 07:04

Donney má víc typu závitu ale na Mavericku je opravdu 1/2 UNF
FX Maverick sniper 0,22 MTC SWAT PRISMATIC 10*30
SPA PP 750 0,22 Čína 2-8*28
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 08 úno 2023 01:33

Manitou , PaKoSta díky. Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 11 úno 2023 21:13

Mini Me píše:
12 zář 2021 15:04
Oba regulatory se nastavuji na zadnim manometru,predni ukazuje tlak v lahvi.Pokud jsi uz nestihnul znicit regulator premirou vysokeho tlaku,tak doporucuji udelat cele nastaveni od zacatku.
Jelikoz je snadnejsi nastaveni tlaku pridavat nez ubirat aby se predeslo poskozeni reglu bude lepe odsroubovat lahev a parkrat vystrelit az zacne unikat zbyvajici vzduch.
Pokud je uz bez vzduchu,tak predni regl trochu utahnout,protoze bude jednodussi tlak zvysit kdyz bude potreba nez naopak.
Stelovaci sroub druheho reglu je potreba povolit az na max ale ne nad ,bude v rovine s mosaznym pouzdrem reglu,zadni manometr ti bude ted ukazovat tlak predniho reglu a ty jsi ted muzes navysit tlak na prednim reglu na pozadovanou hodnotu.
Pokud jsi ho predtim malo dotahnul a tlak je vyssi nez pozadujes budes muset ceky proces zopakovat znovu a predni regl bez vzduchu vice dotahnout.
Kdyz uz je prvni regl nastaven,tak znovu vypustis vzduch,zasroubujes sroubek druheho reglu,vse znovu natlakujes a nastavis tlak na druhem reglu tak aby byl o 20,30,40 bar nizsi nez nastaveni reglu c.1
Jde to i kratsi cestou ale tohle je uplne polopate :D
ještě jednou díky za tvůj přehledný návod :-) Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
spissa
Příspěvky: 30
Registrován: 10 čer 2011 16:47

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od spissa » 23 pro 2023 11:21

Ahojte občas se mě stává u Meva, že se mi vysouvá plastové pouzdro co vede tu tyčku nabíjení.
Stalo se to někomu? Díky za odpověď, popřípadě mám to zalepit?
Přílohy
Screenshot_20231223_111957_Chrome.jpg
Fx Maverick sniper cal.22
Odpovědět