FX MAVERICK

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od Mini Me » 17 dub 2022 15:10

sara píše:
17 dub 2022 14:36
Pro Mini me "

Možná jsi pochopil moje vyjádření, cituji " Počet výstřelů na kartuši odhaduju tak na 4 plný zásobníky, ale je to jen odhad." jako, toužebné přání. To vůbec ne. Já myslel že tím vyjadřuju - nepočítal jsem , tedy nevím, jenom odhaduji. Navíc , kolik to dá konzistentních ran na kartuši je mi prakticky jedno.
Ale preci pisu ,ze je to teorie a ne ze si vymyslis,nevim proc to beres jako utok na tebe,me jen zajimalo kolik to opravdu bude pri tom nastaveni,nic vic nic min.
Nech to byt,zkusim to jinde


sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 17 dub 2022 15:41

Bart008 píše:
17 dub 2022 14:46
Taky mě překvapila rychlost, s jakou dotlakuju kartuši kompresorem. Imho, někdo mi říkal, že se má plnit přes tlakovou nádobu, ne napřímo, že se pak na zbrani něco rozbije a poznají to i v servisu. Vrtá mi to hlavou, nevíte na co by to mohlo mít vliv?
Rozhodně by to nemělo mít vliv na funkci živočicháře :)
Jediný co mě napadá je , že plnění přes externí tlakovou nádobu odseparovává další část aerosolu oleje a vodních par obsažených v tlakovém vzduchu. Tedy jako to ,že by fitrace vzduchu na kompresoru nebyla pro zbraň dostatečná.
I tak od začátku uvažuju,že bych za kompresor zařadil pro jistotu ještě navíc jeden filtrační článek, nejlépe na rychlospojky, abych ho tam jen nacvaknul. Nemáte někdo tip, co a kde za filtr koupit?
To přímé pnění beru i jako metodu, jak prodloužit životnost kompresoru. Myslím , že po krátký čas tlakovat do max 250 bar je pro něj šetrnější, než podstatně delší dobu tlakovat láhev např. 6,8 l na 300 bar. Samozřejmě pokud bych potřeboval vystřílet mimo dosah kompresoru vetší počet ran ,je to jiný pohled. Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
Uživatelský avatar
Bart008
Příspěvky: 130
Registrován: 02 pro 2013 08:52

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od Bart008 » 17 dub 2022 15:48

No, to mě taky napadlo, že láhev funguje jako další filtr, jinak nevím co by mohli poznat.
FX Maverick VP
Shadow 2, S&W 686, Glock 42
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 17 dub 2022 16:16

Ještě poznámka . Když chci natlakovat kartuši Mavericka na 250 bar, musím přetáhnout cca o 20 bar na 270bar. A krátce na to, po vychladnutí vzduchu v kartuši jsem na 250 bar. Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 20 dub 2022 13:10

Zkoušel jste někdo tunit větrovku, třeba Mavericka, výměnou hlavňové vložky, za účelem zmenšení rozptylu střel Slug? Myslím vývrt s menším Choke nebo zádným, než je např. čokovaná hlaveň u Mavericka FX Superior STX Standard liner . A jestli ano, s jakým výsledkem? Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
Uživatelský avatar
Bart008
Příspěvky: 130
Registrován: 02 pro 2013 08:52

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od Bart008 » 20 dub 2022 13:23

Máš snad pocit, že nestřílí dost přesně?
FX Maverick VP
Shadow 2, S&W 686, Glock 42
PaKoSta
Příspěvky: 176
Registrován: 03 čer 2014 14:16

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od PaKoSta » 20 dub 2022 14:38

Asi to nějaký vliv mít bude ale určitě se dají vybrat i slimáci který budou Tvojí hlavni chutnat. Mám sice snipera ale když jsem zkoušel JSB KO tak to na 50m nebylo nic moc ale HN 1.34g jí chutnali dobře (vše továrně nastaveno bez ladění a na 7. st.). Ještě mám koupené KO MKII ale ještě jsem se k tomu nedostal. Chtel jsem tím říct, že než budeš kupovat jiný linery asi bych zkusil trošku laborovat se střelivem, protože kdovíjak budou chutnat lineru na slugy klasický diabolky.
FX Maverick sniper 0,22 MTC SWAT PRISMATIC 10*30
SPA PP 750 0,22 Čína 2-8*28
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 20 dub 2022 19:59

Děkuji za reakce na můj dotaz. Takže nezkoušel :) .
Já se ptám ze zvědavosti . Měnit hlavňovou vložku, na to mám ještě čas. Maverick střílí např. JSB Exact heavy Jumbo .22 úžasně. Ale s tím 13 g kladívkem přesně tahle peleta lítá 332 m/s . Z cvičných důvodů si vyrobím kladívko , něco mezi 7g - 13g. Díky ta tip na HN 1.34g , zrovna včera jsem je, krom jiného, objednal u Krale. Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 22 dub 2022 22:29

Takže další závada je na světě. Po krátké době používání compacta se začala nabíjecí páčka pohybovat volně,
aniž by unášela tyčku ovládající natahování bicího mechanizmu a zasouvání střely do komory hlavně. Jeden ze dvou červíků na objímce byl dost povolen a druhý byl na vypadnutí ze závitu. Znovu utáhnout červíky šlo pochopitelně jednoduše, ale najít optimální místo upnutí nic moc. Tyčka omačkaná na více místech, takže posadit červíka do původní polohy znemožněno. A navíc, aby to nebylo tak jednoduché, je to na přesnou polohu upnutí dost háklivý.
Člověk by řekl "Švédi". Otázka je ,kdo se na kompletaci zrovna tohoto kusu větrovky podílel. Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 24 dub 2022 21:45

Jak píšu o příspěvek výše, o uvolnění nabíjecí páčky, zaregistroval jsem zajímavý efekt po jejím novém ustavení na tyčce . Při jinak úplně stejných podmínkách je úsťová rychlost diabolky o cca 11 m/s větší, než při továrně nastavené poloze páčky. Vysvětluju si to tím, že se o trošku změnila poloha zasunuté diabolky do komory hlavně. A to vedlo k optimálnějšímu transferu tlakového vzduchu za projektil při výstřelu. Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 19 črc 2022 21:57

Už několik týdnů testuju FX Maverick Compact cal. .22 od osazený Zeiss 6-24 x56 FL, několik postřehů:
- nastavený tlak na 1. reg. 170 Bar , na 2. reg 135 Bar
- slugová jehla místo továrního provedení
- kladívko 13 g místo 7 g
- s původní hlavňovou vložkou vykazuje JSB diabolo do 50 m rozptyl do 1,5 cm nad 50 m prudké zhoršení rozptylu,
slugy s původní vložkou rozptyl nic moc
- vložka FX Superior STX Liner Standard vyměněná za Superior STX Liner Heavy + "O" kroužky nahrazeny FX Carbon
Fiber Barrel Sleeve
- Superior STX Liner Heavy stopání 1:16, FX Superior STX Liner Standard 1 : 24. Jak to mají s Choke jsem
nezkoumal.
- slagy na 60 m s Liner Heavy rozptyl do 2 cm
- testovací sérii mám vždy 7 ran
- zajímavej efekt je ,že pokud nezamáčknu při střelbě botku pažby poměrně velkou silou do ramene, rozptyl se
viditelně zvětší. Potvrzeno pokusem - střelba z lavice bez založení do ramene.
- 300 ccm kartuše umožňuje na jedno naplnění max 36 plnohodnotných výstřelů, nic moc
- naštěstí se Maverick ukazuje pořád v lepším světle, myslím přesnost, ta mě zajímá primárně
- vyrábím si vlastní dvouplášťový pětikomorový tlumič, zatím je bez výplně / kovová síťovina , akustická pěna/
- při používání tlumiče se přesnost měřitelně zlepšila
- můj cíl je rozptyl na 90 m do 1 MOA, uvidíme
Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 20 črc 2022 23:05

S výše uvedenou sestavou jsem zatím otestoval ohledně rozptylu zásahů na 60 m:

Airgun Slugs Javelin 5.5 mm HP 30 grain (.218) 2,5 MOA = špatně
Airgun Slugs H&N 5.5 mm HP 21 grain (.217) 2,5 MOA = špatně
Airgun Slugs FX Hybrid 5.5 mm HP 22 grain (.217) 3 MOA = velmi špatně
Airgun Slugs Javelin 5.5 mm HP 26 grain (.217) cca2 cm = výborně
KnockOut Slugs .216 2 MOA = špatně
KnockOut Slugs .216 MKII 2,5 MOA = špatně
KnockOut Slugs .217 cca 2 cm = výborně
KnockOut Slugs .218 těším se na testování
PS: mám radost ohledně kompresoru , za 2 minuty mám ze 140 Bar v kartuši zase 250 Bar.
Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
deved
Příspěvky: 40
Registrován: 12 čer 2011 20:36

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od deved » 21 črc 2022 20:55

Ahoj, máš u změřené rychlosti u těch úspěšných kombinací?

Podle videí na YT střílí KO JSB dobře i se standardní hlavní, je to ale potřeba honit na vyšší rychlosti (aspoň 285m/s

Díky,
d.

P.S. Mavericka v compactu 0.22 mám na cestě, tak se taky těším na testování :)
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 21 črc 2022 23:12

Ahoj,
rychlosti změřím.
S tou standardní vložkou bych si troufl tvrdit, že tam chybí stabilizace Slugu na větší vzd. malým Twistem. V optice vidíš, jak Slugy lítají na 70m na terč po náhodný spirále a to jsou desítky v součtu stovky výstřelů. To mně na pcp baví, to množství ran na jedno posezení.
Postupně jsem zbraň vyšponoval k max. výkonu při 500mm hlavni. Když natahuješ, tak musíš fakt zabrat, jak se stlačuje pružina. Kladívko s dlouhou hlavou lehce přes 13 g/ používá se běžně pro 7,62/, regulátor na 7. stupni. Takže měření rychlostí zatím trochu postrádalo smysl.
Nerad bych konstatoval, že 500 mm hlaveň dá pro Slugy 1,65 g max., řekněme 265m/s, a já potřebuju pro přesnost 285 m/s úsťovku.
Nějak cítím v zádech, že budu možná pro dosažení cíle /1 MOA na 90 m/ dokupovat hlavňový kit s 700 mm dlouhou hlavní. Že tam prostě bude těch cca 20m/s chybět. Podobnou zkušenost jsem udělal při přebíjení a testování subsonických laborací ráží .300 AAC BLACKOUT a .450 Marlin v oboru palných zbraní. Jak tam není dosažená určitá mezní úsťová rychlost, tak na slušný rozptyl můžeš zapomenout. No uvidíme, Maverickům zdar. Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
sara
Příspěvky: 22
Registrován: 14 dub 2022 19:57

Re: FX MAVERICK

Příspěvek od sara » 29 črc 2022 02:00

Jen tak pro upřesnění-ohledně přesnosti střelby s Mavericku, řekněme pro jistotu do 35m, není vůbec žádné téma, to lítá do jedný díry.
Každopádně , ta slugová vložka posunula střelbu na větší vzdálenosti o stupeň výš.
Vadí mi ,že jak mám tu pružinu spouště našponovanou, tak se chvění pružiny po výstřelu přenáší akusticky do hlavy střelce přitisknutého na lícnici zbraně. Nepříjemný efekt, musím s tím něco udělat. Sara
Čím menší rozptyl, tím větší radost ze života.
Odpovědět