FX Dreamline

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Mini Me » 30 pro 2021 06:46

Napsal jsem ti SZ.ale dam to i sem,kdyby nekoho postihnul stejny problem -
Jeste jsem si vsimnul,ze na muj prvni dotaz jsi vlastne neodpovedel - plnis pumpou.kompresorem nebo z lahve ?
Ve vetsine pripadu,kdyz je to uplne prazdne,tak je potreba pustit vetsi mnozstvi vzduchu abyse zavrel ventil a ta jehla si spravne sedla.
Tohle se pumpou a nekdy ani pozvolnym plnenim kompresorem nedocili,takze plneni z lahve je kolikrat jedine reseni.
V tvem pripade nebyl unik vzduchu pres hlaven,tobe se to vlastne jen nedari natlakovat a pricinou uniku vzduchu muze byt jakakoliv jina netesnost,krerou bude treba zjistit az se to podari natlakovat.
Na netesnosti pouzivam ,,Leak detector ,, na ceskych strankach treba zde https://www.wirpo.cz/eshop/detektor-net ... super-ball


Pari77
Příspěvky: 44
Registrován: 11 črc 2019 18:33
Bydliště: České Budějovice

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Pari77 » 30 pro 2021 09:18

Jj pardon, zapomněl jsem.. Plním z lahve, ale je pravda,že teď tam mám už asi jen 170 atm. Zkoušel jsem to pomalu i rychle, natažený i nenatažený,páč jsem si na to dokonce i vzpomněl z nějakých předchozích rad a výsledek 0. Nevím, jestli tlak v láhvi je už nedostatečný na to,aby tu jehlu rychle dorazil a začalo to těsnit, jistý je,že letos už vzduch neseženu..
kucerova
Příspěvky: 62
Registrován: 08 dub 2013 12:43

Re: FX Dreamline

Příspěvek od kucerova » 31 pro 2021 20:49

ahoj máte nekdo zkušenost se svorkou kartuše a hlavně ?mají to všechny větrovky jiných výrobcu toto spojení hlavně s kartuší , mě se moje hlaven kyve do strany i nahoru i dolu při doteku rukou u konce tam kde je plnění , za mě by to chtělo svorku jelikož to na mě nedělá dobrý dojem a i se mi stalo že mi to po delším skladování v kufru na pravém boku větrovky to potom chodilo do prava jak se časem hlaven nahla tihou moderátoru na pravou stranu , to mě tak přišlo jelikož to chodilo do jedné díry ale 1 cm v pravo nežli jsem to měl nastřeleno tak jestli někdo má také nějaké zkušenosti s hlavní u dremline lite budu rád když poradí , děkuji moc Roman.
daystate huntsman cal-22 -puškohled leapers 3-9-40 AO
Pari77
Příspěvky: 44
Registrován: 11 črc 2019 18:33
Bydliště: České Budějovice

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Pari77 » 01 led 2022 12:59

Ahojda, já mám tu podpěru hlavně v podstatě od začátku a nástřel se nemění, takže to zřejmě funguje,ale nemůžu srovnávat, jestli bez podpěry by to bylo jinak..
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Mini Me » 01 led 2022 15:35

Mam vsechny vzduchovky ve skřínich na zbraně,kde stoji a nemam problem s posunem.Jeden Dreamline mam jen na strileni z lavice a je bez svorky a bez problemu,dalsi dva svorku na hlavni maji,ale spise jako prevenci proti vyhnuti kdyz se prodiram pri lovu lesnim porostem kde to pri zachyceni opravdu hrozi.
Nezkousel jsi tvuj Dreamline skladovat v kufru na ,, stojaka ,, ?
Pari77
Příspěvky: 44
Registrován: 11 črc 2019 18:33
Bydliště: České Budějovice

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Pari77 » 01 led 2022 16:47

Josef1000 jí má na svých stránkách za několik stokorun, tak bych to asi moc neřešil..
kucerova
Příspěvky: 62
Registrován: 08 dub 2013 12:43

Re: FX Dreamline

Příspěvek od kucerova » 01 led 2022 17:33

ahoj to ji sice Fanda má , ale díra na hlaven je volnější a po utažení ke kartuši se stejně uplně neutěsní hlaven se svorkou , bylo by tam dobré kdyby byl uvnitř vložen v drážce o kroužek a ten utěsní po nasunutí svorky hlaven se svorkou , tak to mají na KRALE u té tuningové svorky FX dnes jsem jí tam našel za 860kč ,to by se mi líbilo více :wink:
daystate huntsman cal-22 -puškohled leapers 3-9-40 AO
Pari77
Příspěvky: 44
Registrován: 11 črc 2019 18:33
Bydliště: České Budějovice

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Pari77 » 01 led 2022 20:31

Tak to jsem nevěděl, já mám tu origoš a sedí parádně..
Co jsem koukal, tak nejlíp to asi vychází na europairguns,cca 45€ i s dopravou
Pari77
Příspěvky: 44
Registrován: 11 črc 2019 18:33
Bydliště: České Budějovice

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Pari77 » 06 led 2022 12:12

Tak jsem se konečně dostal k doplnění láhve, podařilo se mi natlakovat kartuši a fičí to kolem manometru tlaku v regulátoru. Ten jsem vyndal, juknul na x kroužek pod ním, který vypadá vpoho,závit jsem omotal teflonkou,dal to zase dohromady a fičí to pořád..
Akorát nedokážu identifikovat, jestli to uchází přes závit, nebo přímo přes ten manometr..
Má někdo nějaký nápad, prosím??
Díky
alesaK1188
Příspěvky: 25
Registrován: 01 srp 2014 21:35
Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Re: FX Dreamline

Příspěvek od alesaK1188 » 08 led 2022 03:27

Ahoj, a nemohl si ji prefouknout? Me se takhle podarilo pretlakovat puncher a protrhla se tlakova pojistka, slabej medenej kruhovej plisek kterej se protrhne po dosazeni urciteho tlaku. Je utazen pod inbusovym 5 kou cervikem.
CZ200 cal. 4,5 (.177) hunter, AirArms 10ran zasobník, optika Walther 8-32x56, FX dreamline bullpup synthetic Bottle cal. 5,5 (.22) walther FT 8-32x56
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Mini Me » 08 led 2022 07:32

Pari77 píše:
06 led 2022 12:12

Akorát nedokážu identifikovat, jestli to uchází přes závit, nebo přímo přes ten manometr..

Pokud se ti nekde povaluje nahradni manometr,tak je zkus vymenit,jestli nahradni nemas,tak prohod manometry na tvem Dreamline a uvidis jestli je problem tesneni a manometr.
Kdyz je budes prohazovat,tak u toho co netesni muzes vymenit tesneni,pokud unik vzduchu pokracuje,bude problem v manometru.
Manometr dotahuj s citem,staci jen rukou a pokud nemas silu v prstech,tak jen jemne dotazeni klicem,brutal sila je spise na skodu.
dhano6
Příspěvky: 9
Registrován: 09 zář 2013 21:18

Re: FX Dreamline

Příspěvek od dhano6 » 08 led 2022 19:18

Ahojte,

nevedeli by ste mi poradit kde sa da kupit dreamline tactical compact 5.5 na SVK, CZ. Nasiel som len jeden eshop kde predavaju FX vzduchovky a tam je v razi 6.35. A v krale v holandsku ze vraj neznizuju vykon a ja nemam zbrojny preukaz. Vdaka
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Mini Me » 09 led 2022 18:00

Zkousel jsem jak moc bude efektivni FX barrell tuner https://www.krale.shop/eu/harmonic-barr ... x-1-2-unf/ na mem Dreamline v 16 J
Myslim si,ze pri tak nizkem vykonu jsou vibrace hlavne minimalni a vysledky na terci to potvrdi.Strilel jsem jen na 38 m po 5ti JSB Heavy 4.52 a na fotce je zakrouzkovany soustrel bez tuneru.
Po nasroubovani byl soustrel o pul dotu nize - hmotnost tuneru je kolem 190 g.
Kupodivu se to opravdu o neco snazi i na tak kratkou vzdalenost a maly vykon.Priste to vyzkousim na 60 m,tam uz to bude asi znatelnejsi.
Takze pro strileni do 40ti m to vyznam moc nema,jak to bude nad 50 - 60 m uvidim za par dni. :) Svoje misto si ale urcite najde na Impactu :D
Fx barrel tuner Dreamline.jpeg
Pari77
Příspěvky: 44
Registrován: 11 črc 2019 18:33
Bydliště: České Budějovice

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Pari77 » 10 led 2022 16:40

Ahojda, díky za rady,pánové.Jsem teď na horách, tak po návratu vyzkouším. Přefouknout jsem nemohl, dávám si na to fakt bacha,ale výměna manometrů vůbec není špatnej nápad..
Mini Me,budeš pak ten barel tuner zkoušet i při vyšším výkonu a vzdálenost třeba i přes 100m??
Moc by mě to zajímalo :D
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1436
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: FX Dreamline

Příspěvek od Mini Me » 26 led 2022 10:46

Na delsi vzdalenost to zkouset budu, ale s Impactem.Vsechny Dreamline mam momentalne naladene do 16 J protoze v zime je prevazne sezona na strileni uvnitr stodol a kravinu :wink:
Nicmene,zkousel jsem s tim harmonic tunerem strilet v 16 J na 60 m [ podle dalkomeru to bylo 58 m ] a opet serie po 5ti diabolkach JSB Heavy 4,52.
Soustrely jsem mel od 20 mm do 30 mm az na jeden,kde jsem nasazel 5 diabolek do 9 mm soustrelu, to urcite nebyl ten tuner ale prizniva konjunkce Jupitera se Saturnem a take vsechna bozstva me byla naklonena :lol:
FX harmonic.jpeg
Odpovědět