FT organizace zavodu

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 22 úno 2009 16:23

Jo alexxxus má pravdu! To co řekl bude platit, je to už domluvené s organizátory. Apropó, Barysovi bude muset někdo půjčit flintu, jelikož jeho nespadají do pravidel. A každý povinně musí na začátku přes chrono, jinak ani rána. Když mě ještě něco napadne, tak napíšu. :lol:


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 22 úno 2009 18:55

He he, těším se na Alexxxe jak se na každým stanovišti bude lámat do FT pozice :twisted: Nebo to odstřílíš vestoje?
Pokud to někdo udělá, tak se rád přijedu podívat a budu respektovat jeho pravidla, ale už to nebude taková legrace jako neorganizované střílení po čemkoliv :wink: Už jen kvůli tomu, že cca kvůli 2m/s budu muset zřejmě přeladit pušku.
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pussylala » 22 úno 2009 19:28

FT bude trochu stranou na jiném místě. Může se tam samozřejmě střílet i nezávazně na cokoliv jak tomu bylo i doposud, samozřejmě kromě veverek :D Ale konečný verdikt vyřkne Kubajzz, do toho se mu montovat nebudem :wink:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 bře 2009 11:49

Tak zatím je vyznačeno 18 gate, každá po 2 lane, celkem tedy 36 terčů. Takže kdo ještě nemáte terč, nejmenuji, je nejvyšší čas si nějaký koupit. :wink:
Byla by škoda, kdyby na některých stanovištích byl jenom jeden terč.
Pokud by se náhodou povedlo, že budeme mít víc než 36 terčů, tak není problém nějaké gate přidělat během pár minut. :wink:
Plánek s trasou už mám, bude ho mít každý k dispozici. Stejně tak jsou připraveny střelecké kartičky, kde si budou střelci zapisovat zásahy.
Nějaká jednoduchá pravidla sem ještě hodím.

Barys, připiš si tam mě a Relsoka, oba máme po 3 terče.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 02 dub 2009 12:53

1. Každý účastník je povinen dodržovat elementární bezpečnostní pravidla. Je zakázáno chodit mimo trasu vyznačenou v plánku.
2. Střelecká pozice je libovolná.
3. Střelec může využít jako oporu jakoukoliv věc v dosahu, pokud se přirozeně nachází na stanovišti. Typicky strom, větev, pařez atd. (tedy ne, že si sebou bude nosit nějakou kládu, nic co se tahá sebou). Bipody atd. jsou zakázány.
4. Střelec na stanovišti se musí dotýkat jakoukoliv částí těla určené značky (pivní tácek).
5. Od dotyku značky má střelec 1 minutu na výstřel.
6. Střelec střílí na terč vždy jednu ránu.
Boduje se tak, že když terč zasáhne na střed a ten spadne = 2 body, zasáhne terč a ten jenom cinkne a nespadne = 1 bod, netrefí nic = 0 bodů. Spadlý terč se postaví zatažením za špagát.
7. Používat se mohou optiky libovolného typu, zvětšení atd.
Jakákoliv manipulace s optikou je dovolena - měření vzdálenosti paralaxou, korekce vzdálenosti a větru. Laserové dálkoměry jsou zakázány.
8. Výkon zbraní je omezený na 16J.
9. Minimální vzdálenost terčů je 10m, maximální vzdálenost terčů je 50m.

Trasa je navržena tak, aby se mohlo účastnit více lidí najednou a abychom se navzájem nepostříleli. Závod bude probíhat tak, že na začátku každý, kdo bude mít terč, dostane určeno podle plánku číslo stanoviště, na kterém sám postaví terč podle vlastní úvahy. Ten kdo bude stavět musí dodržet střelecký perimetr dle plánku, killzóna terče musí být z gate 100%-ně viditelná a nesmí překročit minimální a maximální přípustnou vzdálenost.
Tady chci apelovat na stavitele - Není účelem postavit terč tak, aby ho nikdo nemoh trefit. Spíš naopak, napoprvé to není nutné přehánět, má to být zábava, takže předpokládám většinu terčů tak na 20-30m z nějakých rozumných pozic. Ne že to budete stavět na 50m nastojáka skrz křoví…
Další věc je ta, že tu 1 minutu pravděpodobně nebude nikdo měřit, ale snažte se být ohleduplní a dodržet to, ne že tam někdo bude ležet deset minut a čekat až přestane foukat vítr.
Každý dostane kartičku se svým jménem a kolonkama na výsledky. Na FT trasu vyrazí v pravidelných intervalech vždy skupinky po třech lidech, kteří si mezi sebou zvolí zapisovatele nebo se budou střídat. Takže vždy jeden člověk střílí a dva dávají pozor na bezpečnost a hodnotí zásah a dodržování pravidel. Tím myslím, že výstřel nekomentují „He he, netrefil, netrefil“ ani před spuštěním nedělají „Baf!“ atp.
Po příchodu trojice na gate se neprodleně zahájí střelba a po skončení střelby se neprodleně přesunou na další gate. Tím myslím, že se tam nebude deset minut diskutovat nad tím jak je to daleko a jaké nastavení je nejlepší, případně proč to kdo netrefil.
Po odstřílení každý odevzdá kartičku se zápisem a ta se přepíše do výsledkové listiny.
V případě rovnosti bodů na prvních třech místech rozhoduje o pořadí rozstřel (rychlá smrt) - střílí se na střídačku na jeden terč a kdo první mine, prohrál.

Připomínky vítám a klidně doplním.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 02 dub 2009 20:01

Když přijdete na gate tak ti co nestřílí budou stát,kde to terén dovolí,alespoň 2 m za střílejícím,aby se dodržela bezp. a nesmí si předem měřit vzdál.Doporučuji se v trojici točit pro výhodu času na zvážení střelby.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 02 dub 2009 20:23

Malá uprava terčů budu mít jen 6, takže můžu 4 půjčit.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 10 dub 2009 23:01

Pénové chtělo by to ješte několik sklopek .Prosím jestli někdo může tak se mi ozvěte .Všem předem děkuji.
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od LaRi » 15 dub 2009 20:59

No, já ty svoje tři vemu,ale maj killzonu jenom 26mm.Když jsem je dělal,tak větší vrtáček nebyl a zdálo se mi to dostatečný.Tak když to skousnete...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 dub 2009 21:05

To je do 30m tak akorát.

PS. v SZ mi Ferda hlásí +1 sklopku.
Zbytek pořešíme siluetkama a plechovkama. Jestli někdo máte vystřelené 12g bombičky, tak jich kdyžtak pár vemte, je to dobrý a trvanlivý terč s vhodnou velikostí a snadno se věší na špagát.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
LaRi
Příspěvky: 467
Registrován: 24 lis 2007 09:58
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Příspěvek od LaRi » 15 dub 2009 21:25

Bombiček pár mám,tak je vzmu taky.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

2 sklopky

Příspěvek od WohlmuthOta » 17 dub 2009 22:08

Barys, beru dve sklopky, jednu mys, jednu krysu, jedu 100%. Budu tam pred 10.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 17 dub 2009 22:10

Všem děkuji za nabídku sklopných terčů a určitě ji využijem.
Filip.díky
Příspěvky: 101
Registrován: 11 čer 2010 15:28

Re: FT organizace závodů

Příspěvek od Filip.díky » 30 říj 2011 00:03

Ahoj,

jsem vlastně pořád ve fázi rozhodování ráže a i toho jako větrovku ve finále vyberu.. Nicméně jsem se snažil vyzjistit nějakou sumarizaci toho, kdo používá jakou ráži.. Z toho jsem se úvahou dostal k výsledkům FT soutěží a ejhle, není tam ráže! Dle mě by to mohl být zajímavý statisticko/porovnávací údaj ;)

Vzhledem k tomu, že Kubajzz dělá (aspoň myslím) to finální vyhodnocení po závodě, tak je to prosba přímo na něj.

Myslíš, že by bylo technicky a i eticky možné, rozšířit výsledkovou listinu o kolonku s ráži?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: FT organizace závodů

Příspěvek od Kubajzz » 30 říj 2011 00:19

No, to je jednoduché, to ti můžu říct z hlavy.
S ráží 5,5mm střílí Petanus s Prosportem. A to je všechno.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět