FT organizace zavodu

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 12 úno 2009 15:40

Ahoj, muj nazor je tento.
16J = tercova strelba na max. 25 - 30bm. 35 m a vic uz nemuze mit se seriozni, porovnatelnou a soutezni strelbou nic spolecneho - mluvim o tercich, jako takovych tzn. papirove, kruznice atd.
Proto u FT jsou terce o velikosti 10 az 40 mm dle vzdalenosti. Moc se mi libi u tohoto druhu soutezi, mimo jine, ze soutezni bod je a nebo neni - sklopka padne, ci nepadne.
Na serioznich a plnohodnotnych soutezich ve FT makam a jak dobojuji, dam vedet i pres forum, bohuzel to cele neni sranda a neumim delat neco na pul. Bud to cele poshanim jak si predstavuju nebo to necham byt.


Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 12 úno 2009 19:13

Já toto bral jako eventualitu,která se dá bezproblémů pořádat aniž by to stálo tolik úsilí co příprava FT.Prostě,když se nestihne FT (HFT) tak můžem si zahrát na airsnipery.

Samozř beru ,že kvalita takovéto soutěže se nevyrovná Ft,ale střelba třeba na 100m mě baví a lepší něco než nic.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 12 úno 2009 20:01

Jo já bych si taky dal nějakou mini soutěž. Těch 100m se dá, ale dost záleží na povětrnostních podmínkách. 16j i na těch 100m není problém.
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Příspěvek od caco » 12 úno 2009 21:20

Prídte sa pozrieť do Drienčan (kto bude mať možnosť), budú tam profíci v HFT z Maďarska dajú si tam súťaž. Najlepšie je vidieť to v reále. Pozrite do IV stretnutia vzduch. na Slovensku. Risopepi ich dotiahol na Slovensko :wink:
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 12 úno 2009 23:26

.........
Naposledy upravil(a) milius dne 13 čer 2009 01:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pem » 14 úno 2009 17:00

CACO - můžeš napsat, přesně, kdy a kde se závody HFT na Slovensku konají? Popřípadě sem vložit mapu blízkého okolí?
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 14 úno 2009 17:41

nie je to oficialny zavod, to sa len sudruhovia z Uhorska pridu predviest, naucit to
vsetko potrebne info ako kde kedy je vo vlakne o stretnuti vzduchovkarov na Slovensku
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 18 úno 2009 21:19

Žádné HFT či FT nebude. To by se musel stát zázrak.
Musely by se do organizace zapojit všichni zůčastněný a to se nestane. Pro jednoho či tři lidi je toho moc.
Chtěl jsem udělat HFT, ale postupem času jsem zjistil, že to nemá cenu.
Hlavně je to ZÁVOD který má PRAViDLA a najdou se zde lidi, kteří nemají rádi pravidla :roll: .
Takže se bude stále někam jezdit a střílet jen na cukr nebo do terčů na 40 metrů.
sportovec - Přál bych ti, aby ti to vyšlo. Ale při hlubším zkoumání jsem zjistil, že to nepůjde. A to jsem měl supr pozemek, pravidla, postup, kolíky, označení, jen 10 sklopek ( vlastní výroba ), skoro i ceny ( medajle a poháry ).
Ale proč vynaložit takové velké úsilí a peněz pro určitý druch lidí, kteří ani nepřispějou tou trochou.
Jelikož je to závod, a aby to za něco stálo, by bylo dobré jednou do měsíce udělat jeden. Tudíž 12 startů do roka. A aby měl dotyčný šanci se stát lovcem roku, musela by jezdit na všechny starty stejná sestava a nesměl by v průběhu toho roku možnost se zůčastnit někdo nový.

Jinak OT:
Byl jsem již na pár srazech ( aniž by jsem střílel ). Z těch srazů se mi dělalo mdlo. Měl jsem představu o tom, že se tam sjedou lidi ze všech koutů ČR a také, že se tam něco děje ( jako nějaká menší soutěž, nebo kuriozity atd. ) místo toho sem viděl lidi, kteří vypadnou z města, aby si mohly lehnout na celý den na břicho a vystřílet co nejvýc diabolek někam.
Nehledě nato co jsem viděl kudy se jezdí auty a kde se rozdělávají ohně, které nikdo ani neuhasí. Kromě toho jsou tu lidi, kteří mluví za ostatní a chlubí se cizím peřím.
Když na takový sraz přijedete, nikdo si vás ani nevšimne, protože nikdo neví, kdo vlastně jste.
Takže by se nad sebou někteří lidé měly zamyslet. :wink:
Barys - Máš docela dobrej nápad, něco takového by to chtělo stále dělat, aby srazy nebyly stále o tom samém.
Jo pokud si budete chtít někdo něco koupit tak jedině-
HW 100s, falcon, Harris a JSB. Aby se na srazu objevilo taky něco nového :lol:
No už už radši končím. Radši si budu střílet už jen na svém.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 18 úno 2009 23:50

Cítím skepsi :( . Neházej větrovku do žita, udělej pořádný pravidla, dej se do kupy se dvěma lidma a udělej první HFT. Nemedituj nad lidma, to by nebylo nikdy nic. Každý, kdo přijde na Tvoji soutěž bude předem znát pravidla soutěže a kdo je nebude chtít ctít, tak tam vůbec nepřijde. Ale pořádat to musíš tak ve třech lidech. Vím, že čím víc lidí v tom bude angažováno, tím míň se na čemkoliv shodnete. Já bych třeba na HFT nepřišel, protože znám jeho pravidla a moc mě neláká. Mě bere spíš FT. Osobně mám pro uskutečnění Nultého FT jediný problém - pozemek. Ale sháním, dře to ale půjde to :) . Lidi neřeším, kdo bude chtít, tak prostě přijde.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 úno 2009 01:20

S tou skepsí jsi to napsal velice kulantně, já jsem se chystal napsat něco o mindráku... :lol:

Srazy nikdy nebudou organizované školní výlety pod dohledem paní učitelky a dvou aktivních maminek. Pokud se na nich někomu bude dělat mdlo a v noci se budit, když tam před ním nikdo nepadne na zadek a nebude si ho dostatečně všímat, to nijak neovlivním.
Já mám opačnou zkušenost. Byl jsem zatím na všech 11-ti srazech (a na desítkách srazů, o kterých se tady ani nepíše) a musím říct, že tak družnou atmosféru jsem snad nikde neviděl. A podle reakcí v tématech soudím, že s tímhle názorem nejsem sám.
Ano, srazy budou dál o tom - vypadnout na celý den z města a střílet diabolky někam. K tomu nepotřebuji medaile, ani poháry.

Jinak asi to vypadá, že se nic neděje, ale opak je pravdou, jen nemáme čas ani chuť tady o tom každý den informovat internetové kecálky, co ví všechno nejlíp a v duchu už uspořádali několik soutěží.
Místo máme. Povolení majitele (zdůrazňuji ústní) taky máme. Na nějaký ten první (vlastně druhý) pokus s upravenou soutěží HFT s možností šahat na optiku nebo jestli tomu někdo chce říkat FT s jiným počítáním zásahů je to místo ideální.
Jestli dobře počítám, tak my co jezdíme každý týden, máme dohromady asi 20 terčů a zbytek případně vyřešíme siluetkami, pokud se nenas...me a nekoupíme jich každý deset. Přesto, kdo terče máte, tak je pak vemte, čím víc jich bude, tím líp.
V sobotu pojedeme zatloukat kolíky, které jsem minulý týden nasekal a nechal je tam, vyznačovat trasu a udělat plánek.
A ještě chci říct, že jelikož to beru jako svou zábavu a dělám to pro lidi, které považuji za přátele, tak platit se nebude nic, stejně jako při první soutěži.
A z toho důvodu si taky můžu dovolit luxus případné kafraly poslat ... někam. :lol: :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

To je ono!

Příspěvek od Apevia » 19 úno 2009 07:12

2Kubajzz: CHválím, to je ten správný přístup! Snad se to konečně rozjede, fandím Vám v tom!
Cogito ergo armatus sum.
psena
Příspěvky: 202
Registrován: 20 pro 2008 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od psena » 19 úno 2009 09:33

Moc nevidim duvod proc by se nemelo platit. Prece jen aspon urcite naklady. Prece jsou s tim spojene naklady a aspon je castecne nejak kompenzovat. Ja si treba radsi zaplatim, nez abych zustal jakoze "dluznik"
nevim totiz, jestli to budu moct nekdy podobne vratit.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 19 úno 2009 10:11

SRŠEŇ: jestli skepse, nebo mindrak, je celkem jedno, co Te zere.
Jako prognostik to asi take nebude a hledat chyby je snadne.
Vis jak to rekl pri projevu jeden slavny americky prezident: (trosku si to poupravim) "Neptejte se co ostatni udelaji pro FT, ale co udelate pro FT Vy!"

Sraz: Jsem zesrdce rad, ze jsou srazy jake jsou a jsou "neorganizovane". I presto mi prijde kratky. Ochota ostatnich je nekdy az bezbreha, kolik jsem vystrilel cizich diabolek, vzduchu a ztravil casu s jejich mazlickama uz ani nelze pocitat.

A ze casto vidis HW 100, nebo AA?! Jestli to nebude diky kvalite a zkusenostem ostatnich. Ted to nemyslim zle, ale Ty snad cekas, ze si bude nekdo kupovat flintu jen podle toho, zda ji uz nikdo nema, aby jsi mohl prijet a videt kazdou jinou? To muzes jet nekam na veletrh.
Ale i tak si troufam tvrdit, ze na jednom srazu uvidis vic druhu vzduchovek, nez v jakemkoliv kramu. Uz to, ze malokdo ma jen jednu. A vecina vetrovkaru ma i pruzinovku.

Nechci Ti tu nechut brat. To je Tva volba.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 19 úno 2009 11:50

Na místě kam teď jezdíme střílet každou sobotu se pomalu připravuje závod,něco mezi FT a HFT to můžu potvrdit jelikož i malou mírou se na přípravě podílím.Hlavním činitelem je zde Kubajzz tak mu za to poděkujme.

Hlavní náš problém je zatím nedostatek sklopek.Tak apeluji na všechny co je máte a jste ochotni je zapůjčit.Napište mi sz,kolik jich půjčíte.Já to pak spočítám a každého ochotného zapůjčit sklopky s počtem zde zveřejním.
Předem děkujem
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 19 úno 2009 18:47

Ja bych si s vetrovkou velmi rad prijel zastrilet nejaky maly zavod ..

Kazdy ma rad neco jineho, nekdo si jede pokecat, jiny odpocinout a dalsi si zazavodit .. ja osobne mam rad vsechny tyto stranky veci - a ten zavod mi na tom jednom srazu, ktery jsem navstivil, trochu chybel .. bylo by to urcite o dost zajimavejsi.. ale i bez zavodeni to byl fajn den.

Ohledne poradani tech zavodu ale moc optimismu nemam .. vim moc dobre, jake to je, poradat zavody pro "hobby" strelce. Je to nevdecna role .. ve finale ze strelby samotne clovek skoro nic nema, jede domu spise udreny nez odpocinuty a ve finale nejaky chytrak na forum napise, ze ten zavod poradame tak, abychom vitezili a sebrali ceny :lol:

O to to bude mit Kubajzz horsi - zatimco my poradame zavody pro razi .22LR, kde soutezici jiz nakupem zbrane na ZP prijali jista pravidla a jsou schopni a ochotni se jim podridit a jimi ridit. Vetrovkari si zvolili zbran, na kterou se vztahuje pravidel velmi malo a to patrne proto, aby se nemuseli nicemu podrizovat a nikde organizovat .. proto tomuto zavodu nedavam moc sanci - ale rad se necham prekvapit!
Odpovědět