Flobertky RK guns - RM metal

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mirekd
Příspěvky: 158
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od mirekd » 08 úno 2014 00:17

Kozumpika srovnej s Foxkou a dej to sem, kouknem na to.


pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od duffioso » 10 úno 2014 12:34

Tak jsem prave vyrazil do prirody vyzkouset kozumplika a klasicky jsem zapomel terc :-( Mam jen ram,do ktereho je davam,ale jsou tam jen deravy papiry,tak asi pouziju plastovy kanystr od smesky do ostrikovacu :-)

Edit:tak to nedopadlo.Vcera jsem skoncil v nemocnici s nejakou blbou gastritidou a nejsem schopnej udrzet miridla.Chce to si sednout,oprit kver a nabouchat to tam v klidu.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Kavy » 05 bře 2014 17:07

"Když musíš,tak musíš..."dodávám další fotografie.
Horní a dolní část pistole se na sebe nasouvají do "kolejnice". Drží to pevně,během nasouvání je cítit že "ámky klejnice" jsou do sebe lehce napružené,takže nehrozí žádné vaklání.
Ve správném bodě nasouvání jdou vložit-vyjmout určité díly.Na jiný nenásilný způsob jsem nepřišel :-)
Nádherná strojařina,o to více mě mrzí že pistole nese několik drobností,kterým výrobce nevěnoval tolik pozornosti.
Obdivuju že se někdo do výroby takto složité konstrukce šasí z oceli ještě dnes někdo pustil,obvláště na menší poptávce na trhu s flobertkami.
Panu Kozumplíkovi patří dík :-)
Přílohy
P1100354.jpg
P1100355.jpg
P1100345.jpg
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od pellerm » 17 úno 2015 22:47

Tvůj poslední příspěvek zní trochu jinak,o prasečině se tam nemůžu nic dočíst :lol: ale máš pravdu ta tvoje pistole se nepovedla a kazit si perfektně provedenou strojařinu mizerným sestavením zbraně by se nemělo stát natož to poslat zákazníkovi.
anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od anm » 19 úno 2015 21:49

Po rozebrání pistole píšeš o kvalitní provedené práci
a po jejím opětovném složení, že je to prasárna.
Myslím, že je vhodný čas to objasnit.
Je nás několik co jí máme a jistě by nás zajímala tvá změna hodnocení :shock:
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Kavy » 20 úno 2015 16:44

Už jsem to vysvětloval v jiném tématu.
Vyrobené to má hezky,ale:
-papírová krabice ve které pistoli rozesílají je sešitá kovovýma sponama.Pažba pistole je během přepravy opřená přímo o jednu ze spon a kus dřeva se o ní odštípl. Řešením by bylo vkládat mezi dřevo a sponu alespoň pásek z kartonu.
-při první zamíření jsem se mále rozplakal.Pistole přišla s totálně křivou muškou.Celé to podrhuje její křivá horní strana,která náklon mušky ještě víc zdůrazňuje.Muška je natolik masivní a naražená v drážce,že je naklonění během přepravy přitom vyloučeno.
-při výstřelu se pravidelně samovolně sklápěla hlaveň i při dokonalém vyčištění a zacvaknutí.Nic se nezměnilo ani po cca 300-400 výstřelech.Zámek hlavně je přitom opravdu masivní.Potom jsem si všiml že zámky se přes sebe zasunou jen 1,3mm.Pro snadné odemykání mají sklon,který usnadňuje odemykání,ale při tak malém přesahu dojde ke sklouznutí.
-zápalník je o nějakou desetinku kratší,takže pistole není spolehlivá.Nepomohlo ani plné utažení bicí pružiny. Oproti Alfě která patronu zápalníkem dokonale zdeformuje,Kozumplík do patronky udělá jen škrábanec.Dva z deseti nábojů potřebují 3-4 pokusy o výstřel.
-na vyražení výrobního čísla by jistě pomohl jednoduchý přípravek,protože číslice skáčou. Ale to je maličkost...

A proč jsem pistoli neposlal zpět na reklamaci ?
Nepatrný přesah zámků je po několika zacvaknutích hlavně vidět na oleštění černění zámků,to se dá snadno zkontrolovat již při sestavování.Neudělali to.
Po sestavování nikdo ani nezkusí pohled přes mířidla ? Jistě že ne.
Tak jsem se vyděsil že stejný člověk by pistoli mohl rozebírat a "opravovat".

Pistole trefuje,vyrobené je to hezky. Hezký kus strojařiny.
Jen by si při sestavování mohli v místnosti alespoň rozsvítit.
Blanka
Příspěvky: 105
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Blanka » 02 pro 2017 18:01

Tahle pistolka Kozumlík se mi líbí, ale to co zde o ní čtu mě docela odrazuje. Je otázka, jestli jsou takové všechny, nebo se jedná o jeden špatný kus.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Balt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Balt » 04 pro 2017 10:09

Tuhle flobertku vlastním, mohu potvrdit že jsou problémy s uzamčením a také slabý úder na zápalku, občas neodpálí. Jinak ale vše v pořádku a je to kus poctivé práce.
King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
Uživatelský avatar
Blažena
Příspěvky: 382
Registrován: 05 kvě 2017 15:42
Bydliště: Hodonín

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Blažena » 04 pro 2017 14:46

Jinak je všechno v pořádku, kus poctivé práce, ale občas to nestřílí :cry: Recenze jako bejk :lol: .
HW 97k black line cal. 4,5 + Athlon talos 6-24x50 ATMR1 SFP IR-MIL
SPA CP1-M Artemis cal. 4,5 + kolimátor
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 04 pro 2017 15:52

Problémy s odpálením flobert nábojů: se asi vyskytují asi všeobecně u většiny kvérů. (V mém případě tak 1 z 10 nábojů) Konkrétně to dělají S&B náboje s kuličkou 33J - Cal 6 mm ME FLOBERT Short. Patrně jsou vyrobeny z tvrdšího mosazného plechu? Pokud je v nábojové komoře (záměrně) větší vůle, pak odfouknou i dozadu a všichni si stěžují, že nemají výkon. Ale když to zkusíte utěsnit, výkon tu je... !!

Naopak S&B náboje se špičkou 39J - Cal .22 FLOBERT CB vystřelí vždy a přitom se i pěkně nafouknou. To má výhodu v tom, že dokonale utěsní komoru a jeví se zdánlivě jako 2x výkonnější. No, ale pak nastanou obvyké trable, jak tu nábojnici vytáhnout....

Dělal jsem řadu měření s revolverem ZORAKI Streamer R1 cal 6mm na chronu s těmito náboji. Rovněž s nábojkami START 6mm a s diabolkou, na které se tu kdosi před rokem dotazoval. Tedy žádný zázrak to není, výkon těch poplašňáků se pohybuje od 4 do 6,5J. Výrobce S&B se u nábojů Flobert nezabývá příliš s přesným dávkováním třaskavé nálože a prachu, natož u nábojů na plašení vrabců ...

Obrázek
Adler A
Příspěvky: 275
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Adler A » 04 pro 2017 17:48

U "většiny kvérů" se tento problém nevyskytuje, mám několik flobertek od p. Dresslera a ještě se nestalo, že by neodpálil kohout zápalku. Měl jsem i revolver od Alfy a také odpaloval spolehlivě.

Možná by pomohlo víc přitáhnout šroubek pod bicí pružinou.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Albert 22 » 04 pro 2017 18:12

Pan Dresler problémy našeho S&B střeliva zná. Tureci asi ne! Ten jejich "kvér" ZORAKI Streamer R1 cal 6mm však nemá regulační šroub pro nastavení síly ani hloubky úderu zápalníku. Ani pružina kohoutu, ta ostatně má sily nadbytek. Pokud jsem střílel ty nábojky START 6mm, byl okraj nábojnice dokonce proseknut veskrz... !

Samozřejmě stačilo by udělat nový zápalník prodloužený o 0,2mm a s širší údernou ploškou.
Adler A
Příspěvky: 275
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Adler A » 05 pro 2017 10:19

Šroub pod bicí prižinou má Kozumplík, jak to dělá turek nevím. Rada byla určená pro Balta.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Balt
Příspěvky: 38
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od Balt » 05 pro 2017 12:12

Ten šroubek pod pružinou kohoutku mám dotažený co nejvíc to jde, ale moc to nepomohlo, tak asi 7 ze stovky selže, odpálí až na druhý klepnutí. Zámek se někdy po výstřelu odemkne a slopí hlaveň, ale to není tak často. Spokojený jsem s přesností-ta je výborná. Na 10 m s jistotou trfuji petku každou ranou.
King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertky RKguns

Příspěvek od skagerak » 05 pro 2017 12:36

Jen pro jistotu, slovem "petku" je myšleno co ?
Odpovědět