Flobertka ZKM 451

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od Fesoj » 25 bře 2013 05:47

To je teda jak na to koukam a myslim si správně že: Je tedy původní komora odfrézovaná a do jejího místa vsazena tyčovina svrtaná jen s kračí komorou??? Jak je montovaná hlaveň k tělu je tam vše původní,nebo to je též zavařeno... Zkuste tu krasavici někdo rozfotit. Dik. :D


Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
kucera
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2012 09:03

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od kucera » 25 bře 2013 12:31

ahoj to co tu vidím tu upravu na té komoře to je fakt prasečina to je to samé jako u těch tozek ,já mám u mé zkm v komoře tak 5mm od začátku komory dvě 1mm dírky odfuku ale kam ty dírky ustěj to nevím ale skrz naskrz to není je to ukončené někde v pouzdře ale funguje to spolehlivě a nedá se to předělat nebo nějak ucpat a dělají to v holicích tu upravu na pár kouskách uplně nových nestřílených zkm 451 ,tak jsem měl štěstí že jsem jí sehnal takto upravenou a vše je značeno na hlavni a na pouzdře závěru takže nemusím sebou tahat nějaké blbé protokoly vše je na zbrani vyznačené a štemplované lvíčkem státní zkušebny a rokem výroby ,takže tyhle ostatní zkm 451 uloženky ty jsou tak sprasený že určitě ani střelba není přestná radči nebrat ahoj Roman.
JERY
Příspěvky: 164
Registrován: 28 pro 2011 17:39

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od JERY » 25 bře 2013 12:49

je to asi podle toho, kde tu zbraň znehodnocují.Moje pochází ze Slovenska, je k tomu protokol o znehodnocení, na zbrani je vyražen cejch s nápisem Flobert 6 mm, nějaká značka a 7,5 J.Boční origo cejch označení, že je to 22 Long Rifle je nějakou gravírovací jehlou překřížkován. Dneska udělám foto detailů, tak to sem potom dám. A jak střílí přesně po úpravě z Holic? Neumím si představit jak tam jsou vymyšlené ty odfuky dovnitř zbraně. Většinou jsem viděl u Flobertek když tam nejsou díry skrz, že je zvětšená komora a tak předeběhnou plyny kulku. Kam odfuky vedou zjistíš, kdy zacpeš prstem komoru a foukneš do ústí hlavně.
kucera
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2012 09:03

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od kucera » 26 bře 2013 09:50

ahoj moje zkm je také ze slovenska ale byla vyrobená na zakázku pro nějakého synka slovenskýho prominenta od vojenskech lesu ale synek to asi nechtěl nebo ho to nebavilo tak jsem to takhle uplnou náhodou sehnal stála mě 8000kč a ještě jsem si nechal dělat pažbu na zakázku z výběrového ořechu s logem zbrojovky brno která už dnes neexistuje ,mám na ní meoptu artemis 4-32 tu starou ještě kvalitní z 90 roku ,a tu pažbu mám leštěnou a impregnovanou včelím voskem takže je to jako ve 46 roce taková raritka ,přestnou jí mám že na 25m do slabýho plechu dám 10ran do jedné dírky v pruměru 6-8 mm ,a je to z ruky s oporou o plot ,s tou meoptou to mám na těch 25 m dá se říct u čumáčku takže vše vidím jak mi to chodí ,ty odfuky ty mizejí někde v pouzdře a mam takovej dojem že to fouká jako zpátky k zásobníku ale jenom mírně ,střelba s těma s tou špičkou tamty kulatý to je vo ničem to lítá sem tam , ale kdyby nebyly tyhle zkm 451 tak už mají ty špilasy s rybynou na optiku a ty by mohly bejt ještě přestnější jelikož jsou dělaný přímo pro ty špičatý flobertky tam záleží moc na délce komory a tady na těch překopávkách to na to asi kašlou jednomu tam de i shortka druhýmu tam nejde ani špička a třetí tam dá i dlouhej ale po výstřelu to už nikdo tu patronku nevyndá a muže flintu vyhodit takže je asi lepší koupit přímu novovýrobu ale už pěkně propracovanou a vyplatí se počkat jako u špilase ahoj Roman.
JERY
Příspěvky: 164
Registrován: 28 pro 2011 17:39

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od JERY » 27 bře 2013 10:39

nemyslím si, že je Spielberg lepší i ten nový, který má stejně jednoduchou konstrukci jako předešlý model, jen že má pootočený závěr.Když je porovnám, vypadá Spielberg proti ZKM jako dětská hračka.ZKM má vše precizně uděláno- vymakaný závěr s vyhazováním nábojnic, lepší mířidla,vykovanou hlaveň.Nechci zatracovat Spilberg se kterým se mi dobře střílí, ale otevřená mířidla jsou tam horší než u vzduchovky, ani se nedají štelovat, hlaveň je jak kus trubky vsazený do těla závěru,ta klika závěru, která tam trčí zrovna oku taky nelahodí, atd. Co kus to originál do kterého nepasuje ani závěr s jiného kusu Spilbergu.Dost jednoduchý na výrobu za dost peněz.U mně vítězí na pohled a kvalitou ZKM, přesnost střelby teprve porovnám.
DSC08456 [800x600].jpg
kucera
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2012 09:03

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od kucera » 27 bře 2013 11:27

ahoj to je jasný zkm je vo 1000procent někde jinde ale pro nás je v první řadě přestnost a pruraznost a myslím si že s tak sprasenou dírou v komoře ta zkm nebude přestná jako ostrá 22 long rifle ,u špilasu jsou dvě malinkaté dírky a to na přestnost nemá vliv a komora je přetně dlouhá na ty špičatý tak si myslím že to bude v jedný díře na těch 20m s optikou ,ale já špilase nemám tak nemohu posoudit ,ale vím z vlastní zkušenosti že je třeba aby byla komora na sto procent na to střelivo na které je uržena střelba jelikož jsem zkoušel dávat do drulovky v 22long rifle tu flobertku a lítalo to všude možně pak jsem vysypal z dlouhého longa prach a dal jsem jen trošku a kulku vrátil zpět a všech 10 ran šlo do jedné dírky ,takže záleží na té délce komory pro daný náboj a už nemá vliv tolik na přestnost snížení ustovky a energie střely ,já jdu s flobertkou na myš a potřebuju jí trefit na těch 10metru a o to mi jde ,se špatně upravenou puškou z ostrý 22long rifle na flobertku i když je udělaná puškařem jelikož tomu se jedná jen o to aby zbran výhodně zadraho prodal , se přestně střílet nedá a je to pro zlost ,takže titěrnost špilase bych nezavrhoval je to jednoduchý a to stačí pokad by to bylo nepřestný tak pak bych to zavrhnul tak to prosím vyzkoušej a dej sem vědět poznatky ahoj Roman :D ps- flobertka Jiří Dresler -FOX- ta má hlaven dlouhou 200mm a je perfektně přestná uplná nádhera a to jsem fakt nečekal ,ted mi je líto že jsem jí poslal do světa abych měl na tyhle předělávky. :mrgreen:
JERY
Příspěvky: 164
Registrován: 28 pro 2011 17:39

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od JERY » 27 bře 2013 13:30

teď jsem zkoušel ZKM na 20 m 6 ran jen tak bez opory přes otevřená mířidla, jedna rána mi ulítla, ostatní šly zhruba do jednoho místa, musím se s ní pořádně naučit, lítá to vysoko, asi proto že je tam stupnice od 50 m.No ale to počasí je na to hnus, padaly mi vločky všude a přimrzaly ruce k pažbě :(
JERY
Příspěvky: 164
Registrován: 28 pro 2011 17:39

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od JERY » 27 bře 2013 13:50

flobertku mám na střelbu do plechovek, sprejů a flašek, kde tolik nezáleží jestli to je v 10tce, na mířenou střelbu používám vzduchovku AA PRO SPORT, kde přesnost a rozptil je někde jinde, i na ty myši by byla lepší.Akorát je o trochu váhově těžší, takže bez opory se moc na přesnost střílet nedá.
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od PEPAN » 27 bře 2013 16:52

člověče Kučero
přestnou jí mám že na 25m do slabýho plechu dám 10ran do jedné dírky v pruměru 6-8 mm
na 10m jde myš trefit lecčíms snad i prakem ši foukačkou, ale jestli tomu dobře rozumim řešíš použitelnost na 10m když trefuje víc než dostatečně na 25?
edit: už to chápu, je řeč o tý zprasený verzi ty máš tu decentnější
Nejde!Prostě NNe
JERY
Příspěvky: 164
Registrován: 28 pro 2011 17:39

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od JERY » 27 bře 2013 22:29

jen jsem moc dobře nepochopil to odfrézování ve přední části- to velké kolo? Vyvrtání díry chápu, slouží ke snížení výkonu, jestli je to k nějakému rozprostření těch plynů, nebo fakt nevim
Přílohy
DSC08451 [800x600].jpg
kucera
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2012 09:03

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od kucera » 28 bře 2013 07:50

Ahoj tak to je super že je na 20 m přestná to jsem nečekal ,jinak to odfrézování to je bud že je ta flobertka dělaná ze znehodnocené malorážky tu jsem měl doma a tu velkou díru měla taky vyvrtanou v hlavni jako to je u této a nebo to druhé odvrtání slouží k toku když by tam nějaký kutil vrazil long tak by se mu ta hlaven při výstřelu roztrhla , a ještě odpověd pro Pepiho----- vono ta flinta je za 8000kč takže bych za ty prachy očekával kvalitní upravu jako mám já co dělají ve zbrojovce v Holicích ,takže na zbrani ani po rozebrání není nic poznat a hlaven mám normálně dlouhou jako u ostrý verze protože ti malé dírky jsou vyvrtané jenom do hlavně a ta je pak zašroubovaná do pouzdra zbraně a v tom pouzdře jsou asi kanálky co odváděj z těch dírek plyny ven do pouzdra ,ale já mám fungl novou zbran takže u použité to je řešené tak jak to tu je na obrázku ahoj Roman. :roll:
anonim
Příspěvky: 225
Registrován: 29 pro 2011 13:29

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od anonim » 28 bře 2013 08:06

To zapuštění určitě slouží k rozprostření tlaků na větší plochu.
Jen to zpracování, ruce bych mu urazil :(
Ale není se co divit. Už jsem se setkal s kovoobráběčem, který byl
ještě před čtrnácti dny číšníkem. Holt rekvalifikace, odborníkem za týden :cry:
Naposledy upravil(a) anonim dne 28 bře 2013 19:43, celkem upraveno 2 x.
kucera
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2012 09:03

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od kucera » 28 bře 2013 08:48

ahoj no vono to je hlavně o tom rychle a co nejlevnějc a prič s tím s pultu a za co největší peníz to prodat ,tyhle malorážky na zbroják zkm 451 -452 se prodávaj kolem 3000kč takže dobrej džop to koupit za trojku udělat tam jednu díru a za 8000kč to prodat 3000kč čistá packa a 1000kč na práci a zkušební protokol ale když toho má hodně třeba 20zbraní tak ta zkouška vyjde tak na 100kč na zbran tak si člověk dokáže představit co je to pro ně za vejvar a mi to platíme jako zběsilý a ještě se jim klaníme ,takže to shrnu když pan Křikava dodělá toho špilase ke všeobecný spokojenosti všech milovníku zbraní a už první zbraně s rybynou na puškohled a ofuky do pouzdra má na prodej tak si myslím že má zelenou u všech co si chtějí pořídit flobertku protože špilas takhle vybavenej uplně novej za těch 7000kč to je jasná volba a tyhle překopávky z malorajdy si mužou dát vyčuraní prodejci zase zpátky na zed kam patřej :mrgreen:
JERY
Příspěvky: 164
Registrován: 28 pro 2011 17:39

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od JERY » 28 bře 2013 09:28

ten člověk co prasí ty pušky počítá s tím, že nikdo nepoleze pod pažbu a stejně, že to nebude vidět, takže na krásu znehodnocení zbraně nekouká pouze na to, aby splnil co má zadaný a to je těch směšných 7,5 J s kterým člověk je rád že kulka opustí lauf a neuvízne uvnitř což se mi párkrát stalo u flobert Alfa 641.No nevím jestli bych si kupoval Spilberga s rybinou na montáž puškohledu, zdá se mi to zbytečný, když se s tímto výkonem stejně na velké vzdálenosti nedá střílet a moc se ani na tento typ zbraně nehodí.Je to jako na Trabanta dávat litá kola :D .Výrobce by měl spíš udělat lepší otevřená mířidla viz.voj.vzduchovka vz.47
kucera
Příspěvky: 11
Registrován: 14 dub 2012 09:03

Re: Flobertka ZKM 451

Příspěvek od kucera » 28 bře 2013 09:41

ahoj te špilas s tou rybynou to je dobrý protože ta optika je pro mířenou střelbu lepší ,taky jsem to měl u dreslera karabinky fox nejdřív bez optiky ale potom jak to bylo přestný jsem si řekl ty si zasloužíš optiku a tak jsem jí tam namontoval a bylo to hned vo něčem jiným ,pak v tý zeleni něco hledej v tom listí to neuvidíš ani náhodou pouhým okem ale přes meoptu to už je jiný kafe pak si najdeš co potřebuješ a sedíš přitom pod tím a ani nevíš že to tam je a pak je véča jistá čus Roman
Odpovědět