flobertka . vzduchovka , plynovka??

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

TomS

Příspěvek od TomS » 27 úno 2009 21:13

Pane Pávek já nechci k Turkovi


gube

Příspěvek od gube » 28 úno 2009 09:04

DNES JSEM DOMA NASEL VZDUCHOVKU SLAVIA 620
SRŠEŇ
Příspěvky: 236
Registrován: 29 zář 2008 21:14
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od SRŠEŇ » 28 úno 2009 10:22

To by jsem chtěl doma taky něco najít. Jak hledám, tak hledám pořád nic. :lol:
Tak to si nic nemusíš kupovat. To už je druhá vzduchovka. :wink:
gube

Příspěvek od gube » 01 bře 2009 12:12

dobry den vzduchovka je v dobrem stavu akorat nevim zda by se na ni nechal namontovat puškohled
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ne ne

Příspěvek od Apevia » 01 bře 2009 12:35

Ne nenechal, na pouzdru válce není rybina, jedině nechat udělat takové objímky okolo pouzdra+upravit pažbu jako to tu někdo měl na Vz47, ale na tuto vzduchovku je to zbytečné a bylo by to drahé... Takže ne nejde to
Cogito ergo armatus sum.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 01 bře 2009 12:36

Alexxxus píše:Dodeůany siny na Slavii, jedine koupit treba v Drulovu hotovou sinu a nechat na valec vzduchovky přiletovat mosazi natvrdo.Jiné řešení je polovičaté a každopadně bude pakarna frézovat šínu přímo na tělo, rada zni koupit šínu a přiletovat.
Co tohle? Na kolik to vyjde sem nepátral...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
gube

Příspěvek od gube » 01 bře 2009 12:42

takze mi nezbeva nez koupit novou vzduchovku kupim asi tu QB - 78 pro zacatek . A SUPNU NA TO NAKEJ PUSKOHLED

KDYBYSTE MELI NAKE NAPDAY NA PUSKOHLEDY V ROZUMNE CENE , S PAR LIDMA SEM SI O TOM PSAL V SOUKROME ZPRAVE A MOC JIM DEKUJI ZA RADY A CCHI SLYSET VASE NAZIRY NA NEKTERE PUSKOHLEDY
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 01 bře 2009 13:18

Taky jsem si pořídil postarší QBčko a zatím na něm mam kolimátor, ale pokukuju po tomhle http://www.gunshop.cz/eshop/product_inf ... ts_id=2300
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Frézovat

Příspěvek od Apevia » 01 bře 2009 13:58

Tak frézovat jde také, na mojí staré S631 jsem drážky neměl, ale optiku jsem chtěl :) Tak jsem se dobluvíl se strýcem a ten to vzal na fréze podle jiné S631 a drážky byli jako na originále. Nevidím v tom problém, IMHO to není tak hluboké aby to poškodilo válec... Pripájet lištu (ať už 11mm, Weaver či jiné) mosazí také lze bez poškození, ale to bych nedělal... A vůbec, na takto starou vzduchovku bych to nedělal už vůbec, podle mě se to tam nehodí...
Cogito ergo armatus sum.
gube

Příspěvek od gube » 01 bře 2009 14:27

oki dekuji za rady , jsem v tomhle uplny zacatecnik , a chci se zeptat uz to tu sice bylo zmineno ale stejne dejme tomu ze koupim tu QB - 78 NAKEJ PUSKOHLED CISTICI VECI DIABOLKY A CO2 A BUD CHTIT SI JIT ZASTRILET JSEM Z MESTA KOUSEK MAM STRELNICI JESTLI MUSIM NA STRELNICI POPRIPADE KDYBYCH TREBAL VYJEL ZA TO MESTO A SEL SI NEKAM ZASTRILET DO LESA JEN TAK NE STRILENI PTAKU ATD.. JESTLI S TOHO NEMUZOU BEJT PROBLEMY PAC DNES KAZDEMU NECO PATRI A KDYZ BY ME NEKDO VIDEL V LESE TAK ABY NEBYL Z TOHO PROBLEM DEKUJI ZA ODPOVEDI
Uživatelský avatar
LuckyHit
Příspěvky: 792
Registrován: 09 bře 2008 17:57

Příspěvek od LuckyHit » 01 bře 2009 14:36

Proč píšeš pořád velkejma a než odešleš tak si to po sobě přečti.
Grand Power K100 Mk7
Gamo CFX Royal .177 + Delta 4x32 AO
Slavia 631 .177
Weihrauch HW40 .177
gube

Příspěvek od gube » 01 bře 2009 14:59

omg sry capslock
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Příspěvek od drát » 01 bře 2009 15:36

Je možné střílet ze vzduchovky nebo flobertky mimo schválenou střelnici?

Střelba z plynových zbraní s energií do 16 J (splňuje drtivá většina vzduchovek) i palných zbraní typu Flobert s kinetickou energií střely do 7,5 J, paintbalových a mechanických zbraní, nemusí bezpodmínečně probíhat jen na schválené střelnici (§ 15). I tyto zbraně patřící do kategorie D však mohou způsobit vážná zranění na nechráněných částech těla, a to i na vzdálenost mnoha metrů (byla zaznamenána i smrtelná poranění střelami vystřelenými z krátkých flobertek), výkonné mechanické zbraně mohou zranit nebo usmrtit až na vzdálenost sto i více metrů. Proto je zákonem střelba zakázána na místech, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku. Podmínkou pro použití těchto zbraní ke střelbě je tedy zajištění bezpečného prostoru.
Obvyklou chybou svátečních střelců z neregistrovaných zbraní je malá předvídavost. Před střelbou připevní nebo položí terč jednoduše na cokoliv, co je poblíž a neuvědomují si, že střela, která pronikla terčem nebo se od něj odrazila či jej minula může ještě uletět desítky, někdy i stovky metrů. Proto je vhodné vést střelbu do protisvahu, ve směru proti pevné zdi nebo do přehledného prostoru s dohledem až za předpokládanou hranici ohroženého prostoru, která je dána mezním doletem střely.
Požadavek bezpečné střelby z výše uvedených zbraní kategorie D nemusí vždy splňovat ani střelba na vlastním soukromém pozemku. Zde je zpravidla nutné (zejména při střelbě z mechanických zbraní) použít pro zajištění bezpečnosti jednoduché záchytné stěny, které zabrání nebezpečným úletům střel z vymezeného prostoru a vyloučí tak spolehlivě případné ohrožení nezúčastněných osob nacházejících se v okolí pozemku.
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
gube

Příspěvek od gube » 01 bře 2009 16:41

JJ DIKY
Lumír 128

Příspěvek od Lumír 128 » 12 bře 2009 20:38

Vie mi niekto poradiť stránku kde sa dá kúpiť alebo objednať jednoranová / terčová / pištol tipu flobert cel. 6mm na ktorú nie je potrbný zbrojný preukaz ? Prípadne nejakú stránku výrobcu takejto zbrane .javascript:emoticon(':roll:')

A ešte mám jednu otázku , na všetkých stránkach internetových obchodov kde predávajú revolver flobert cal. 4mm prípadne cal.6mm ktoré som čítal píšu že je to zbraň vhodná na streľbu na redukované vzdialenosti , čo sa mi zdá dosť zavádzajúce lebo redukovaná vzdialenosť môže byť 25m ale aj 1m .
javascript:emoticon(':shock:')
Preto mi nie je jasné na akú vzdialenosť je flobert cal. 4mm prípadne cal.6mm presný pri streľbe na terč prípadne aký má rozptyl .
Za odpovede ďakujem .
Odpovědět