Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Flobertky

Příspěvek od Návštěvník » 21 čer 2003 21:00

chtěl bych se zeptat jaké Flobertky jsou lepší, jesi KORA nebo ALFA. Popříkladě jaký maj rychlost m/s, jesi maj vůvrt apod.
Děkuji


Návštěvník

re:Flobertky

Příspěvek od Návštěvník » 08 črc 2003 21:49

Chci se zeptat zda-li se flobertka dá použít k obranným účelům,děkuji
Návštěvník

Flobertky

Příspěvek od Návštěvník » 11 zář 2003 12:51

Je těžké posoudit která značka je lepší.Obě dvě jsou vyráběny v Brně a mají srovnatelné parametry. Vývrt hlavně mají obě, u Alfy se dá nastavit i odpor spouště (ale moc to nefunguje) jestli má něco podobného Kora nevím. Další rozdíl je v kapacitě válce. Alfa je 9-raná, Kora 8-raná. Já osobně mám Alfu, nastříleno asi 2000 ran a jsem spokojen až na to, že mám občas problém s vyhazovačem. Ty náboje jsou tak zapasovaný ve válci, že je musím vyrážet o stůl nebo podobně.Co se týče rychlosti a energie, tak je to dáno omezením 7,5 J. To potom odpovídá rychlosti střely asi 120 m/s. Střelivo existuje dvojí a to 6 mm Flobert ME Short nebo 22 Flobert CB. Doufám že jsem aspoň trochu pomohl. Pauli
Návštěvník

re:Flobertky

Příspěvek od Návštěvník » 13 zář 2003 19:41

Chtěl bych se zeptat, jak jsou silné flobertky? Jsou silnější flobertky nebo zbraně na CO2.

Díky
Návštěvník

re:Flobertky

Příspěvek od Návštěvník » 15 zář 2003 10:20

Na to je těžké odpovědět. Záleží jakou zbraň na CO2 máš na mysli. Pistole na klasickou 12g bombičku jsou určitě slabší. Tam se úsťová rychlost pohybuje kolem 120 m/s. U flobertky je to podobné ale s dvojnásobnou hmotností střely. Co se týče pušek a 12g bombiček, tak si troufnu říct že je to tak nastejno. Limitem pro bombičku je tak 10J. Pokud se jedná o zbraně poháněné větší nádobou se stlačeným plynem. tak tam energie může výrazně překročit 10J. Ještě jedna věc.... zbraně na CO2 jsou dost závislé na okolní teplotě. Při nižších teplotách z ní budeš mít dětskou hračku. Flobertka je na teplotě téměř nezávislá. Mám americkou vzduchovku na CO2 i flobertku a flobertka je silnější... Pauli
Návštěvník

re:Flobertky

Příspěvek od Návštěvník » 15 zář 2003 10:22

Na to je těžké odpovědět. Záleží jakou zbraň na CO2 máš na mysli. Pistole na klasickou 12g bombičku jsou určitě slabší. Tam se úsťová rychlost pohybuje kolem 120 m/s. U flobertky je to podobné ale s dvojnásobnou hmotností střely. Co se týče pušek a 12g bombiček, tak si troufnu říct že je to tak nastejno. Limitem pro bombičku je tak 10J. Pokud se jedná o zbraně poháněné větší nádobou se stlačeným plynem. tak tam energie může výrazně překročit 10J. Ještě jedna věc.... zbraně na CO2 jsou dost závislé na okolní teplotě. Při nižších teplotách z ní budeš mít dětskou hračku. Flobertka je na teplotě téměř nezávislá. Mám americkou vzduchovku na CO2 i flobertku a flobertka je silnější... Pauli
Návštěvník

re:Flobertky

Příspěvek od Návštěvník » 15 zář 2003 20:16

Díky za odpověď,jaká flobertka je podle vás nejlepší,myslím tim jestli od firmy Kora nebo Alfa-asi je to podobný, a jaká ráže, jsou lepší 6mm flobertky než 4mm? Ptám se na kravinky, ale nedalo mě to tak jsem se musel zeptat. Díky
Návštěvník

re:Flobertky

Příspěvek od Návštěvník » 16 zář 2003 09:50

Já když jsem se rozhodoval mezi značkou Kora a Alfa-proj, tak jsem kontaktoval obě firmy. Zatímco firma Kora mi neodpověděla vůbec, tak se zástupci firmy Alfa jsem si nějakou dobu dopisoval. Už ten přístup k zákazníkovi u mě rozhodl pro Alfu. Na druhou stranu si myslím že jsou to produkty co se týče technických parametrů velmi podobné. Já jsem se rozhodl pro Alfu i když je o něco dražší a jsem spokojen.Co se týče ráže, určitě 6mm. Je také dobré zvážit délku hlavně a povrchovou úpravu. Pro sportovní střelbu bych volil délku hlavně alespoň 4". Nejlepší ale asi je zajít si někam na střelnici kde flobertku mají a pořádně si ji vyzkoušet. Snad jediné podstatné výhody jsou v tom, že ji můžete koupit bez zbrojního průkazu a střílet s ní mimo střelnici. Jinak co se týče ceny tak je zhruba stejně drahá jako malorážka (revolver) a střelive vyjde ještě dráž než do malorážky. Rozhodnutí o případné koupi a o značce je opravdu jen na Vás. Pauli
Návštěvník

Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 07 črc 2004 15:20

Chtel bych si poridit "flobertku", tak bych rad vedel jak moc je to nebezpecna zbran. Napriklad model: Revolver ALFA 4mm Randz. long, model 441. Na jak velkou vzdalenost je schopna presne strilet?

Radim
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 11 črc 2004 09:55

Zadna flobertla presnosti neoplyva.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 12 črc 2004 18:19

Vo vseobecnosti cim dlhsia hlaven tym lepsie co sa presnosti tyka. Ta 4 mm mi zatial vychadzala vzdy horsie. Co sa tyka ucinku na "zivu silu", tak pri eventualnej obrane mas pri troche stastia moznost protivnika zranit dost tazko na to, aby chytil paniku. Pocul som od chirurga, ze videl zasah z flobertky, ktory presiel cez kozu, podkozny tuk, pobrusnicu, strajchol pecen a skoncil v ladvine. 4 h operacia, bez osetrenia smrtelne. Standardne to konci v svale, t.j. asi ako zasah zo vzduchovky. Ale o zastavovacom ucinku sa neda hovorit v ziadnom pripade!
V kazdom pripade je lepsie strelit xindla 3x flobertom do ksichtu a mat aku-taku sancu ako si nechat roztrieskat palicu bejzballkou alebo rozparat brucho britvou.
Na nejaku "nadmernu" presnost nema flobert parametre, napr. u tej vzduchovky je aj ustova energy povolena 2x vyssia.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 13 črc 2004 09:32

Jsou ruzne kuriozity. Jedno je vsak jiste, kazda strelna zbran presahujici urcite prurezove zatizeni muze perforovat povrch tela a popr ohrozit ve vhodnem miste zivotne dulezite organy. Tedy jak flobertka tak vzduchovka. Myslet si, ze je to natolik slabe, ze se nemuze nic stat je blaznovstvi. Napr. vystrel z bezprostredni blizkosti SLAVIE 630 do bloku hoveziho znamena strelny kanal v delce 8cm!! Nebudu mluvit o vzduchovkach s ustovou energii napr. 16J... tam je to jeste zajimavejsi (v pripade stejne raze). Flobertka je na tom s energii trosku hure nez zminovana vzduchovka, ale i tak ji neradno podcenovat.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 13 črc 2004 22:13

No, já z mé zkušenosti mužu o flobertce prohlásit, že moc účinná není. Sám vlastním asi dva roky flobertku od Alfy, je to ráže 6 mm s 6-ti palcovou hlavní, černé provedení, vypadá celkem efektně. Párkrát jsem ji použil na kočky nebo kuny, co nám vytahujou rybky z jezírka. Výsledek byl takový, že i když jsem kočku evidentně trefil (střílel jsem tak z 10 metrů), tak pokaždý utekla. Ještě se nestalo, že by byla na místě death. Takže celkem nic moc.
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 14 črc 2004 09:35

Protoze ses nezodpovednej idiot. Jak muzes strilet takovy zvire s ustovou KE do 7,5J!! Jako kdyby do tebe nekdo z blizka vystrelil prakem ty hovado. Kdyz chces neco opravdu rychle usmrtit, pouzivej k tomu spravne nastroje, aby to zvire nechcipalo dva dny! Precti si neco o ranive balistice a hlavne... vyndej si tu hlavu z prdele! JE VIDET, ZE NEKTERYM LIDEM BY SE NEMELI PRODAVAT ZBRANE ANI KATEGORIE D!
Návštěvník

re:Flobert

Příspěvek od Návštěvník » 19 črc 2004 12:21

... alebo je mozny opacny pohlad, ze by sa mali uvolnit aj niektore zbrane s vacsou ustovou energiou, aby po tych zveroch co mu robia skodu nemusel strielat takou kravinou ako flobert ;-).
Odpovědět