Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Blanka
Příspěvky: 108
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertka

Příspěvek od Blanka » 28 dub 2024 18:44

Jsem ráda, že si kvůli těm mým flobertkám nebudu muset dělat po roce 2026 zbrojní průkaz. To by byl fakt vopruz. Náboje do nich se taky budou prodávat na občanku, tak taky dobrý.


Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 17 kvě 2024 13:57

Zdravím, našel jsem naměřené hodnoty u pistolí Detonics ráže 9mm flobert, kde tedy pro srovnání naměřili současně i výkon Alfy Steel 2" a ten jak sami uvádějí dopadl tragicky. Zatímco u pistolí Grim vyšlo 125 až 150 J, tak u Alfy pouhých až směšných 37 J. Někdo asi měřil špatně , protože na svém Facebooku alfa uvádí u toho samého revolveru ( Alfa steel 9220 ) se slugem Fiocchi 59 J. Tak bude někdo lže a nebo jim špatně měří. U Alfy se 6" hlavní to vychází dle Alfa Proj již na 78J s krátkým nábojem se špičkou. Taky mi nějak nesedí tento výkon k té udané rychlosti ( 198 m/s ), když u 2" revolveru naměřili při rychlosti 174 m/s bídných 37 J, tak se mi zdá 78 J při rychlosti pouhých 198 m/s ( u hlavně 6" revolveru ) nějak moc. Jinak je to evidentně tedy tak jako u Alfa revolverů 6mm Flobert, kdy mezera mezi válcem a hlavní bere cca 1/2 výkonu náboje. U nové "devítky " to vypadá dost podobně. Tento fakt mě asi fakt odradil od koupě Alfy v této ráži, je to škoda, konstrukce revolveru je prostě ( alespon pro mě ) mnohem přitažlivější než minipistole s krátkými hlavněmi navíc bez drážek. Kupodivu i tak krátké hlavně bez drážek oproti Alfa revolverům alespon dokáží při výstřelu využít maximum energie použité munice. Opět je to velká ztráta energie díky mezeře. Nevěřím, že u revolverů s většími rážemi je takový úbytek energie přo výstřelu, tam je to max pár procent, zatímco v případě flobertek je to cca 40 - 50 % ztracené energie !!! :evil: Pravděpodobně asi fakt vlivem pomalu hořícího prachu v těch nábojích.
Nakonec se jeví jako nejlepší asi koupě něčeho od Detonicsu, už jen kvůli dosažené energii, pokud jsou naměřené údaje pravdivé. Tam ale zase odrazuje ten chybějící vývrt a opět se člověk dostává k otázce. k čemu mu taková zbran nakonec má být... ke sportovní střelbě? ( těžko ),k obraně? ( také ne ), tak k čemu vlastně? Bude tam hádám minimální přesnost. Jediná smysluplná zbran v ráži 9 mm Flobert by byla kvalitní jednoranná pistole s dlouhou hlavní a robustnější konstrukce pro dosažení nejvyšší možné přesnosti a zachování maximálního výkonu použitého střeliva. Vše ostatní je bohužel na současném trhu takové šidítko, které má lákat na relativně velkou a nejsilnější flobert ráži, navíc s příslibem možnosti použití k obraně. což je silně zavádějící až opovážlivé a zvlášt v případě prohlášení zaměstnanců Alfy proj o tom, že jsou přesvědčeni o vhodnosti těchto revolverů k účinné obraně by se dalo uvažovat o účelovém lhaní a překrucování skutečnosti jen a pouze za účelem větší prodejnosti. Je totiž myslim značná sorta lidí, kteří na tyto vějičky rádi dají a nechají se pak opájet pocitem bezpečí, když si koupí takovou zbran. Co vše to může přinést za situace v reálu lepší nedomýšlet. O bizarní ceně a (ne)dostupnosti střeliva nemluvě.
Přidejte své názory, zajímalo by mě zvlášt , kdyby měl někdo výsledky svých měření výkonů zbraní od obou zmíněných výrobců Flobertek ráže 9mm Flobert.
Zde odkazy:

https://www.facebook.com/Kentaurzbranecz/?locale=sk_SK
Odpovědět