Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Balt
Příspěvky: 41
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Flobertka

Příspěvek od Balt » 07 bře 2024 12:13

Dokud to jde :) vážně jsem uvažoval o nové devítce revolveru od Alfy, líbí se mi, že už ji dělají z oceli a upustili od zinkové srajdy. Ale vzhledem k vysoké ceně nábojů 9 mm Flobert vyberu radši nějakou floberku v ráži 6 mm, mám slušnou zásobu nábojů dříve levně nakoupených, tak toho využiju.


King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
mirekd
Příspěvky: 165
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Flobertka

Příspěvek od mirekd » 11 dub 2024 00:38

Do toku 2026 ještě zbývá dost času, bude asi dost zvýšený zájem o flobertky v kategorii C-1, dokud je lze pořídit na občanku. Kdo to stihne, je za vodou. Po roce 2026 už jen na zbroják. Takže taky přemýšlím, kterou flobertku ještě nutně potřebuji :lol: - doplnit sbírku.
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 12 dub 2024 09:37

No to sice ano , ale kcemu to bude dobre , kdyz stim budes moc legalne strilet jen na strelnici.
mirekd
Příspěvky: 165
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Flobertka

Příspěvek od mirekd » 12 dub 2024 12:47

S flobertami s energií do 50 J. se bude moct i po roce 2026 střílet mimo střelnici. Viz vlákno o novém zákonu o ubraních:

novy-zakon-o-zbranich-2026-flobertky-t3 ... 819f64e569

Tahle výhoda flobertek zůstane zachována, můžeš trénovat střelbu třeba na zahradě a nemusíš platit střelnici.
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Flobertka

Příspěvek od mvoracek » 13 dub 2024 13:36

To je dobře, že i v budoucnu zůstane zachována možnost střílet flobertkami mimo střelnici. S vnukem trénujeme střelbu floberkou na zahradě, jsem rád že ho to baví. Když je zrušená vojenská služba pro záklaďáky a ve škole branná výchova, tak je to jediná možnost naučit se zacházet se zbraní a střílet. Lepší, než aby si hrál věčně s mobilem. Floberka je na to ideální.
Dresslerovky, ZKM 451
mirekd
Příspěvky: 165
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Flobertka

Příspěvek od mirekd » 18 dub 2024 18:16

Některé věci zůstanou naštěstí zachovány. Považuji za dobré, že ty flobertky co jsou dnes volně v kat. D do 7,5 J budou i nadále bez registrace, takže se pro ně nic nezmění. A můžeme si je prodávat a nakupvat nebo vyměňovat mezi sebou jako sběratelé zbraní zcela volně, takže budu moct sehnat do sbírky ještě nějaké zajímavé kousky :wink:
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 19 dub 2024 17:19

Nezustanou. Jen si vem jak se drzeni techto zbrani vyviji. Od koupe na obcanku , pres registraci na policii a nakonec na zbrojak. Je jen otazkou casu nez prijde snazivy jouda a tech 50J zrusi s argumetaci, ze v okolnich zemich se taky chodi na strelnici....
Adler A
Příspěvky: 281
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Flobertka

Příspěvek od Adler A » 19 dub 2024 23:29

To je sice fakt, ale když teď schválili zákon, který bude platit za dva roky, tak to nebudou hned tak měnit. A pokud budeme volit rozumné zástupce do zákonodárných orgánů namísto hloupoučkých přicmrndávačů Bruselu, dočkáme se snad v budoucnu pozitivních změn i v oblasti držení a používání flobertek. Takže namísto naříkání, lamentování a strašení radši dobře zvaž, koho budeš volit.......protože od toho se bude odvíjet i to, jaké zákony tady budou platit, jestli dobré pro nás nebo diktatura Bruselu.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 20 dub 2024 11:56

Zdravím všechny flobertkáře,
chci se zeptat zda by někdo z vás, kdo už vlastní novou Alfu Steel 9mm flobert, nedal do placu nějaké video ze střelby ( test přesnosti a výkonu ). Myslím , že by to zajímalo víc případných zájemců... :)
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 22 dub 2024 06:54

Adler A píše:
19 dub 2024 23:29
To je sice fakt, ale když teď schválili zákon, který bude platit za dva roky, tak to nebudou hned tak měnit. A pokud budeme volit rozumné zástupce do zákonodárných orgánů namísto hloupoučkých přicmrndávačů Bruselu, dočkáme se snad v budoucnu pozitivních změn i v oblasti držení a používání flobertek.
Tak to by me zajimalo koho konkretne volit abych mohl strilet flobkou na zahrade : )
martk
Příspěvky: 140
Registrován: 21 lis 2009 10:48

Re: Flobertka

Příspěvek od martk » 23 dub 2024 10:41

cernunos píše:
20 dub 2024 11:56
Zdravím všechny flobertkáře,
chci se zeptat zda by někdo z vás, kdo už vlastní novou Alfu Steel 9mm flobert, nedal do placu nějaké video ze střelby ( test přesnosti a výkonu ). Myslím , že by to zajímalo víc případných zájemců... :)
V neděli jsme s ní stříleli na střelnici, donesl ji tam jeden kamarád. Stříleli jsme na 10 a 20 metrů. Všichni jsme se shodli na tom, že není o moc přesnější než Alfa v ráži 6 mm flobert. Tedy nic moc. Blbé je také to že cena nábojů je vysoká, střílet 6 mm vyjde mnohem levněji.
Dresslerovky, Špilas
cernunos
Příspěvky: 456
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 23 dub 2024 12:06

markt: Díky za reakci a info, popravdě jsem to očekával s tou přesností. Zajímavé by byly i nějaké devastační testy průbojnosti, použitelného dostřelu apod. Nějaká videa už jsou na youtube ale tam se testuje třeba ta Chiappa revolver ( mimochodem dost hnusná zbran třeba oproti Alfě ), nebo flobka Wolf od Řeháků a ta neprostřelila 2,5 cm dřevěnou desku. K té Chiappě jsem nikde nedohledal naměřenou ústovku takže otázkou je zda se ty výkony u těchto pár modelů v ráži 9mm Flobert nějak víc liší nebo budou ( a to spíš ) víceméně stejné. Každopádně jsem čekal trochu lepší výkon. Škoda že se opět nepovedl ( tak jak to už u flobertek často bývá ) tento jinak lákavý a očekávaný projekt s ráží 9mm Flobert a to především díky neskutečně sprosté ceně nábojů. Kdyby cena odpovídala drtivé většině ostatních ráží na trhu, byla by to lákavá zbran na zábavnou a destrukční střelbu ( ovšem stále ne na obranu, jak si někteří myslí ), na kterou se hodně lidí těšilo a díky zavedení kategorie C-1 se otevřel nový sektor pro zájemce o střelbu bez ZP. No Namísto toho se budoucnost díky stupiditě úředních EU šimlů a našich nekompetentních ( nekompetentních ve smyslu zodpovědnosti vůči svým vlastním občanům, kteří si je platí ze svých daní aby hájili jejich zájmy ) politiků bude ubírat mnohem méně zábavným směrem, kterým jsme ještě nedávno nikdo asi nečekali, že se vydá. Bohužel je to jen kapka v už tak špinavém moři, které krásně koresponduje se skutečnými oceány zanešenými plasty a jedy....Sláva budoucnosti národa a celého světa!!! :D :roll:
martk
Příspěvky: 140
Registrován: 21 lis 2009 10:48

Re: Flobertka

Příspěvek od martk » 23 dub 2024 18:34

Já se o tu novou Alfu 9 mm Fl. ze začátku hodně zajímal, líbilo se mi, že místo zinkové slitiny konečně použili ocel a nevadí mi proto ani její vysoká cena kolem 18 litrů. Sliboval jsem si od ní ale lepší přesnost a cena nábojů je fakt příšerná, člověk si s ní tak nezastřílí jako s 6 mm Fl. Mám naštěstí revolver Tramp od p. Dresslera, ten je také celoocelový a na náboje 6mm Fl. takže se střelba tak neprodraží a přesnost je mnohem lepší, asi tak poloviční rozptyl než Alfa 9mm. Dresslerovky jsou ostatně svou přesností známé. Ta devítka od Alfy mě lákala svým vysokým výkonem, kolem 70 J, ale to je teď další mínus, protože podle nových pravidel se s ní bude moct střílet pouze na střelnici, zatímco s 6 mm Fl. mohu střílet i mimo ni, třeba trénovat na zahradě. Takže se spokojím s tím co mám a pokud si pořídím ještě nějakou flobertku,tak to bude něco v 6 mm Fl. Když to stihnu do roku 2026, tak to bude registrované jen na občanku a to se vyplatí :D
Dresslerovky, Špilas
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 24 dub 2024 10:42

cernunos píše:
23 dub 2024 12:06
díky zavedení kategorie C-1 se otevřel nový sektor pro zájemce o střelbu bez ZP. No Namísto toho se budoucnost díky stupiditě úředních EU šimlů a našich nekompetentních politiků bude ubírat mnohem méně zábavným směrem
Ano a nekteri "uzivatele" volne prodejnych zbrani jim dodaji munici proc to zase zakazat. Takze nejen politicka, ale i tupost nasich spoluobcanu tomu napomuze:

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-na- ... u-40469106
Odpovědět