Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Seismika
Příspěvky: 66
Registrován: 15 kvě 2018 12:40

Re: Flobertka

Příspěvek od Seismika » 21 lis 2023 11:16

Kontaktoval jsem Alfaproj, zda budou nějak řešit nedostatek nábojů 9 mm a odpověď byla, že mají brokové náboje, které budou prodávat přednostně s objednávkou zbraně. Uvažuji o novém revolveru v 6 palcích, ale mít zbraň za 18 000 v trezoru, bez nábojů, mi přijde mimo realitu....Navíc jak ve svém videu doporučují brokový náboj na sebeobranu, je to nesmysl. Mám dvě dlouhé flobertky v 9mm a brok je opravu tak na ptáky. Vrstvu oblečení jen poškodí. O obraně nemůže být ani řeč. Jinak jsem moc nepochopil, proč z revolveru střílet brokový náboj. Asi je to slepá ulička , tím jaká je dostupnost střeliva 9 mm Flobert. :(


Uživatelský avatar
fany
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2014 12:46
Bydliště: Praha 10

Re: Flobertka

Příspěvek od fany » 21 lis 2023 12:02

Toto mi odepsali z Kozapu. Dobrý den,
vámi požadované 9mm flobert kulaté a špičaté nejsou již delší dobu skladem.
Měli by se začít vyrábět začátkem roku 2024, chcete rezervovat vámi objednané krabičky ?
Pokud ano zařadím vás do pořadníku a po příchodu zboží vás budeme informovat a objednávku vám odešleme .
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Re: Flobertka

Příspěvek od Zakk » 21 lis 2023 12:40

No nebudeme si nic nalhávat,toto je krok mimo. Když si vezmu,že flobert je primárně určen pro sportovní střelbu,tak za ty peníze co stojí střelivo ani omylem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
QB78 DEluxe .177,optika Nikko Stirling 3-9x40AO - Mountmaster-derringer Rex L 3",Slavia 631 .177
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Flobertka

Příspěvek od ppeettrr » 21 lis 2023 13:31

Seismika píše:
21 lis 2023 11:16
Navíc jak ve svém videu doporučují brokový náboj na sebeobranu, je to nesmysl.
Podle mě ve videu myslel náboj mosazný dlouhý Fiochi, ale s jednotnou střelou (nesehnatelný) .... i když i tak na sebeobranu divný...
Na stránkách vidím jen 4" a 6" a to ještě na poptání, otázka je kdy vůbec budou dostupné. Za další, musí se asi tedy objednat přes lovecké potřeby v bydlišti nebo jet do Brna? Poslat to asi nejde když je to C-1, i když Kentaur zbraně uvádí u flobertek C-1 že poslat asi lze...
Vzhledem k novele zákonu o zbraních podléhá tato položka nutnosti ohlášení. Lze zaslat pouze do vlastních rukou na doručenku po předložení občanského průkazu. Pro objednání prosím zvolte platbu "Bankovním převodem" a přepravu "Přeprava zbraní kategorie C-I" jinak objednávka nebude vyřízena!!!
mirekd
Příspěvky: 165
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Flobertka

Příspěvek od mirekd » 26 lis 2023 10:45

Vzhledem k vysoké ceně náboje 9 mm flobert je tohle úplně mimo, na obranu je energie střely nedostatečná a na pinkání na plechovky to vyjde moc draho. Chválím ocelové provedení, konečně ustoupili od ziskové srandy, která se hodí jen na kapslovky. Ještě že jsem si před léty pořídil revolver Tramp se 4" hlavní od pana Dresslera, který je také celoocelový, ale v ráži 6 mm Flobert kde náboje jsou 7x levnější než tyhle devítky. Už skoro 10 let funguje bez jediné závady, střílí velmi přesně i na 25 metrů. Teď se dá pořídit v kategorii C1 a dosahuje energie přez 30 Joule, tak se dá logicky i na větší vzdálenosti.
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
Adler A
Příspěvky: 281
Registrován: 05 lis 2009 14:46

Re: Flobertka

Příspěvek od Adler A » 26 lis 2023 12:23

Konečně ocelové solidní provedení, tomu odpovídá cena. Souhlasím s tím, že cena nábojů 9 mm Fl. je šílená a na obranu je to zcela nedostačující. Akorát s tím rozumíš útočníka. Taky mi připadne smysluplnější střílet na plechovky i do terče mnohem levnějšími náboji 6 mm Fl. Jsou zatím dostupné a zavčasu jsem si udělal větší zásobu, než zakážou používat olovo na střely.
CZ 75
ZKM 452
Dresslerovky
Uživatelský avatar
fany
Příspěvky: 41
Registrován: 28 pro 2014 12:46
Bydliště: Praha 10

Re: Flobertka

Příspěvek od fany » 29 lis 2023 09:50

Paní psala,
že po novém roce se maji 9mm flobert zase začít vyrábět. Já osobně jsem to na střelnici nekupoval, ale na sebeobranu, mit to v nočním stolku, nebo skrytě nosit a na to mi krabička 50 nábojů zatím bohatě stačí. já si myslím, že 9mm kulka s energií okolo 100J už na sebeobranu stačí. Je to asi o dvou druzích lidí. Ti, kteří si to koupili a jsou rádi a ti kteří na to nemají a tak stále vymýšlí proč ne a haněj.
martk
Příspěvky: 140
Registrován: 21 lis 2009 10:48

Re: Flobertka

Příspěvek od martk » 30 lis 2023 02:54

Na sebeobranu 9 mm flobert opravdu nestačí, budeš mít jen falešný pocit jistoty. Přečti si o tom něco v odborné literatuře. Ale když ti to stačí.......Floberky se obecně hodí především na zábavnou střelbu na plechovky nebo do terče, na odstřel drobných škůdců. Na obranu je nejvhodnější 9 mm Luger nebo alespoň 9 mm Browning.
Dresslerovky, Špilas
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Flobertka

Příspěvek od Arcturus » 30 lis 2023 21:50

fany píše:
29 lis 2023 09:50
Paní psala,
že po novém roce se maji 9mm flobert zase začít vyrábět. Já osobně jsem to na střelnici nekupoval, ale na sebeobranu, mit to v nočním stolku, nebo skrytě nosit a na to mi krabička 50 nábojů zatím bohatě stačí. já si myslím, že 9mm kulka s energií okolo 100J už na sebeobranu stačí. Je to asi o dvou druzích lidí. Ti, kteří si to koupili a jsou rádi a ti kteří na to nemají a tak stále vymýšlí proč ne a haněj.
Vzhledem k ceně střeliva se reálně flobertky nehodí skoro na nic. Jakékoliv flobert střelivo je dražší než .22 LR. 9 mm flobert je pak dražší než .223 Remington nebo .308 Winchester. :!:

Na sportovní střelbu je vzduchovka nebo ostrá. Na legální lov flobertku použít nemůžeš. Na pytlačení je lepší vzduchovka, protože až někde budou policajti hledat blbca, co střílí po kočkách, který mu serou na zahradě, tak se jim rozhodně bude hůř hledat blbec se vzduchovkou než blbec s registrovanou :!: flobertkou. Na obranu je lepší 9 mm Luger nebo .45 ACP, obojí s řízenou deformací.

Reálně vidím použitelnost flobertky jen v zábavné střelbě, pokud ti teda nestačí vzduchovka nebo .22 LR. Každopádně i tam flobertky zabíjí cena střeliva a je to škoda. Představ si, že 6 mm flobert střelivo stojí někde mezi 5,5mm diabolkou a .22 LR, to by najednou bylo střílení...

Každopádně, kdyby mi někdo nasázal do břicha z 3-5 metrů 3-4 rány a nebo třeba do hlavy nebo krku (krční tepny) 1-2 rány z 9 mm flobert (počítám s maximální energií 60 joulů - 100 joulů z krátké hlavně prostě nějak nevěřím, dokud to někdo nezávislý opravdu nezměří), nedej bože mě pak do toho břicha ještě kopl, tak bych z toho určitě radost neměl a dokážu si představit, že by mi to docela pokazilo den :) , byť je pravda, že se tu teda najdou i tací dřevorubci, kteří by i po tom dokázali pokácet celý les a těch pár děr v sobě by si ani nevšimli, jenže takové hrdiny nezastaví ani .50 BMG... 8)

Co z toho vyplývá?
1. Je 9 mm flobert vhodné střelivo na obranu? Ne.
2. Je střelivo 9 mm flobert dostatečně ranivé? Ne.
3. Dokáže 9 mm flobert střelivo zůsobit vážné zranění? Ano, za určitých okolností.
4. Je možné se se zbraní na 9 mm flobert střelivo reálně bránit? Ano, pokud není jiná možnost.

Pokud tedy má někdo potřebu u sebe nosit střelnou zbraň kvůli sebeobraně nebo uvažuje o tom, že se chce bránit střelnou zbraní, tak jedinou správnou možností je získání ZP, nákup zbraně 9 mm Luger nebo .45 ACP či jiných podobných ráží a pravidelný trénink. Současně by si takový člověk měl zaplatit i specializované kurzy, kde ho skutečně naučí sebeobraně se střelnou zbraní - příprava na ZP nemá se sebeobranou nic společného :!: Pamatuj, že aby taková sebeobrana měla smysl, tak se nejdříve musíš naučit pomalou mířenou střelbu a až pak pokračovat dál. K čemu je pistole s 20 náboji v zásobníku, když střelec má špatné střelecké návyky a nedokáže trefit cíl ani v klidu na střelnici... A troufnu si tvrdit, že takových mezi námi je většina držitelů ZP sk. E.
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertka

Příspěvek od Blanka » 07 pro 2023 03:01

Já už mám dobré střelecké návyky a na střelnici trefuji dobře, tak si ale stejně myslím, že agresivního útočníka stačí zbraní hlavně postrašit a na to stačí přece i floberka. Zahnat ho na útěk postačí. Jsem ráda, že se potvrdilo, co jsem si myslela už dříve, když i f. Alfa ve svém propagačním videu na nový flobert revolver tvrdí, že jsou toho názoru, že se dobře hodí na sebeobranu. Je to velká firma s letitými zkušenostmi, tak to nemůže snad nikdo zpochybňovat.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Flobertka

Příspěvek od Arcturus » 07 pro 2023 06:17

Rozhodně nezpochybňuji, že Alfa je velká firma s letitými zkušenostmi, která se snaží co nejvíc propagovat a prodávat svoje výrobky. Jen se snažím říct, že získání ZP je u nás stejně těžké jako získání řidičáku sk. B - tím chci říct, že ZP může mít a i má kdejaký ocas, který nosí ostrou pistoli i do školky. Když pominu fakt, že sebeobrana střelnou zbraní a její samotné vytažení je ta nejzažší možnost, kdy i útěk je vyloučen, tak mi snad každý dá za pravdu, že určitě nikdo nechce vytahovat flobertku na takovýho ocasa s lugerem u pasu...
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Re: Flobertka

Příspěvek od Zakk » 07 pro 2023 10:29

Blanka píše:Já už mám dobré střelecké návyky a na střelnici trefuji dobře, tak si ale stejně myslím, že agresivního útočníka stačí zbraní hlavně postrašit a na to stačí přece i floberka. Zahnat ho na útěk postačí. Jsem ráda, že se potvrdilo, co jsem si myslela už dříve, když i f. Alfa ve svém propagačním videu na nový flobert revolver tvrdí, že jsou toho názoru, že se dobře hodí na sebeobranu. Je to velká firma s letitými zkušenostmi, tak to nemůže snad nikdo zpochybňovat.
Když potřebuji zaujmout a prodat,můžu tvrdit že i měsíc tou flobertkou sestrelim Obrázek

Ale teď vážně,flobertka na sebeobranu určitě ne. Agresora by tím člověk spíše nasral. Ozrala má úplně jiné myšlení než střízlivý člověk a fetka také.


Sent from my iPhone using Tapatalk
QB78 DEluxe .177,optika Nikko Stirling 3-9x40AO - Mountmaster-derringer Rex L 3",Slavia 631 .177
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 361
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 07 pro 2023 11:22

Tlustym zimnim kabatem navic ta flolbka nemusi vubec projit. Russaci za II. svetove o tom vedeli svoje.
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertka

Příspěvek od Blanka » 07 pro 2023 13:57

Nedalo mi to a tak jsem to vyzkoušela. Mojí dvourannou Cobrou a nábojem .22 flobert se špičkou jsem každou ranou prostřelila starý tlustý zimní kabát a ještě se střela vždycky zarazila kus do dřevěné desky, na kterou jsem ho zavěsila. Pak jsem přeložila ten kabát na dvakrát a prostřelila střela i dvě vrstvy! Ale i kdyby neprostřelila, nevadí, stačí když útočníka flobertka posraší a zažene na útěk. Já nikomu nechci ublížit, jen ho zastrašit.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
mvoracek
Příspěvky: 165
Registrován: 16 úno 2011 10:41

Re: Flobertka

Příspěvek od mvoracek » 07 pro 2023 17:03

Pokud byl ten kabát podložený deskou, tak tomu věřím. Pokud by vysel volně nebo byl podložený něčím měkkým, tak to neprostřelí ani 9 Flobert. Neprostřelí ani silnější koženou bundu. Floberky se prostě na obranu nehodí a posrašit někoho se nemusí vyplatit. Vytáhne 9 para a máš smůlu :)
Dresslerovky, ZKM 451
Odpovědět