Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 08 bře 2023 06:56

Sice lehce OT ale podotknu, ze

NEPLATI VZTAH
Neni na zbrojni prukaz=muze se vzdy strilet I mimo strelnici

Napr hist zbrane, delene strelivo a pod...

Co se SK tyce tam to mate (nebo bylo do nedavna) asi omylem, trochu poblbane
Flobertky na strelnici, a predovky klidne mimo....


ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Flobertka

Příspěvek od ppeettrr » 08 bře 2023 07:26

Když jsem byl přihlašovat C-1 flobertku, tak mi policajt řekl, že i na tom svém pozemku platí, že nehrozí ohrožení života, zdraví nebo majetku nebo narušení veřejného pořádku.
Stačí jeden člověk co si bude u PČR stěžovat na rámus nebo že měl strach že ho někdo trefí a je problém. Tedy ve finále ta střelnice je jediná jistota.
Kdekoli jinde, venku u řeky na louce atd vůbec, vždy to je cizí pozemek, honitba myslivců, volně přístupné místo veřejnosti atd...nesmíš střílet, ve finále ani s ní manipulovat, nosit skrytě atd... Takže zas taková nějaká výhoda flobertky "střílet mimo střelnici" to není.
SMK
Příspěvky: 39
Registrován: 29 črc 2011 15:00

Re: Flobertka

Příspěvek od SMK » 08 bře 2023 07:50

To je vždy o tom jaké mas podmínky. U někoho to výhoda je nulová u někoho je to výhoda velká to si musí každý přebrat sám jestli má rozumné podmínky a nebo nemá. Že nesmíš někoho ohrozit a td je snad jasné i jsem to psal.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 08 bře 2023 08:39

Vhodny vlastni pozemek je pochopitelne vyhoda, ale vlastnictvi pozemku zakon o zbr v podstate vubec neresi.
SMK
Příspěvky: 39
Registrován: 29 črc 2011 15:00

Re: Flobertka

Příspěvek od SMK » 08 bře 2023 09:46

V tom mas myslím pravdu myslím ze to bylo nějak tak ze stačí pozemek kde je zabezpečeno ze nikoho neohrozis a případně mas souhlas majitele. Už si to přesně nepamatuji.

No v podstatě jde o to ze s tou flobertkou si můžeš picnout i jinde jak na střelnici stejně jako s vetrovkou. Mě se hlavně líbí i to ze nejsi povinnen umožnit vztup do bytu pro kontrolu zabezpečení zbraně což je dle mne dost buzerace - to ze se to v praxi vyžaduje u lidí co mají doma zbrojní arsenal je věc druhá ale to právo tam policie má. No a v momentu kdy chceš střílet do terče nebo na flašky od piva a td je celkem k ničemu mít ostrou zbraň krom toho ze resis třeba přesnost/cenu střeliva nebo výběr zbraně ale do terče ti díru udělá cokoliv a nosit v ČR bouchacku na obranu považuji osobně za něco mimo - pokud nenosím kufr s hotovosti nebo nejsem někdo u bezpečnostní služby a td.

Tedy ta možnost ,,upřít” státu další práva která ZP nastávají se mi líbí a 9mm Flobert nebude mít s terčem problém a pokud se trochu rozšíří ono i cena střeliva bude lepší.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 08 bře 2023 10:12

Tady te vyvedu z omylu. Ta kontrola zabezpeceni resp umozneni pcr vstoupit za timto ucelem do obydli se "normalnich" zbrani a drzitelu netyka. Jen tech co maji kat. A tedy napr. davkou strilejici zbran....

Podle mne flobertka ma oproto "ostre" jen jednu vyhodu a to je moznost strilet mino strelnici. (Plus dalsi pro toho kdo nema/nemuze mit zp, ale to spise pomine...).


To dalsi je vec nazoru, nesouhlasim, ale asi nema cenu dopodrobna vse rozebirat. Zrovna ta cena naboju flobbertek nic moc...

Ad kufr penez... ne vse se ridi logikou, a zabiji se I pro stokoruny...
sajfi
Příspěvky: 141
Registrován: 01 bře 2019 10:56
Bydliště: Praha

Re: Flobertka

Příspěvek od sajfi » 08 bře 2023 10:32

Jsou to k D a CI sice jen stanoviska, ale zase přímo od zdroje, co je myšleno bezpečným místem pro střelbu, nebo ohledně střelby na místech přístupným nezůčastněným osobám:

https://www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-k ... -2021.aspx
https://www.mvcr.cz/soubor/bezpecne-mis ... u-pdf.aspx
AirArms HFT500 + Optisan CP 3-12x32
AirArms TX200 HC Ultimate Springer + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW98 + Optisan CP 10x32
Weihrauch HW30S + mířidla (případně Optisan Cobra 3-9)
Frantisek69
Příspěvky: 53
Registrován: 22 črc 2007 20:53
Bydliště: Nitra-Slovensko

Re: Flobertka

Příspěvek od Frantisek69 » 08 bře 2023 16:30

Chlapci rozoberate tu vyhody Flobertovych pistoli a revolverou.Jedina vyhoda Flobertky vseobecne alebo aj od pana Dresslera je ze sa nemusela kupovat na zbrojny preukaz a nebolo treba ju ani registrovat na policiji.Ludia ktory si tieto zbrane kupovali,vedeli preco si ich kupuju.Mali sice iba vykon na 7,5J ale to nikomu nevadilo,pretoze tam bola moznost si tieto zbrane upravit na dokonalu presnost alebo aj vykon.A tato vyhoda flobertiek uz pominula ako tu niektory pisete ze ste si boli dat zaregistrovat svoju zbran na PCR ze vraj iba na obciansky preukaz.A co si myslite preco su tieto zbrane registrovane na piliciji.Nepotrebujete sice zbrojny preukaz ale ked PCR uzna za vhodne tak sice nebude moct u vas doma kontrolovat ako mate zabespecenu zbran ale aj tak Vas poziadaju aby ste tuto svoju zbran priniesli na policajny utvar na kontrolu vasej zbrane.A strelivo ktore stoji 900KC to tiez nieje nic moc.Malorazkove strelivo stoji to lacnejsie 5Euro, 6mm\Flobert 20Euro a9mmFlobert 30Euro.Takze o ekonomike to hovory tiez svoje.Ale ked niektory z vas neriesia ani presnost ani vykon zbrane ani cenu streliva a dokonca je im jedno ze su zaregistrovany na policiji,tak v tom pripade by sa naslo urcite daleko lacnejsie riesenie aby ste na zahrade si zastrielali na plechovky.Ked ma niekto iba taketo narokytak neviem co tu riesite Floberetky alebo Flobertovy ravolver 9mm.
SMK
Příspěvky: 39
Registrován: 29 črc 2011 15:00

Re: Flobertka

Příspěvek od SMK » 08 bře 2023 17:16

Flobertky na 7,5J s odfuky byla snad ta největší prasečina co kdy byla - jsem velmi rád že tohle už je minulost, o jejich přesnosti je to snad vtip dnes je MDŽ, Apríl teprve bude.

9mm Flobert cca 600-900 za 50 kusů.
.22LR cca 150-500,- za 50 kusů.
357 Magnum cca 600-800,- za 50 kusů.

Tedy ANO Flobert 9mm vyjde draho ale v podstatě je to na úrovni 357 Magnum - pokud by se začal dělat ve větším myslím ze cena bude časem lepší. Ale stále je to přijatelné.

Malorážka vyjde na provoz jasně nejlíp bez debat.

Fór je v tom ze na plechovky si na zahradě s .22 ani ničím dalším nezastrilis - ne legálně. S tou flobertkou můžeš.
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Flobertka

Příspěvek od Arcturus » 08 bře 2023 22:33

Ale zastřílíš. Taková vzduchovka je na plechovky taky použitelná. A cena diabolek 4,5mm? Jo když se rozšoupnu tak 0,5 Kč/ks... Cena 5,5mm? Opět se trošku rozšoupnu - 0,9 Kč/ks.
Osobně považuji ráži 9mm flobert jako ideální blbuvzdornou střelnou zbraň pro sebeobranu pro někoho kdo nemá nebo nemůže mít ZP (např. takovej Glad Lite FL9 je docela pěkná hračka). Sice to má "jen" 80-100 J, ale garantuji, že nikdo z nás tady by to nechtěl koupit ani polovičním výkonem...
Nicméně dokážu pochopit, že někdo rád holky, jiný zase vdolky. Toto je jen můj názor.
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Flobertka

Příspěvek od ppeettrr » 09 bře 2023 08:23

Pokud se někomu líbí flobert, at už jako zbraň nebo na občasné zastřílení si jako že z "opravdické" zbraně co udělá ránu a nechce vyloženě zbroják, kdy mě vyší cena nezrujnuje a nechce s ní dělat blbosti a různě "tunit" nebo upravovat jako dřív (výkon) , tak mu určitě nějaká registrace na PČR nevadí... Je to otázka tam odevzdat papír a za minutu jsem pryč.
Střelba z ní - střelnice samozřejmě není problém, jinde asi dle zdravého rozumu každého - do prvního průseru, něčí stížnosti, udání atd...
SMK
Příspěvky: 39
Registrován: 29 črc 2011 15:00

Re: Flobertka

Příspěvek od SMK » 09 bře 2023 08:41

Bože zase Flobert na sebeobranu - zajímalo by mne kdo z vás se tím už někdy bránil.

Je to totální kravina.

Zastav 100kg chlapa který má něco upito a bodá do tebe kudlou Flobertkou - kravina.
Nestihnes to ani vytáhnout - útoky nožem se vedou tak abys o tom do poslední chvíle nevěděl a ten člověk ti tu kudlu ukáže až v momentu kdy ji do tebe bude bodat.

A představa z akčních filmu kdy na tebe někdo zarve z 10-15 m vytáhne kudlu a řekne tebe zabiju a ty stihnes vytáhnout bouchacku - OK jenže pak jde o to ze Flobertem chlapa nezastavis - ono i z 9mm luger budeš potřebovat 2-3 rány.

Proboha už z toho skuzte vystrizlivet - to jsi asi 4 co mi tu za poslední týden napsal o obraně flobertkou.

A ze to koupit nechceš - no nechceš myslím ze nikdo z nás by tady dobrovolně nechtěl dostat ani 4,5mm Slavií jen tak - ale to neznamená ze tě to zastaví - v tě euforii ani nepoznas ze tě někdo trefil to zjistíš až později a to už ten kdo na tebe vytasil flobertku bude mít v sobě 20-30 bodných ran a zaklepal backorama.

Zastrilet si vzduchovkou na plechovky jde - ale střílet puškou na plechovky na 10m je o ničem a 50m zas ne každý má a když chceš pistoli revolver tak v podstatě nic slušného není to jsou samé 2-3J hračky. S výjimkou jednorannych střeleckých pistoli cca 5-10J

Vzduchovka/plynovka/vetrovkq nemá ten pocit autentičnosti - nedělá to ramus, nemáš žádný plamen, nemáš smrad střelného prachu, nemáš žádný pohyb zbraně, na údržbu na prd musíš měnit těsnění, řešit bombicky nebo kartuše a td. Za mne to je něco úplně jiného. A to jsem ze vzduchovky vystrilel cca 1500 ran měsíčně - po dobu 10 let. A taky cena - kvalitní vzduchovka něco stojí.
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Flobertka

Příspěvek od ppeettrr » 09 bře 2023 09:17

No a neplatí pro vzduchovku kat D náhodou podobná nebo dokonce stejná pravidla na střílení jako u flobert? Neohrozit zdraví, majetek, nezpůsobit škodu, veřejný pořádek, nemanimulovat s nimi na veřejně přístupném místě, případně mít zabezpečený prostor pro střelbu atd???
SMK
Příspěvky: 39
Registrován: 29 črc 2011 15:00

Re: Flobertka

Příspěvek od SMK » 09 bře 2023 09:34

Samozrejmne ze platí to samé - proto říkám pokud chce někdo ,,pocit realne zbraně” tak Flobert je fajn a kor ta 9mm jelikož to na pohled bude proste ,,ostrá” zbraň.

6mm má děleny válec a je to hrozná atrapa.

4mm je zas už takové flusátko.

No a vzduchovka ti nedá pocit ostré zbraně.

Takže s 9mm Flobert mas ten pocit a zároveň práva si s nim zastrilet v zabezpecenem prostoru stejně jako se vzduchovkou.
A i to střelivo už se dá chytit do prstů a nepotrebujes pinzetu ;)

Za mne ideál - tedy za podmínky ze jsi smířen s cenou zbraně i střeliva.
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Flobertka

Příspěvek od ppeettrr » 09 bře 2023 09:39

Kdyby i ta 6mm třeba Alfa neměla dělený válec (a to nemyslím za účelem zkoušet tam cpát něco jiného) tak by se mi to líbilo.
Myslím ze Chiappa 1873 v 6mm dělený nemá a ještě jsem zahlídl myslím i jiný revolver v 6mm bez děleného válce.
To dělení válce je vysvětlováno tím, aby tam nic jiného nešlo, přitom u Spielberg pušky, Chiappy, flobertky od Dreslera tam také jde dát jen flobert ne, proč tedy nestačí krátká komora v případně neděleném válci ?
Přílohy
7608_7608-1-flobertka-chiappa-1873-5-5-s-a-cal-6mm-me-flobert.jpg
Odpovědět