Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertka

Příspěvek od Blanka » 11 říj 2021 13:39

Co tak trochu prachu tam přisypat? Když je teď neomezený výkon tak to už přece není trestné, že? :D


Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
martk
Příspěvky: 138
Registrován: 21 lis 2009 10:48

Re: Flobertka

Příspěvek od martk » 11 říj 2021 14:25

Zajímavá úvaha :D :shock: zajímalo by mě, jak by to bylo posuzováno z právního hlediska. Neomezený výkon by tohle umožñoval?
Dresslerovky, Špilas
mirekd
Příspěvky: 162
Registrován: 22 říj 2011 16:02

Re: Flobertka

Příspěvek od mirekd » 11 říj 2021 15:10

Když si přebíjíš náboje tak si taky dėláš slabší nebo silnėjší a je to na tobě, když je u C-1 neomezený výkon tak to bude asi také možné? Žádné omezení jsem pro to nenašel :?
pistole Fox S 200, Fox Special, derringer Rex L
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Flobertka

Příspěvek od vin » 11 říj 2021 16:49

Není moc dobré uvažovat o domácí výrobě výkonnějších Flobert nábojů. Jednak je nutná licence a okrajový zápal v domácích podmínkách nedává smysl. Nápad dosypávat prach do nábojů deklarovaných jako Flobert a tím zvyšovat jejich výkon jde proti smyslu použití náboje Flobert a kategorie C1, kde se předpokládá využití střeliva komerčně vyrobeného a označeného pro využití Flobert a nikoli upravovaného dle potřeby. Takovou úpravou střeliva může vzniknout střelivo s jiným, vyšším výkonem, které již ale nemůže být použito jako náboj Flobert. Do zbraně smí být použito pouze schválené střelivo, a tím je tady Flobert, který je k tomuto účelu vyráběn a prodáván. Výrobce defakto ručí za standartní provedení a výkon obvyklý u Flobert střeliva a proto jsou i v kategorii C1.

Nikdo nepředpokládal kreativitu českého všeuměla si vyrábět vlastní Flobert střelivo. Skutečnost, že není již omezen výkon zbraně na 7,5J ale nelze chápat tak, že si lze vyrobit vlastní Flobert střelivo s vyšším výkonem, nebo upravovat zbraň. V absurdním případě by se mohlo stát, že skutečný výkon s upraveným Flobert střelivem by dosáhl výkonu blížící ho se např. 22LR . Pominuli odolnost zbraně a bezpečnost použití, tak by pozbyl smysl dělení do kategorií. Veřejně diskutovat o podsypávání a výrobě střeliva Flobert bych se vyhnul, protože buďme rádi za to co, se podařilo uhájit proti tlaku Bruselu. Komu je málo výkon Flobert, tak má možnost 22 short , LR jak v krátkém, tak dlouhém provedení na ZP.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 11 říj 2021 17:05

Je to nesmysl. V domacich podminkach neni realne udzet stejnomernou navazku ve vsech nabojich, takze presnost pujde do haje. Dalsi veci je, ze stoupne ustova rychlost u delsich hlavni do nadzvukove oblasti (to se u nekterych serii deje uz ted). Na takove rychlosti neni konstruovane mikrodrazkovani hlavni ani stoupani. Nehlede nato, ze naboj ztraci v nadzvukove oblasti uz tak mizernou presnost. A v neposledni rade prichazi clovek o vyhodu tiche strelby (u dlouhych hlavni)
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Flobertka

Příspěvek od Blanka » 11 říj 2021 17:46

A je to nėkde výslovnė zakázané? Myslím v zákoně jesli je uvedené že u flobertek s neomezeným výkonem se už nesmí dosypávat. Proč potom říkají neomezený výkon když je zase něčím omezený.
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Re: Flobertka

Příspěvek od honda » 11 říj 2021 20:00

Překročení neomezeného výkonu se bude přísně trestat! Někdo má potřebu se furt v něčem nimrat. :roll:
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 12 říj 2021 10:18

Koukám můj dotaz zapadl v diskuzní smršti ohledně dosypávání-nedosypávání flobert patronek.U těch zbraní,co dosáhly opravdu povoleného max. limitu ( viz. flobertky od Dresslera) cca 40 J,si myslím, že je to zbytečné, prootže ten výkon je na zábavní střelbu luxusní. Ale at si sype co chce kdo chce. Já se ještě opět zeptám na to, co mě zajímá a to je fakt, že u revolveru Alfa 661,který mám od výrobce teprve pár měsíců a nastříleno 100 nábojů, se znatelně zvětšila vůle na falešném bubnu,který se ted zavěšený na hlavni vaklá téměř na všechny strany, přičemž ve spodní části se téměř dotýká fuknčního nábojového bubínku, takže teoreticky po odstranění těch distančních kroužků, které tam už z výroby neměly co dělat, se tyto části během aretace válce budou teoreticky odírat o sebe. Je to podle vás normální? Já osobně jsem na tyto nedokonalosti dost háklivý a chtěl bych znát názor ostatních majitelů flobertek od Alfy. Také tam máte takový vakl z výroby nebo se časem logicky takto vytvoří? Na té hlavni by měl být "zavěšený" jako ukovaný,aby tam byla nulová vůle, nechápu, co se tam mohlo uvolnit ,jelikož když s tím falešným bubnem zahýbu tak je vidět že se hýbe i u samé té hlavnové komory. Zkrátka musím konstatovat, že mě Alfa zatím spíš místo radosti přinesla zklamání - poloviční výkon ,vyrezlé falešné nábojové otvory a nakonec zvětšující se vůle falešného bubnu. A ještě jsem ve finále stihl jejich zvýšení ceny o litr.... :twisted:
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 12 říj 2021 14:26

To cernunos:
Ách jó, to zas někdo v ALFA Proj vylepšoval uložení hlavňové vložky!? Vypadá to na REKLAMACI !! :mrgreen:

Ale docela by mne zajímalo, jakou máš vůli mezi samotnou ocelovou hlavňovou vložkou a tím okrasným falešným bubínkem? ... A nemele se tak náhodou i celá hlavňová vložka - ve velké díře pouzdra hlavně?? :twisted:

Obrázek

P.S.
Už jsme tu řešili novátorské hnutí u firmy "R&R" a jejich Revolver Chiapa cal 9mm se zákluzovou hlavní... :D
Ale, jak vidím, pokroková Alfa jde ještě dál a bude dodávat Flobky s balančními vystřelovacími hlavněmi... :lol: :lol:
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 12 říj 2021 16:25

Albert 22: Nedokážu to změřit ale vůle mezi falešným bubnem a hlavní, na které je nasazený, prostě je.Předtím nebyla,byla jen menší když sem bubnem hýbal zprava doleva.I ta je ted o něco málo větší. Nejradši bych to reklamoval ale nemam moc chut se sr.t s reklamací,ani nevím jak je to s prodejem C-jedničkový flobky ,kdybych jí chtěl pustit do světa. Špatná koupě, že jsem si blbec radši nekoupil HW 45,kterou jsem už dlouho plánoval. :evil: A kvůli výkonu bych šel do Foxky 200mm ale zas ta cena je pro mě odrazující...
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 12 říj 2021 17:23

Prodat C-i flobertku pochopitlene muzes, mas oproti minulosti(katD) povinost to hlasit na pcr do deseti dnu....
noth
Příspěvky: 20
Registrován: 15 pro 2020 22:04

Re: Flobertka

Příspěvek od noth » 13 říj 2021 05:26

vin píše:
11 říj 2021 16:49
Není moc dobré uvažovat o domácí výrobě výkonnějších Flobert nábojů. Jednak je nutná licence ... V absurdním případě by se mohlo stát, že skutečný výkon s upraveným Flobert střelivem by dosáhl výkonu blížící ho se např. 22LR ...
Odkdy je na přebíjení pro svou potřebu potřeba licence? A proč by doma nešlo laborovat náboje i přesněji, s menší toleranci než jakou u těchto nábojů předvádí S&B? Ano chce to investovat do nějakého vybavení (váha...), ale není to nemožné!
Ne v žádném případě se při přebíjení nábojů Flobert v ráži .22 nelze ani zdaleka přiblížit k výkonu ráže .22LR (to by ty náboje nesměly mít jednak naprosto rozdílnou hmotnost střel a za druhé obsah nábojnice).
Balt
Příspěvky: 40
Registrován: 04 pro 2017 09:43

Re: Flobertka

Příspěvek od Balt » 13 říj 2021 09:16

Taky si myslím, kdo si doma přebíjí náboje si přece určuje sám, kolik prachu tam dává a řídíme se doporučením kolik prachu tam dát maximálně aby zbraň vydržela a bez problémů fungovala. A proč by se nemohlo tedy u c-1 trochu prachu přisypat? Tady u flobertek bude spíš potíž vytahovat vyfouklé náboje, pokud je zbraň z kvalitní oceli jako třeba Fox Special tak poškození nehrozí. U zinkové mrdky bych to raději nezkoušel, ta nic nevydrží. Kolikrát už se to tady psalo, že zinek je aušus a zade se vždy najde někdo kdo se napálí, koupí zinkový revolver a potom se diví, že se zvětšují vůle a spouta dalších problémů. Proto volím vždy ocel, i když to více stojí, ono se nadarmo neříká laciné - dvakrát placené.
King Cobra, Fox Special, Kozumplík ZEP 6
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Flobertka

Příspěvek od vin » 13 říj 2021 16:49

Flobert, náboj s okrajovým zápalem není z hlediska konstrukce a použitých chemikálií určen pro domácí přebíjení. Zákon určuje, že každý kdo přebíjí, musí dodržovat technologické postupy udávané výrobci dílů určených pro přebíjení dle jednotlivých druhů ráží apod. Akorát ti s licencí (výrobci) si toto logicky určují sami. Takže jsou dvě možnosti, buď jsem výrobce s licencí a láduju jak mám ověřeno zkouškami, nebo láduju podle postupu určeného výrobcem dílů pro přebíjení. Nevím o dodavateli dílů pro přebíjení nábojů s okrajovým zápalem, ani o technologických postupech pro jejich přebíjení, natož tabulkách maximálních navážek atd. Technicky lze přebíjení samozřejmě zvládnout, kdysi se přebíjela větší rakouská ráže 14mm, ale dnes není pro oficiální přebíjení ráže Flobert od výrobců dílů k dispozici nic, protože se vůbec neuvažuje o přebíjení. Náboj musí být především bezpečný, proto výrobci určují kolik čeho pro jaké použití smí být naládováno. Pro Flobert nic není. V mládí jsem také laboroval se vším možným a vím, že i dobře naládovaný Flobert umí překvapit, i nemile.
noth
Příspěvky: 20
Registrován: 15 pro 2020 22:04

Re: Flobertka

Příspěvek od noth » 13 říj 2021 18:59

Koho by víc zajímalo přebíjení nábojů s okrajovým zápalem, ten si na webu najde informací dost
( https://www.youtube.com/results?search_ ... +reloading nebo https://duckduckgo.com/?t=lm&q=rimfire+reloading&ia=web ) samozřejmě i jiné vyhledávače dají spoustu informací. Dostupnost jednotlivých komponent je sice na zdejším trhu tristní (s výjimkou prachu), ale olověné střely lze odlévat v libovolné ráži a jednou vystřelených nábojnic .22LR, které by šlo zkrátit a pro přebíjení na Flobert použít jsou na střelnicích "plné koše". Takže při troše snahy by se zdroj jistě našel. To že je vystřelená nábojnice deformovaná v místě do nějž udeřil úderník není problém - do zbytku rantlu se ještě vejde několik dalších. Kalibry, matrice do lisu a podobné propriety by šlo vyřešit buď výrobou nebo dovozem.
Odpovědět