Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
vin
Příspěvky: 165
Registrován: 09 zář 2020 11:31

Re: Flobertka

Příspěvek od vin » 20 srp 2021 09:10

Jako u všeho platí vyjímka potvrzuje pravidlo. Najde se slušně vyrobená, nezmršená flobertka. Ale těch zmršených, pro zlost, je zřejmě více. Mám je rád, ale nečekám od nich nic navíc než pro co jsou. Zábava je již v očekávání jestli vůbec trefí terč nebo ne. A tragédií jsou různě dodatečně upravené na limit 7,5J.
Na hraní je flobertka přímo ideální, ale na tuning asi už raději ne.


zorano
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2021 21:24

Re: Flobertka

Příspěvek od zorano » 20 srp 2021 13:18

Když plaším špačky s těmi slepými náboji (abych náhodou něco netrefil), tak to opravdu strašně flobertku zanáší. Hlavně nábojovou komoru a tu expanzní zpomalovací v hlavni, která se nedá jen tak pročistit na původní průměr, jde to jen pořádným mosazným kartáčem.
Bude to druhem střeliva, hlavně Sellier & Bellot dělají strašný bor..l, jen ty předražené Pobjeda mají zplodiny minimální.
Nežiji v Čechách, ale na Moravě.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 21 srp 2021 10:41

zorano píše:
20 srp 2021 13:18
... tu expanzní zpomalovací v hlavni, která se nedá jen tak pročistit na původní průměr, ...
Předpokládám, že stále píšeš o svém revoleveru KORA cal.6mm. Z tvých fotek odhaduji ten průměr vstupně - expanzního kuželu na cca 8mm :shock: , mohl bys jen pro zajímavost, zjistit přibližně i jeho hloubku? Zlé jazyky :? tvrdily, že u některých to bylo až do půlky hlavně... :lol:

Turek Zoraki Streamer R1 cal. 6mm má kužel o průměru 6,2mm a hloubku 5,0mm... a přesto se z něj nedostalo 7,5J ani se špičkami...
zorano
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2021 21:24

Re: Flobertka

Příspěvek od zorano » 22 srp 2021 15:54

Špatně se to nějak odměřuje, ale přibližně je průměr 8mm do hloubky 8mm a pak pokračuje kuželový náběh v délce cca 10mm. Ale podstatnější vliv na výkon má ta 1.5mm mezera. Viděl jsem i takové kouzelníky, co si tam nacpali nějaké futýrko a měli z toho normální flobertku...
Nežiji v Čechách, ale na Moravě.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 22 srp 2021 16:50

No, to je děs! ... tedy skutečně válcová expanzní komora Ø 8 x 8mm? ... a teprve potom 10mm náběhový kužel ! :shock:

To potom ten můj odvětraný Turek je přímo vražedná zbraň hromadného ničení!! .. mezeru má jen pouhých 0,45mm, zato však komory mají nadkaliberní průměr Ø 6,00mm a tam to odfukuje... :lol:
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 23 srp 2021 10:25

Stejnou nesmyslně velkou expanzní komoru o průměru Ø 8mm měl i flobertkový revolver KORA Brno 4 cal. 4mm už ve válci! :shock: ... pak následovala mezera rovněž 1,5mm mezi hlavní a válcem. A teprve potom náběhový kužel s průměrem minimálně Ø 8mm a zasahující snad až do půlky hlavně! :lol:

SKUTEČNĚ IDEÁLNÍ ZBRAŇ PRO TERORISTY !
SKUTEČNĚ IDEÁLNÍ ZBRAŇ PRO TERORISTY !.JPG
P.S.
Už se těším na novou C-1 verzi firmy KORA Brno !!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Flobertka

Příspěvek od Lukáš » 26 srp 2021 19:43

Nevíte zda se dá už sehnat Alfina v C1 a ráži 4mm?
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 28 srp 2021 13:22

To Lukáš:
Obávám se, že po fiasku s neomezeným výkonem Revolveru ALFA v ráži 6mm Me Flobert v kategorii C-I to výrobce ALFA Proj už neřeší. :mrgreen: :mrgreen: Ale dej si dotaz na jejich facebook...
Albert 22 píše:
18 kvě 2021 14:54
cernunos píše:
14 kvě 2021 23:02
diazemap:
Zde je odkaz na ALFA PROJ facebook:
https://de-de.facebook.com/pg/alfaproj.cz/posts/
Tam uvádějí že 20 J naměřeno náboji 22 flobert (SB),takže špičkami.Z původního nadšení z konečně výkonných flobertek zbylo spíš zklamání... :shock:
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka

Příspěvek od skagerak » 01 zář 2021 17:58

Pro info jeste jsou(maji,byt) naboje maxtech 6mm flob.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka

Příspěvek od therion » 02 zář 2021 06:58

nj , ale to jsou vsechno blank a navic vyrabene pobjedou
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 02 zář 2021 12:28

Při objednávání Alfy 661 C-1 jsem obdržel během konverzace po telefonu neoficiální info, že Alfa proj má objednané u Vlašimi nové druhy výkonnějších flobert nábojů,ke kterým bude asi i přizpůsobená konstrukce zbraní ( jestli jsem dobře zaslechl a pochopil),které by měly využít plný výkon normy CIP. Prý snad možná z jara. Jsem zvědavý jak to dopadne,mohlo by to být milé překvapení... :o
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka

Příspěvek od Albert 22 » 02 zář 2021 19:37

Je vidět, že v ALFA Proj jsou opravdu vtipálkové! ... To už nevěděli jak jinak zamaskovat to, že se vůbec nesnažili využít výkon těch stávajících S&B Flobert nábojů??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pavel.kot
Příspěvky: 142
Registrován: 21 led 2008 20:00

Re: Flobertka

Příspěvek od pavel.kot » 02 zář 2021 22:00

jsou to vtipálkové-Alfa Hunter za 16530
karolinek
Příspěvky: 87
Registrován: 28 úno 2018 11:27

Re: Flobertka

Příspěvek od karolinek » 11 zář 2021 21:41

Apevia píše:
18 říj 2010 20:57
Ahoj,
nemáte prosím Vás někdo něco podobného doma?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
-foto vypůjčeno z jiného serveru.....
Potřeboval bych fotku bez střenek-jak přesně je ta dáno pero a jak vypadá, musím něco podobného vyrobit. Případně budu rád i za tipy, z čeho lze pero použít ;)
Tipuji, že i ostatní staré flobertky budou hodně podobné, tak může být i trochu jinší kus ;)
Díky!
Mohl bych poprosit o to samé? Taky mám jednu pěknou ptačnici, ale pero v ní chybí.
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 12 zář 2021 12:25

Zdravím,
nějak tu konverzace vázne koukám,tak přidám jednu svou doušku...Převzal jsem minulý týden osobně v Praze objednanou Alfu 661,nikl,C-I.Mrzelo mě ,že jsem nekoupil o něco dřív, protože mě tak po zdražení vyšla o tisíc korun víc,ale co už...Převzal jsem od pána z Alfy celkem v rychlosti,tak jsem si ji nestihl detailně prohlédnout a až druhý den doma jsem rozmrzele zjistil,že falešné nábojové komory v předním válci jsou poměrně slušně rezlé.Při niklování ( jak mi bylo následně po telefonu sděleno p.Ševčíkem ) se nikl bohužel nedostane až do těch otvorů,je jen zkraje pár mm.No a páni ve výrobě po vyvrtání těch děr asi nijak ničím neošetřili proti rzi a jak revolver ležel někde skladem pár měsíců ( výroba duben),tak se tam chytla vlhost a díry orezly.Čistil jsem půl hodiny WDéčkem a uchoštourama,rez jak liška,pustilo to jen zčásti.Dožralo mě to, zvažoval jsem reklamaci ale řekl jsem si,že by s tím byly obstrukce a stres a že si to raději sám ještě doleštím- přebrousím a bude. Koneckonců to má nulový vlivl na funkci.Ještě jsem z ní nestřílel ,tak doufám,že jinak bude dobře fungovat.
Takže když to shrnu : konverzace a realizace koupě (s přihlédnutím na časovou dostupnost zbraně vlivem pouze osobního převzetí )byla řekl bych velice dobrá a zvláště s panem Ševčíkem,jehož přístup byl velice vstřícný.Na druhou stranu asi neprostá lhostejnost toho,co zákazníkovi vezou,uloženku podpultovku,která mezi tím orezla a jejíž stav nikdo nehodlal kontrolovat.Pochybuji ,že to byl záměr mi jí udat v tomto stavu ,spíš vlivem hektičnosti ze strany prodejců.No a ještě jeden malý renonc,když jsem p.Ševčíka ještě kontaktoval později s prosbou o radu,jak flobertku zaregistrovat...Koukal do jejich zápisů o prodeji a zjistil,že paní ,která měla prodej nahlásit (převod na mě )na polici,tak zapoměla učinit a tak to musel během našeho hovoru sám zrealizovat.
No další zkušenost,že nic co kupuji ( at už za jakoukoliv cenu) není bohužel dokonalé,asi je to i o štěstí no....Mám neblahý pocit posledních pár let že i renomované značky ,dříve vyhlášené kvalitou ( zbraně , oblečení aj.) kvalitou výrazně klesly a dávají na trh nemalé množství nedodělkou až zmetků a tento trend spíš graduje.Člověk aby se bál vůbec něco kupovat.Zdá se to jen mě? Nebo máte stejný pocit a zkušenost? A kupoval jste někdo také orezlou flobertku....?? :)
Odpovědět