Flobertka Spielberg Brno

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
GunBreaker
Příspěvky: 5
Registrován: 22 bře 2021 16:12

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od GunBreaker » 05 črc 2021 17:11

V pohodě, nškterým jsem slíbil , že dám info jak to dopadlo, tak činím a možná jsem to vzal hodně zeširoka.


ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od ppeettrr » 04 bře 2022 08:25

Tak jsem si udělal radost a pořídil Spielberg 200F v C1, na terčovou střelbu to nechci, plechovky to trefuje v pohodě a výkon slušnej. Co mě překvapilo, jak to je tichý oproti Alfě 620 v C1. Já jsem spokojen, provedení je krásné.
Myslivec7000
Příspěvky: 37
Registrován: 14 srp 2021 11:07

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Myslivec7000 » 04 bře 2022 14:33

Puška bude vždycky tišší díky delší hlavni.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od skagerak » 04 bře 2022 16:02

A absenci spary mezi valcem a hlavni oproti revolveru (v obecne "neflobertkove" rovine je to napr duvod proc revovlery a tlumice vetsinou nic moc)
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 360
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 05 bře 2022 07:55

No bodejt vzdyt flobertka byla vyvinuta primarne pro salonni strelbu : )
MSkipi
Příspěvky: 20
Registrován: 22 zář 2021 22:48
Bydliště: Hradec nad Moravicí

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od MSkipi » 21 říj 2022 19:50

Tak jsem si udělal taky radost a pořídil Spielku Carabinu. Ve skutečnosti vypadá luxusně, líp než na fotce :)
Ještě vychytat grif na vkládání nábojů do komory a bude to super. Přeci jen ty floberťácký náboje jsou fakt malý a to nemám prsty jak kolky na hrábě :-)
Přílohy
carabstlumicem.jpg
Spielberg200Fconv.jpg
Spielberg 200F Carabine 6mm
PavelT
Příspěvky: 2
Registrován: 30 lis 2022 13:08

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od PavelT » 30 lis 2022 14:13

Před týdnem jsem se byl v prodejně Spielberg v Brně JENOM podívat, jaký je rozdíl mezi ořechovou a bukovou pažbou. Ořech neměli, tak jsem kouknul na buk a hned si jednu 200 odnesl. Vzal jsem si i krabičku "echtovních" poměděných SB se špičkou.
K vyzkoušení jsem se dostal až včera, přišel kamarád, já se mu pochlubil a hned jsme to přímo uvnitř v domě vyzkoušeli. S kolimátorem, nastaveným nahrubo přes hlaveň laserem. A výsledek? Velké zklamání, na 10m to lítalo +-několik cm na všechny strany. S oporou, mě i jemu.
Dneska jsem už byl rozhodnutý vyrazit do Brna reklamovat.
Jako poslední zoufalý pokus jsem ještě skočil koupit ty "obyčejné" náboje s kuličkou. V nic jsem nedoufal a tak jsem jenom na pověšený včerejší poslední terč domaloval čtyři červené puntíky na vyzkoušení.
Po prvních 5 ranách mi padla brada. Soustřel do "koruny", jenom maličko výš. Od oka jsem "sundal" MOA dolů a je to na pokusu č.3 vidět - hlídal jsem si hlavně výšku, ale i tak to byl soustřel "do koruny".
A jen tak jsem poslal (č.4) jeden výstřel z ruky bez opory na levý horní puntík.
Závěr? Nejdřív jsem odepisoval Spielbergovu flintičku jako nekvalitní šmejd. A nyní to musím přehodnotit, ty nehezké olověné kuličky bez pomědění lítají k mojí naprosté spokojenosti. A ty krásné poměděné SB špičky někomu věnuju.
Fotky terče, č.1 je strašný soustřel se špičkama

http://bunkry.kvalitne.cz/terc/terc1.jpg

Tady je vidět, že kuličky mají něco do sebe...

http://bunkry.kvalitne.cz/terc/terc2.jpg

***
Jiný příběh je tlumič/moderátor zakoupený u vás k mojí Flobertce 200ce (dodavatel Colosus.cz).

Po včerejším neuspokojivém vyzkoušení flobertky Spielberg 200 jsem seděl s kamarádem a on ze zvědavosti odšrouboval přední víčko tohoto doplňku. A na konferenční stolek v obýváku se z útrob vysypalo docela velké množství černého „bince“. Jak kamarád vyklepával postupně všech 5 tlumících „zvonečků“, tak se hromádka černého prachu-špíny zvětšovala. Ten poslední „zvonek“ nešel vůbec vyklepat, nejdřív bylo potřeba pootáčet tělesem moderátoru a poklepávat jej dřevěným kolíkem – násadou paličky na maso. Postupně se na stůl vysypalo největší množství černého hrubého prachu a poslední „zvonek“ se postupně posunoval směrem k ústí otevřeného moderátoru. A když vypadnul na stůl i ten poslední, tak na jednom z nich bylo vidět, že jeho zúžená část je omotaná hliníkovou či duralovou špónou už z výroby. A i tato špóna je eloxovaná, tudíž prošla celým výrobním procesem bez povšimnutí.
Vysypaný černý hrubý prášek nešel ze stolku omést, musel jsem použít novou navlhčenou kuchyňskou houbičku a až poté se na několikrát podařilo stolek očistit.
Já i kamarád máme asi tak 40 leté zkušenosti se střelnými zbraněmi. Podle zápachu jak 5 tlumících zvonků, tak i vnitřku moderátoru se jedná o nečerstvé a rozhodně starší znečištění moderátoru desítkami, resp. stovkami výstřelů.
U prvních 2-4 tlumících zvonků je napálena eloxovaná čelní talířová část velmi významně a bez možnosti její obnovy. To znamená, že moderátor byl používán, nebyl vyčištěn a ponechán po dlouhou dobu ve stavu, kdy povýstřelové zplodiny narušily eloxovanou vrstvu. Dlouhá doba ponechání ve stavu zanesení, bez vyčištění měla za následek, že povýstřelové zplodiny nelze jednak z vnitřních komponent moderátoru setřít a odstranit, protože jsou do eloxovaného povrchu „zažrány“ a druhak dlouhá doba ponechání nevyčištěného moderátoru způsobila, že uvnitř moderátoru významně poklesl i pach povýstřelových zplodin. Jedná se tedy o používaný moderátor, který nebyl vyčištěn, byl ponechán plný korozivních povýstřelových zplodin a nebyl ani vyčištěn od mechanických nečistot. Přesto byl prodán jako nový (SIC!).

Až mě to časově vyjde, tak se s tímto používaným a nečištěným moderátorem zastavím na prodejně s reklamací. Předem se můžete podívat na několik fotografií na adrese http://bunkry.kvalitne.cz/moderator

Zákazník PavelT
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Arcturus » 30 lis 2022 18:19

Se slovy jako podvod bych byl hodně opatrný. Nechci se zastávat Colosusu, ale je potřeba si uvědomit, že Umarex je v podstatě jen předražená Čína, častokrát pochybné kvality, takže bych se ani nedivil, kdyby v tom byl Colosus nevině.
PavelT
Příspěvky: 2
Registrován: 30 lis 2022 13:08

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od PavelT » 30 lis 2022 21:11

O podvodu nikdo nemluvil.
Myslivec7000
Příspěvky: 37
Registrován: 14 srp 2021 11:07

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Myslivec7000 » 01 pro 2022 00:48

PavelT: Koupil ste si moderátor (kompenzátor) a nasazením na palnou zbraň z něj udělal tlumič... O tom, jestli to z pohledu zákona lze, můžeme vést dlouhou nikam nevedoucí debatu.
To, že je moderátor/kompenzátor (tlumič) špinavý už po pár výstřelech, je prostě fakt. Obzvláště při používání špiček. Špona vevnitř je sice něco, co by tam být nemělo, ale na funkci to vliv nemá. Vypálený elox na funkci vliv taky nemá a důvod k reklamaci to není. Mluvíme tu totiž o výrobku určeném pro použití na vzduchovkách a větrovkách...
Jestli Vás to uklidní, tak skutečný tlumič za čtyři tisíce vypadal po cca 30-ti ranách vevnitř velmi podobně. Snad jen ta špona tam nebyla... 😁😁😁
Seismika
Příspěvky: 66
Registrován: 15 kvě 2018 12:40

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Seismika » 01 pro 2022 06:53

PavelT. Špilasku mám již nějakou dobu v D i C-1. V C-1 je přesná, ale náboj špička má každý jiný výkon. Měřil jsem z nekolika sérií . Na terč jedině kuličky. Bohužel kvalitu flobert nábojů asi nikdo neovlivní, je to jen okrajová výroba. Tož tak.
Moderátor je opravdu na vzduchovku a větrovku. Neřešil bych reklamaci. Šponu odstranit, jinak není co řešit. Je to prostě levný výrobek ....Buďme rádi, že Colosus tyto věci dováží a prodává. Né každý má přístup ke strojnímu vybavení, aby si moderátor vyrobil kvalitně.
Arcturus
Příspěvky: 107
Registrován: 05 lis 2021 22:13

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Arcturus » 01 pro 2022 21:31

PavelT - máš tak nazvanou fotogalerii - "podvod Colosus". Jinak kolegové mají pravdu, špína tam bude vždy, když ho budeš používat. S tím nic nenaděláš. Za tím projektilem prostě ten bordel poletí.
Kvalitní moderátory za rozumné peníze, ale jen na větrovky, má v eshopu třeba Alexxxus.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 360
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 02 pro 2022 13:45

Pokud je spilaska dobre vyrobena a nakomorovana, tak strili docela presne. (tu co jsem koupil byla pod pazbou rezava a znova precernena)
Nicmene striela dobre. Pres pevna miridla na cca 30m.
Přílohy
DSCN7828rws.jpg
DSCN7828rws.jpg (23.77 KiB) Zobrazeno 677 x
otta
Příspěvky: 28
Registrován: 07 čer 2012 08:41

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od otta » 02 pro 2022 14:05

Zdravím,dá se nějak rozdělat závěr pro jeho případné vyčištění uvnitř?
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 360
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 02 pro 2022 14:13

Budto vyplachnout gun remedy ,nebo si vyrobit "klic"
Přílohy
P1030056.JPG
P1030058.JPG
P1030060.JPG
Odpovědět