Flobertka Spielberg Brno

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Artifex » 27 kvě 2021 12:17

Ani nejde o to odkud je dováží ale že jsou dvanáctidrážkové mělké, to prostě těch 50J neustabilizuje, je třeba do toho dát malorážkové a ne vzduchovkové s mělkým mikrovývrtem. Tipuju z nespokojených reakcí že brzo bude stahovačka, v 7.5J to ty laufy zvládaly, v plné palbě nemají šanci. Dnes jsem na to šel podívat do nejmenovaného obchodu... A nevzal ji, počkám až se špilberci chytnou za nos a udělají to pořádně... Chápu že s odfukem ta hlaveň byla pojistka aby si lidi nezavařovali dírku protože celý výsledek by byl sice nepředpisový výkon ale katastrofální soustřel, aktuálně u C-1 kategorie nemá jediný smysl krom ušetření pár stovek za kus na hlavňovině a spousta nasraných reklamujících zákazníků. Jak se k tomu postaví výrobce? Co jsem také díval na prodejně tak komora byla jinak stále volnější než by mohla být pro konzistentní výsledek. Jsem ochoten udělat další článek o C-1 verzi špilbertky 200F, buď dobré s kvalitní hlavní kterou i sám sobě rovnou koupím nebo špatné s touhle katastrofální dvanáctimikrodrážkou kterou si tak leda půjčím od nějakého chudáka který už ji má a nemůže se jí zbavit.


Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 28 kvě 2021 12:50

Proc by vetrovkova hlaven nemela ustabilizovat 50J nebo 300m/s ?? Samo ze ustabilizuje a vzhledem k rozdilnemu prumeru flob naboju i lepe nez malorazkova. (strelba flober naboju z malorazky prinesla horsi vysledky).
Uz pred lety tu lide dokazovali, ze po zaslepeni odfuku zbran ziska vyrazne na presnosti.

Sam vyrobce tehdy uvedl: U nábojů 6mm Flobert (a zvláště s omezením na 7,5J ale máme vyzkoušeno i v plném výkonu) naprosto nezáleží na použité hlavni co do přesnosti. Při plném výkonu, a když se sejdou dva stejné náboje, nám na 25m chodí střely "díra do díry".

Dale take uvedl: Dvanáctidrážková hlaveň je původem hlaveň vzduchovková (větrovková), průměr vývrtu v polích je 5,5mm (ve skutečnosti dle měření 5,47mm) a drážkování je mělké (tzv. micro-groove). Šestidrážková hlaveň cal. 22LR je vyráběná přímo pro tuto ráži, průměr vývrtu v polích je 5,38 a drážkování je standartní, hluboké. Stoupání by pro obě hlavně mělo být cca 405mm (16").

Problem spilasky je jen a pouze v technicke nekazni vyrobce , mizerne vystupni kontrole a zejmena v odflaknute komore , ktera ma za nasledek mj. spatne navedeni naboje do drazek, nafukovani nabojnic a jejich naslednou obtiznou extrakci..
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od koi41 » 29 kvě 2021 20:22

Rád bych se zeptal : Je možné nějakým způsobem upravit odpor spouště ? Je tak tvrdá, že musí zákonitě docházet ke strhnutí výstřelu. Nic jsem nikde nenašel. Děkuji odborníkům za radu.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Artifex » 08 čer 2021 06:33

Nahodí někdo soustřel C1 verzí třeba na 25m? Kulička, špička?
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Slukař
Příspěvky: 146
Registrován: 25 říj 2007 18:40

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Slukař » 09 čer 2021 13:21

Myslíte, že bude při použití puškohled u rozdíl v přesnosti mezi dlouhou a karabinou verzí?
Molón labe!
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od skagerak » 11 čer 2021 09:15

Zbran je stejne presna at na ni mas mechaniky nebo optiku se zvetsenim 4 nebo 20, muze se zmenit tvoje schopnost s ni tak nejak nastrilet, ale pokud si presctes toto vlakno, tak zjistis, ze to neni to oc v pripade presnosti bezi (napr. Pokud flinta dela na 50m rozptyl kruznice o prumeru 40cm, tak je asi fakt jedno jestli na tom je optika nebo ne, a je to neprijatelne pro dlouhou I kratkou hlaven....

A nez resit dlouha vs kratka hlaven tak spis chtit kus co strili presne...
GunBreaker
Příspěvky: 5
Registrován: 22 bře 2021 16:12

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od GunBreaker » 04 črc 2021 07:53

V minulém příspěvku jsem si stěžoval na flobertku Spielberg v kategorii C1 a slíbíl jsem , že dám vědět, jak to dopadlo.
Stížnost byla směřována pouze na přesnost , která je však pro mne zásadní a myslím , že nejen pro mne. Zbraň jsem reklamoval s tím, že zbraň výrazně netrefuje, ale stylem něco jde na druhou hodinu , něco na 8 hodinu a někdy to plácne kolem středu. Údajně se trochu protáhlo zahrdlení a že nemám tak dotahovat šroub spojující pažbu.Zbraň doma odzkoušena a změna k lepšímu žádná, Tedy opět reklamace s tím, že věc vracím a nechci ji. Dělání blbce , že prodavač neví, jak se vrací věc registrovaná v CRZu a kdy mu mohu zbraň přinest a že ji mám nejdřív odregistrovat a teprve potom vrátit , beru jako taktiku . Jinak by to nebyla hra na blbce, ale realita.No nicméně na úseku zbraní jsem měl v životě dva momenty kdy jsem byl vyloženě šťastnej.1. koipil jsem si první patačtyřicítku.........2. vrátil jsem spielberga.....A důvod přoč takhle brutálně zanášela byl ppd. v těch 12-ti drážkovejch vzduchovkovejch hlavních.
A protože jsem měl v ruce víc jak 10t , tak jsem koupil možná jednu z posledních Mayzus MZ 07 obamka v kategorii D.
A světe div se střílí to tam. kam mířím. Takže takhle to dopadlo.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od skagerak » 04 črc 2021 08:46

Ja ted flobku kupovat neminim, ale V.č. pro ostatni?
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 04 črc 2021 09:19

GunBreaker píše:
04 črc 2021 07:53
.....A důvod přoč takhle brutálně zanášela byl ppd. v těch 12-ti drážkovejch vzduchovkovejch hlavních.
To je kravina , ty hlavne jsou kvalitni z ceske produkce a stavene i na rychlosti pres 290/ms a flobertkovy naboj v poho ustabilizuji. Problem je v technologicke kazni vyrobce. Nekomu zbran strili dobre hned, nekomu po reklamaci. To se tu resi leta. (teda pokud vyrobce nezmenil dodavatele hlavni)
coviha
Příspěvky: 163
Registrován: 25 lis 2012 10:51

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od coviha » 04 črc 2021 10:08

zdravim mě střili přesně mam ji přimo z firmy na zakazku jsu sni spokojený
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od skagerak » 04 črc 2021 16:59

Pro srovnani a at je ta tva informace relevantni
1) definuj prosim co pro tebe znamena pojem "presne"
2) mas "odfukovou verzi (do 7,5j kat.D, nebo bez odfuku,dnesni kat. C-I)
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od koi41 » 04 črc 2021 23:19

Jen pro zasmání : Vzal jsem na střelnici mojí 120 let starou flobertku a světe, div se. Tedy taky nic moc, ale střílela mnohem přesněji než dnešní Špílka.
GunBreaker
Příspěvky: 5
Registrován: 22 bře 2021 16:12

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od GunBreaker » 05 črc 2021 08:24

Takže v.č.2-21-00-02-21 , co znamená přesně....? to je jednoduché...... přesně znamená , že střílí tam, kam miřím....jestli jsi lopata a míříš blbě , střílí blbě. To ovšem taky znamená, když si dáš záležet dostaneš soustřel pod padesátikorunu na 23 m. A když nějaká uletí, tak víš proč, protože jsi třeba slyšel jinak prsknout náboj ( to je další kapitola). Nechci hanit vzduchovkové hlavně -- ty jsou vynikající...ALE NESMÍ SE CPÁT DO FLOBERT ZÁVĚRŮ. Většina asi ví v čem je problém. kdo neví ať dostuduje. Stačí začít průměrem hlavně a střely. Jestli je to D nebo C1 je úplně jedno, jen posuneš terč. Takže jinak... moje špilaska bylo krásný pádlo a moje obamka je přesná flobka. Víc nemám co dodat.
A starý flobertky trefovali, protože s tím byly vyrobeny. A není to moc pro zasmání , ale k pláči pro některé dnešní výrobce zbraní s technologiemi , o kterých se našim pra,pra dědům ani nezdálo.
Spielberg mě hodně zklamal a to jsem v podstatě místní. Když si celou situaci, tedy nákup, reklamaci a jednání a zápis do CRZ a opětovnou reklamaci a vysvětlování a podivování a důvody a bla, bla, bla.........myslím, že ze mě dělali blbce a moc dobře vědí, co prodávají.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Albert 22 » 05 črc 2021 13:49

Tak nějak mi ta vaše Špilaska připomíná moji trojnásobnou reklamaci turecké vzduchovky HATSAN 125 TH cal.5,5mm. Totálně šmejdová hlaveň, jejíž drsný vývrt se od poloviny kónicky rozšiřoval snad až na 6mm. Diabolka prostrkovaná mosaznou tyčkou drhla a dělala přískoky, až v půlce volně proletěla až u ústí, kde se zarazila o grod po zaříznutí. :twisted:

Samozřejmě žádné zahloubení, a tak diabolka vylítla oříznutá a ve vzduchu dělala kotrmelce a do terče na pouhých 15m dopadla vždy nějak naplocho a pokažné někam jinam s rozptylem v kruhu 15cm. :lol:

Byl jsem šťasten, když jsem po půl roce dohadování dostal peníze nazpět!!
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od skagerak » 05 črc 2021 16:24

@gun breaker, reagoval jsme na to, co psal uzivatel "coviha" tebe se neptam, cetl jsem predtim (na 12m 20cm fakt neni ok)...
Odpovědět