Flobertka Spielberg Brno

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Albert 22 » 31 kvě 2020 18:57

Já bych to zkusil bez optiky, jen s mechanickými mířidly. Ta flobertová munice má opravdu mizernou konzistenci. Obrovské rozdíly ve výkonu... Krátkou flobku používám místo poplašňáku se slepými patrony Start 6mm jen na plašení špačků a jiné škodné na zahradě! :lol:

Samozřejmě vadný může byt i puškohled. Taky jsem se skoro rok trápil hledáním kde je chyba. Byl to puškohled "Nikko Stirling 4-12x50 AO Mountmaster" vyrobený v Číně, který ani na vzduchovce neudržel nástřel a po každých 5-ti ranách jsem mohl začít štelovat znovu. Dával jsem za vinu vzduchovce, ale pak v něm praskla nějaká pružinka v komíncích a šel do kontejneru. :twisted: :twisted:
S novou kvalitnější optikou je po problémech... :D


Uživatelský avatar
Spring
Příspěvky: 98
Registrován: 05 zář 2006 13:17
Bydliště: Košice

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Spring » 01 čer 2020 15:11

....alebo diera z hlavne(komory) do odfuku orezava malú časť projektilu a ten potom zakaždým letí inam. Ak to robí aj bez optiky, tak je to práve tento problém. Orezanú časť prijektilu nájdeš v pažbe pod odfukom.
Spielberg Brno , Alfa 661 , Colt 1911 A1 airsoft Bell - naozaj dokonalá replika za málo €. :-)
janm
Příspěvky: 6
Registrován: 29 kvě 2020 08:06

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od janm » 06 čer 2020 21:02

.......malý update, aneb jak to všechno dopadlo.

1. Kluk mi řekl, že z flobertky Spielberg střílet nebude, neb to dělá rámus a smrdí to. Takže vyhozených třináct tisíc, ale třeba za pár let tomu přijde na chuť. Respektuji to.
Protože chci, aby střílel, tak jsem mu koupil další flintu. SPA 600 a pytel bombiček.

2. Zpátky k flobertce a puškohledu.
V pátek jsem měl volno, tak jsem vyrazil na venkovní střelnici. Flobertka s mířidly střílí vcelku dobře, akorát budu muset nabarvit kontrastně mušku, protože to je tragédie x moje oči. Náboje to nekrájí. Flinta je tedy v pořádku.

3. Puškohled
Prodejce mi doporučil k flobertce puškohled Raven 6x40 s vysokou montáží. Je to Čína za necelé dva tisíce, tak jsem ani moc neprotestoval.
Puškohled jsem nasadil na SPA 600 jako pokus jestli není na flobertce něco špatně a na vzduchovce to půjde nastřelit. Ani náhodou. Dvě bombičky a pořád to střílelo dolů i když byl komín vytočený nadoraz.
Tak jsem puškohled sundal a střílel asi dvě hodiny přes mířidla. Je to zábavná flinta.

Nakonec mi to nedalo, kompletně jsem puškohled zase rozebral a nasadil na SPA 600 znovu, ale uchytil ho rovnoměrně co nejblíže ke komínkům. A najednou to šlo. Už jsem neměl terče, ale na třicet metrů jsem plechovku od Semtexu střílel na každou ránu.

Závěr je asi takový, že mě to stálo majlant, za který jsem mohl mít pěknou PCP flintu pro sebe i pro kluka :) Místo toho mám smradlavý kanon a flintu na bombičky.
Ale největší radost mám z toho, že jsem nemusel puškohled hodit do křoví.

Ještě jednou díky za náměty, podněty a váš čas.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Albert 22 » 07 čer 2020 11:16

janm píše:
06 čer 2020 21:02
.......
Puškohled jsem nasadil na SPA 600 jako pokus jestli není na flobertce něco špatně a na vzduchovce to půjde nastřelit. Ani náhodou. Dvě bombičky a pořád to střílelo dolů i když byl komín vytočený nadoraz.

… , kompletně jsem puškohled zase rozebral a nasadil na SPA 600 znovu, ale uchytil ho rovnoměrně co nejblíže ke komínkům. A najednou to šlo.
Pozor na Čínské špatně seřízené puškohledy s malým rozsahem regulace elevačního úhlu!

Měl jsem stejný problém s optikou Athlon, také to střílelo stále pod terč! Musel jsem vytočit komínek na maximum a podložit zadní kroužek montáže o 1,5mm (při rozteči 100mm), abych to vyrovnal. Ale před tím (…s "Nikko Stirling 4-12x50 AO Mountmaster") to šlo bez problémů, jen nedržela nástřel, takže nešlo o chybu na mé flintě.

Další 2 kusy, které si z Číny po vleklých reklamacích náš prodejce vyžádal, byly ještě mnohem horší! … Pochopitelně to skončilo vrácením peněz. A nebyl to zrovna levný typ...
O dalších závadách, jako je zoufale rozmazaný obraz od 100m až po nekonečno a nesmyslná stupnice paralaxy, je zbytečné se zmiňovat - to prý je normální ! ?? V Číně se zřejmě nic neseřizuje a evidentně ani nekontroluje. :twisted:

S dalším jiným typem puškohledu, co jsem koupil, již tyto problémy nebyly!
Ovšem při malé rozteči montážních kroužků stačí nějaká nerovnost, nebo smítko v rybině optiky a chyba je zde!

Obrázek
jiruna
Příspěvky: 2
Registrován: 04 led 2012 00:04

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od jiruna » 09 čer 2020 09:27

To: janm

Měl jste si koupit provedení se závitem na hlavni + dokoupit toto.
https://www.colosus.cz/kompenzator-hluk ... nf-x142554. Místo pod odfuky vyplnit materiálem,který opravdu pohltí zvuk je potom snadné. A při střelbě na zahradě dělá rámus jen kulka dopadající na cíl :-) . Srovnal bych to max se svou Slavií 630. SPíš ještě tišší. PAradoxně náboje s kulatou střelou jsou v tomto případě hlasitější, protože nedotěsní tolik v komoře a část plynů mi chodí přes závěr. Ty se špičkou jsou OK.
Smazaný uživatel 26679

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 09 čer 2020 17:35

Jen faktická poznámka. Tlumič, či moderátor není pro flobertku povolený doplněk. Pro vzduchovku/větrovku ano.
janm
Příspěvky: 6
Registrován: 29 kvě 2020 08:06

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od janm » 14 čer 2020 21:09

jiruna píše:
09 čer 2020 09:27
To: janm
Místo pod odfuky vyplnit materiálem,který opravdu pohltí zvuk
Zdravím,
mohl bych se zeptat jaký materiál to je ? Mám na mysli materiál, který bude odolný, nepoleze ven z pažby a bude skutečně tlumit hluk. Případně jak ho aplikovat.
To co jsem tu pochytil mi přišlo jako pokus x omyl bez řádné štábní kultury.
Díky
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Albert 22 » 15 čer 2020 11:03

Dříve se pro spojování odpadního litinového potrubí používala hliníková vata, ... https://www.profizahrada.cz/a/cz/4848-v ... b%C3%AD-1/

Obrázek
Viz, Kovové výrobky – z litiny, mědi, hliníku ... https://slideplayer.cz/slide/3323718/

Používalo se to k zatemování a utěsnění spojů, ale načechraná vrstva hliníkové vaty by mohla ztlumit hluk výstřelu lépe než tvrdá ocelová drátěnka! :D
strelec3751
Příspěvky: 610
Registrován: 30 bře 2012 18:55
Bydliště: východní okolí Prahy

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od strelec3751 » 15 čer 2020 17:39

Ocelová vlna chytne od sebemenšího zápalného zdroje. Aby to s hliníkem nebylo ještě horší.
fred
Příspěvky: 96
Registrován: 19 led 2011 16:01

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od fred » 15 čer 2020 19:08

Dřív se v železářství prodávalo hliníkové jemné pletivo, pokud by se poskládalo v několika vrstvách, tak by to mohlo fungovat.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Albert 22 » 15 čer 2020 20:05

Skvělý nápad:
Ještě to vhodně zkombinovat - hliník a zrezivělé železo - a je to! ... Termit je pyrotechnická směs směs práškového hliníku(pyrohliníku) a oxidu železitého, hoří vysokou teplotou i bez přístupu vzdušného kyslíku a dokonce i pod vodou!
Pokud si matně vzpomínám, použili to prý úspěšně Amíci při nějaké řízené demolici několika budov na Manhattanu, ale už nevím jaké... :lol:
Ale je to krásná cesta jak se rychle zbavit té zmrzačené Špilbertky, dokonce i s menším ohňostrojem !! :shock: :D :D
fred
Příspěvky: 96
Registrován: 19 led 2011 16:01

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od fred » 16 čer 2020 07:32

On je rozdíl práškový hliník a hliníkový drát. Práškový pyrotechnický hliník se používá jako urychlovač v pyrotechnice, hliníkové pletivo je drát ( on to bude spíše dural ), a dural jen tak neshoří.
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Albert 22 » 16 čer 2020 13:22

Ani tu hliníkovou vatu se mi zatím zapálit nepodařilo...
Jen se to bude dost těžko shánět, snad z nějakých starých zásob. :(
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 355
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 18 čer 2020 07:51

janm píše:
14 čer 2020 21:09
jiruna píše:
09 čer 2020 09:27
To: janm
Místo pod odfuky vyplnit materiálem,který opravdu pohltí zvuk
Zdravím,
mohl bych se zeptat jaký materiál to je ? Mám na mysli materiál, který bude odolný, nepoleze ven z pažby a bude skutečně tlumit hluk. Případně jak ho aplikovat.
To co jsem tu pochytil mi přišlo jako pokus x omyl bez řádné štábní kultury.
Díky
Musis cist mezi radky. Je to material , ktery je opatren zavitem. Takovy material zajisti chovani zbrane jaky popisuje jiruna : )))
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od skagerak » 18 čer 2020 18:16

Ta pak vypada jako "dva v jednom "
c+a=-z.p -x+(-c-a)-y
Odpovědět