Flobertka Spielberg Brno

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 07 úno 2020 06:17

Současná kategorie D má být rozdělena na dvě:
PO - „povinně ohlašované“, které mají být registrovány, ale k jejich nabývání není třeba být držitelem zbrojního oprávnění. Držitel však musí být bezúhonný (ve smyslu zákona o zbraních) a musí být zapsán do CRZ. Do této kategorie mají patřit flobertky (bez omezení úsťové energie), předovky moderní konstrukce bez historické předlohy, zbraně znehodnocené podle předpisů EU, signální zbraně do ráže 16 mm a neopravitelná torza zbraní.
NO - „nepodléhající ohlášení“, se stejnými podmínkami jako současná kat. D. Sem mají patřit historické zbraně, předovky a jehlovky s historickou předlohou, zbraně znehodnocené podle dosavadních českých předpisů, plynové zbraně bez omezení úsťové energie, a palné zbraně na značkovací střelivo s úsťovou energií pod 10 J (střelivo typu FX)


GeorgeM1
Příspěvky: 9
Registrován: 27 črc 2019 22:57

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od GeorgeM1 » 29 bře 2020 11:18

Marvell píše:
13 pro 2019 19:24
Takze som to trocha poupravil a pouzil al plech z plechovky od koly prelozeny na dvakrat a trocha povytvaroval a natlaxil do pazby. Potom som nasledne vypodlozil medenu dratenku a zlozil to dokopy islo to trocha ztuha ale sadlo to.
A potom som skusal naboje
10x SB s gulickou zaden problem z vytahovanim a vsetky vystrelili
10x SB spicka taky isty vysledok
10x Rws gula a aj spicka vsetko ok len troska tazsie sa vytahovali

Dalej 10 6mm start vsetko ok len obcas pri vytahovani prepadli medzi vytahovac a hlaven

Chcel som skusit aj 5,56 nabojku do nastrelovaca cislo3
Ale hned prva nabojnica sa po vystrele zasprajcovala v komore a musel som ju vypacit tenkym nozom
A nakoniec .22 blank tie sa nezmestili do komory.
S nabojmi 6mm ME a .22 flobert nebol zaden problem s odpalom a ani vytiahnutim
Inak s puskou som velmi spokojny
No rád bych viděl fotku toho plišku od Coca-Coly. Zní to jako dobrý nápad a rozhodně se jedná o legální úpravu. Pokud to vyřeší propalováni pažby tak super. Možná sníží i hlučnost. Mám hlavně kvůli hlučnosti verzi 200 s původními dvěma odfuky a ořechovou pažbou takže pro mě řešení dost aktuální 😉
GeorgeM1
Příspěvky: 9
Registrován: 27 črc 2019 22:57

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od GeorgeM1 » 25 kvě 2020 09:53

Tak jsem zkoušel zkombinovat obě dvě navrhovaná řešení ochrany ořechové pažby + snížení hluku navrhované Marvellem a Alexxxusem. Použil jsem jednou přeložený plíšek od pivní plechovky a vystlal zbývající mezeru nerez drátěnkou. Viz fotky.
S výsledky nejsem spokojen. Snížení hlučnosti se dle mého ucha nekoná a nebo ho nejsem schopen rozeznat. Myslím, že se to tu už někde psalo, ale hlučnost náboje se špičkou je citelně vyšší než náboje s kuličkou. Sluchátka při střelbě s kuličkou nepoužívám, ale při střelbě nábojů se špičkou to bylo bez nich už dost nepříjemné.
Celkový výsledek bych nazval neúspěchem. Již po vystřelení cca 5 nábojů se špičkou je plíšek "zdemolován" a navíc došlo k nečekanému a to, že nerez drátěnka mi začala vylézat mezírkou mezi hlavní a dřevem nahoru (koukalo to nahoru jako ocelová špona). Dokonce jsem měl pocit, že mne to brnklo do nosu :cry: . Nerad bych přišel o oko, takže momentálně tato řešení bez dalšího ladění zavrhuji.
Pokud máte někdo nápady na zlepší tak sem s tím. Preferuji ty již vyzkoušené ;-)
...nejlepší řešení by byla zmiňovaná nová kategorie zbraní bez omezení výkonu, čili nechat to zavařit a bude po problémech. :o
IMG_0231.jpg
IMG_0231.jpg (14.74 KiB) Zobrazeno 1655 x
Příloha IMG_0233.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Příloha IMG_0231.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Smazaný uživatel 26679

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Smazaný uživatel 26679 » 25 kvě 2020 12:03

To je ovšem řešení pouze pro nové zbraně. Zavařit odfuky na staré bude stejně nezákonné jako je to teď. Musel by to udělat zbrojíř a pak to nechat znovu překategorizovat. Jestli to tedy chápu správně.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od skagerak » 25 kvě 2020 17:18

Ifin, jestli to chapes spravne nebo ne tezko rict, "novy zakon" jeste neni hotova vec....
Tak kategoricky bych to nevidel zatim ...ale kdo vi
janm
Příspěvky: 6
Registrován: 29 kvě 2020 08:06

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od janm » 29 kvě 2020 08:25

Zdravím,
chtěl bych se zeptat znalejších a zkušenějších.

Koupil jsem klukovi na zahradní střílení flobertku Spielberg. Konkrétně tento model https://www.colosus.cz/flobertka-spielb ... ou-x141365

V popisu u flinty je napsáno:
"Standardně nabízená verze je opatřena třemi odfuky s drážkou pro nižší tlak na pažbu.
Na vyžádání dodáme verzi pouze s dvěma odfuky, kde nelze uplatnit záruku na pažbu."


Nežádal jsem verzi s dvěma odfuky, nicméně jsem jí asi dostal.

Je moje domněnka správná ? Nebo je někde skrytý ještě jeden odfuk ?

Díky za jakoukoli odpověď.

Jan.M.

Obrázek
Uživatelský avatar
Spring
Příspěvky: 98
Registrován: 05 zář 2006 13:17
Bydliště: Košice

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Spring » 30 kvě 2020 05:32

Tie dva odfuky kde máš červené šipky už nie sú perforované až do komory. Sú slepé. Keď sa pozrieš lepšie, je tam vnútri hlaveň neprevŕtaná. Jediná diera z hlavne vedie šikmo do predu do drážky. A tá tvoja druhá šípka je zaisťovací kolík hlavne, aby ju nebolo možné vybrať ináč ako odvŕtaním.
Spielberg Brno , Alfa 661 , Colt 1911 A1 airsoft Bell - naozaj dokonalá replika za málo €. :-)
janm
Příspěvky: 6
Registrován: 29 kvě 2020 08:06

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od janm » 30 kvě 2020 17:34

Diky za odpověď.
Dnes jsem při nastřelováni puškohledu( to se mi samozřejmě nepodařilo neb jsem v tomto amatér) zjistil při čišťení kam to vlastně fouká.

On to byl vůbec povedený den. Když jsem dokončoval čišťení tak přijela na udání policie. Je fakt že jsem vystřílel asi sto ran a hluk to dělá řádný.

Měl sem radši koupit vzduchovku protoze se toho kluk tak nějak asi bojí nebo ma spise respekt.

Každopádně ještě jednou díky.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od skagerak » 30 kvě 2020 17:44

Spunty do usi pro kluka (prip dotlumit odfuk v pazbe??) Jednak event. zdravotni dopad, a nema cenu mu budovat negativni vztah ke zbrani

Vzduchovka je ( obecne) na strileni asi lepsi - hluk, prenost, cena streliva, moznost vetsiho vykonu atd..
Flob, ma zas v necem bliz k "normalnim" zbranim...
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 31 kvě 2020 09:00

Na tom je nejsmutnejsi fakt, ze flobert naboje byly primarne koncipovany pro salonni strelbu a tomu i odpovidal hluk pri vystrelu z dlouhe hlavne. Bez odfuku je naboj se sferickou strelou bez problemu pouzitelny v byte.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od skagerak » 31 kvě 2020 12:11

Nj puvodcem hluku budou prevazne ty odfuky, navic asi blizko strelce (na rozdil od usti hlavne ktere je dal a tlaky tam jsou (u neodfukove by byly) trochu jinaci...
janm
Příspěvky: 6
Registrován: 29 kvě 2020 08:06

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od janm » 31 kvě 2020 13:30

Přiznám se, že jsem z celého toho nákupu poněkud rozpačitý a nejraději bych to hned prodal.

Původně jsem směřoval ke vzduchovce. Do užšího výběru se dostaly flinty Diana a Weihrauch, ale váha kolem 4kg je dost i pro chlapa natož pro dítě.

Poté jsem objevil Spielberga, kde je váha příjemných 1,7kg, délka cca 1m a měl jsem jasno. Přečetl jsem si dvě recenze, kde se kromě hluku nic špatného vesměs nepsalo a bylo rozhodnuto.

Hluk psaný v recenzích jsem vlastně úplně vypustil z hlavy, protože jsem měl před lety flobertku od pana Dresslera (dlouhý FOX special), který také dělal rámus, ale nikomu to nevadilo. S odstupem času si myslím, že ten hluk byl poloviční než od Spielberga. Prostě jsem si řekl sám pro sebe, že stejná munice nemůže dělat větší hluk. A to je omyl.

To, že neumím nastřelit puškohled je můj problém a s flintou to nemá nic společného.

Takže teď vlastně nevím jak s tím vším naložit. :D

Asi zkusím sundat puškohled, aby ta střelba dostala nový a uspokojující rozměr, párkrát vystřelím a budu čekat na policii. Možná by si u mě mohli udělat odloučené pracoviště.

Nejvtipnější na tom je, že pozemek je na kopci (polosamota - respektive jeden soused, kterému to je jedno) ale hluk se nese do údolí, kde je z toho zřejmě někdo nervózní. Já to na jednu stranu chápu, asi by mě to taky rozčilovalo, ale úplně stejně mě rozčiluje sobotní drnčení cirkulárky od šesti ráno do pozdního odpoledne a na policii nevolám. Pravda tedy je, že policie vůbec nic neřešila. Podívala se z čeho střílím a tím to skončilo.

Takže další pokračování s flintou Spielberg za čtrnáct dní ......
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od therion » 31 kvě 2020 13:47

Presne z tohoto duvodu jsem se flobertek zbavil. Ac polosamota a 6000m2, tak jeden soused myslivec , druhy pravnik...
Uživatelský avatar
Albert 22
Příspěvky: 1275
Registrován: 03 kvě 2016 14:53

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od Albert 22 » 31 kvě 2020 17:27

janm píše:
31 kvě 2020 13:30
---
Hluk psaný v recenzích jsem vlastně úplně vypustil z hlavy, protože jsem měl před lety flobertku od pana Dresslera (dlouhý FOX special), který také dělal rámus, ale nikomu to nevadilo. S odstupem času si myslím, že ten hluk byl poloviční než od Spielberga. Prostě jsem si řekl sám pro sebe, že stejná munice nemůže dělat větší hluk. A to je omyl.

To, že neumím nastřelit puškohled je můj problém a s flintou to nemá nic společného. ......
Žádný problém, přečti si něco o optice. Tady najdeš vše co k tomu potřebuješ :

"Trocha teorie o správném nastřelení zbraně, klikání a přenášení" ...
http://www.takticka-malorazka.cz/teorie ... prenaseni/

A co se hluku týče, štěkající Špilbertky s odfuky jsou nejmíň čtyřikrát hlučnější než malorážka. Ta hluk výstřelu utlumí v hlavni, ale u flobky vyletí 80% spalinových plynů hned za nábojovou komorou, takže nepomohou ani tlumiče hluku. Ty jsou navíc zákonem zakázané...
Dreslerovy pistolky však nemají odfuky, ale expansní dutinu v hlavní, takže jsou opravdu méně hlučné.

Žel ani hluk práskající pružinové vzduchovky se sousedům 50m vzdáleným nelíbí... Zvláště jejich nervosní pes se míní přímo zbřídit. :twisted: :twisted: :twisted:
Pes, německý ovčák.jpg
janm
Příspěvky: 6
Registrován: 29 kvě 2020 08:06

Re: Flobertka Spielberg Brno

Příspěvek od janm » 31 kvě 2020 18:27

Díky za odkaz. Zrovna tento návod jsem dnes dopoledne četl.

Teorie mi je z 90% jasná, ale nějak jí neumím uvést v praxi. Když už si myslím, že je to jakž takž OK (trefím se z dvaceti metrů do terče - nemyslím do černého, ale myslím skutečně do terče :D , který má tuším tak 20 x 20cm) tak další výstřel se zaboří do náspu.

Možná je to rukama nebo municí (protože z krátké zbraně střílím celkem dobře) já fakt nevím. Zkusím to svěřit nějakému odborníkovi, nebo někomu kdo s tím už pracoval. Také je možné, že ten puškohled stojí za prd.

Další věc která mě děsí je, že ten puškohled budu muset při každém čištění sundavat, protože ta flinta je po střílení zahnojená ze všech stran a moc prostoru k čištění tam s puškohledem není. A v ten moment můžu začít s nastřelováním znovu.

Prostě puškohled skončí nejspíš v šupleti.

A ten kravál ? Nevím co s tím. Leda to zabalit do ručníku a pálit od boku.
Odpovědět