Flobertka nebo plynovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Flobertka nebo plynovka

Příspěvek od perlufanda » 23 říj 2020 21:40

Ahoj, oživím tohle staré vlákno a to v době Gladiátora od Detonics(Czechgun)- vlastním a cvičím. Akuální návrh nového zákona o zbraních a střelivu mimo jiné připouští bez ZP flobertky bez omezení výkonu(a vzduchovky bez omezení též), pouze by byla nutná registrace. Co tedy v případě, že zákon projde legislativním procesem, říkáte na obranu flobertkovým revolverem v této době? 39 joulů není mnoho, ale už to k...a na blízko bolí. Jde mi o obranu proti psům(hluk a už i výkon 39 joulů X 6,5 mm se počítá). Když vynechám flobertky od pana Dresslera, tak reálně mají revolvery místo 7,5 joulu tak 2 až 3 díky odfukům a nekvalitě výroby. Na člověka, co není pod vlivem opl nebo chlastu, by těch +- 30 joulů mohlo stačit taky-ubráním se a nepůjdu sedět za vraždu, protože jsem si ve stresu situaci špatně vyhodnotil, následek bude nižší, než u dospělé zbraně, ale zas mohlo znamená mohlo a dost možná nemusí. P.S. Mám čistý trestní rejstřík, 19 let u PČR a rok a kousek u bigošů na VVŠ PV, včetně střeleb z RPG 7 a 75 a 1x granát RG 4 ze zákopu. Přesto se považuji za střelce začátečníka. ZP by asi nebyl problém, ale jsem za a) shnilý a za b) nechci investovat do něčeho, co mi neříká pane...Zastávám názor, když lze utéct, vezmu nohy na ramena, s blbcama se nehádám, ale v některých modelových situacích utéct nejde a na pitbula teleskop vytahovat taky nebudu(ani tu plynovku, pitbul je údajně na plyn imunní) a konečně za c) pravďěpodobnost, že bych střelnou zbraň během života použil v reàlné situaci na NO je velmi, velmi malá(až na ty pejsky, co se mi před očima zakousli do dítěte). .Děkuji za názory.


Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka nebo plynovka

Příspěvek od therion » 24 říj 2020 09:36

39J dostanes jen z dlouhe hlavne. Z kratke to bude vyrazne mene. Mam nekde v pracovnim pc mereni v pondeli pohledam.
Osobne neverim ze tohle projde, kdyz se naopak utahuji srouby v EU co se obecne zbrani tyka. Nebo to dopadne tak , ze pujdou s vykonem dolu samotne naboje nebot uz tato situace,kdy lze bez zbrojaku zakoupit potencionalne letalni naboj je dost na hrane.
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Flobertka nebo plynovka

Příspěvek od therion » 26 říj 2020 08:50

k tem rychlostem:

6mm FLOBERT prumer po 5 ranach

Hlaveň dlouhá 600 mm...............265 m/s cca 40 Joule

Hlaveň dlouhá 200 mm...............250 m/s cca 36 Joule

Hlaveň dlouhá 100 mm...............180 m/s cca 19 Joule

pri strelbe z malorazky cz 452

6 mm ME FLOBERT COURT-kulička-241-252m/s
22 FLOBERT CB-špička-262-295m/s
perlufanda
Příspěvky: 39
Registrován: 11 led 2014 20:46

Re: Flobertka nebo plynovka

Příspěvek od perlufanda » 14 lis 2020 23:08

Ok díky moc za tabulku, revolver s takhle dlouhou 10 cm hlavní bych nenosil a 19 joulů by sice taky bolelo, ale ......asi to byl blbý nápad. V reálu jsem si představoval revolver 2,5 palce a byl by to tak jen lepší flusbrok.
Václav Bělunek
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2022 19:36

Re: Flobertka nebo plynovka

Příspěvek od Václav Bělunek » 02 led 2023 19:32

Na obranu jedině plynovka, v některých případech je lepší než ostrá. Doporučuji Glock od firmy Umarex. Zbytek má malou spolehlivost nebo málo nábojů v zásobníku. Zásobník skládej systémem, že první bude flash-defence, a pak střídej PV-S a CS. Pozor na expiraci CS! Nenos náboj v komoře. Dříve, než použiješ plynovku, braň se kubotanem. Až vstaneš ze země, teprve tas plynovku. Pokud vstane a bude na tebe útočit, vystřel do vzduchu flash. Pokud nepřestane, zdrhej a střílej za sebe pepř, jen co stihneš mačkat spoušť. Můžeš nosit i záložní zbraň. V tom případě vol Ekol Botan. :) :) :) :) :) :) :)
Odpovědět