Flobertka JGA 6mm R+R

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od kentan » 09 říj 2013 20:52

zásobník do ní hned tak nedáš, v pouzdře závěru chybí příslušná ďoura. Lůžko je vytvořený tvarovaným kouskem plechu. Malorajda po něm zajíždí jak po másle, ale flobka je kratší a s jinak tvarovaným předkem, tak se zasekávala o hranku. No už se nezasekává. Stačilo rukou zavrtět vrtákem.


http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
vlada
Příspěvky: 107
Registrován: 04 zář 2013 13:07

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od vlada » 13 říj 2013 12:13

Zajímavé,
to já mám teda komoru pokrácenou, dirky odfuku jsou už ve vývrtu. Nicméně nemůžu sehnat flobert náboje. Si snad koupim poplašňáky a budu střílet diabolky :(
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od kentan » 13 říj 2013 12:55

Flobek je dost i na internetu, stačí hledat. Jinak jsem se pořádně podíval na tu prázdnou . 22 LR patronku co jsem do ní strkal a i já to mám zkrácený, patronka zaleze do vývrtu ca 2 mm. Větší zkrácení asi vzhledem konstrukci u mýho kusu nebylo možný. Jsem si toho ani nevšim, plnou LR jsem do toho uzamknout nezkoušel.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Karel M
Příspěvky: 74
Registrován: 15 črc 2011 10:25

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od Karel M » 21 říj 2013 18:01

Zdravím. Chtěl jsem po několika dotazech mailem od Řeháků předělání konkrétní malorážky z jejich webek na flobert. Bylo mi zděleno, že takové předělávky sem tam dělají a potom je mají na stránkách. Na stránkách jsem našel pouze spilbertku. Tak asi něco dělám špatně, nebo se prostě "něco" objedná a pak se čeká co to bude?
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od kentan » 21 říj 2013 18:15

já si objednal a čekal. Čekání závisí od toho, co se jim podaří sehnat.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od pepan012345 » 22 říj 2013 09:43

Nu, tak jsme opět zkoumal přesnost té mé flobertky a je to děs! Flobert náboj je v komoře poněkud volný a při své krátké délce se není schopen při výstřelu sám zatěsnit, tud´ž profoukne kolem a někdy to člověku i ofoukne ksicht. nicméně toto jsme odstranil tím, že hilzničku oblepíl tenkou izolepou. Pak krásně těsní, nicméně přesnost je tak či onak bídná. Zkoušel sjme snad všechno, různou munici (shortky), kuličky, dokonce kombinaci poplašňáků a těžkých diabolek JSB, vše napr, dokonce i ty diabolky létali ajk chtěli. Na 10 metrů +-5cm, běs! jen ty schortky Vostok lítaj celkem dobře, SB short naprostá katastrofa. Upravil jsem ústí hlavně, všechno možné i nemožné sjme ozkoušel a pořád bída, bída.. přitom hlaveň na mě působí kvalitně, na povrchu trochu křivolaká,a le vývrt rovný, čistý, krásný. Co by jste mi poradili?
Díry v hlavni pro odfuky jsou maličké, cca 2,5mm, a neořezávají projektil. Dokázal by mi někdo udělat novou hlaveň?
Koupil bych hlaveň Walter, ale nechci už kupovat komorový výstružník a hlavně nemám přesný soustruh...
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od kentan » 22 říj 2013 11:42

Pepane s číslama přečti si co jsem sem napsal o úpravě na fršlusu (zamykacím zubu). Tím jak si tam cpal co nemáš (vostoky) si aktivoval ona zeslabení uzamčení požadovaná ČUZZaS a flobku zkurvil, protože se ti zmenšený zamykací plochy omačkaly, zvětšila se ti závěrová vůle a funí ti to zadem. Poděkuj jen sám sobě.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od pepan012345 » 22 říj 2013 12:06

No, takhle, já tam začal rvát ty Vostoky až po tom, co jsem zjistil, že floberty to střílí za roh... Tak jsem chtěl vyzkoušet, zda-li je to střelivem, nebo hlavní.. tak proto ty vostoky, no..
Čili mi to dělalo i před vostokama...Ale jinak zamykání si ymslím, že je dost pevné, tam žádné zjevné poškození nevnímám..tak furt nevím..
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od pepan012345 » 22 říj 2013 12:16

Ketan:"Ještě poznámečka k nespolehlivému odpalu (zmiňuje i Alexxus v recenzi): Všiml jsem si, že je zadní část uzamykacího ozubu opilovaná nakřivo. Nelenil a zavolal. Dozvěděl jsem se, že to je požadavek ČUZZaS na snížení zamykací pevnosti, protože komory nejsou kráceny a lze vložit i původní náboj. Tedy pokud by to někdo udělal, tak aby uzamčení nevydrželo. Bohužel se tím též zvětší (asi kus od kusu, jak byl pilník pilnej) závěrová vůle a výsledkem jsou občasné neodpaly. Řešení je prosté, flobka má pendrek tlaky, tedy vrtačka, závitník M3 šroubek s válcovou hlavou a pilníček. Krásně se tím vymezí závěrová vůle, hlavička na zamykání dostačuje a když se to vymačká, snadno se to vymění.
Dosaženo 100% spolehlivosti, patronky se i lépe vytahují, protože nemají nafouklé dno atd."

-Mě tedy odpaluje spolehlivě.. Závěrový válec mám dělený na dva kusy a je mezi nimi jakási pružina, takže při otevření komory se tyto dva válce od sebe vzdálí a jakoby není možné skrze tento prstor vstrčit například LR do komory. Ovšem při troše snahy to lze (ale LR tam já nedávám) a navíc při zamknutí náboje dojde ke sražení obou válců na sraz a vše je opět napevno, ani nemám vydutá dna patronek.. toto, myslím, funguje dobře..
nebo mohl bys mi, prosím, to nějka upřesnit?
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od pelanj » 22 říj 2013 12:20

Mě přišla nějaká s nápisem Phönix (Model 6A), na pouzdru závěru je šína 11 mm a už je na ní i puškohled Tasco 3-9x20 (levný šuntík:) Zkušenosti se střelbou zatím žádné. Pažba přišla docela omlácená (to jsem čekal), ale to, že upadne muška, to jsem nečekal - byla nejspíš jenom přilepená oboustrannou páskou. Tak jsem ji tam lípnul provizorně zpět. S hlavní se asi něco dělalo, jelikož je vpředu rybina na mušku, ale uhnutá na stranu (byla schovaná pod přilepenou muškou). Tipoval bych to na zkracování komory. Jinak přišla s dost zapraseným vývrtem, po vypucování kartáčem OK. Mám z toho trošku smíšené pocity, ale uvidíme, jak bude střílet:)
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od kentan » 22 říj 2013 12:51

No mě to zamyká jednoduše základnou kliky do výřezu v pouzdře. Zadek toho soklíku byl vzatej kotoučem a nechaná jen malinká část. Tedy funkční (zamykací) část toho zubu výrazně zmenšená. A protože ta hrana původně nebyla rovná, ale mírně šikmá (podle toho, jak se to opotřebovalo, nebo sedly tolerance se dala klika dala zavřít vejš nebo níž), tak odbroušením a následným začištěním to získalo větší vůli, než bylo potřeba a občas funělo do ksichtu, nebo odpalovalo nespolehlivě (špičky - kuličky kupodivu oK). Hranu jsem srovnal do roviny (moc jsem se s tím nepatlal), soklik provrtlal M3 dírou, zašrouboval šroubek, hlavičku opiloval jak bylo třeba a zamyká se to přes ní.
Jestli máš jinej systém závěru, musíš si sám najít, kde je zvětšená vůle.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od pepan012345 » 22 říj 2013 13:39

ahaha, tak asi už chápu, jak jsi to myslel.. myslím, že takovouto situaci tam nemám... no, budu ještě špekulovat, jak to uschopnit k přesnější střelbě.. ale díky za info...
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od pelanj » 04 pro 2013 00:29

Tak střílí přesně, ale mám problémy s odpalem - odhadem půlka byly selhače - podle mě je bylo něco zatuhlého uvnitř závěru, tak jsem to prostříkl, rozhýbal a otisky na nábojnicích vypadaly hned o dost lépe. Puškohled jsem nastřelil nahrubo a tady je terč na 10 metrů - už nevím, jestli to byly 4 rány nebo 5.

Obrázek

Určitě by to šlo ještě lépe, ale kvůli častým selhačům nebyl moc čas to doladit. Nábojnice mi to vytahuje bezchybně. Takže puška u mě zůstane, jenom musím poladit ty odpaly. Přesnost na 10 metrů je pro mě naprosto vyhovující, jde to skoro na flek:)
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od kentan » 05 dub 2014 14:01

Jsem si dnes puštičku vyzkoušel na 23 metrů vstoje (delší to holt nešlo, díru do zdi mi udělat nedovolili) a výsledek je tedy. Je tam 20 direk. S normální muškou (místo perličky) a lepším střelcem by to asi bylo ještě lepší. Na rozdíl od jiných v nábojích žádný problém nevidím (až na cenu).
Na druhou stranu s malorajdou s otevřenými miřidly tohle předvedu na 50 :)
Přílohy
rehakovka2.jpg
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Re: Flobertka JGA 6mm R+R

Příspěvek od Péta » 04 kvě 2014 16:47

Tak jsem dnes prskal na 55m s 6 flob. kuličkama.Naklikáno jako u houfnice :shock: :D
Přílohy
04052014449.jpg
04052014448.jpg
Odpovědět