flobert vz. vzduchovka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Příspěvek od Neznalek » 21 srp 2007 13:14

Dik za odpovedi, ale REX L mi prijde maly, ackoli je opravdu krasny a bude asi docela presny (priznam na presnosti me zase tak moc nezalezi, hlavne trefit plechovku na cca. 10m). Jen mi opravdu prijde trochu maly, chtel bych vahu ta kolem mezi 800-1000g. Proste neco "poradneho" do ruky, ale o REXovi jsem take uvazoval je proste nadherny.


Arnie

Příspěvek od Arnie » 21 srp 2007 13:26

Silencer píše:Uh na nošení? To už musí mít větší energii když to po někom hodíš, než když na něj vystřelíš :D
No myslel jsem noseni v jinym vyznamu slova :) Proste se da vzit do kapsy a kdyz se najde neco do ceho se da strelit tak si do toho strelim. Na vyletech po honitbe se vzdycky neco najde :twisted: Tahat sebou Lovku, nebo neco podobnyho je blby.
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

2 Silencer

Příspěvek od Neznalek » 21 srp 2007 13:27

Uz je to tu zas, o jakem noseni to mluvite? Strilim jen pro zabavu. Za cely svuj zivot jsem zbran nepotreboval a myslim, ze pokud se nezmeni politicka situace tak potrebovat nebudu, nejsem paranoidni / jeste nikdy jsem se necitil tak nebezpecne abych uvazoval o zbrani.
Prave pro "bezpecnot" obsluhy uvazuji o plyvatkach, udela-li clovek chybu a nejdejbuh neco (zviratko) nebo cloveka trefi tak je velka sance ze to prezijou (nebo se k tomu nejak dostanou deti), s ostrou zbrani to je horsi a chybu muzu udelat vzdy.
CP99 mam jen proto ze je vahove nejpodobnejsi jako CZ83, kterou strili manzelka v praci cca. 2x do roka a pro nedostatecny trening ma problem nastrilet limit, proto jsme koupili CP99 na trening doma na dvore (resp. jsem ji presvedcil ze to mozna pomuze, chtel jsem si samozrejme taky pohrat, ale vypada to ze nejaky smysl to ma). Snad to pak bude lepsi a neprijde o osobni ohodoceni, navic se nebude zbrane tolik bat. PS: strili z pistole mnohem lepe nez ja, u pusky je to opacne. Nekupoval jsem vzduchovou pistol na noseni v pouzdre a obranu nejsem padlej na hlavu.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 21 srp 2007 13:40

Neznalek - klid ..to bylo na Arnieho :) (a ten už to taky uvedl na pravou míru)
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Neznalek
Příspěvky: 55
Registrován: 29 čer 2007 08:01

Příspěvek od Neznalek » 21 srp 2007 14:03

Jo to jsem taky uz pochopil a omlouvam se. No presto me rozciluje, kdyz na foru napr. o Flobertkach kde se nekdo pta na neco jineho to nakonec sklouzne k tomu zda je Flobertka nebo treba vzduchovka vhodna pro obranu ci strileni zviratek. To je jasne proste neni uz jenom proto, ze je to volne prodejna zbran.
Dekuji vsem co odpovedeli vecne. Diky ackoli stale nevim. Nespecham koupim si ji asi az na vanoce, takze mohu premyslet.
PetrikCZ
Příspěvky: 138
Registrován: 21 kvě 2007 09:42

Příspěvek od PetrikCZ » 21 srp 2007 14:48

Taky jsem dlouho uvažoval o Flobertce a jak jsem to rozebíral s kolegou v práci, tak ten to už psychicky nevydržel a koupil si jí. Ovšem po asi padesáti výstřelech ji prodal. Negativa převážily pozitiva (no spíš to nadšení)

PRO: dělá to ránu, je to hezký, je to těžký, člověk si připadá že drží "kvér" = nadšení
PROTI: je to nepřesný, dělá to moc kraválu (láká to sousedy a policii), má to houby sílu, má to drahý střelivo, je to drahý samo o sobě = zklamání

U mě zvítězil vzduch a jsem naprosto spokojený. Když jdeme s kámošema zablbnout se vzduchovkama a daří se mi u plechovek na 12m odstřelovat ty očka za které je věšíme, zatímco někteří přátelé se staršími modely jsou rádi, že trefí plechovku...tak to prostě potěší ;)
Slávia 631 (diopter Aeron) + TAU 7 + Vostok ИЖ-38 + Lov 21
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 22 zář 2008 17:36

Sifonofku či Flobertku (a jakou 4 nebo 6) ?


Odpověď je jednoduchá: obojí !
Zbraní není doma nikdy dost.
Pak si prostě jen sáhneš po tom, nač máš právě náladu: fetišismus na revolvery (Flobert jedině v interiéru, nejlépe u rezonujících plechových vrat - venku rána zeslábne, je to zklamání.) nebo na skutečně dodopravdicky kopající pistoli. Taky doporučuju vyzkoušet opakovačky vz.47, je až nečekané, kolik lidí jejich charizma chytne.


A souhlasím s ostatními: na rozdíl od silných zbraní - zde i když uděláte chybu, skončí to modřinou a ne prostřelenými střevy a dekádou za mřížemi za usmrcení z nedbalosti.
bloodbath
Příspěvky: 1
Registrován: 26 říj 2013 19:00

Re:

Příspěvek od bloodbath » 26 říj 2013 19:09

PB píše:no promin ale jestli by se mi chtelo u floberta davat 2kc za jeden vystrel- to bych musel byt padly na hlavu a jeste za 7,5J . vzduchovka ma 2x tolik
jo no ale u vzduchove pistole na Co2 ja mam pistol silu to ma 2j z 10 metru to rozbije dlažebni sklenenou kostku sklinku od piva atd velmi presna ale plechovku treba od jahod z plechu to udela jenom dulek to us neprostreli takovou silu to nemam a ta flobertka by me zajimalo když to ma 7,5j a ta moje jen 2j tak by to uz mela rozbit tak podle me je lepsi ale nevim jaka ta flobertka dela ranu jak mega petarda pri vistrelu nebo menci ranu ?. diky. :roll:
Odpovědět