Flobert naboje RWS cal. 6mm

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

pparatkoo

Re: Flobert náboje RWS cal. 6mm

Příspěvek od pparatkoo » 11 čer 2016 14:03

Stejně mi to přijde zvláštní.Delší hylzna,těžší střela,dvojnásobný výkon a nižší tlak.
No zkusim si o tom ještě něco přečíst na netu. Ale jestli je to pravda tak jsem rád že jsem zas o něco chytřejší :)
A omlouvám se za OT

Blaf

Příspěvek od Blaf » 15 zář 2016 10:26

Mimochodem, mel nekdo moznost vysledovat, jestli ma absence rantlu u RWS nejaky vliv na presnost?
kesi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 22 říj 2018 16:44

Podle mě to není poznat, projeví se hlavně rozdílné množství zápalné slože (pokud tak o tom mohu mluvit), střely s kuličkou jsou přesnější (datum příspěvku je mi znám) 😀

Dnes jsem vystřílel krabičku vlašáků (100) se špičkou a všechny se odpálí na první dobrou 😀
RWS má nástřik zápalky přejmě úplně u kraje. Ze stejného množství 100 ran RWS bylo 20 selhání a asi 5 úplných selhačů, ani na třetí pokus nevystřelí. Stříleno Fox Special 6mm.
A jsou extrémně předražený!
FOX Special 200 cal. 6 mm
Lucky80pet

Příspěvek od Lucky80pet » 11 pro 2018 02:08

Zdravím,
taky mám zkušenosti se střelivem RWS.
Konkrétně teď se zbraní TOZ-35-6mm fl. od Řeháků.
RWS náboje bere zbraň pěkně, jdou lehce zasunout
i se snadno vyhazují. Pro tuto pistoli ideální střelivo.
Přičemž při použití S&B jde náboj těžko dovnitř a jde
hůře natáhnout napínáček spouště.

Já jsem s RWSkama v této zbrani nadmíru spokojen.
Jinou zkušenost mám s Norincem JW-15, tam RWSka
puška nevyhodí a obtížně se vyndavají.
Dle mé zkušenosti záleží hodně na konkrétní zbrani.

Lukáš
therion

Příspěvek od therion » 06 bře 2019 10:32

RVS spitzkugeln jsou co si pamatuju nejpresnejsi z dostupnych 6mm/.22 naboju. Pokud chcete strilet na vetsi vzdalenosti , tak musi cenove hledisko stranou : )
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 06 bře 2019 11:46

kesi píše:
22 říj 2018 16:44
...Dnes jsem vystřílel krabičku vlašáků (100) se špičkou a všechny se odpálí na první dobrou 😀
.. Ze stejného množství 100 ran RWS bylo 20 selhání a asi 5 úplných selhačů, ani na třetí pokus nevystřelí. ...

Ten problém s odpalem je v tvrdosti materiu použitého na nábojnice:

U nábojů cal .22 Flobert cal .22 se špičkou z produkce S&B z Vlašimi je použit tak měkký mosazný plech, že se nábojnice po výstřelu nafouknou jako bačkora. U nadkaliberních komor je pak další problém - to aby je člověk vytloukal kolíkem. Ale odpal je spolehlivý... ! Někdy mi je zápalník u mého Turka dokonce prosekne... :mrgreen:

Naproti tomu náboje S&B cal. 6 mm ME - Flobert SHORT s kuličkou jsou z tvrdého Ms plechu. Selhávají pravidelně 1 až 2 ks z 10. :twisted:

No a náboje RWS cal. 6mm mají zřejmě také velmi tvrdý plech... ! :idea:
pavel3430

Příspěvek od pavel3430 » 29 dub 2019 14:08

Jim píše:
05 čer 2016 17:47
Flobertky mají zásobník? Nedovedu si představit, jak by vypadal a fungoval. Pokud jsem měl co do činění s flobertkami, vždy byly jednoranné.
florbert zásobník mají...já mám novou malorážku upravenou na florbert ve stylu vojenské vzduchovky (je to náhražka německého mausera)...ty zásobníky se dají upravit na florbert náboje
pavel3430

Příspěvek od pavel3430 » 29 dub 2019 14:28

Albert 22 píše:
06 bře 2019 11:46
kesi píše:
22 říj 2018 16:44
...Dnes jsem vystřílel krabičku vlašáků (100) se špičkou a všechny se odpálí na první dobrou 😀
.. Ze stejného množství 100 ran RWS bylo 20 selhání a asi 5 úplných selhačů, ani na třetí pokus nevystřelí. ...

Ten problém s odpalem je v tvrdosti materiu použitého na nábojnice:

U nábojů cal .22 Flobert cal .22 se špičkou z produkce S&B z Vlašimi je použit tak měkký mosazný plech, že se nábojnice po výstřelu nafouknou jako bačkora. U nadkaliberních komor je pak další problém - to aby je člověk vytloukal kolíkem. Ale odpal je spolehlivý... ! Někdy mi je zápalník u mého Turka dokonce prosekne... :mrgreen:

Naproti tomu náboje S&B cal. 6 mm ME - Flobert SHORT s kuličkou jsou z tvrdého Ms plechu. Selhávají pravidelně 1 až 2 ks z 10. :twisted:

No a náboje RWS cal. 6mm mají zřejmě také velmi tvrdý plech... ! :idea:
střílím hodně často a používám pouze a výhradně náboje 6mm SELLIER A BELLOT-špičky i kuličky....za poslední 4 měsíce jsem vystřelit 1500 nábojů a vždycky bez problémů,ani jeden náboj neselhal...podle mě záleží na zbrani,já mám upravenou malorážku,ve vojenskym stylu- norinco JW25-proto si myslím,že náboje když začnou selhávat,tak že nevystřelí,tak je to podle mě pouze špatnou zbraní....četl jsem hodně článků a vždycky,když někdo psal proč náboje občas selhávají když má novou zbran,tak se pokaždé ukázalo,že bylo stříleno z krátké zbraně,pistole,revolvery,atd.....sem si až skoro jistý,že krátké zbraně ve florbertu jsou prostě špatný.....jak říkám,1500 nábojů a žádný nikdy neselhal,ve zbrani norinco JW25
Albert 22

Příspěvek od Albert 22 » 01 kvě 2019 12:03

pavel3430 píše:
29 dub 2019 14:28
... že nevystřelí,tak je to podle mě pouze špatnou zbraní....
Už se to ve zdejších fórech o flobertkách několikrát probíralo!

Není to problém v účinnosti zápalné třaskavé směsi nábojniček, ale čistě mechanická záležitost – spočívající v rozdílné tvrdosti mosazného plechu nábojniček. A pochopitelně zde potom záleží na přesném vyvážení hmotnosti a kinetické energii zápalníkové jehly a proti ní působící síly pružiny u různých typů zbraní.

U dlouhých flobertek např. NORINCO (oproti pistolím a revolverům) je hmotnost zápalníkové jehly v závěru mnohonásobně větší, rovněž kinetická energie, proto nedochází k problémům při odpálení.

U flobertových revolverů Zoraki (… a možná i některých pistolí) je hmotnost zápalníkové jehly (pos.1240) velmi malá a kinetická energie udělená jí úderníkem je tak akorát na hranici na odpálení těch tvrdších Flobert nábojů cal.6mm ME a RWS. Kdežto u měkkých nábojnic cal .22 Flobert cal .22 se špičkou a poplašňákových START 6mm mi to občas dokonce prosekne i dno nábojničky…
Revolver Zoraki R1 (EN) - 6.jpg
Naskýtá se otázka, proč náš výrobce SELLIER & BELLOT ve Vlašimi používá pro flobertové náboje mosazný plech rozdílné kvality a tvrdosti? Zřejmě jsou to jen záležitosti tradicí a zaběhaných výrobních linek monopolního výrobce, se kterými zřejmě nikdo nehne…
Odpovědět