Five-seven

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

beng

Five-seven

Příspěvek od beng » 21 lis 2005 18:59

Ma nieto skusenosti stimto gunom


...

Příspěvek od ... » 21 lis 2005 20:39

http://world.guns.ru/handguns/hg18-e.htm

..kdyz si to prectes(prelozis)pochopis ;)
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 22 lis 2005 08:50

Příští vydání Zbraně a náboje má přinést recenzi na tento zázrak a postrach teroristů co údajně prostřelí kevralovou vestu na 140 m. Jsem zvědavý až to bude v ruce držet terorista.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 22 lis 2005 09:03

Páni neprechválte! Tento náboj a útočná puška naň ( americká P90 ) bol zastaralý už v dobe uvedenia. Prekonal ho náboj 224 BOZ, čo je zúžená nábojnica 40SW na strelu 223 REM . A váš prechválený belgičan bol prekonaný aj dvoma českými výrobcami f. LIBRA a PICRA, ale vďaka lobby a obmedzení zakázaného streliva sa im nepodarilo náboje štandartizovať.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 22 lis 2005 09:48

Řekl bych, že Ing. Libra se svým nábojem 9 mm Prabellum, schopným prostřelit víc než jádrované provedení 7,62x39 překonal všechny průbojné střely, co byly kdy vynalezeny (dovedete si představit, co by vzniklo, kdyby se stejně konstruovaná střela osadila třeba na 7,92 mm Mauser :shock: ? Vznkl by největší postrach pancéřované bojové techniky od té doby, co Němci vymysleli Panzerfausty :wink: ). Ale jinak si nemyslím, že by ten náboj byl tak zoufale zastaralý, už jen proto, jak si ho všichni chválí se mi to nezdá možné, anavíc není nijak starý (r. 95???)...
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 22 lis 2005 10:14

Moje poznámka byla myšlena s nadsázkou k výkonu Five-seven a pan Libra už zkonstruoval i náboj do pušky a vím, že tady není střelnice, která by mu ho tam dovolila zkoušet.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 22 lis 2005 10:47

Videl som strelivo LIBRA SNAIL, aj foto ako prestrelilo 30 mm vrstvené sklo. Ale pôvodne som myslel na náboje z nafúknutého HORNET-u a náboj 9 luger zaškrtený na 223 .
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 22 lis 2005 10:55

Že nenašel místo, kde to zkoušet, to mě nijak nepřekvapuje, mít v záchytném valu skrz naskrz díry, z toho nikdo nemá radost 8) . Ale je fakt, že taková supermunice by v rukou teroristů mohla nadělat dost velké škody na balistických ochranách jednotek KFOR... Mimochodem, střelivo Libra SNAIL se do rukou teroristů málem dostalo. Byla o tom relativně nedávno reportáž v Na vlastní oči. Došlo k tomu zhruba takto: MV ČR si u Ing. Libry v podstatě objednalo novou průbojnou munici. Ing. Libra vymyslel nejlepší průbojný náboj na světě a finančně se tím zruinoval tak, že zachránit ho mohla jen státní nebo jiná, srovnatelně velká zakázka. V této situaci mu MV oznámilo, že si svůj vynález může strčit za klobouk, protože bohužel nemají zájem (o to, co prakticky sami iniciovali :roll: :twisted: :evil: ). Nelze se myslím divit, že moc nechybělo, aby Ing. Libra prodal veškteré zásoby tohoto ďábelského střeliva buď přímo Al Kájdě (za 50 USD/ ks :shock: , což je na náboj 9 mm Para velmi slušná cena :wink: ), nebo odprodal patentová práva jakési ukrajinské zbrojovce, u níž se spolupráce s teroristy dá celkem očekávat. Pokud je mi známo, tak ty kšefty nějak nedopadly, stejně jako několik trestních stíhání s nimi souvisejících...
Zajímavé informace o výkonu, pokud by někdo měl něco dalšího konkrétního k vývoji tohoto, podle mého názoru velmi zajímavého případu, nebo k výkonu této rovněž zajímavé munice, byly bych rád, kdyby se podělil o informace.
Mým snem je získat aspoň jeden SNAIL do sbírky, ale moc šancí nejspíš nemám :cry: . Tak aspoň budu tiše závidět tomu, kdo ho alespoň viděl na vlastní bulvy 8) .
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 22 lis 2005 11:22

Slim Jim píše:Že nenašel místo, kde to zkoušet, to mě nijak nepřekvapuje, mít v záchytném valu skrz naskrz díry, z toho nikdo nemá radost 8) . Ale je fakt, že taková supermunice by v rukou teroristů mohla nadělat dost velké škody na balistických ochranách jednotek KFOR... Mimochodem, střelivo Libra SNAIL se do rukou teroristů málem dostalo. Byla o tom relativně nedávno reportáž v Na vlastní oči. Došlo k tomu zhruba takto: MV ČR si u Ing. Libry v podstatě objednalo novou průbojnou munici. Ing. Libra vymyslel nejlepší průbojný náboj na světě a finančně se tím zruinoval tak, že zachránit ho mohla jen státní nebo jiná, srovnatelně velká zakázka. V této situaci mu MV oznámilo, že si svůj vynález může strčit za klobouk, protože bohužel nemají zájem (o to, co prakticky sami iniciovali :roll: :twisted: :evil: ). Nelze se myslím divit, že moc nechybělo, aby Ing. Libra prodal veškteré zásoby tohoto ďábelského střeliva buď přímo Al Kájdě (za 50 USD/ ks :shock: , což je na náboj 9 mm Para velmi slušná cena :wink: ), nebo odprodal patentová práva jakési ukrajinské zbrojovce, u níž se spolupráce s teroristy dá celkem očekávat. Pokud je mi známo, tak ty kšefty nějak nedopadly, stejně jako několik trestních stíhání s nimi souvisejících...
Zajímavé informace o výkonu, pokud by někdo měl něco dalšího konkrétního k vývoji tohoto, podle mého názoru velmi zajímavého případu, nebo k výkonu této rovněž zajímavé munice, byly bych rád, kdyby se podělil o informace.
Mým snem je získat aspoň jeden SNAIL do sbírky, ale moc šancí nejspíš nemám :cry: . Tak aspoň budu tiše závidět tomu, kdo ho alespoň viděl na vlastní bulvy 8) .
Ta reportáž v televizi byla dost zkreslená podle toho co vím já. Neznám se osobně s panem Librou jen jsem poznal pár lidí co ho znají, mimochodem chovám k němu úctu a je škoda, že kolem tak šikovného člověka je tolik mlhy a páry. Vymyslet něco tak geniálního a jednoduchého a pak se k němu všichni otočí zády, to musí hodně nasrat. Viděl jsem jednu kulku po deformaci k samotnému náboji jsem se nedostal. Jen vím, že Rusové vytvořili napodobeninu( ukradnou úplně všechno viz. historie) ale jejich náboj se nedostal ani na 60% výkonu p.Libry. Holt český zlatý ručičky....
Mimochodem se proti Snailu dá bránit ale to ví jen tvůrce jak.
MESSER

Příspěvek od MESSER » 22 lis 2005 11:30

Napíšte niekto,aspoň ako to funguje. Je to wolfrám ? Je to tvarom ? Je to rýchlosťou ?
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 22 lis 2005 11:36

Zdenek píše:
Slim Jim píše:Že nenašel místo, kde to zkoušet, to mě nijak nepřekvapuje, mít v záchytném valu skrz naskrz díry, z toho nikdo nemá radost 8) . Ale je fakt, že taková supermunice by v rukou teroristů mohla nadělat dost velké škody na balistických ochranách jednotek KFOR... Mimochodem, střelivo Libra SNAIL se do rukou teroristů málem dostalo. Byla o tom relativně nedávno reportáž v Na vlastní oči. Došlo k tomu zhruba takto: MV ČR si u Ing. Libry v podstatě objednalo novou průbojnou munici. Ing. Libra vymyslel nejlepší průbojný náboj na světě a finančně se tím zruinoval tak, že zachránit ho mohla jen státní nebo jiná, srovnatelně velká zakázka. V této situaci mu MV oznámilo, že si svůj vynález může strčit za klobouk, protože bohužel nemají zájem (o to, co prakticky sami iniciovali :roll: :twisted: :evil: ). Nelze se myslím divit, že moc nechybělo, aby Ing. Libra prodal veškteré zásoby tohoto ďábelského střeliva buď přímo Al Kájdě (za 50 USD/ ks :shock: , což je na náboj 9 mm Para velmi slušná cena :wink: ), nebo odprodal patentová práva jakési ukrajinské zbrojovce, u níž se spolupráce s teroristy dá celkem očekávat. Pokud je mi známo, tak ty kšefty nějak nedopadly, stejně jako několik trestních stíhání s nimi souvisejících...
Zajímavé informace o výkonu, pokud by někdo měl něco dalšího konkrétního k vývoji tohoto, podle mého názoru velmi zajímavého případu, nebo k výkonu této rovněž zajímavé munice, byly bych rád, kdyby se podělil o informace.
Mým snem je získat aspoň jeden SNAIL do sbírky, ale moc šancí nejspíš nemám :cry: . Tak aspoň budu tiše závidět tomu, kdo ho alespoň viděl na vlastní bulvy 8) .
1)...jejich náboj se nedostal ani na 60% výkonu p.Libry. Holt český zlatý ručičky....
2) Mimochodem se proti Snailu dá bránit ale to ví jen tvůrce jak.
Ad 1) Dobře jim tak :twisted:
Ad 2) Doufám, že si to nechá pro sebe, aby se svět balistické ochrany zase měl nějakou dobu před čím třást :wink:
Jinak naprosto souhlsím s tím, že je nehorázná ostuda, když u nás krachujou lidi, co by v USA nebo v Izraeli vydělali miliardy, a to jen proto, že jsou moc slušní na to, aby se vykašlali na svou milovanou vlast, navzodry tomu, že vlast se na ně vykašlala už dávno :evil:
nespavec

Libra Snail

Příspěvek od nespavec » 22 lis 2005 14:03

Ten pořad jsem viděl.Myslím,že vojáci i policajti se toho náboje hlavně strašně lekli.Účinek je prostě fascinující.Jenže tím to nekončí.Kdyby totiž Libru nesejmuli tím,že se k němu přestali hlásit,měli by fůru starostí s vysvětlováním,k čemu jsou teď ty drahé neprůstřelné vesty,neprůstřelné přilby,neprůstřelné štíty a bůhvíco ještě.V pořadu se vyjádřil nějaký důstojník ve smyslu,že od teď nemá balistická ochrana žádnou cenu.Ukázalo by se,že desítky milionů ze státního rozpočtu se vycamraly nanic.A přesto,že to nikdo nemohl dopředu odhadnout,byl by to zase takový skandál a ostuda,že by to pár lidí určitě odneslo.Tak udělali jediné možné,co se jim zatím vždycky osvědčilo: nechali to vyhnít.To se jim bohatě vyplatilo,protože vydušený Libra nemohl vlastně už udělat nic jiného,než to,z čeho ho tak slavně usvědčili.Tím vynález Snailu odsunuli do říše mýtů a legend a hlavně získali spoustu času,než se masově rozšíří.
Viděl jsem jen ten pořad a fotky v časopisu,ale pricip si představuju takhle:Průbojné jádro z tvrdého materiálu je obaleno lehkým kovem(hliník nebo jeho slitina),povrch mi připadal jako eloxovaný,to by mohlo sloužit proti otěru v hlavni,možná je i potažený teflonem.Na střele je vidět po obvodu hluboký zápich,může mít i dva za sebou.Tím by vznikly jakoby vodicí kroužky a zápichy zlepšují využití tlaku plynů.Střela bude velmi lehká( v článku bylo snad něco kolem 3g) a tím bude mít vysokou rychlost.Materiál jádra nedokážu odhadnout,ale důležitý bude i tvar.Celý úspěch je zřejmě v maximálním sladění a dokonalém využití všech činitelů včetně laborace prachu v náboji.Takhle nějak si to představuju já.
..xXx..

Příspěvek od ..xXx.. » 22 lis 2005 16:17

MESSER píše:Páni neprechválte! Tento náboj a útočná puška naň ( americká P90 ) bol zastaralý už v dobe uvedenia. Prekonal ho náboj 224 BOZ, čo je zúžená nábojnica 40SW na strelu 223 REM . A váš prechválený belgičan bol prekonaný aj dvoma českými výrobcami f. LIBRA a PICRA, ale vďaka lobby a obmedzení zakázaného streliva sa im nepodarilo náboje štandartizovať.
FN P90 neni americka :roll: Je belgicka..

http://world.guns.ru/smg/smg13-e.htm
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 22 lis 2005 17:31

Ještě takový dovětek:
Pro představu jako vypadá Snail. V kulce je hřeb nebo trn, držel jsem to v ruce a už byla dost poničená, jaké jsou to materiály také nevím a ani jsem se neptal. Jde z toho strach.
Pro zkoušku náboje byla vyčleněna policií jedna kevralová neprůstřelná helma asi URNY no a test dopadl tak, že kulka jednou stranou vletěla a druhou vyletěla. Helma za 60.000Kč byla pryč. To byl jeden z argumentů, proč tyto náboje nechce naše policie, kulka by mohla proletět loupežníkem a trefit nevinné v okolí.
Naše armáda dostala také určité množství na zkoušku. V jedné nejmenované zahraniční misi, je tam písek a hodně sluníčka se blblo tak dalece, že pistolový náboj Snail prostřelil lehce obrněný transportér té největší a nejudatnější armády světa, z čehož byl průser řešený na úrovni ambasád. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Ale ti amíci z toho byli pěkně vytřepaní.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 lis 2005 17:41

Zdenek píše: že pistolový náboj Snail prostřelil lehce obrněný transportér té největší a nejudatnější armády světa, z čehož byl průser řešený na úrovni ambasád. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Ale ti amíci z toho byli pěkně vytřepaní.
Promin ale to se mi zda opravdu hodne pritazene za vlasy :roll:
Odpovědět