FIOCCHI FMJTC 9mm Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

FIOCCHI FMJTC 9mm Luger

Příspěvek od cmk » 22 lis 2005 16:07

V ceniku na www.supra.cz jsem nasel tyhle naboje, maji podoznaceni "combat". Jelikoz ted dost silne vybiram naboje pro osobni ochranu, uvazuju o vsem moznem. Rekneme, ze jako zaklad jsou klasicka FMJ (celoplaste) od S&B (to co asi vetsina 9karu strili na strelnici), jejich tvar je jakysi do spicky zakulaceny kuzel. Pak uvazuju o poloplastich, ale u tech neni uplne jednoznacne,ze to pravne nejsou naboje "s vyssim ranivym efektem" a navic poloplaste od S&B zase o tolik lepsi vlastnosti nez cloplaste nemaji. Takze zatim nic vhodneho na obranu. Jednim bezpecnostnim odbornikem mi byly doporuceny nanaboje LAPUA CEPP SUPER, jenze ty stojej 16 Kc/ks a ja bych tim chtel obcas i strilet, abych je mel "v ruce". Ty maji tvar trochu jinak zkulaceneho kuzele s plochou az dokonce mirne dovnitr prohlou spickou. No a dneska jsem prave koukal na ty FIOCCHI. Ty stojej 6Kc/ks, jsou to celoplaste,je to jaksi neprohnuty (rovny) kuzel, ale ne uplne do spicky, nybrz je tam jakasi plosinka (viz obrazek). Muj dotaz zni - co vy kdo na to? Bude to vhodny naboj na ochranu? (Prosim - nedoporucujte mi EFMJ, chapu, ze jsou to naprosto super naboje, ale u nich uz jejich pouziti pro obranu neni "nejiste", u nich uz je jiste, ze je o naboje s vyssim ranivym efektem).
Přílohy
fmjtc.JPG
fmjtc.JPG (7.81 KiB) Zobrazeno 4537 x


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: FIOCCHI FMJTC 9mm Luger

Příspěvek od Andy » 22 lis 2005 16:26

cmk píše: Jednim bezpecnostnim odbornikem mi byly doporuceny nanaboje LAPUA CEPP SUPER, jenze ty stojej 16 Kc/ks a ja bych tim chtel obcas i strilet, abych je mel "v ruce". Ty maji tvar trochu jinak zkulaceneho kuzele s plochou az dokonce mirne dovnitr prohlou spickou.

Prosim - nedoporucujte mi EFMJ, chapu, ze jsou to naprosto super naboje, ale u nich uz jejich pouziti pro obranu neni "nejiste", u nich uz je jiste, ze je o naboje s vyssim ranivym efektem).
CEPPy a EFMJ jsou co do ranivosti na velmi podobne urovni. Tedy nechapu proc na jedne strane chces nosit CEPPy a na druhe nechces EFMJ.

Dale pak je nesmysl s takovou munici trenovat, jelikoz je jak si sam uvedl draha... a pritom leta temer stejne jako FMJ. Pri sebeobrane na 25m stejne strilet zcela jiste nebudes. Jednou si munici na noseni proste vyzkousis... a hotovo. Na co to dal strilet?
nespavec

FIOCCHI FMJTC 9mm Luger

Příspěvek od nespavec » 22 lis 2005 16:35

Fiocchi Combat znám důvěrně,jsou to dost silné náboje,které se vyznačují spíš větším průbojným účinkem.Nedeformují se skoro nijak,srovnatelně s vlašimskými ogivály 7.5 g.Trochu se splácnou z boku.Na obranu proto nejsou vhodné.Daleko lepší jsou ty S&B polopláště.Z pohledu zákona je to povolené provedení a deformují se rozhodně líp.Lapua je dost drahá a u ní bych se právě bál polemiky ohledně provedení.Jinak od Fiocchi jsou dobré teflonované bezpláště s gas checkem.Mají vyšší energii a deformaci slušnou.Testoval jsem jen balíky novin.
Ondra

Příspěvek od Ondra » 22 lis 2005 17:22

Panove jen k tomu zakonu-pokud se nemylim tak veskere strelivo na nasem trhu musi projit st. zkusebnou streliva(nebo jak)jinak by se na nasem trhu nesmelo prodavat ze?Tudiz bych se vice nestaral o pravni otazku veci ohledne pouziti pistoloveho streliva na obranu(koneckoncu na sport strelbu mi je neco z plochou spickou spise k minusu)===veskera tato munice je vhodna jen pro sebeobranu diky sve nevhodnosti ke sport strelbe.Takze na co jineho by byla?(dobra otazka pro zakonodarce a pripadneho soudce ;-) )Lov asi sotva a o pouzivani puskove munice tu rec neni(To je myslim neco trochu jineho...))
nespavec

FIOCCHI FMJTC 9mm Luger

Příspěvek od nespavec » 22 lis 2005 18:21

[quote="Ondra"]Panove jen k tomu zakonu-pokud se nemylim tak veskere strelivo na nasem trhu musi projit st. zkusebnou streliva(nebo jak)jinak by se na nasem trhu nesmelo prodavat ze?Tudiz bych se vice nestaral o pravni otazku veci ohledne pouziti pistoloveho streliva na obranu(koneckoncu na sport strelbu mi je neco z plochou spickou spise k minusu)===veskera tato munice je vhodna jen pro sebeobranu diky sve nevhodnosti ke sport strelbe.Takze na co jineho by byla?(dobra otazka pro zakonodarce a pripadneho soudce ;-) )Lov asi sotva a o pouzivani puskove munice tu rec neni(To je myslim neco trochu jineho...))[/quote]

Tak tohle je příspěvek s potenciálem založit flame nejmíň o dvou věcech najednou.Na to ale nemám chuť ani čas,takže se sám za sebe vyjádřím k (ne)vhodnosti střely s plochou špičkou pro sportovní střelbu.
Jestli má být cílem sportovní střelby vysoká přesnost zásahů,osvědčily se mi na to v ráži 9x19 S&B Subsonic na 25m a Fiocchi Combat na 25m a 50 m líp,než ogivály 7,5g a 8g z Vlašimi.Oba mají plochou špičku.V ráži 357 Mag a 38 Special jsem vždy nastřílel přesněji s poloplášti,které mají výrazně plošší špičku,než s celoplášti.Totéž 38Spec Wadcutter,který má také vepředu cosi velmi podobného plošce.Zaslechl jsem,že i jiní střelci Wadcutter používají pro údajnou vyšší přesnost:-)
Ondra

Příspěvek od Ondra » 22 lis 2005 18:53

Promin ja nechtel kritizovat ty ci ony strely ale spise poukazat na tu debatu ohledne legalnosti a pouzitelnosti!
nespavec

O nic nejde

Příspěvek od nespavec » 22 lis 2005 19:02

Mně se za nic neomlouvej,píšeš svůj názor,jako já:-)
Návštěvník

Pro nespavce

Příspěvek od Návštěvník » 22 lis 2005 20:11

Ty moc myslíš, nezlob se. To, že něco má logiku, neznamená, že to má oporu v zákoně. Za prvé, ne všechno střelivo v ČR prochází zkušebnou, existuje střelivo, které ti prodají jen na výjimku, víš? Za druhé, zkušebnou projde třeba náboj do lovecké kulovnice a ten je zrovna v provedení se zvýšenou ranivostí a na obranu ho použít nesmíš.

Asi tolik k tvé "logice" sorry - ale tohle se ti nepovedlo. Vždy když někoho střelíš, bude se řešit, zda to bylo legálně, zda v sebeobraně, zda to nebylo nepřiměřené, a může dojít i na to, zda jsi neporušil zákon použitím střeliva se zvýšenou ranivostí. To, že je na krabičce CIP, ti nepomůže vůbec nijak.
nespavec

Re: Pro nespavce

Příspěvek od nespavec » 22 lis 2005 20:23

Anonymous píše:Ty moc myslíš, nezlob se. To, že něco má logiku, neznamená, že to má oporu v zákoně. Za prvé, ne všechno střelivo v ČR prochází zkušebnou, existuje střelivo, které ti prodají jen na výjimku, víš? Za druhé, zkušebnou projde třeba náboj do lovecké kulovnice a ten je zrovna v provedení se zvýšenou ranivostí a na obranu ho použít nesmíš.

Asi tolik k tvé "logice" sorry - ale tohle se ti nepovedlo. Vždy když někoho střelíš, bude se řešit, zda to bylo legálně, zda v sebeobraně, zda to nebylo nepřiměřené, a může dojít i na to, zda jsi neporušil zákon použitím střeliva se zvýšenou ranivostí. To, že je na krabičce CIP, ti nepomůže vůbec nijak.
Jestli jsi to skutečně adresoval mně,tak si prosím tě přečti pořádně,kdo ten příspěvek,na který reaguješ,ve skutečnosti napsal.Fakt jsem nečekal,že mě tohle téma ještě takhle pobaví:-)
Ondra

Příspěvek od Ondra » 24 lis 2005 18:19

Ty moc myslíš, nezlob se. To, že něco má logiku, neznamená, že to má oporu v zákoně. Za prvé, ne všechno střelivo v ČR prochází zkušebnou, existuje střelivo, které ti prodají jen na výjimku, víš? Za druhé, zkušebnou projde třeba náboj do lovecké kulovnice a ten je zrovna v provedení se zvýšenou ranivostí a na obranu ho použít nesmíš.



---Ano!V tomhle mas pravdu!Ale na strelivo prodejne na vyjimku musim tu vyjimku taky mit ze?A prece jen loveckou kulovnici se na ulici branit nebudu...Tudiz munici kterou me na ZP sk E, prodaji muzu take pouzit!Munici"na vyjimku" a sk C by mi prodat ani nemeli.
Popisuji"normalni"sebeobranou situaci,nehledejte v tom zadny co by kdyby...
Odpovědět