Financni krize

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 06 led 2009 19:12

Alfonss píše:pro Childeatera od burana Alfonsse: No vidíš, a já si zrovna tento rok koupim auto, ale ještě nevim jestli si mám koupit naše, abych podporoval naši ekonomiku a vytrhl vás ufňukance se 14. platama a zlatejma padákama z krize (středního věku), nebo mám jít do japonce, abych udělal tržbu rejžožroutům. Poraď.... :wink:
Ono to máš dneska v podstatě buřt.
Automobilka už je jenom montovna. Když si koupíš rejži, podpoříš mě taky, neb spousta dílů dodávají čeští dodavatelé...ale paralelně s tím i Maďarsko, Polsko, Německo - samozřejmě trochu Japonsko, ale díky globalizaci se zisk z každého auta rozprskne po skoro celém světě. Když si koupíš Škodovku, podpoříš hlavně koncern VW, takže taky celá Evropa + polovina Asie.

Samosebou, abys někoho podpořil, musíš si auto koupit nové... ;-)


JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 06 led 2009 23:03

No to mně teda pos.rte ! Miliardáři se selbsmordují kvůli tomu, že rostou ceny akcií ! Fakt té krizi nějak přestávám rozumět ... :roll:

http://www.novinky.cz/clanek/158129-nem ... -vlak.html
V prohlášení, které vydala jeho rodina, se konstatuje, že Merckle spáchal sebevraždu v důsledku výrazných finančních ztrát způsobených paradoxně vzestupem akcií Volkswagenu, na jejichž pokles přitom sázel.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 06 led 2009 23:10

No, kdoví jak to bylo. Taky je možný, že rodině připadlo, že je dědek na tom světě nějak moc dlouho.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 06 led 2009 23:48

... a konečně měli nějaký uvěřitelný motiv pro sebevraždu :D Oni jinak miliardáři asi dobrovolně odcházejí ze života neradi...
Walther P99 AS cal. 9 mm L, ZKM 456 .22LR + Leapers 4-16x50 AO
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 19 bře 2009 03:02

Takže, pánové, krátké ohlédnutí.
Vypukla hysterie šrotovného v DE, AU.

Zde je možno zaregistrovat zajímavý progres velmi úzkého segmentu výroby aut, který na šrotovném tuze vyvařil.
Asi už víte, že šrotovné byla megapíčovina, pokud měla akcelerovat skomírající průmysl.
Fakt je takový, že šrotovné nakoplo velmi málo z cecku autoindustry. Škoda zaplesala, neboť Německo žebroní po Fabiích a dodací lhůta je 3měsíce (i v Čechách).
V praxi to znamená, že díky šrotovnému německý daňový poplatník udatně našlápl Korejce a Škodu Auto, neboť se prodávají jenom laciná pidiauta. Akce, která měla akcelerovat německý průmysl šla naprosto mimo, protože si nikdo nekupuje Mercedesy, ani BMW.
Uf uf.
Korejec chrochtá blahem, krize zůstává, američtí kolegové se smějí a my se propadáme hlouběji a hlouběji.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 19 bře 2009 21:48

Na SK je max. cena auta asi 750K a za to ťažko vydá BMW alebo "meďák". Neďaleko mojej práce je šrotovisko a je zaujímavé pozorovať aké kúsky tam občas donesú (a ešte zaujimavejšia je destruction derby :) ).
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Příspěvek od Spectre86 » 19 bře 2009 22:12

Amerika si riesi krizu po svojom, dnes sa rozhodli natlacit dalsieho 1,2 biliona USD na statne dlhopisy...srotovne je o nicom, zisk bude mat par ludi, co sa rozhodnu teraz nakupit, a ostatni to na daniach zaplatia.
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 23 bře 2009 20:03

To Alfons: Di do mazdy6 kombi, naše neber já už octavii taky nee a podpořím radši ty japonce když je ta krize :D
Odpovědět