Filmy a zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Věříte realičnosti zbraní ve filmech?

Ano, filmaři si už dávají pozor
2
1%
Liší se kousek od kousku
68
41%
Nereálná je většinou přesnost střelby
28
17%
Nereálná je většinou ranivost zbraní
20
12%
Nereálné je skoro všechno
48
29%
 
Celkem hlasů: 166
iMartin
Příspěvky: 30
Registrován: 15 kvě 2007 20:07
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iMartin » 04 bře 2008 23:40

Zdravím

Jelikož jsem na tomhle fóru nováček a nemám ještě ani zbroják, tak filmy a zbraně je asi jediný, k čemu bych mohl něco říct.

Docela častým trendem ve filmech je už několikrát zmiňovaná bezednost zásobníků, na kterou si jen málokterý filmař dává bacha, a jeden z mála filmů kde je kapacita zbraní vysoce reálná je podle mě film Kat (The Punisher), ale lepší je nezmiňovat se o tom, kolik toho hlavní hrdina filmu vydrží, a kolik toho unese, vzhledem k tomu, že na konci je zjevně vidět že podminoval parkoviště, kde bylo snad tisíc aut, náložema, o kterých se ve filmu zmínil, že jedna váží asi 3 kila (to když ji dával jednomu záporákovi do ruky, jak dlouho ji udrží aby nevybouchla).

Ještě by mezi takové filmy mohl patřit Terminátor (1, 2, 3), ale tam se mi taky několik věcí nezdálo, například ve dvojce jak měl Arnie tu lever-action brokovnici (nenapadá mě moc výstižný překlad ale myslím že každý ví o co jde), která byla moc krátká na to aby se do ní vešlo 8 nábojů.
Rotačák v tom filmu byl podle webu http://sniperweb.unas.cz (funguje v MSIE líp než ve Firefoxu) GE M134 upravený na kadenci 1700 střel za minutu, to je takový neobvyklý zpestření, takže tam bych chybu nehledal, ale v Terminátorovi 3, jak Arnold tentokrát střílel po policajtech z Browningu .30 cal, tak jak "spočítal" Rounds fired - 760 (z jeho terminátorskýho pohledu), to bych taky neřekl že bylo košer, nebo honička na dálnici ve dvojce, když T800, Sarah a John ujížděli v SWAT dodávce před T1000 ve vrtulníku, navzájem po sobě stříleli (M4 vs MP5K), vystříleli tunu nábojů jako obvykle a jedinou kulku koupila Sarah do nohy.
I přes to je tahle filmová série moje nejoblíbenější (nejen co se zbraní ve filmu týče, ale celkově)

Co se týče Matrixu, tak tomu se v nereálnosti jen tak něco nevyrovná ale přecijen je to trochu víc sci-fi takže tam by se to dalo překousnout (např. Dvojčata, když jeden z nich vystřílí asi 300 nábojů z H&K UMP45, bez přebíjení, ale přecijen jednou dojdou). Zato třeba jeden ze Smithových klonů, který v policejním autě po přebití zásobníku (takže nemohl mít náboj v komoře) vystřelil z Desert Eagla deset ran za sebou mě taky moc nenadchl. Ale celkem to není špatná filmová série.

Asi největší ******** jakou jsem kdy viděl, byl kompletně digitálně zpracovaný .. ne film, to by byla urážka, ale slátanina, s celkem okoukaným nápadem, nákaza virem v určitý oblasti, uzavření, karanténa, likvidace, a skupina lidí kteří jsou proti se zbraněma v ruce. Jednalo se o nějakou zaoceánskou loď či co, která byla tak digitálně nakreslená, až to bilo do očí, nic horšího jsem neviděl, bylo to jak vyplivnutý přímo z 3D maxu, a ta skupina lidí se snažila sestřelit armádní vrtulník, který tam přiletěl, asi půl hodiny bez přestávky do něj stříleli (MP5kou a podobně), vrtulník to samozřejmě celou dobu vydržel, a ze zbraní akorát šlehaly plameny (ani ty blbý nábojnice z nich myslim nevypadávaly).
Díky bohu že jsem neměl to "štěstí" viděl tu blbost celou, a naštěstí si ani nepamatuju jméno.

Ohledně válečných filmů, viděl jsem třeba Zachraňte vojína Ryana a Černý jestřáb sestřelen, to jsou oba dost kvalitní filmy podle reality, ve kterých je navíc vidět ta reálnější a horší strana války, ne žádný superhrdinové co sami postřílej stovky "zlejch lidí".


Samozřejmě, fimů se zbraněma jsem viděl víc než tyhle, ale tyhle jsou z mýho pohledu tak nějak nejvýraznější.



K příspěvku od uživatele Šéf, ten profil je můj, ale rozhodl jsem se používat tenhle, abych měl na všech fórech stejnou identitu, za což se administrátorovi a moderátorům moc omlouvám.


DeeM

Příspěvek od DeeM » 06 bře 2008 16:43

Áno, aj pre mňa je Terminátor to najlepšie, čo som kedy videl....len škodaže 4-té pokračovanie už bude asi o ničom...kdesi som čítal, kto by to mal točiť, tak to si viem predstaviť ten výsledný paskvil..... :(
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 06 bře 2008 17:19

Terminátora existují ještě další tři díly, ale jenom knižně. Mám je doma a jako námět je to super, ale záleží co s tím nakonec udělají.

Ještě k Rambovi 4. Ten frajer z SAS co šlápl na minu mi byl hrozně povědomý, až jsem si vzpomněl. Je to ten šéf vězení z Červeného trpaslíka, jak jsou tam v posledních dílech zavření Lister s Rimmerem - hodňák Ackerman. :lol:
Jo a kdo máme Ramba v knižní předloze, tak víme, že Rambo v prvním dílu zemře. :lol:

Jinak co mě na knihách a filmech dost točí jsou občas ty stupidní překlady.
Teď zrovna čtu jednu knihu a překladatel se snaží o "slangové" výrazy, takže hlavní postava střílí devítimilimetrem a nabíjí do něho parabelumy. :wink:
Dokáže to docela zkazit celkem dobrou knihu.
Jo a ještě jsem si vzpomněl na jinak dobrý film Olověná vesta (Full metal jacket).
Kua, ta olověná vesta, to je jako co? Ten film přece není o potápěčích.
Asi překlad celoplášťové střely, ale nedává mi to žádnou logiku.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
DeeM

Příspěvek od DeeM » 06 bře 2008 18:03

aj na Termáčovi v takejto verzii by som sa pobavil.... :lol:
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 06 bře 2008 18:44

Jo a kdo máme Ramba v knižní předloze, tak víme, že Rambo v prvním dílu zemře.
A tiež vieme že v knihe nebol taký ľudomil :) . Keby sa držali knižnej predlohy tak by to bol väčší masaker ako R4 :wink: .
vlčák

Příspěvek od vlčák » 06 bře 2008 20:58

Kubajzz - Full metal jacket - jasně , název filmu je označení střely , celokovový plášť - FMJ
- olovená vesta , je český výmysl , sice chápu, že ne všechny názvy se dají přeložit , ale když se koukám na některé názvy filmů , tak mám pocit že jim hráblo ... :lol:
Uživatelský avatar
Richit
Příspěvky: 92
Registrován: 01 lis 2007 14:50
Bydliště: SR Komárno

Příspěvek od Richit » 06 bře 2008 21:59

no keď do niekoho vyprázdnia celý zásobník, tak sa s menšou nadsázkou môžeme povedať, že má olovenú vestu, nie ? :D
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 10 bře 2008 07:27

Docela zajímavý taky je že v některých filmech hrdina střílí dvěma pistolema zaráz a nejenom že se trefí ale zůstane stát na místě jako by nic. Zkoušeli sme to na střelnici se dvěma devítkama v každé ruce a při střelbe "stereo"(ne obě za ráz, ale střídavě jedna a pak druhá) to na nás působilo jako pohon a tlačilo nás to dozadu dokud sme nenarazili na překážku za sebou nebo dedošly náboje. Takže na to pozor, až budete natáčet nějaké film tak bacha na reálnost.
A to že se ve filmech málo přebíjí bych neviděl jako nedostatek. Berme to zase z té strany že strávíme spoustu času tím že budeme sledovat jak střelci přebíjí, jak se jim třesou ruce, zásobníky padají po zemi atak dál. Takže já su pro střelbu bez přebíjení.
Nerez
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2008 07:51
Bydliště: okolí Olomouce

Příspěvek od Nerez » 28 kvě 2008 21:25

Můžete mi říct čím střílel Jimmy Street ve SWATu? To byl asi nějaky Glock s laserem a svítílnou co?
Hodně stará Slavia 620 4,5 mm
Slavia 631 Lux 4,5 mm+ Gamo 4x32
Walther P99 QA 9mm
CZ 75D compact 9mm
Kukurap
Příspěvky: 51
Registrován: 27 dub 2008 18:58

Příspěvek od Kukurap » 28 kvě 2008 21:47

No spíš 1911 s tactickou svítilnou, asi Kimber.
Uživatelský avatar
Panzer
Příspěvky: 33
Registrován: 16 črc 2007 21:12

Příspěvek od Panzer » 28 kvě 2008 22:10

vlčák píše:...sice chápu, že ne všechny názvy se dají přeložit , ale když se koukám na některé názvy filmů , tak mám pocit že jim hráblo ... :lol:
Preklad Full metal jacket je nič oproti perle, ktorú vyrobila jedna nemenovaná slovenská hlásateľka (už vymreté povolanie) za socializmu. Uvádzala myslím americký film v češtine s názvom Nevidomé hledí. Pochopila to po svojom a uviedla film ako Slepí pozerajú :D :D.
IŽ-75 5,45x18
Makarov PM
luigi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2008 22:00
Bydliště: Sudety

Příspěvek od luigi » 18 čer 2008 23:02

Klasika - Charles Bronson Death Wish 3 (Wildey .45),Clint Eastwood Dirty Harry (SW .44 mag),Belmondo "Le Proffesionel" (Python .357).
Také Alan Rickman Die Hard (HK P 7-jen tak se nevidí).
Ruské přísloví : co nejde silou,půjde ještě větší silou...
luigi
Příspěvky: 26
Registrován: 19 dub 2008 22:00
Bydliště: Sudety

Příspěvek od luigi » 18 čer 2008 23:06

Pro Nerez:
Los Angeleský týmy SWAT mají Kimber 1911.
Ruské přísloví : co nejde silou,půjde ještě větší silou...
BALISTIK
Příspěvky: 114
Registrován: 20 úno 2008 17:55
Bydliště: SVK

Příspěvek od BALISTIK » 19 čer 2008 05:19

A Stevo SEGAL klasika 1911 :twisted:
axelbond
Příspěvky: 33
Registrován: 02 kvě 2008 15:55

Příspěvek od axelbond » 19 čer 2008 19:45

Mám dotaz všem již dnes je znám film shooter a dotaz zní co myslíte, že měl hrdina filmu :lol: jako první použitou zbraň? Můj tip je R700
ale nevim jakej model a nevim jakou ráži a nepoznávám optiku. co vy?
Jinak ta další barret a pak Cheytac to je taky pěkná mrcha
Odpovědět