Filmy a zbrane

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Věříte realičnosti zbraní ve filmech?

Ano, filmaři si už dávají pozor
2
1%
Liší se kousek od kousku
68
41%
Nereálná je většinou přesnost střelby
28
17%
Nereálná je většinou ranivost zbraní
20
12%
Nereálné je skoro všechno
48
29%
 
Celkem hlasů: 166
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Příspěvek od Harquebusier » 03 bře 2008 16:44

J.Laser píše:Jeden ze skutečně vypadajících výstřelů jsem viděl ve westernu"Wyatt Earp" s Kurtem Russelem. Když jako malý kluk viděl opilce co se stříleli před hospodou kdesi na středozápadě. Oni po sobě vypálili několik ran aniž by se trefili až potom přibližně z jednoho metru jeden druhého střelil do přirození.Ten postižený padl do bláta a několik minut se kroutil na zemi a skučel a pak teprve zhasl.
Je to ta scéna, ve které na zasaženém po výstřelu hoří kabát? Nějak se nemůžu upamatovat, že by to koupil do rozkroku (tam střílela Sharon Stone v The Quick and the Dead...)

Mimochodem, Kurt Russel ve Wyattu Earpovi nehrál, asi jsi měl na mysli film Tombstone.


Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 03 bře 2008 18:20

Sakriš,vy se v tech filmech nějak vyznáte!Pro mě byl zatím nejlepší film SHOOTER-odstřelovač s Markem Walhbergem (nevím jak se to píše),Marka prý trénoval doopravdický odstřelovač :wink: Na mne ten film za působil pěkně :wink:
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 03 bře 2008 18:56

No popravdě na Shooterovy je zajímavá akorát ta úvodní scéna, jinak je film klasický klišé, člověka jež zradila Americká armáda se on vráti pod nálepkou amerického vlastenectví zachraňovat ameriku (pod saď to ještě vypada slibně) ,ale pak akce 1 proti milionu aneb "Rambo se nemá za co stydět" ten film srážej, předvídatelnej a od první třetiny začíná nudit.. Ctělo to místo 124 minut tak max 70.. Segal by se nemusel stydět ,ale Antoine Fuqua co natočil Training day jo....
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 03 bře 2008 19:13

Jo to by pak,ale nebylo akční...Prostě hodně filmů je jen vymyšlená a tím pádem většinou nerealistická,ale já si vždy říkám,že se to stát třeba někdy může :wink: Já vím,že je to většinou nemožné,ale dobře se s tím žije a na film se mě pak divá lépe :wink:
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 03 bře 2008 19:42

Akční ještě neznamená nuda, je dost akčních filmů který maj dobrej neklišovitej děj, dobrou kameru jsou svižný, nepředvídatelný a nenudí.. Co se týká té nereálnosti mám na mysli pouze to americké klišé ve stylu Ramba, trapnost a předvídatelná nuda, 1 správnej američan to sám všem nandá. Proč ne ,ale chce to myšlenku, ale to je nemoc hodně filmů. Ten film má dobrej potenciál a tohle ho rozhodně kazí .. Zkus Bourne trilogy jen tak pro začátek a rozdíl pochopíš ... Jako B-čko byl shooter dobrej, ale stoprocentní to nebylo, filmy nemůžes omlouvat tím, že řekneš že jsou akční ....
No a jestli můžu doporučit jako filmy (a zbraně) par excelance jsou Hotel Rwanda, Město bohů, Leon, Četa, Olověná Vesta atd. je jich dost stačí se zajímat..

Edit:Já sem na filmy náročnej ,když už mu obětuju svůj čas mě tak musí film oslovit a nejlépe když bežej titulky a donutí mě se nad tím zamyslet.. Mě nestačí prostě "kdejakej" film ..
Naposledy upravil(a) Zapy dne 03 bře 2008 21:10, celkem upraveno 3 x.
-- Life is pain --
vlčák

Příspěvek od vlčák » 03 bře 2008 19:57

Richit - ale ty star wars si tam nedal :D , tak jsem něco našel sám ..

ale pořád jsou to jen ukázky na pár minut , kde máš ten film ?
a ještě jeden superman , schválně kdo to vydrží až do konce :lol: -
jinak jsem tam našel ukázky beatls , E.T. mimozemštan , tureckého exorcistu ... :lol:
Uživatelský avatar
Richit
Příspěvky: 92
Registrován: 01 lis 2007 14:50
Bydliště: SR Komárno

Příspěvek od Richit » 03 bře 2008 21:22

vlčák:

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10

je to rozsekané ale komplet film... ty to fakt chceš pozerať ? :)

admini: nejakých autorských práv sa báť nemusíte, tento film ukradol všetko z americkej produkcie čo šlo ... ide o jedno z najväčších znásilnení US filmovej tvorby v histórii. Turci proste nevedia čo sú to autorské práva... (fakt ich chceme v únii ? :roll: )

Zapy: nemyslím si, že Rambo je klišé a trapnost. Minimálne ten prvý diel určite nie. Má dobrý scenár, dobrú réžiu, skvelé exteriéry, kameru a Sly v ňom asi prvý a posledný krát vo svojej kariére skutočne hrá (stačí si pozrieť záverečnú scénu). Teda imho Rambo (First Blood) je výborný filmový počin ale uznávam, že tie ďaľšie diely už sú klišé a trapnosť, to je fakt... a posledný - aktuálny diel zachraňuje iba vizuálna stránka.
JirkaS
Příspěvky: 435
Registrován: 20 zář 2006 12:28
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JirkaS » 03 bře 2008 21:27

K filmu Rambo 4 není třeba dalšího komentáře :wink:

Obrázek
Uživatelský avatar
Richit
Příspěvky: 92
Registrován: 01 lis 2007 14:50
Bydliště: SR Komárno

Příspěvek od Richit » 03 bře 2008 21:42

jirka: jj v Rambovi 1 zomrel iba jeden človek :) a už len podľa tej tabulky si myslím, že ďaľšie diely nemali vôbec vzniknúť :?
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Příspěvek od Zapy » 03 bře 2008 21:44

To Richit: Myslel jsem filmy ve stylu Ramba co si hrajou na něco co nejsou. Rambo (first blood) není vůbec špatný a první půlka je dobře natočená. Ramba II a III mám rád , já se u toho vždycky královsky bavim, sám na to nekoukám ,ale když se s kámošema sejdem na filmovym klubu tak občas si Ramba 2, 3, nebo Comando pustíme, Kam se na to hrabou Žhavý výstřely. Ramba 4 jsem neviděl ,ale tam už nevypadá jako naivní ňouma co rád střílí a na konci filmu pronese svoje hluboký a vlastenecký myšlenky.. (samozdřejmě obsahově je to v hlubokém propadu a s filmy co sem uvedl víš se to nedá srovnat). "Já nechráním Ramba před vámi, ale vás před Rambem"-co dodat :lol: :lol:
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Richit
Příspěvky: 92
Registrován: 01 lis 2007 14:50
Bydliště: SR Komárno

Příspěvek od Richit » 03 bře 2008 21:53

Zapy: tak to potom hej ... ono závisý čo od Ramba chceš - ak ho chceš brať vážne tak jedine First Blood a ak sa chceš len zabávať tak k tomu sú tie ďalšie diely, takže sa vlastne zhodneme :)
vlčák

Příspěvek od vlčák » 04 bře 2008 19:57

Richit - to víš že se na to kouknu, neříkám že na všechno , bez " přetáčení " a najednou , ale za tu prdel to stojí , ne ? připouštím , že po půl hodině prohlížení této tvorby mám dost , tak se na to asi budu koukat postupně ... :lol: jinak dík že si to našel, s takovým blbým názvem bych to asi nedohledal , už v prvním díle je vidět, že slátali dohromady záběry z celého filmu a ve dvojce už ani nespočítám z kolika filmů to slepili :lol:
- nemá to kopírování filmů něco společného s muslimským vyznáním ? tuhle se zrovna psalo o tom jak se natáčí arabská verze Simpsnových , protože v americké verzi je spousta věcí , které se neslučují s jejich náboženstvím , nebo aby lidi neobdivovali cizí herce, tak si ten film prostě přetočí podle svého ... :D
Naposledy upravil(a) vlčák dne 04 bře 2008 20:54, celkem upraveno 1 x.
DeeM

Příspěvek od DeeM » 04 bře 2008 20:26

PB píše:supr film se zbranema?
tak to je jedina moznost- PREDATOR!! - jojo stara dobra bezbolestna :lol:
-je cas vyndat bezbolestnou
-cas pomsty :evil:
ale pozor- myslim prvni dil, 2ka je brak
nejlepsi rozhovor je asi hned ve vrtulniku kde mimo jine hraje super muzika od little richardse:
BLAIN: vy ste ale banda teplejch kretenu- tohle z vas v posteli udela poradny tyranosaury--- jako sem ja :x
PONCHO: udelej si z toho vobklady na prdel blaine :lol: :lol: :lol:
No práveže Predátor 2 bola tiež veľmi dobrá....keď to porovnám s inými pokračovaniami iných filmových trhákov...... a z hľadiska použitia a účinku zbraní to tiež nebolo až také hrozné...či sa mýlim...? :wink:
Uživatelský avatar
Richit
Příspěvky: 92
Registrován: 01 lis 2007 14:50
Bydliště: SR Komárno

Příspěvek od Richit » 04 bře 2008 20:56

no či to bol brak alebo nie je otázne... Je to určite béčko ale zachraňuje ho skvelý Danny Glover a úvodná prestrelka je výborná. A Pradator 1, to je jasné, proste jeden z naj akčných filmov, aj vďaka Arniemu.

vlčák: jj oni do všetkého implementujú to svoje vypatlané náboženstvo ...

inak našiel som ucelenú verziu s titulkami : http://video.google.com/videoplay?docid ... 6427160377

tak si to uži :lol:
vlčák

Příspěvek od vlčák » 04 bře 2008 23:01

díky , jen koukám na to že to asi nebudou hvězdné války, ale nějaká slátanina a ty záběry na začátku jsou vykradené ze star wars, hudba potom zase z indiana jonese ... a ty titulky jsou v angličtině , což bude trošku problém :roll:
asi se spíš kouknu na startrek : http://video.google.com/videoplay?docid ... 9150068960
Odpovědět