FAN CLUB Atak Zoraki 914

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od jozef hošmanek » 10 úno 2011 19:06

Ještě dvě fotky.
Přílohy
IMG_0721.jpg
IMG_0721.jpg (22.83 KiB) Zobrazeno 3197 x
IMG_0718.jpg
IMG_0718.jpg (26.62 KiB) Zobrazeno 3197 x


Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od DeadMan » 11 úno 2011 09:17

1) neznám levné kydexové pouzdro
2) vždy je zbraň v první řadě jištěna samosvorem proto se používá ten kydex (mluvím opět o známých kvalitních jako blackhwak, bladetech, fobus atd.)
3) pojistka je další jištění navíc proti nechtěnému vytažení někým jiným nikoli základním a jediným způsobem jištění zbraně proti vypadnutí
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od kebab » 11 úno 2011 11:33

DeadMan: Tvé použití slůvka "vždy" a asi pokus o zobecnění je velmi, velmi odvážné. Nemyslíš? Je to jen jeden z mnoha názorů ... ale nic víc :) Byť jistě to je názor podložený nějakou osobní zkušeností. Ale a také je to žel názor zjevně omezený, protože a mj. je příliš zjednodušující: nabídka pouzder, systémů a s individuálními nároky uživatelů na priority a do kterých se výrobci pouzder nějak nebo vůbec ne (a tady žel) trefují ... jsou přece daleko širší.
...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 191
Registrován: 06 led 2011 09:03
Bydliště: Slezsko

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od DeadMan » 11 úno 2011 12:11

mě nemusíš poučovat o možnostech pouzder já mám odstříleno (zbraněma na ZP) a odnošeno víc jak ty odchc.no :mrgreen: a věnuji se této problematice intenzivně protože pořád je co zlepšovat a když už jsem se rozhod nosit tak chci aby to mělo tu vejvyšší kvalitu (síla sevření se dá u lepších pouzder regulovat ale to sevření tam prostě musí být)
to že jsi grafoman ještě neznamená že to co napíšeš je 100% pravda jak jsem si již několikrát všimnul tak se nesnaž za každou cenu prosadit svůj názor a radši se nech poučit byť né odemne ale od někoho komu věříš a dotyčný s tím má bohaté zkušenosti (samozřejmě teď můžeš napsat že to tak v tvém případě je ale jsme na netu a tady není nic podložené neb psát může každý co chce a jak chce pokud neporuší pravidla)
HOWG (domluvil jsem :D )
SKS Simonov 45, CZ 858 Tactical 4P, CZ 858 Tactical 4V, Maverick 88, G17, G26, Ruger Mark IV Target, Derringer Great Gun 9mm 2,5", Slavia 634, Crosman 1377, Jandao Chase Star 225lb
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od kebab » 11 úno 2011 12:47

DeadMan: já nepoučuji přece Tebe. Ale snažím se jen uvést a na pravou míru některé Tvé možno velmi omezující a proto zavádějící informace! Určené těm druhým. O dostupných možnostech a vývoji.
Že máš co kde nastřílený a jako argument neberu u pouzder vůbec. Že jsi se téma pouzder věnoval je chválihodné, ale opět to není přece argument proti mně. Já se tomu téma věnoval a intenzívně také. Pro své potřeby a při svých prioritách. Jistě podobně a ještě déle se tomu věnovaly a věnují další desítky, stovky a tisíce ostatních.
To, že při Tvém už zjevně omezeném rozhledu k věci si dokonce musíš vypomáhat označením mé osoby coby grafomana - tak zase a jen vypovídá o Tvé velké argumentační nouzi, tedy neznalosti možností ...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od monikash » 11 úno 2011 18:32

Colorus třeba doporučuje pouzdro Dasta: http://www.colosus.cz/zbrane/opaskove-p ... sta-201-4/. I když třeba u 906ky mají to samé pouzdro.
Ideální je, vzít kvér do obchodu, a tam ozkoušet pouzdra skladem. Stejně jsem to dělala u obou svých "pistolí".
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Biggles » 14 úno 2011 10:11

Ohledné té "levnosti" kydexových pouzder. Jen na tebou zmiňovaném příkladu je vidět rozdíl v ceně roven v podstatě násobku. Což je už, dle mého, dostatečný cenový rozestup, aby člověk mohl u jednoho z pouzder říci levné a u druhého drahé (a zvlášť v kontextu zdejšího zařazení, kdy velká část členstva jásá nad takřka nejlevnějšími možnými variantami zbraní kat. D) Samozřejmě však existují i mnohem dražší varianty pouzder (i kydexových).
K té samosvornosti. Kydexová pouzdra jsou v drtivém množství případů skutečně samosvorná. Napadá mne nesamosvorné snad pouzdro Mars pro armádu, ale tam si nejsem jistý, jestli nejde jen o šlendrián. Pouzdra z tohoto materiálu pak mají onu svornost leckdy i regulovatelnou a často jsou i polohovatelná. Pokud by (vpodstatě) plastové pouzdro nebylo samosvorné, tak by naopak docházelo k většímu poškozování povrchové úpravy zbraně stálým pohybem v něm (vůle mezi zbraní a pouzdrem), případně by bylo nutné dosahovat mnohem přesnější výroby či by nastala nutnost jeho výstélky. Upřímně, není moc důvodu k těmto krokům, když materiál pouzdra lze jednoduše "našponovat" a pouzdro pak padne jak ulité.
Takže teď si chytrolíne zapluj na bulharský fóra, vyštrachej někde suprddupr pouzdro pro plynovku z bohem zapomenutých končin z kydexu bez samosvoru a vítězoslavně tu napiš další hloupost v délce mizerné povídky :lol:
Naposledy upravil(a) Biggles dne 14 úno 2011 20:26, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od kebab » 14 úno 2011 10:40

DeadMan píše: ... 2) vždy je zbraň v první řadě jištěna samosvorem proto se používá ten kydex (mluvím opět o známých kvalitních jako blackhwak, bladetech, fobus atd.) ...
Z konstrukce věty a tedy z logiky sdělení autora je zjevné, že se obecně nepřipouští jakékoli vůbec jiné (na materiálu tedy nezáleží) pouzdro, než aby bylo prý samosvorné. A to samosvorné dokonce v první řadě! Teprve v druhé polovině věty, touto vyřčenou premisou a neumožňující výjimku, se dál zdůvodňuje použití toho kydexu.
...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od Biggles » 14 úno 2011 10:53

Proběhla tu zmínka o pouzdrech fy Dasta. Osobně si myslím, že výrobky této firmy jsou v poměru cena/výkon velmi dobré a rozhodně bych se jim nevyhýbal. Sám mám několikaletou zkušenost s jejich vnitřním pouzdrem, které jsem používal spolu s PM Makarovem k naprosté spokojenosti.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od kebab » 15 úno 2011 16:10

Bulharská (tento stát je již součástí EU), ruská a podobně pro nicka Bigless jistě velmi exotická fóra a weby (podobně asi německá nebo maďarská) a na která často odkazuji třeba já mají alespoň tu velkou výhodu, že se tam lze na téma plynovek mnohé a konkrétně dozvědět.
...
Pro ty, kteří se chtějí orientovat v nabídce pouzder právě pro svoji slitinovou(!) plynovku, tak asi nejlépe poslouží citace z popisu nabídky známého výrobce kožených pouzder:
KM Saddlery - obecně pro úplně [b][color=#FF0000]všechny druhy[/color][/b] pouzder, píše: Pouzdra na krátké palné zbraně pro skryté nošení ... vycházejí z praktických zkušeností aktivních střelců. Jsou konstruována s ohledem na dokonalé usazení zbraně v pouzdře, plném uchopení pažby zbraně a jejím snadném tažením z pouzdra. Zároveň je konstrukce pouzder řešena tak, aby maximálně zajišťovala zbraň proti vypadnutí, nebo nežádoucímu výstřelu. Pouzdra jsou při výrobě tvarovaná na originálech zbraní, pro které jsou určena.
Sem tedy patří i ta tzv. běžná pouzdra, kdy zbraň je v pouzdře jištěna v prvé řadě a především tím nahoře zapínacím řemínkem. Případný vzniklý samosvorný efekt daný tvarováním pouzdra na zbraň je sice možný, a to dle konkrétní zbraně a dle konkrétního provedení pouzdra, ale je druhořadý, protože ta samosvornost a obecně působí v protikladu vůči základnímu požadavku ... tj. na snadné tažení zbraně z pouzdra. Majitelé vnitřních pouzder často zdůrazňují požadavek i na snadné vložení zbraně do pouzdra.
Skutečně a záměrem samosvorná pouzdra potom tento výrobce u svých pouzder popisuje takto:
KM Saddlery - samosvorná pouzdra, píše:Samosvorná pouzdra pro skryté nošení s vloženým plochým ocelovým pérem. Zbraň v pouzdře nevyžaduje žádné dodatečné jištění pomocí zapínacího řemínku. Svěrný efekt péra u jednotlivých modelů je volen tak, aby dostatečně jistil zbraň (při kotoulech a jiných manévrovacích pohybech) a zároveň nekladl přílíšný odpor při tažení zbraně.
a určitou modifikací, co se týče možné seřiditelnosti svírání zbraně v pouzdře a pro jaksi obvykle ještě profesionálně akčnější použití je nabízena tato varianta ... sice bez ocelového péra, ale zase s gumovou brzdou:
KM Saddlery - samosvorná pouzdra stavitelná píše:Pouzdra nejsou klasicky jištěna řemínkem. Namísto hlavního švu jsou použity masivní šrouby, které svírají gumovou brzdu a ta zajišťuje zbraň proti vypadnutí. Míru jištění si pak nastavuje střelec sám dle své vlastní potřeby utažením svíracích šroubů, a tím zvýšením celkového svěrného efektu pouzdra.
A takto popisuje výrobce svá pouzdra s pojistkou:
KM Saddlery - pouzdra s pojistkou píše:K jištění zbraně v pouzdru je zde použita lučíková pojistka MLC. Výhoda těchto pouzder je následující: zbraň lze do pouzdra zasunout naprosto lehce, v podstatě ji do pouzdra "pustíte" - není třeba ji tam zatlačit - v tu chvíli pojistka zajistí zbraň za lučík a již nejde vytáhnout. Na vnitřní straně pouzdra je nad lučíkem páčka, která se při tasení zbraně zmáčkne palcem a zbraň lze vytáhnout - opět lehce bez většího tření. Tato pouzdra nabízíme pravákům i levákům.
:arrow: Už z těchto základních popisů a u tohoto jen jednoho konkrétního výrobce pouzder je jistě vnímavému majiteli slitinové(!) plynovky (nebo vnímavému zájemci o plynovku) zřejmé, jaká pouzdra v prvé řadě hledat a ověřovat, tak aby se a mj. šetřil ten povrch plynovky. Který způsob jištění zbraně v pouzdře bude pro plynovku ohleduplnější více a který méně. Aby se ta barva na slitině až příliš brzo nesedřela.

A protože výrobců pouzder je po světě plný kopec, pouzdra používají technická řešení různá i další než citovaný výrobce a také i v kombinaci, tak má starostlivý majitel zbraně o zábavu, při výběru pouzdra pro svého miláčka, postaráno. Dlouhodobě.
:arrow: Protože nejde jen o to, aby se plynovce nebo ostré líbilo v pouzdře, ale aby se také majiteli líbilo to pouzdro vůbec nosit ... a také aby potřebně vždy dodržel požadavek na skryté nošení.

To základní rozlišení, které jsem nahoře citoval od výrobce kožených pouzder, lze přenést pochopitelně i na materiálem pouzdra textilní a i ta kydexová. O kterých tu také byla vposledku řeč. Přenést přiměřeně a dáno vlastnostmi konkrétního materiálu, nikoli ale v nějakém to základním rozporu.
... tento příspěvek jsem se dlouho rozmýšlel sem dát. Nakonec zvítězilo přesvědčení, že proti omezenectví v rozhledu a také proti provokatérům je třeba bojovat. Aby tyhle vlastnosti nakonec a nejen tady nezvítězily. Kdo nechce ať to přece po mně nečte, že. A když tím pomohu jednomu jedinému se orientovat, při budoucím výběru pouzdra a co také má zvážit, hledat a prověřit, budu já spokojený. :)
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 19:50, celkem upraveno 1 x.
HeReTiC
Příspěvky: 1
Registrován: 07 bře 2011 17:28

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od HeReTiC » 07 bře 2011 17:38

Zdravim,
nemam s plynovymi zbranami absolutne ziadne skusenosti ale chcel by som si jednu kupit, lebo casto chodim do prirody a po kadejakych dedinach a tam su volne pobiehajuce psi. Stalo sa mi uz viackrat ze pes sa rozbehol smerom ku mne a otocil sa az na volanie svojho majitela. Posledne ma takto zmrazili dva rotvajlery, na jednom sidlisku v Kosiciach ma zase chcel privitat nejaky pitbul ci co to bolo, no skratka hroza. Pred rokom a pol ma jeden velky pes aj pohryzol do ramena a tak sa psov velmi bojim a neviem sa toho strachu zbavit.
Chcel by som Atak Zoraki a vsade, aj tu, ju dost chvalia, tak ma zaujimaju odpovede na par laickych otazok, najlepsie od majitelov konkretne tejto zbrane.
1. Da sa kupit verzia bez nateru? Aby sa jednoducho nemalo co osuchat.
2. Ak chcem velmi ucinnu plynovu napln, ktora psa vyradi (ak sa trafim :), ktore strelivo mi odporucate?
3. Strelivo je univerzalne? Vlezie do vsetkych plynoviek rovnakeho kalibru?
4. Ktora je najslabsia stranka tej pistole?
Dakujem :)
dalik
Příspěvky: 11
Registrován: 06 led 2011 19:03

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od dalik » 07 bře 2011 19:51

Zkusím ti odpovědět ze svého laického pohledu:
1. Bez nátěru nedá, ale mám klasickou černou a i po půlroce kdejakého používání je pořád skoro jako nová, jen občas na hraně nějaký malinký vryp apod - jako u normální pistole
2. Na Slovensku se dají koupit pepřáky 120mg, (u nás bohužel ne), vzhledem k čichu psa si myslím, že ho to musí vyřadit 100%ně
3. Střeliva jsou tři druhy - 9mm, 8mm a revolver, samozřejmě při stejné ráži je záměnné do různých typů plynovek
4. Na slabou stránku jsem nenarazil. Někomu může vadit trochu větší "tloušťka" pistole - je to způsobeno dvouřadým zásobníkem, zase má narozdíl od běžných pistolí 14+1 náboj, což je paráda.

Prošlo mi rukama několik plynovek, nyní mám Zoraki 914, Ekol Lady a Ekol Tuna - Ekol Lady je uberkrám, Ekol Tuna je maličká 8mm plynovka, spolehlivost tak 70% ale je maličká, takže se dá strčit do kapsy a není o ní vědět, a Zoraki - jsem maximálně spokojen, svojim zpracováním a kvalitou se řadí mezi mnohem dražší plynovky.
sergeant5027
Příspěvky: 20
Registrován: 26 srp 2010 22:56

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od sergeant5027 » 16 bře 2011 10:20

souhlasim s dalikem,,,ATAK ZORAKI 914 je opravdu zbran radici se mezi kategorie mnohem drazsich plynovek.Jeji kvalitou bych si ji troufal priradit ke zbranim od umarexu(hlavne co se tyce funkcnosti).Povrchova uprava je kvalitni a zarucuju ti, ze ji neoloupes ani kdybys ji proklinal.Paklize si koupis "skryte" pouzdro od dasty (ja mam dasta pouzdro na makarov), tak to nikdo neuvidi.Vyvstava otazka, jestli treba neni lepsi koupit si peprovy sprej.Plynovka je totiz to samy akorat dela hluk a jak si jiz psal,,"majitel si je zavolal",,myslim, ze majitelovy by nelezlo pod nos,kdyby si na jeho psi maval zbrani!!Mohl by te zazalovat treba o pokus ublizeni na zdravi a pak uz ti nic nepomuze..popramyslej o tom..jinak nechci odrazovat od koupi teto klavitni zbrane, jen rikam, ze neni sranda mavat se zbrani...
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od monikash » 16 bře 2011 15:55

Sergante, ja bych rekla, ze je porad lepsi odehnat psa nekolika vystrely, jak ho zmrzacit teleskopem (a pak hradit leceni, protoze ten "miloucky" pitbulek me chtel dle slov panicka/panicky jen ocuchat, zoubkami ochutnat ;-) ). Nevim ja k vas, ale tady dostavaji psi psotnik jek kdyz slysi bouchat svetlice pri ohnostrojich, natoz kdyz vystrelis parkrat poplasnaky.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: FAN CLUB Atak Zoraki 914

Příspěvek od ALKAJ » 16 bře 2011 18:49

Psa poriadne trafiť teleskopom nie je vôbec tak jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. dokonca aj trafiť ho je problém.

Čo je to "psotnik" ?
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět