Falcon Menace 4.5-18x56

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 říj 2008 11:57

Vyšlo o tom pojednání od jednoho člověka co se "motá" kolem přesné střelby jako normální regulerní článek. Opakuji, kdo má zájem, informací má dost, kdo nemá zájem, ten zpochybňuje pravdivost předkládaných informací. Nevím z hlavy kde to bylo, pokud na to někde narazím, klidně dám odkaz


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 říj 2008 12:01

Ty Ares, nenuť mě pochybovat o tvém IQ.
To co tady čteš jsou právě ty nezávislé testy. To co tady píšu o klikání, točení nebo výstupní kontrole jsou čistá fakta. Můžu to klidně napsat v angličtině, aby to získalo ten punc "zahraniční zkušenosti". My nejsme žádní dealeři Falconů a nepotřebujeme někomu krmit uši řečmi jaká je to bombastická optika, takže klidně několik lidí napíše, že se zvětšením nedá pořádně otočit nebo Alexxxus taky klidně napíše, že mu dodali optiku s osminkovým krokem, přestože z jejich stránek předpokládal, že ho má čtvrtinkový (mimochodem psal jim to mailem a dodneška nebyli schopni to opravit).
Kdybych měl Leupolda, u kterého by mi neodpovídal klik, tak o tom v klidu napíšu, stejně tak bych neměl nejmenší problém to napsat, kdyby to neodpovídalo u Bushnella Elite nebo u jakékoliv jiné optiky.

Nepíšu, že ta optika je nepoužitelná, spousta lidí si s ní dobře zastřílí, jenom píšu, že to je co je. Tedy vcelku běžná optika, žádná bomba, za IMHO poněkud zbytečně přehnanou cenu.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Příspěvek od JR » 23 říj 2008 12:02

Můj osobní názor je, že kvalitní výstupní kontrolou by takovej přístroj projít neměl. Jde o vadu, která je viditelná na první pohled.
Dále tahle diskuze je vedená primárně o kvalitě skel, ne o zákaznickém servisu, to je jiná kapitola.
S posranou ČR si trochu pliveš pod nohy, nebo snad žiješ jinde?
Celkově by mě zajímalo, proč používáš tak ostrá slova?
Stále mi chybí informace, kolik těch Falconů jsi už vlastně srovnával?
Niripe
Příspěvky: 62
Registrován: 02 čer 2006 10:17

Příspěvek od Niripe » 23 říj 2008 12:45

Jestli ona není Česká republika jako v mnoha případech odbytištěm 2.jakosti. To by mohlo vysvětlovat rozpory mezi ohlasy na zahraničních forech a tady.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 říj 2008 13:11

To ne, nějaké přebírání nikdo neřeší, dostává se k nám to samé co všude jinde.
Schválně jsem se teď díval na ty zahraniční fóra a oproti fotkám a příspěvkům, co jsem tam viděl, je to moje snítko uvnitř jenom slabý čajíček... :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10828
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 23 říj 2008 14:01

Co se točítek na T35 týká jsem z toho také trošku mimo, psal jsem do Opticwarehouse, a poslali mně odkaz na webky Falcona že prej mám správná točítka , ale tam právě jsou ty s klikáním po 1/4 MOA ... takže moje bejvalá pojede osobně do Paytnu ( nebo jak se ta p.del světa jmenuje ) že jde točení zvětšení ztuha mně nevadí stejně tam mám nasazeno maximální ( jen když střílím extrém tak tam cpu 10 ) že jsi Kubajzi měl bordel v optice mně mrzí , když jsem ji otevřel a kontroloval - asi tak stejně jako výstupní kontrola ve fabrice - nic jsem neviděl - koukal jsem do obou - kdybych to viděl dal bych ti tu čistou právě proto, aby jsi tady tu optiku nemohl ztrhat :-)
Že ti nevyšel boxtest jsem viděl na vlastní oči, mně vyšel :-)
A o tom že by se do Čech posílala druhořadá kvalita dost pochybuju.....
A že by to bylo předražené o tom pochybuju uplně za cenu 230 liber tedy cca 7500 , tady v čechách není k sehnání srovnatelná optika ( boční paralaxa - zvětšení - kříž a čistota optické cesty )
Mně osobně vyhovuje, je to subjektívní člověk od člověka - to je jako s Nikkem co má JR - mně se vyloženě nelíbí pohled přez ten kukr - jednoduché řešení - nemusím ho mít !
Jediná optika kterou považuju za lepší - je Kubajzi Tvůj Bushnell ( tedy chtěl bych B+S nebo Swáru ale na co ? )
Ale ......
Bushnell nějakých 24 litrů ( neber cenu zakterou ho máš ) a Falcon za 7500 ( cena odpovídá Bushnel stojí v Evropě všude skoro stejně a Ty jej máš z JUESEJ )
Takže za 7500 mně ta optika dává přesně tolik kolik jsem od ní za ty peníze čekal.
Naposledy upravil(a) Alexxxus dne 23 říj 2008 18:44, celkem upraveno 1 x.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 23 říj 2008 17:12

JR : je to tak, tu montaz od KZK pouziva cela spicka Mao a nejen ta. Dobra vychytavka jak doladit oka jakekoliv montaze po usazeni do rybiny je pouziti trnu o palcovem prumeru např. - ocelova tyc obrobena na soustruhu - a brusne pasty pro dosazeni co nejvyssi souososti. Majitelem a realizatorem teto veci je kamarad Sidewinder
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 24 říj 2008 09:45

no koukám zase se hádaj :D Tady se prostě musíte smířit nad tim že na všech českých forech se najde někdo kdo haní levné věcy. Já mam Falkona na R700, špínu v něm nemám a zvětšení mi jde bych řekl absolutně normálně.Box test jsem ještě nedělal ale brzo udělám. Za ty peníze srovnávejte optiky stejné cenové relace a ne LEUPOLD!! A když jsem u těch výstupních kontrol :

v létě jsem byl sám svědkem jak muj oblibený prodejce reklamoval sklo od Swarowského,byl tam jak český zástupce tak německý a oba to uznali. Byl tam někde prach a mechanika dřela nebo tak nějak už si to moc přesně nepamatuju ale kurva když si to může dovolit renomovaná firma u optiky za 60klacků proč by se to nemohlo stát u optiky za 7500? Co Kubajz ? Jinak s tou krabicí bez čehokolovi s tebou plně souhlasím taky jsem čuměl
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 říj 2008 15:15

Já proti tomu, že jsou věci levné vůbec nic nemám. :lol:
Jenom píšu o vadách, které na Falconu jsou. A ty jsou prostě typické pro levné optiky, to se nedá nic dělat. Falcon se nikdy nemůže v trvanlivosti, pevnosti a jiných věcech rovnat drahým optikám už jenom z konstrukčních důvodů (na kulovnici bych to nikdy nedal). Prostě aby byla optika dobrá, tak se to nedá udělat levně.
Jeho největší výhoda je ten málo vídaný rozsah korekce, což je na vzduchovku moc dobře.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 říj 2008 15:20

No, ty by jsi to na kulovnici nikdy nedal a v zahraničí jsou desítky spokojených uživatelů kteří to na kulovnicích mají. A viděl jsem cca 4 nebo 5 závad a ani jedna nebyla ta, že by se rozsypala mechanika kříže
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 24 říj 2008 15:21

Myslim si ze tato diskuse se pohybuje ve dvou rovinach, ktere se nemaji sanci potkat. Mezi praktiky a teoretiky nema cenu diskutovat a to nemluvim o inteligencnim rozhrani....
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 24 říj 2008 15:22

Sportovec : do které skupinky patřím já :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 říj 2008 15:23

No jo, to se holt nedá nic dělat, když jsou tu lidi co si udělají obrázek podle pár kusů co jim prošly rukama a lidi kteří tyhle optiky a názory na ně sledují od doby, kdy je Falcon pustil na trh (počínaje Merlinem)
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 24 říj 2008 15:55

Tak původně jsem to tady nechtěl dávat, ale když už jsme u těch zkušeností ze zahraničí...
Ta optika prostě není co se týká pevnosti konstrukčně zvládnutá. Nemá tubus z jednoho kusu. Takže uprostřed je nesmyslně oslabená závitem (hliník v hliníku). Na větrovky je to OK.
Lidi si to na kulovnice dávají.
A pak posílají takové hezké fotky.
Po dvou (!) ranách z Remington 700:
Obrázek

A tady jiný případ:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 24 říj 2008 15:58

Kdyby Kubajzz zapojil i hlavu a podíval by se na ty fotky pořádně, tak je vidět, že ten zvon objektivu je z tubusu VYŠROUBOVANÝ a ne ulomený. Mimochodem tohle je jena z těch závad o kterých pochopitelně vím. Na rozdíl od Kubajzze to ten člověk ale reklamuje a dává infa o veškerých postupech, místo aby jen pomlouval podle pár kusů u kterých něco našel a pak ani nehnul prstem
Odpovědět