expanzni stg 44

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od maldigola » 30 srp 2010 12:59

Takže ad Jirka S:
Značky Waffenamtu nemají s výrobcem společné nic,ale pokud si někdo neoprávněně zhotoví falešné značky tohoto úřadu a označí jimi věc tak,aby vzbudil dojem,že byla tímto úřadem ve své době označena,uvádí jiné v omyl v úmyslu přivodit sobě prospěch a jinému škodu.Což se taky stalo.
Práva používat tato označení přešla na právní nástupce tohoto úřadu,tedy na zkušebnu Spolkové republiky Německo a jedině tato instituce by případně měla právo takové puncy použít,nebo se ohradit proti jejich zneužití.
Ad Hákenkrajc:Pokud by to byla originální zbraň,pak by to bylo stigma doby.Pokud je to nový výrobek a nový hákový kříž,pak je to šíření,nebo-li propagace.Pokud se to dostane k soudu,nezůstane to bez povšimnutí a jistě se tomu šiřiteli dostane fundovanějšího výkladu.


Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od derringer » 30 srp 2010 13:18

nejsem v tomto příliš kovaný, ale domnívám se, že waffenamt je přejímací značka armády, nikoliv zkušebna - něco jako zkřížené meče na zbraních čs armády, tudíž potom co rozpustili wehrmacht a ostatní, nemělo to nakoho přejít

nevím jaké značky jsou na tvém expanzu od Novohradského, je tam opravdu něco s hákovým křížem nebo tam je orlice?
ostrostrelec
Příspěvky: 79
Registrován: 17 říj 2006 19:33
Bydliště: Zlín

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od ostrostrelec » 30 srp 2010 13:32

Jak píše Derringer, waffenamt je přejímací značka armády a mimo jiné značí výrobce (zjednodušeně řečeno), bývává v podobě WaA** (*= číslo), používal se jak u zbraní, tak u munice.
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od maldigola » 30 srp 2010 14:13

je jistě zajímavou otázkou,která instituce je pokračovatelem Waffenamtu,ale jelikož právním nástupcem Třetí říše je Spolková republika Německo,nebude to asi pan Novohradský.
Ten ty puncy zfalšoval,aby předstíral něco,co není pravda a obohatil se tak na můj úkor.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od derringer » 30 srp 2010 14:29

můj poslední příspěvek v této diskuzi:

Maldigola - kdyby sis pořádně zjistil, co kupuješ, nemusel jsi tu teď naříkat, že tě někdo ošidil a rozvádět tu zcestné hypotézy. s internetem pracovat umíš, tak stačilo zadat novohradský mp38 a měl bys jasno
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od maldigola » 30 srp 2010 14:59

jestli se nepoučíš z chyb druhých,příště podvedou tebe.
Oheň!Oheň přišel jsem vrhnout na svět a jak si přeji aby se vzňal!
Ježíš,Luk.12,49.
Cháron
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2010 18:30

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od Cháron » 30 srp 2010 18:50

hele tahle debata mě velice pobavila a mám jednoduché řešení jestli se ti tato krásná replika nelíbí tak se ji zbav ať máš klidné spaní protože tohle nemá obdoby cítit se podveden replikou která má veškeré značení které má obsahovat neřekl bych kdyby to bylo naopak ale takhle to je opravdu komedie :D :D :D :D firma milltec taky vyrábí repliky uniforem wehrmachtu taky jsou na ní hákové kříže a značky a taky si nikdo nestěžuje nic víc k tomu nemám :D :D :D
Borec
Příspěvky: 143
Registrován: 09 črc 2007 12:11
Kontaktovat uživatele:

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od Borec » 30 srp 2010 19:16

...a sú aj ostarené aby ako origo pôsobili :D
veď replika MP38 by bez orličiek nebola replikou, je urobená presne tak ako za tie peniaze má byť.
Cháron
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2010 18:30

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od Cháron » 30 srp 2010 19:42

samo sebou, novohradský odvádí skvělou práci jen by to chtělo větší sortiment :)
panther10
Příspěvky: 5
Registrován: 20 srp 2010 15:20

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od panther10 » 30 srp 2010 23:42

No to ale byla debata a to jsem se jen zeptal na expanzní stg 44 (klidně může být i bez orličky a bez hákenkrajce :lol: :lol: :lol: ) to bez problémů přežiji (i když s nimi by to vypadalo líp :lol: )...jen ještě jednou dodávám asi tak před třemi měsíci jsem s Novohradským mluvil - bude i expanzní k98...cena prý asi 20.000.
Lettow-Vorbeck
Příspěvky: 296
Registrován: 19 led 2008 17:10

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od Lettow-Vorbeck » 31 srp 2010 09:06

To maldigola:

1. Než něco koupím, dobře se informuji. Pokud to neudělám, nestěžuji si.
2. Nevšiml jsem si že by sis tu na slepičky stěžoval dokud jsi nezjistil že je to replika.
3. Výkřiky o fašismu kvůli slepičkám na replice mi silně připomínají zhovadilosti které se na Střelectví dávají do složky "Nadávání na UK paka".
Nicméně abych Britům nekřivdil tak oni ty hákové kříže v muzeu strpí narozdíl od Němců, kteří si je zakázali i v tom muzeu. Hákový kříž má zřejmě na Němce magický vliv či co. Bohužel už to dorazilo i k nám. Viz Me 262 v leteckém muzeu ve kbelích. Po válce sestavené letadlo z německých dílů, tam dlouho stálo v českých barvách, pak se někomu zachtělo udělat z něj německou stíhačku, takže milou Schwalbe vybarvili po Německu a u směrovky se zarazili, protože na ní má být "reklama na větrné mlýny". Pak se chvíli radili a nakonec ji nechali prázdnou aby se náhodou neozval někdo židovského muzea nebo co. Jako by za vyhlazovací tábory mohl hákový kříž a né konkrétní člověk který má v televizi reklamu v různých dokumentech třikrát do týdne.
Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodl přestat číst. - Winston Churchuil
Cháron
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2010 18:30

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od Cháron » 31 srp 2010 09:31

hezky řečeno to,že fašismus zabil statisíce lidí to je pravda ale to,že osmanská říše za první světové války vyhladila statisíce arménů nebo sovětský svaz v gulagu taky zemřeli statisíce lidí takových to příkladů by tu bylo víc jen se o nich pořádně neví no a osmanskou a sovětskou vlajku můžeš beztrestně mít třeba na mikině a nikomu to nevadí ale kdyby ses špacíroval s tričkem a na něm "větrný mlýn" to jsem viděl pouze v U.S.A.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od kayakero » 31 srp 2010 10:16

ad dead toll:
počtem zabitých vede katolická církev (průkazně nejzločinnější organizace historie): nazi-koncentráky, soviet-gulag, čingizchánovy genocidy celých etnik÷národů: to vše je o řád níže proti Katolickým státům které řídili ve jménu víry katoličtí konquistadoři a pak Jezuité v Jižní Americe. Víceméně skoro celokontinentální koncentrák s otrockou prací s příšernou úmrtností + k tomu deviantní represivní aparát => miliony mrtvých každoročně po dobu >300 let - vzdor tomu o zakazování katolických křížků (artefaktu morbidity - mučícího nástroje) se zatím nekomunikuje, ani neprovokuje. A v TV je stále každou neděli katolické vysílání o weekend v prestižní vysílací čas, vzdor tomu, že v ČR je křesťanství menšinový÷alternativní světový názor. Žádám tímto, aby stejná vysílací plocha ve státní TV byla poskytnuta fašistům+nacistům, muslimským fanatikům + Jihad terroristům, satanistům a drogovým mafiím.



Ale k tématu: tvrdil-li prodejce, že se jedná o originál (nebo i jen nevyvracel mylný dojem zákazníka), dopustil se podvodného jednání a to je řešitelné soudně. Škoda je zjevně >5kKč, tedy se nejedná o pouhý přestupek, ale už trestný čin, takže já osobně bych učinil oznámení na PČR + požádal info o vyřízení případu (v zákonné lhůtě 90 dní) => reagoval dle vyšetřeného. Výrobce s tím nemá co společného - ale, pravda vyrábět to já, tak někam pod střenky či na jiné zakryté místo vyrazím info že je to replika + výrobce + datum výroby. Krom reklamy v patřičných klubech milců Wehrmacht-historie (fetišistů - všude po zeměkouli), tak aspoň proto, aby mé jméno někdo nezneužíval k dalším podvodům nevinných.
Cháron
Příspěvky: 42
Registrován: 18 srp 2010 18:30

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od Cháron » 31 srp 2010 10:30

heh to by byla celkem sranda přijít na policii a říct: chci podat trestní oznámení na pana novohradského za špičkovou repliku samopalu MP-38 u kterého se jasně píše ,že má veškeré reálné ražení a bezproblému prošlo skušebnou no to by bylo pro ty policajty takovej šok ,že se z toho jen tak nevspamatujou :D:D:D:D:D
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Re: expanzní stg 44

Příspěvek od kayakero » 31 srp 2010 10:36

-> Cháron: čti: oznámení na (pře)prodejce, ne na výrobce.
Nemyslím, že by takové zbrojní celebritě jako je Novohradský stál rozdíl v ceně za poškození svého dobrého jména podvodným jednáním při prodeji.
Odpovědět