Exomax ULTRA

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Meiloo

Exomax ULTRA

Příspěvek od Meiloo » 11 led 2009 18:23

Chci se zeptat nemáte někdo nějaké zkušenosti s touhle kuší,nebo s kušemi Excalibur,výhody nevýhody (kromě rozměrů)-poruchovost?
díky za odpověď :wink:


MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 11 led 2009 21:38

Ahoj. Osobně mám Exomaxe - originál. Co tě zajímá. Excalibr dělá lovecké kuše, které jsou prověřeny spoustou lovců. Dělali kladkovou, ale teď dělají už jen reflexní. A přesto jso v rychlostech na špičce ;-). Já je mám rád a proto jsem šel do exomaxe. Osobně mi kladkové mechanismy nesedí - můj pocit je, že se jich bojím. Ale pro jiného by mohlo být důležitější, že při výměně tětivy na kladce se neobejdeš bez lisovací stolice a spousty pokusů při "časování" kladek. Tohle si doma udělá jen málokdo (míněno dobře a přesně). Většinou s tím budeš muset do servisu. Maxe mám přes 1 a půl roku, aktivně s ním střílím. odhadem 2-3000 výstřelů a kuše sama o sobě je bez problému. Stále originál ramena a to mají za sebou i jeden DryFire. je na něm asi 4 tětiva. Jinak člověka, který tuto kuši nabízí osobně znám. Exomax Ultra není originál od exomaxu - tedy vše je originál, kromě kovového těla. To bude dělané custom pro něj. Se zkušenostma Ti asi nikdo neporadí, i sám autor píše, že se testuje. Tělo bude udělané přesně. Jen mě zarazilo skor +800 gramů na váze, to bude znát. Věřím, že tato kuše nezklame, majitelů bude jen pár. Budeš mít téměř originální kus. Jinak ale pozor na to, co s ní. V ČR se nepořádají závody, na které se s ní dá jít. 3D závody tady jso limitovaneé na sílu nátahu a výkon. Pan Cerman jezdí na mezinárodni Ultimate závody a věřil bych, že tam někde se zrodila ta myšlenka na ještě o trochu silnější kuši, než mají ostatní.
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN
Air Arms TX200 HC + Falcon Menace 4,5-18x56 SLR MilDot
Crossman 1377 Clasic .177

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Meiloo

Příspěvek od Meiloo » 11 led 2009 21:54

Je vidět že máš zkušenosti díky za dobrý rady.Z kladkových kuší mám stejný pocit jako ty :)
Odpovědět