Elektronicka regulacia tlaku s vyuzitim pre PCP

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 14 srp 2009 20:33

Regulátory tlaku, i ten elektronický, jsou už historie. Tady se vývoj zastavuje a stává se hodně nákladnou záležitostí. Pokud ho někdo chce naroubovat na flintu, která regulátor nemá tak nejjednodušší je zadat výrobu Číňanům a ti to dokážou obtáhnout. Vývoj směřuje ke zdokonalování pumpovaček, je u nich jednoduchý ventil s okamžitým plným otevřením, pumpováním na stále stejný tlak. Jo, a abych nezapomněl, nepumpuje se ručně. Žádná páka, žadná klika, všechno honí elektrika.


Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Elektronika.

Příspěvek od BMW » 14 srp 2009 20:45

Nie Sportovec, nemal som na mysli Tvoju reklamáciu, niekde myslím Si aj spomenul, že závadu Si si spôsobil sám. Keby tá Grand Prix bola riadna šupa, určite by som do nej išiel, aj som po nej zo začiatku pokukoval. Viem, že svet onej vie, len je akosi podozrivo ticho. STEYR v konečnom dôsledku tiež pomaly nabieha na elektroniku, ale všetko ukáže až čas. Mne zatiaľ vŕtajú v hlave tieto zásadné vplyvy na určujúce kvalitu PCP vzduchovky. Totál stabilný tlak, podľa možnosti, po regulácii úplne na desatinu presný. Dobre vymyslený systém prepúšťacej ihly a perfektná súčinnosť s bicím mechanizmom. Vedenie vzduchu do hlavne sa mi javí ako zásadný parameter. Hlaveň - to snáď ani nie je potrebné komentovať, dnes bolo krásne, takmer bezvetrie, tak som prehadzoval nerezovú 600mm hlaveň s klasickou oceľovou 600mm hlavňou a 450mm originálnou hlavňou STEYRU. Všetky kaliber 4,5mm. Možete hádať, ktorá z toho vyšla najlepšie. Sústrely pri tom vánku, čo panoval na strelnici sa pohybovali okolo 16 až 20 mm na 70m. Z oceľovej a originálnej sa to pohybovalo na úrovni 30 - 40 mm. Upozorňujem, nebolo úplne bezvetrie. Budúci týždeň mám dohodnuté s priaťeľom, že ma zavrie do skladovej haly dlhej asi 80m takže to ešte poriadne otestujem.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
gandik
Příspěvky: 120
Registrován: 23 dub 2009 19:13
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gandik » 14 srp 2009 23:12

honda píše: Regulátory tlaku, i ten elektronický, jsou už historie. Tady se vývoj zastavuje a stává se hodně nákladnou záležitostí. Pokud ho někdo chce naroubovat na flintu, která regulátor nemá tak nejjednodušší je zadat výrobu Číňanům a ti to dokážou obtáhnout. Vývoj směřuje ke zdokonalování pumpovaček, je u nich jednoduchý ventil s okamžitým plným otevřením, pumpováním na stále stejný tlak. Jo, a abych nezapomněl, nepumpuje se ručně. Žádná páka, žadná klika, všechno honí elektrika.
zni to zajimave ale neverim ze se neco takoveho u nas brzy objevi. tedy aspon ne za cenu aby sy to mohl prumerny vetrovkar dovolit poridit ...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 srp 2009 23:49

To asi myslel nějaký airsoft, ne?
Si nějak neumím představit to elektrické pumpování na tlak řekněme 70 barů. Lépe řečeno tu baterku, co to utáhne. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 15 srp 2009 07:14

Tak povol fantazii. Třeba v Belgii představivost měli a dokonce uskutečnili. Koukni jaká baterečka dokáže natahovat vzduchovku. Holt dneska je elektrika a elektronika i na praku.
http://leteckaposta.cz/607223587
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 15 srp 2009 07:53

:D .... nebo-li s křížkem po funuse. O tom cos dal v odkazech ví každý větrovkář už několik let...
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

Příspěvek od honda » 15 srp 2009 08:28

sportovec: Nemám v úmyslu hodnotit v čem se vyznáš a v čem ne, ani bych si to nedovolil, ale nepal odboku po všem co se pohne. Kubajzzovi jsem ukazoval jaká baterka dokáže natahovat vzduchovku obr.8. Že se i ve vzduchovkách používá elektronika jsem chtěl ukázat obr. 7, nic víc. Jak toto zařízení funguje to vím, nemusíš mi to vysvětlovat. Něco po Tobě papouškovat jsem rozhodně nechtěl a ani jinak narušovat Tvoje vlákno. Ostatním se omlouvám za plané kecy.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 15 srp 2009 09:08

Tak tahle vzduchovka funguje na tom principu, že motor přes ten řetěz natáhne píst i s pružinou. Takže pístovka co se sama natahuje.:lol: Obávám se, že tudy cesta k přesné střelbě zcela jistě nevede.
Píše se o ní, že to natahování je pomalé a že je to spíš kuriozita na upoutání pozornosti než nějaký dobrý nápad.
Puška váží asi 5kg a údajně zvládne 250 nátahů na jedno nabití, čemuž nevěřím (údaj výrobce), a pak je to vybité.
Prostě je to kuriozitka a slepá ulička.
Pro porovnání já dám na jedno dvousekundové nafouknutí cca 150 16-tijoulových ran, Sportovec cca 400 a nehrčí nám tam při tom žádné ozubené kola. :lol: Pak zase dvě sekundy fouknem a střílíme dál.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Honda

Příspěvek od BMW » 15 srp 2009 10:20

Honda, to nie je Sportovcovo vlákno, to je moje vlákno, takže ďakujem za postrehy. Rád by som vedel, z ktorých časopisov máš tie články, kto je ich autor, možno Kubajzz :lol:

Undead - takže teraz je to jasnejšie - Daystate = spätné overenie cez chrono.
Mám si si to vysvetliť tak, že chrono je ešte pred hlavňou a podľa prvéhu údaju o ?"úsťovej"? rýchlosti etektronika otvára, alebo zatvára plynový kohútik ?
Trochu mi to pripomína zimu a tú pani s copom z Ukrajiny. :mrgreen:

Silencer, je úplne samozrejmé, že sa obraciam na odbornú obec v tejto oblasti, kde môžu navrhnúť aj regulátor s presnosťou na milibar pri vstupnom tlaku 330 bar. Títo ľudia síce robia pre inú priemyselnú sféru, ale sú tu muži, z ktorých každému jednému pri slove vzduchovka zaiskrili očká, takže verím, že sa niekde pohneme. Ďakujem, že tlmíš emócie.

Ja nie som včerajší, viem že to o čom je toto vlákno je už dávno vymyslené a aj prekonané, nemienim si nič nechávať patentovať, tak si nechám vymyslené vymyslieť znova a lepšie.
Naposledy upravil(a) BMW dne 15 srp 2009 11:07, celkem upraveno 2 x.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Příspěvek od Spectre86 » 15 srp 2009 10:35

Možno by som mal postreh, ako to previesť ešte inak...myšlienka pumpovacej vzduchovky je ok, ale náťah cez elektromotor je zle. Lepšie by IMO bolo elektronicky prepustiť z kartuše do prípravného priestoru určité množstvo vzduchu na určitý tlak(), a pri výstrele vypustiť všetok predpripravený vzduch z tohto priestoru.Podľa mňa by to mohlo byť konzistentné až kam.
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 15 srp 2009 11:48

Takze pane profesore, znovu a lepe. Chrono je logicky na konci hlavne. Jeden udaj pro mozek Wolfa. Druhy zasadni udaj je tlak v kartusi. Mozek stale sleduje tyto udaje a dle nastavene energie prestavuje kohutik v podobe maleho elektromagnetu k co nejlepsi konzistenci.
To by chtelo osobni konzultaci v Daystate. Jiste by meli pro nas pochopeni.
Edit : lepe je spravne :)
Naposledy upravil(a) sportovec dne 15 srp 2009 13:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

jednoducho Sportovec

Příspěvek od BMW » 15 srp 2009 12:21

Ďakujem pán prodekan. Systém Airwolfa jednoducho pripravuje podľa predošlého výstrelu, výstrel ďaľší. V pripade, že preletí hlavňou podrbaná diabolka, prevdepodobne rozhodí Airwolfovi koncepciu a miesto jednej špatnej strely dve ?
Naposledy upravil(a) BMW dne 15 srp 2009 21:02, celkem upraveno 1 x.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 15 srp 2009 12:28

sportovec píše:U Wolfa mám vypozorováno, že alfou omegou jsou informace od chrona. Na jednu ulítlou rychlost el. systém nereaguje, po dvou třech ranách přenastavuje silu impulsu v elektromagnetu.
BMW píše: Rád by som vedel, z ktorých časopisov máš tie články.
Střelecká revue - SPECIÁL VZDUCHOVKY. Vyšel v prosinci 2006.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Vďaka

Příspěvek od BMW » 15 srp 2009 13:01

Vďaka Kesi, Si naozaj pochodujúca encyklopédia a myslím to úprimne.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 15 srp 2009 20:47

No napito sem měl. Příspěvěk jsem upravil, aby nepůsobil tak sobecky. Tu cenu jsem dostal a patentováním jsem měl na mysli zadání přihlášky na úřad průmyslového vlastnictví v podobě užitného vzoru. Patentování jsem uvedl, aby to pochopila i lajcká věřejnost. A po několika mailech bych brzy měl mít doma potvrzení o zapsání. Kdyby jsi se o tyto věci zajímal jako já, tak bys věděl, že schválení patentu trvá zhruba 3 roky a užitného vzoru okolo 3 měsíců. A rozhodně to nenajdeš pod popisem regulátor tlaku pro cz 200S a pokud považuješ za stejné řešení pružiny a pístek,tak to pak jsou všechny regulace stejné.
Za tím co jsem napsal si stojím stále i to co jsem napsal o BMW. A na samotné regulaci a dalších projektech stále pracuji. Počet úprav mam u jinych přispěvků, pač když mě něco napadne tak to tam dopíšu něž abych zakládal nový příspěvěk.
Odpovědět