Elektronicka regulacia tlaku s vyuzitim pre PCP

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Stretnutie

Příspěvek od BMW » 13 srp 2009 11:14

Už som nad tým rozmýšľal Altaros, že by sme sa stretli, lebo aj niektorí profesionáli, čo sa zaoberajú tlakom pozerajú na mňa s vypulenými očkami, pýtajú sa, či by sa nejaká tá Daystate nenašla na rozobratie, takže je mi jasné, že nechápú celkom dobre, o čo mi ide. Ja mám v hlave určitú ideu, ktorá by mohla posunúť větrovkársky svet ďalej bez toho, či sa nad tým niekto uškŕňa či nie. Čo sa týka kaskádového merania, nie som zasvätený, ale ja pracujem momentálne na systéme, ktorý obsahuje dva regulátory a strašne som zvedavý, čo za prkotinu som to vymyslel, či sa to bude správať tak, ako si predstavujem.
Keď som bol malý chlapec, nikto v širokom okolí nemal tak vymakané praky a kuše ako ja. Nebolo to v tom či som na to mal, alebo nemal, ale preto, lebo som použil zdanlivo infantilné riešenia, ktoré spoľahlivo fungovali. Jediné čo som nezvládol boli pažby, lebo na výtvarnej výchove, keď som nakreslil svoju mamu, pedagóg dostal infarkt a už to nerozchodil.
O pažby sa ale postarali kamaráti bártrovým systémom.


RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 13 srp 2009 13:37

BMW : jen Ti pripominam, ze Altaros byl nalitej a sedmkrat upravil svuj prispevek :)
Dal bych si dovolil pripomenout, ze tento internetovy platek je zamereny obecne, uzivatelsky, tedy nic pro techniky, vyvojare, vedce a pod. , :)
Kup si obratem te, ci one ruky Daystate Grand Prix, celou ji dej k pitve a na zaklade zjisteneho, muzes vymyslet vymyslene, a nebo vymyslene dal rozvijet coz je proces pro profika s materialnim i jinym zazemim. Tady je to vesmes jenom uzivatel, ktery vi plus - minus kulovy.
Naposledy upravil(a) sportovec dne 13 srp 2009 13:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 13 srp 2009 13:55

2 Altaros "Za regulátor pro cz 200S mam cenu děkana a mam to patentované"

Čéče jsem hledal patent na regulátor pro cz200s a nenašel nic na patentovém úřadě ... jak je to možné - - - a prosímtě v kolika státech to máš patentované ? Já že obdobný regulátor vyrábí minimálně 8 lidí v 8mi ruzných státech.
Co by na to řekla asi taková firma BTAS která regulátor na AA200 řešila asi před 12ti lety tuším mně napsali mají 3 slovy TŘI různá provedení ( to jedno je nemlich to samé co máš jako výrobek Ty ) Pokud ti prošel patent tak bych patentovou listinu viděl rád na vlastní oči.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 13 srp 2009 14:29

Alo, kdyby jsi vychlastal devet piv a sel spat ve dve rano.... :). Ruku na srdce :). Tak by jsi pozval pánal BMW treba i na osobni konzultaci :))
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 13 srp 2009 14:34

9 Piv bych nevypil za rok :-) Jsem čech ale pivo mně nic neříká - u mne je, jak dobře známo pivo CHYTRÁ VODA po něm jsou všichni strašně chytrý. Obvzlášt moje mladá - ta ho pije i za mne. Who is BMW ?
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Alexxxus

Příspěvek od BMW » 13 srp 2009 14:43

K veci Alex, k veci, pivo si vyrieš na pivnom fóre a kto som, na eštebáckom fóre. Fórum nepreceňujem, ani nepodceňujem, môže sa nájsť odborník, ktorý napríklad ako pbrejsa ku kvalite oceli, má k téme
regulácie tlaku blízko.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 13 srp 2009 15:25

Internetove forum ... Odbornik.... Nenech se vysmat... Tady to je a bude chat. Odborne veci se tady lze dozvedet v omezene mire s ohledem na uzivatele. BMW, pokud svuj zamer myslis trochu vazne, cerpat informace budes jinde a stejne tak i diskutovat. Nic ve zlem ale kdyz mas jako pet Steyru, tak jeden elektronicky Daystate nebude problem pro dalsi rozvoj konstrukcniho badani.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alexxxus

Příspěvek od Alexxxus » 13 srp 2009 17:54

K věci k věci .....

BMW píše:K veci Alex, k veci, pivo si vyrieš na pivnom fóre a kto som, na eštebáckom fóre. Fórum nepreceňujem, ani nepodceňujem, môže sa nájsť odborník, ktorý napríklad ako pbrejsa ku kvalite oceli, má k téme
regulácie tlaku blízko.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

5 STEYROV

Příspěvek od BMW » 13 srp 2009 20:09

5 STEYROV určite postúpi do ďaľšieho levelu, (rýchloplnenie, regulácia, kartuša na 330bar).
Daystate, keďže ide pod windowsami :? môže byť kazová a nebaví ma riešiť reklamácie. Nechcem meniť vzdúšu za notebook s hlavňou, ktorý oznamuje, čo všetko momentálne nefunguje. Síce Daystate má chrono, počíta koľko diaboliek je v zásobníku, hlási tlak, počasie, akcie na burze atď. pochybujem o nejakej extrémnej kvalite čidiel, či iných zariadení.
Ja sa snažím vyriešiť len reguláciu tlaku a to naozaj dôsledne. Veľké očakávanie je po nasadení systému u FX pušiek, najmä Gladiátor, Revolution a Monsoon. Čo sa týka diskusií, najbližší odborník profesor Strojárskej fakulty je manželkin bratranec, nejaké prepočty som zadal firme pre tlakové nádoby a firme Tectra Levice. Niet však lepšej kombinácie, keď odborník je kreatívny kutil a ešte nedajbože majitel PCP vzdúše. Napríklad od Alexa by som očakával príspevok, kde by poradil akú oceľ použiť pri konštrukcii tlakovej kartuše, lebo viem že ich vyrába a má blízko aj ku skúškam týchto nádob.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Příspěvek od ALKAJ » 13 srp 2009 21:33

Daystate, keďže ide pod windowsami
To akože priamo v PCP je M$ ? To sa mi nechce veriť.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

??

Příspěvek od BMW » 13 srp 2009 21:58

Myslíš, že som až taký suchár ? Je to žart.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 14 srp 2009 17:26

Nějak se to tu zvrhává. Nemůžete BMW nechat jeho chlívek a pokud k tomu z technického pohledu nic nemáte, tak mlčet? Myslím že na úvod dal jasně na srozuměnou o co má zájem a s tím nikdo z vás nepřišel. To, že je fórum zaplevelený OT je daný nedisciplinovaností jeho uživatelů, kteří si prostě nedovedou odpustit psát cokoliv kamkoliv za každou cenu.
Osobně si taky myslím, že danou věc zde BMW nevyřeší. Možná Altaros o tom ví hodně a pak ještě jeden kolega co byl na předposledním srazu taky vpadal docela fundovaně, ale neznám jeho jméno/nick. Tohle patří asi spíš na nějaké hodně odobrné fórum.

Altaros: sry ale ten poslední příspěvek je zářný příklad, že po 9 pivech v knajpě si má jít člověk lehnout a ne psát na internet :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 srp 2009 17:38

Silencer píše:...Tohle patří asi spíš na nějaké hodně odborné fórum.
....
Jenže na ty nikdo nechodí... :lol: :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
undead
Příspěvky: 552
Registrován: 17 bře 2008 23:36

Příspěvek od undead » 14 srp 2009 18:11

ako nápad je to dosť fajn, regulátor ako od Altarosa, ale elektronický a čo najpresnejši na rôzne typy pušiek. ak by to bolo, tak by myslím to našlo i pomerne slušné komerčné uplatnenie.
ale nejväčší problém bude a eletronechanickým ventilom na taký veľky tlak s takými malými rozmermi, ostatné už je jednoduche. "vyskokú vzorkovaciu frekvenciu"(bez ohľadu na reakciu regul. prvku) a celé riadeni jednoduho zabezpečí mikropočítač naj nejaký pic od microchipu s frekvenciou kryštálu 38Mz, sice postačí i 4Mz...
podstatne jednoduchšie mi pripadá je riešenie elektronického bicieho mechanizmu, ako som dal v odazoch predtým, sícen nič nové, no tiež funguje dosť slušne i bez regulátoru tlaku, regulácia tam vlastne funguje nastavovaním sily úderu na ventil a dobu otvorenia ventilu.(a napr. so spätným overením na chrone ako u airwolfa..)
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 14 srp 2009 18:21

BMW : jak jsi narazil na tu moji reklamaci Wolfa. Podotykam, ze z 90% jsem zavadu zavinil sam. Abych byl ferovy, tak jsem to napsal i Lloydovi od ktereho mam flintu. Nic me nikdo neuctoval, bud je velkorysa firma Daystate nebo B.A.R. ale nejspis obe. Tenkrat me ten pristup potesil a trochu jsem se i stydel. Proto jsem nekde psal, ze CZ je v jednani se zakaznikem v pionyrskych zacatcich.
Mozna jsem O.T. ale jen jsem chtel uklidnit BMW, ze se nemusi bat Firmy Daystate a nakupu zopar Grand Prix. Urcite je to vyjimecna flinta, kde elektronika hraje prim a dalo by se z jeji konstrukce cerpat pro dalsi rozvoj elektronickych vetrovek, tentokrat ze Slovenska :)
Odpovědět